Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?

poruka: 19
|
čitano: 3.827
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?

Pozdrav!

 

Danas sam bio pročitao izvrsni članak g. Maštruka na indexu, ali kasnije je uklonjen:

 

Tekst je uklonjen na zamolbu autora. Index se ograđuje od uklanjanja teksta, no poštuje želju autora.

 

LINK JE OVDJE: www.index.hr/vijesti/clanak/kotromanovic-dokaz-da-je-milanovicev-sdp-dno-a-hrvatska-cirkus/864454.aspx

 

Ne znam što se točno dogodilo, ali s obzirom na paprani članak koji je bio pun istina o trenutnom ministru obrane, jasno je da su g. Maštruka debelo stisli. Odkad čovjek u Hrvatskoj ne smije izražiti svoje mišljenje, pa čak i javno? Oleg nije vrijeđao ministra, ali sam siguran da je potonji vjerojatno tako i shvatio. I kako ne bi kad mu je u facu rečeno da putuje na naš trošak kako bi sebi sređivao PRIVATNE poslove u Americi. Čovjek se pita, kako je i članku dobro rečeno, s kim se taj ministar na odlasku nalazio u Americi, što je s tim ljudima dogovarao, jesu li procurile državne tajne itd.

 

SRAMOTA! Koja cenzura!!! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
AntonioTech kaže...

Pozdrav!

 

Danas sam bio pročitao izvrsni članak g. Maštruka na indexu, ali kasnije je uklonjen:

 

Tekst je uklonjen na zamolbu autora. Index se ograđuje od uklanjanja teksta, no poštuje želju autora.

 

LINK JE OVDJE: www.index.hr/vijesti/clanak/kotromanovic-dokaz-da-je-milanovicev-sdp-dno-a-hrvatska-cirkus/864454.aspx

 

Ne znam što se točno dogodilo, ali s obzirom na paprani članak koji je bio pun istina o trenutnom ministru obrane, jasno je da su g. Maštruka debelo stisli. Odkad čovjek u Hrvatskoj ne smije izražiti svoje mišljenje, pa čak i javno? Oleg nije vrijeđao ministra, ali sam siguran da je potonji vjerojatno tako i shvatio. I kako ne bi kad mu je u facu rečeno da putuje na naš trošak kako bi sebi sređivao PRIVATNE poslove u Americi. Čovjek se pita, kako je i članku dobro rečeno, s kim se taj ministar na odlasku nalazio u Americi, što je s tim ljudima dogovarao, jesu li procurile državne tajne itd.

 

SRAMOTA! Koja cenzura!!! 

 

Neznam kako si ti ovo povezao sa slobodom interneta ili cenzurom?

Vjerojatno si pomislio na autocenzuru, no ovdje nije rijec niti o tome.

 

Lijepo ti pise da je tekst povucen na zamolbu autora i da nije rijec o autocenzuri.

 

S obzirom da ne komentiram domacu politiku, samim time necu niti tekst komentirati.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
9 godina
protjeran
offline
Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?

Autora su vjerovatno posjetili ljudi u crnim odjelima i objasnili mu neke stvari,nakon cega je on promjenio svoje misljenje.Ali nije to nista cudno ima tog svugdje u svijetu,zato jer smo primitivna vrsta.Tako nam i treba kad hocemo istinu reci.

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
Nakon duugo vremena teks dotičnoga gospodina na koji nemam riječi prigovora i odmah se povuče hmm...
Budi ponosan!
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
syncmaster245b kaže...
AntonioTech kaže...

Pozdrav!

 

Danas sam bio pročitao izvrsni članak g. Maštruka na indexu, ali kasnije je uklonjen:

 

Tekst je uklonjen na zamolbu autora. Index se ograđuje od uklanjanja teksta, no poštuje želju autora.

 

LINK JE OVDJE: www.index.hr/vijesti/clanak/kotromanovic-dokaz-da-je-milanovicev-sdp-dno-a-hrvatska-cirkus/864454.aspx

 

Ne znam što se točno dogodilo, ali s obzirom na paprani članak koji je bio pun istina o trenutnom ministru obrane, jasno je da su g. Maštruka debelo stisli. Odkad čovjek u Hrvatskoj ne smije izražiti svoje mišljenje, pa čak i javno? Oleg nije vrijeđao ministra, ali sam siguran da je potonji vjerojatno tako i shvatio. I kako ne bi kad mu je u facu rečeno da putuje na naš trošak kako bi sebi sređivao PRIVATNE poslove u Americi. Čovjek se pita, kako je i članku dobro rečeno, s kim se taj ministar na odlasku nalazio u Americi, što je s tim ljudima dogovarao, jesu li procurile državne tajne itd.

 

SRAMOTA! Koja cenzura!!! 

 

Neznam kako si ti ovo povezao sa slobodom interneta ili cenzurom?

Vjerojatno si pomislio na autocenzuru, no ovdje nije rijec niti o tome.

 

Lijepo ti pise da je tekst povucen na zamolbu autora i da nije rijec o autocenzuri.

 

S obzirom da ne komentiram domacu politiku, samim time necu niti tekst komentirati.

 

Valjda si shvatio da znam čitati i da sam dobro pročitao da je tekst povučen na zahtjev autora. I da, radi se o cenzuri, ali ne u autocenzuri. Da si pročitao članak sigurno bi shvatio da sigurno nije riječ o autocenzuri nego su Olega posjetili, ili nazvali people in black da ga podsjete, ili mu zaprijete s tko zna čime. Šteta! Tekst je bio izvrstan!

16 godina
protjeran
offline
Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?

autor clanka je ionako sramota novinarstva , ova cenzura nije vrijedna rasprave 

europa europljanima
 
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
AntonioTech kaže...

Pozdrav!

 

Danas sam bio pročitao izvrsni članak g. Maštruka na indexu, ali kasnije je uklonjen:

 

Tekst je uklonjen na zamolbu autora. Index se ograđuje od uklanjanja teksta, no poštuje želju autora.

 

LINK JE OVDJE: www.index.hr/vijesti/clanak/kotromanovic-dokaz-da-je-milanovicev-sdp-dno-a-hrvatska-cirkus/864454.aspx

 

Ne znam što se točno dogodilo, ali s obzirom na paprani članak koji je bio pun istina o trenutnom ministru obrane, jasno je da su g. Maštruka debelo stisli. Odkad čovjek u Hrvatskoj ne smije izražiti svoje mišljenje, pa čak i javno? Oleg nije vrijeđao ministra, ali sam siguran da je potonji vjerojatno tako i shvatio. I kako ne bi kad mu je u facu rečeno da putuje na naš trošak kako bi sebi sređivao PRIVATNE poslove u Americi. Čovjek se pita, kako je i članku dobro rečeno, s kim se taj ministar na odlasku nalazio u Americi, što je s tim ljudima dogovarao, jesu li procurile državne tajne itd.

 

SRAMOTA! Koja cenzura!!! 

Ne bih rekao cenzura, prije bih rekao da je Oleg u afektu nešto napisao, pa naknadno skontao da tekst ipak previše vuče na političku stranu, i to onu desnu (vidi na Google arhivi komentar o 16 karamarka i ilčića nasuprot SDP-a) pa kako vjerojatno ne podržava niti jednu opciju, je odlučio maknuti tekst.

 

Cenzura bi ti bila nesposobnost javnih medija u RH da ne slijede slijepo klerofašiste s kaptola i zagovaraju MOST kao treću opciju, dok je bilo daleko perspektivnijih stranaka (a ne platformi) koje su također uz toliki medijski poticaj mogle postati "treća opcija".

 

Oleže, unatoč ovom zadnjem komentaru o karamarkičima i ilčićima, smatram da vam je komentar Kotromanovićeva intervjua više nego pogođen. I drago mi je da naše novinarstvo još uvijek ima stručnjaka koji znaju dati kritičke tekstove u kojima razotkrivaju da car uistinu jest gol, makar samo logičkim promišljanjem.

15 godina
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
AntonioTech kaže...

 

Valjda si shvatio da znam čitati i da sam dobro pročitao da je tekst povučen na zahtjev autora. I da, radi se o cenzuri, ali ne u autocenzuri. Da si pročitao članak sigurno bi shvatio da sigurno nije riječ o autocenzuri nego su Olega posjetili, ili nazvali people in black da ga podsjete, ili mu zaprijete s tko zna čime. Šteta! Tekst je bio izvrstan!

 

Citao sam clanak, ali i Olegovo objasnjenje na fejsu.

 

Imas kakav argument o MIB posjetama ili je to jednostavno "argumentum ad gluteus"?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?

nije cenzura, nije ni autocenzura... nego zakon, možemo reči, loš. Možemo ga nazvati i pritisak i sl.

pod taj zakon ide i npr demantij, može se i suditi ali to ne odgađa implicitno povlalenje i pravo na demant što samo pokazuje nonsens zakona tj ukoliko se dokaže istinitost u budućnosti, to ne mijenja sadašnje pravo na nazovimo zabranu... i tad kao autocemzurom dobijemo povlačenje texta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?

Ma sve je tu jasno:

 

http://www.maxportal.hr/kotromanovic-napusta-hrvasku-i-odlazi-u-ameriku-bjezi-li-u-sad-zbog-istrage-o-kriminalu-u-morh-u/

 

Osim toga, Google Cache nikad ne zaboravlja pa se članak može naći tamo 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
FrankMartin kaže...
Nakon duugo vremena teks dotičnoga gospodina na koji nemam riječi prigovora i odmah se povuče hmm...

 I ćorava koka jednom potrefi, ali je "koka" zaboravila prvo i osnovno: Partija je uvijek u pravu.

Zora puca, biće dana ...
11 godina
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
ihush kaže...

nije cenzura, nije ni autocenzura... nego zakon, možemo reči, loš. Možemo ga nazvati i pritisak i sl.

pod taj zakon ide i npr demantij, može se i suditi ali to ne odgađa implicitno povlalenje i pravo na demant što samo pokazuje nonsens zakona tj ukoliko se dokaže istinitost u budućnosti, to ne mijenja sadašnje pravo na nazovimo zabranu... i tad kao autocemzurom dobijemo povlačenje texta.

 

Nije vrat nego šija 

15 godina
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?

-da (ali kad je takav blentav zakon), ako netko ospori (npr netočan navod ili uvreda/ugled i sl), moraš povuči.. odmah, mada 'sutra' imaš npr sudsku presudu i sl.

cenzura je kad državno tijelo (cenzor) izbaci ili zabrani, autocenzura, kad to radi sam autor (filtrira text ili ne objavljuje), ovo nije ništa od tog (u definiciji), jer je objavljeno, pa povučeno, tehnički, nije (neka)cenzura. Prije bi rekao bulling i zakon koji je takav upravo s tim razlogom.. šija-vrat. Pazi sitnicu, ako se traži demant, dobija se automatizmom, neovisno o činjenicama.. do pravomoćne sudske presude. A sad npr ubacimo šjor Ivu i (puno) malo vitra.. hmm, neobično, ako si vlast ili remetinački turist, nisu ista pravila, pa i Paravinja koji sad ima već treće suđenje. ŠBB-KBB, da netko od njih traži demntij i naknadu..? (neovisno o krivnji, dokazima i sl). Država slučaj, s odgovarajućim zakonima... ili provođenjem istih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
syncmaster245b kaže...

 

Citao sam clanak, ali i Olegovo objasnjenje na fejsu.

 

Imas kakav argument o MIB posjetama ili je to jednostavno "argumentum ad gluteus"?

 Trolas trolanja radi ili ces radije  ukratko opisat bit clanka jer ipak si ga citao?

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2016 14:43 (Zemljanin).
15 godina
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
Zemljanin kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Citao sam clanak, ali i Olegovo objasnjenje na fejsu.

 

Imas kakav argument o MIB posjetama ili je to jednostavno "argumentum ad gluteus"?

 Trolas trolanja radi ili ces radije  ukratko opisat bit clanka jer ipak si ga citao?

 Definicija trolanja nije bas jasna, jel'da?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?

da se mene pita ja bi dopustio trolanje na internetu, nema ništa loše u tome.

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sloboda interneta u HR ili brutalna cenzura?
syncmaster245b kaže...

 Definicija trolanja nije bas jasna, jel'da?

 Evo opet, koji dio pitanja ti nije jasan?

Battlenet - TheProdigy#2234
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice