IPhone 15 - [Rasprava]

poruka: 711
|
čitano: 219.571
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
NoOne1 kaže...

Koju boju izabrat za iPhone 15? 

 

I gdje uzeti nekakav dobar case/masku?

 Pa jel gledaš pro modele ili obične?
Meni supruga na plus modelu ima pink boju i fora je za žene, dok u pro modelima najviše se traži natural titanium (za plavu sam čitao da zna 'gubit' boju, al otom potom nisam vidio pa nemrem potvrdit).

 

Maskice - pa na webu imaš hrpu, al imaš i u istyleu kupit magsafe maskice

13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
sinkee kaže...
.....(za plavu sam čitao da zna 'gubit' boju, al otom potom nisam vidio pa nemrem potvrdit).

 

 Ja imam plavi i nikakvo gubljenje ili guljenje boje do sad nemam. Al dobro meni je od prvog trena u maski.

11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Jučer sam baš do 0 posto otišao, čisto da vidim i stvarno, meni je Spotify teško pokvaren kad ovo radi, iako sam ga par puta komplet clean instalirao, on i dalje po svoju. Ili će oni prije update ili Apple, al meni na 17.2.1 Spotify izgleda nešto ne valja kako treba.

Sve ostalo radi kako treba, a kad je idle ništa ne troši

404 Greške a nema ih nigdje
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 17:37 (Bug Manijak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Probaj instalirati beta verziju Spotifyja, pa vidi kako se ona ponaša. 

15 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Pro model gledam i sve sam više nekako za plavu i ja.

 

Uzet cu u iStyle kaljeno kada dobiju, a masku mislim da cu prozirnu od spigena.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
NoOne1 kaže...

Pro model gledam i sve sam više nekako za plavu i ja.

 

Uzet cu u iStyle kaljeno kada dobiju, a masku mislim da cu prozirnu od spigena.

 Ja imam plavi pro i zaista sam zadovoljan. Svakak preporuka.

9 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Da isto imam Blue Titanium i bez ikakvih tragova koristenja...

Mat boja baš dobro izgleda...

 

AMD Ryzen™ R7
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 20:23 (Extrime).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ma za plavu sam zato napisao da sam pročitao, nisam iskusio niti vidio zato se i ograđujem :) https://www.ikream.com/iphone-15-pro-discoloration-should-you-buy-black-blue-or-natural-titanium-72613

Vjerujem da u maskici nema problema niti će bit, i da je ovo na webu možda svega par primjera od desetaka tisuća prodanih.

 

Ja gonjam svog u natural titanium boji, no s plavim caseom kupljenim u istyleu :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 23:37 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Znači cijeli dan mi mob samo na stolu sjedi, tu i tamo sam samo malo YT upalio, i sad ga otvorim i vidim ovo. Ja ne znam što je taj 17.2.1 napravio

404 Greške a nema ih nigdje
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 23:41 (Bug Manijak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Bug Manijak kaže...

Znači cijeli dan mi mob samo na stolu sjedi, tu i tamo sam samo malo YT upalio, i sad ga otvorim i vidim ovo. Ja ne znam što je taj 17.2.1 napravio

 To je sad 100% problem neke aplikacije, jer idle time označava da nešto stalno čeka nešto. Nema šanse da je do OS-a. Jesi ugasio background refresh za aplikacije koje ne koristiš toliko odnosno za koje su nebitne notifikacije itd?

 

 

Nadglednik dina
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Znači ipak nije do Spotifyja? Ne znam može li se na iPhone uređajima, ali na Androidu imaš opciju prisilnog zaustavljanja aplikacija tako da su one kompletno zatvorene u pozadini i da nisu pokrenute. Ako se to može napraviti, probaj prisilno zatvoriti Spotify, YouTube, Facebook i Instagram, pa ostavi mobitel na stolu i vidi kako se onda ponašaju.

 

Da li je ta statistika korištenja baterije u postavkama jedino što iPhone daje ili možeš instalirat neku drugu aplikaciju za pregled statistike? Na Androidu možeš instalirat GSam Battery Monitor, dati joj pristup detaljnijoj statistici i onda ti govori baš sve u detalje što je sisalo koliko baterije, što je "budilo" u stanju mirovanja, koliko puta u detalje. Pogledaj na AppStore ima li neka aplikacija koja bi radila isto, možda ti može dati više detalja o bateriji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 10:22 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Entry Point kaže...
Bug Manijak kaže...

Znači cijeli dan mi mob samo na stolu sjedi, tu i tamo sam samo malo YT upalio, i sad ga otvorim i vidim ovo. Ja ne znam što je taj 17.2.1 napravio

 To je sad 100% problem neke aplikacije, jer idle time označava da nešto stalno čeka nešto. Nema šanse da je do OS-a. Jesi ugasio background refresh za aplikacije koje ne koristiš toliko odnosno za koje su nebitne notifikacije itd?

 

 

Facebook da ali Discord ne mogu ugasti refresh jer imam server + par prijatelja s kojim samo preko njega komuniciram. Ali ne dobivam puno notifikacija.

A i da želim nema ga u opcijama za ugasit Background Refresh haha. Izbrisat ću ga i probat par postavki pa vidim

404 Greške a nema ih nigdje
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Bug Manijak kaže...

Facebook da ali Discord ne mogu ugasti refresh jer imam server + par prijatelja s kojim samo preko njega komuniciram. Ali ne dobivam puno notifikacija.

A i da želim nema ga u opcijama za ugasit Background Refresh haha. Izbrisat ću ga i probat par postavki pa vidim

 Probaj sa app po app pa vidi jel koji od njih. Trajat će ali ćeš barem znati. I onda bug report

Nadglednik dina
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

Znači ipak nije do Spotifyja? Ne znam može li se na iPhone uređajima, ali na Androidu imaš opciju prisilnog zaustavljanja aplikacija tako da su one kompletno zatvorene u pozadini i da nisu pokrenute. Ako se to može napraviti, probaj prisilno zatvoriti Spotify, YouTube, Facebook i Instagram, pa ostavi mobitel na stolu i vidi kako se onda ponašaju.

 

Da li je ta statistika korištenja baterije u postavkama jedino što iPhone daje ili možeš instalirat neku drugu aplikaciju za pregled statistike? Na Androidu možeš instalirat GSam Battery Monitor, dati joj pristup detaljnijoj statistici i onda ti govori baš sve u detalje što je sisalo koliko baterije, što je "budilo" u stanju mirovanja, koliko puta u detalje. Pogledaj na AppStore ima li neka aplikacija koja bi radila isto, možda ti može dati više detalja o bateriji.

Ako je do prisilnog zaustavljanja, neka jednostavno "izbriše" iz aktivnosti sve aplikacije, pa neka pričeka koju minutu i uključi ponovnim otvaranjem one bitne a Spotify i neke druge suspektne neka ne dira nekih par sati dok bude mogao uočiti mjerenja, relevantna! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

ekipa, kod slanja whatsapp voice poruka, kad držite onu tipku (dole desno), da li vam se ponekad dogodi da kao daju prestane držat i ništa ne snimi?

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Nisam gledao ostale trgovine i modele, ali je u iStyle-u je cijena išla dolje...15 pro 256gb sa 1490e na 1400e...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 20:16 (NoOne1).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Treba mi pomoc. sve slike koje opalim zavrsavaju u folderu RECENT, zajedno sa svim zivim fotografijama, screenshotovima, whatsapp slikama… Htio bih imati folder gdje ce mi biti samo slike koje sam opalio ja kamerom, je li to moguce? Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
punta arenas kaže...
Treba mi pomoc. sve slike koje opalim zavrsavaju u folderu RECENT, zajedno sa svim zivim fotografijama, screenshotovima, whatsapp slikama… Htio bih imati folder gdje ce mi biti samo slike koje sam opalio ja kamerom, je li to moguce? Hvala

 U recentu su ti apsolutno sve slike (whatsapp,viber,screenshot,kamera itd itd).

Ti možeš kreirati novi album i nazvat ga kako god hoćeš i onda nakon što uslikaš i slika se spremi 'tagirat' ju da pripada albumu XY(ovom kaj si ranije kreirao), i onda sve te slike buš vidio i u tom albumu, al bome i u recentsima.

 

Bar tako mislim, i ja sam novi IOS korisnik.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 10:11 (sinkee).
8 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Bistro mi je to, ali to mi je dodatni posao svaki put tagirat sliku za stavit u novi folder. Bas mi je cudno to da nemos imati posebni folder gdje su slike koje si ti opalio
12 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Pozdrav ekipa!

 

Ne znam gdje da potam pa cu tu probati...

 

Imam iPhone 12 mini i sad zelim sve slike i video prebaciti na Laptop, i sa mobitela onda sve obrisati...mene zanima da li ce to sve biti vidljivo kad se logiram sa novim mobitelom Iphone 15 Pro, ato ne zelim..zelim onda od nule poceti sa slikama i svime..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

iOS 17.3 dostupan (nadogradnja iPhone 15 Pro je 773,2MB)

 
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Ne znam gdje da potam pa cu tu probati...

 

Imam iPhone 12 mini i sad zelim sve slike i video prebaciti na Laptop, i sa mobitela onda sve obrisati...mene zanima da li ce to sve biti vidljivo kad se logiram sa novim mobitelom Iphone 15 Pro, ato ne zelim..zelim onda od nule poceti sa slikama i svime..

 zakaj ne migriraš sve s 12ice direktno na iphone 15? Prilikom postavljanja telefona možeš odabrat da ti sve pošalje s jednog uređaja na drugi.

12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Ne zelim...imam previse slika i svega..sto zelim na comp staviti i onda obrisati tako da na novom nemam nista vise..

10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

@Miki_16 Trebao bi moći to napraviti. Prebaciš sve na komp i onda ih obrišeš na iCloudu ako su i dalje tamo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 10:10 (Bolembe).
12 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ekipo koja je fora sa Easy Upgrade programom od iSytle-a, isplati li se?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ekipa, može mišljenje u vezi Iphone 15 Pro Max 256GB. Imam priliku zamjenit svoj Iphone 14 Pro 128gb (stanje 10/10,kutija,original kabel,račun, baterija 90%) star godinu i četiri mjeseca za Iphone 15 Pro Max 256GB star 3 mjeseca(stanje 10/10, baterija 100% praktički samo raspakiran,kutija,kabel,račun,garancija) uz doplatu od 500€. Je li po vama to ok prelazak, tj. je li to ok deal za zamjenu? Jedino je taj IP15 kupljen u A1 Slovenija, ali mislim da to ne bi trebalo nikakav problem predstavljati što se tiče garancije za ne daj Bože. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Iskreno da imam 14 pro nebi uvopce razmisljao o prelasku,rade ti sacuvaj novcice i stedi pomalo za 16 i onda 14 pro prodas :)
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
mazy651 kaže...

Ekipa, može mišljenje u vezi Iphone 15 Pro Max 256GB. Imam priliku zamjenit svoj Iphone 14 Pro 128gb (stanje 10/10,kutija,original kabel,račun, baterija 90%) star godinu i četiri mjeseca za Iphone 15 Pro Max 256GB star 3 mjeseca(stanje 10/10, baterija 100% praktički samo raspakiran,kutija,kabel,račun,garancija) uz doplatu od 500€. Je li po vama to ok prelazak, tj. je li to ok deal za zamjenu? Jedino je taj IP15 kupljen u A1 Slovenija, ali mislim da to ne bi trebalo nikakav problem predstavljati što se tiče garancije za ne daj Bože. 

 Ovisi kolko te žulja 500 ojra te naravno 15 pro max je 6.7'' zaslon dok je tvoj 14 pro 6.1'' - vidi jel ti paše veći mob (meni supruga ima 15 plus dok ja imam 15 pro i nema šanse da bi ja ikad prešao na tolki zaslon).

Kaj se tiče performansi 15ica ta ima novi procesor (razliku nebuš skužio), tip zaslona je isti (samo dijagonala veća), nisam još siguran za kamere, al sve u svemu ti moraš odlučit, ponajviše 500€ i 6.7'', želiš li to :)

 

FileFicho kaže...

Ekipo koja je fora sa Easy Upgrade programom od iSytle-a, isplati li se?

 

 to ti je zdravo seljački leasing za mobitele. Plaćaš svotu X na Y mjeseci i nakon tog roka MORAŠ isti vratit i zamjenit za drugi (novi kao) i nastavit mjesečno plaćanje, ili ako ne želiš nastavit taj 'leasing' onda moraš još nekaj nofca dat da u potpunosti otkupiš uređaj koji si 'rentao'.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 12:13 (sinkee).
16 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Jel netko zna kako uključiti NFC? pokušavam onu certiliju aktivirati za dokumente pa traži nfc, a kad prislonim iphone na dokument ništa se ne događa.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
makopos kaže...

Jel netko zna kako uključiti NFC? pokušavam onu certiliju aktivirati za dokumente pa traži nfc, a kad prislonim iphone na dokument ništa se ne događa.

 Ako sam dobro shvatio, to bi trebalo biti u meniu; Postavke - Kontrolni centar - NFC! 

Samo ga iz ponuđenog trebate zelenog + prebaciti u listu crveni - iznad! 

ATJ Lučko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice