Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

poruka: 42
|
čitano: 8.610
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu".
2 godine
offline
Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

08. prosinca 2017.

 

Hrvoje Prpić: Predviđa se porast bitcoina do 500.000 dolara

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvoje-prpic-predvidja-se-porast-bitcoina-do-500000-dolara/1012438.aspx

 

 

Magia Posthuma
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci

Predviđa on ali kad i koje godine bit će jednog dana, možda hoće možda neće, pitanje je hoće li ovaj bull ići na 150K? .Meni je veće pitanje hoće li Tao otići na 2k? I ako sam i sad u jako dobrom profitu x12

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 12:57 (dreadmoore).
17 mjeseci
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci

Kada se izrudari zadnji blok rudari će i dalje dobivati nagrade za potvrđivanje transakcija.

11 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
sirka666 kaže...

 Nema vrijedost dok ga ne prodaš za tradicionalni novac. Nešto kao dionica...
Premda većina web shopova (pogotovo IT opremom) prima bitcoin kao takav, dok dionicu neće prihvatiti...

 o jebote, ajde se barem ostavite nebuloznih usporedbi s dionicama

btc ima svojuvrijednost kao nematerijalna imovina kojom se trguje, iza dionica stoji veći dio gospodarstva i sve što to gospodarstvo znači, od nekretnina, imovine, proizvodnje i radnika

iza btc stoji kita, kao i iza dosta toga čime se špekulativno trguje

 

kripto očito ima svoju ulogu, ali to niti izbliza nije, niti je slično dionicama, osim u špekulativnoj trgovini

 

10 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
```Kada se izrudari zadnji blok rudari će i dalje dobivati nagrade za potvrđivanje transakcija```

??
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 17:28 (mpapec).
10 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
jacob33 kaže...

 

Vidis, a meni bas pase da npr. samo pamcenjem nekoliko rijeci svo svoje bogastvo mogu ponijeti sa sobom, gdjegod isao. A ti trpaj iskopani metal u bunker i kreni na put po svijetu, pa mi javi kako si prosao kad naidjes na ponosnu ekipu koja sebe naziva CARINA i sl. sto upravljaju s koliko SVOJEGA smijes prijeci imaginarne crte koje neki prelaze sa sendvicom u ruci, a na neke se puca.

 Postoje vrlo stare institucije koje se zovu banke. Njih možeš koristiti da bi legalno prebacivao novac gdje god želiš. Pa čak i metal. Ključna riječ je legalno, pošto je kripto vrlo popularan kod kriminalaca, i onih koji bi izbjegli porez (isto kriminal). Tako da nemam ja brige sa granicama pajdo, samo oni koji nešto skrivaju (ili bježe) imaju problema sa granicama.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Ivan(4) kaže...

Piramida je šema kod koje plaćaš da bi ušao i jedino možeš ostvariti dobit tako što posle tebe dođu drugi i ubace u šemu još para. Piramida funkcioniše dokle god se u nju ubacuju sveže pare.

 

 Druze sudijo....  nesto si dobro prespavao.

 

Shvati, kripto trziste je jedino financijsko trziste koje je aktivno 0-24h, brže su transkacije i manje naknade (generalno), nema regionalnih prepreka (jos ako zazivi Tectum itd. tek tada mozemo pricati o prednostima), a poznavajuci ljudsku psihologiju itd. sigurno si i ti jedan od onih koji kupuje non-stop stvari koje ne iskoristis niti 50%, a kamoli 80-100%. Stvar je jasna, isto kao sto pretplate za streaming servise platis 10 - 50 eur mjesecno, sigurno nisi pogledao niti mozes sve to sto imaju na raspolaganju jer je nemoguce, tako se i "fleksaš" imovinom ili novcem pred drugima, zivis iznad svojih mogucnost itd. umjesto da kupujes/koristis/trosis samo ono sto zaista i trebas, zbog sebe, ne zbog drugih ljudi (bez onog: "a sto ce drugi reci ili misliti"), znaci, cesto stvari kupujes "iracionalno" i opet se bogati "piramidaši" bogate na tebi bez obzira na to sto nisi ulagao u kriptovalute.

 

Ukratko, "smart money" je shvatio da je kripto "the next big thing" i da ce se tu vrtjeti veca lova i nije im cilj rusiti neku "popularnu" kripto imovinu na dugorocno. Znaju oni upuceni sto govorim.

 

BTW nismo se ni FIAT-a odrekli kojeg su odmagkli od zlata, koji je izgubio na vrijednosti "90-99%" pa ga smo opet svi "zeljni" ko mutavi (postedi me: "kapitalisti vs socijalisti" BS).

sina-k kaže...
Da pojasnim...
Nema nikakvu upotrebnu vrijednost u stvarnom životu.
A to što oduševljava i privlači svjetske špekulante i kriminalce da ne spominjem.

 Koliko mi je poznato, prema zadnjim podacima, kriminal za kripto je vezan za svega 0.3% ili tomu slicno tako da...... ne lupetaj. Da ne spominjem da skoro nemas opcije bez KYC-u tako da.....

Entry Point kaže...

Još jedan iz kulta svetog kripta.

 

Vidiš razlika je u tome kad struje nestane ti možeš lajat na mjesec sa svojim kripto valutama, a dok imaš dionice možeš dići svoje dupe iz fotelje i fizički rukama opipati ono za što si kupio dionicama. Pa makar to bio stolac u uredu.

 

Svi kripto fanatici se kunu u kripto ali uredno broje protuvrijednost u dolarima i eurima. Pametni ulažu u to kao i bilo koji drugi commodity i iskorištavaju volatilnost te takozvane valute da zarade pravi novac na brzinu. Što na kraju krajeva dovodi do toga da se skoro cijela vrijednost te takozvane valute svodi na to koliko su milijunaši i miljarderi spremni uložiti u to i vrtjeti novac, kao što je pokazala zadnja kriza. Dok su prava realna tržišta stabila, voljni su uložiti, ali čim se uzdrmaju realna financijska tržišta, ode lova i ta takozvana valuta se strmopizdi na pola ili više od toga vrijednosti u roku keks. Jer nema nikakve realne vrijednosti iza sebe. Nada. Nula. Plaćeni račun za struju nije nikakva vrijednost.

 

To treba prihvatiti kao ono što i jest - igralište za bogate, uz mali broj iznimka koje zarade siću naspram velikih igrača. Dokle god nema nikakvu protuvrijednost u realnom svijetu koju možeš držati u ruci, pa makar to bio komad metala iskopan iz zemlje, nikada, ali nikada neće zamjeniti tradicionalan novac i valute. Ljudi su vrlo jednostavni, dogovore se da nešto vrijedi, kamen, metal, papir, i najbitnije da to mogu držati u ruci. Tradicija stara tisućama godina. Možda se ti promijeni u budućnosti, ali trenutno nema nikakve šanse.

 

 

JOOOJ...... pa i je**ne dionice brojis u eurima, dionicama ne mozes kupiti nista, dok s kriptom ipak mozes (ili direktno, ili indirektno tako da prodavac dobije novac u Euru ako tako zeli... tebi je kao kupcu svejedno je li to ide preko neke aplikacije, mjenjacnice itd.). Eure prvo dobijes, volio ih ili ne volio (konzensus je postignut) i ne mozes bez njih, pa normalno da gledas u eurima....... ajde pokusaj ponovno, nadi prave i valjane razloge za kritike. To ono kao kada kazu da je Ukrajnina korumpirana, a Rusija je isto ili po razninm pokazateljima jos i korumpiranija.   Daj se malo obuzdaj i dodi k sebi..... da ne bi "k nozi".

 

Da si napravio usporedbu s FIAT-om, rekao bih ti svaka cast (u tom scenariju) i da, slozio bih se da trebas dobar dio cuvati u eurima ali ti poredis s dionicama koje su u sustini isti k kao kripto u danasnjem svijetu (po tom pitanju).

 

 

Uspjesnost proizvoda, usluga i "produkata" nema izravne korelacija s profitabilnoscu "dionica" tako da je ta prica vec u startu vise od polu prazna prica..... jer u suprotnom, svi bismo bili bogatasi po principu: "ulozi jednostavno u ono sto svi ljudi koriste, sto vecina koristi i sto je vise manje inflation hedge" (to vrijedi za postojece muli-milionere itd. koji zive od dividende, velika vecina firmi/dionica koje spadaju u tu kategoriju i zadovoljavaju ta tri uvjeta daju malu dividendu u postotku ali uvijek rastu). Nadalje, ti da imalo pratis dionice i sl. znao bi koliko tu ima manipulacija i to ozbiljnih, vise od pola stvari je neopravdano napumpano (iako je omjer duga i "zarade" totalno neodrziv).,....... onda stvari koje su izgubile po 60-80% na vrijednsoti bez ikakvih razloga, naravno, cijene su se poslije povratile na staro i tako u krug.

 

Softver takoder netko drzi u ruci i svoje "kljuceve" ili placas nekomu da ti ih cuva (kao sto placas trezor itd. bankama) ili sto firme placaju drugim firmama u inozemstvu njihova "cloud rjesenja" (gdje se cuvaju i njihovi osjetljivi podaci), tako da, onaj koji shvaca "Bitcoin" i tehnologiju na kojoj je baziran i slicnu kripto imovinu zna da mu je prakticki 100% na sigurnom (sigurnije nego banka ili osiguranje koje placas koje ce uvijek pokusati da ti nade neki propust, samo da ti ne isplati odstetu). Zlato su takoder zabranjivali vec 3-4 puta ili koliko vec......  tako da, ako cemo bas biti "picajzle", nista nikada nije bilo 100% sigurno, niti nikada nece.

 

 

BTW razlika je u tome sto ja gledam iz "neutralne i realne pozicije", ti, doduse, gledas iz svog "odabranog" tabora, u tome je razlika.

 

Adios

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 0:19 (lovac82).
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Entry Point kaže...
Ključna riječ je legalno, pošto je kripto vrlo popularan kod kriminalaca, i onih koji bi izbjegli porez (isto kriminal). Tako da nemam ja brige sa granicama pajdo, samo oni koji nešto skrivaju (ili bježe) imaju problema sa granicama.

 Usporedba ti je loša jer velika većina kripto valuta je doslovno manje anonimna od pravog fizickog fiat novca. Izuzetak je par chaniova koji su privacy specific), ali sa njima sve teže trgovati jer ih KYC mjenjačnice izbacuju zbog regulacija.

 

Doslovno za SVAKU transakciju postoji dokaz (ledger) od kud je dosla, kad i koliko se prebacilo u apsolutno svaki najmanji cent. Dok za fizicke novce se nose crne torbe, novci se zakopavaju, jedu ih miševi i nećeš nikad saznati tko je kad, kome, koliko dao ili gdje se nešto po putu pogubilo.

 

 

Nepovezani komentar:

Evo danas sam trebao kupiti nešto za par tisuća Eura i kartica mi se odbija par puta za redom. Zovem banku i kažu da imam limit od 2000 eura. Ok, kažem im da mi maknu limit sljedećih par mjeseci jer ću imati više takvih transakcija i NE MOŽE. Mogu mi samo povećati limit i to sljedeća 3 dana, a nakon toga se moram PONOVNO JAVITI POZIVOM.

 

Znači, dođem negdje u inozemstvo i ja njih moram zivkati i moliti da mi dopuste da koristim svoje novce. Umjesto da pošaljem transakciju sa 2 klika i to instantno dođe nekom na drugi kraj svijeta sa manje od cent provizije (npr. USDC transakcija na Solani). Pa mi onda objasni da je kripto prevara i mazanje očiju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 1:10 (Ferritin).
12 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Entry Point kaže...

 Postoje vrlo stare institucije koje se zovu banke. Njih možeš koristiti da bi legalno prebacivao novac gdje god želiš. Pa čak i metal. Ključna riječ je legalno, pošto je kripto vrlo popularan kod kriminalaca, i onih koji bi izbjegli porez (isto kriminal). Tako da nemam ja brige sa granicama pajdo, samo oni koji nešto skrivaju (ili bježe) imaju problema sa granicama.

 

OK, ti vjerujes bankama i vlastima... vjerojatno jos od Ljubljanske banke? Mnogi (legalno) ne zele imati posla s bankama i to je njihovo osnovno ljudsko pravo, kao i privatnost. Ali siguran sam da mislis da ljudska prava i privatnost ne sluze nicemu ako nisi kriminalac, jer nemas sto skrivati. Zar ne?

8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Ferritin kaže...
Entry Point kaže...
Ključna riječ je legalno, pošto je kripto vrlo popularan kod kriminalaca, i onih koji bi izbjegli porez (isto kriminal). Tako da nemam ja brige sa granicama pajdo, samo oni koji nešto skrivaju (ili bježe) imaju problema sa granicama.

 Usporedba ti je loša jer velika većina kripto valuta je doslovno manje anonimna od pravog fizickog fiat novca. Izuzetak je par chaniova koji su privacy specific), ali sa njima sve teže trgovati jer ih KYC mjenjačnice izbacuju zbog regulacija.

 

Doslovno za SVAKU transakciju postoji dokaz (ledger) od kud je dosla, kad i koliko se prebacilo u apsolutno svaki najmanji cent. Dok za fizicke novce se nose crne torbe, novci se zakopavaju, jedu ih miševi i nećeš nikad saznati tko je kad, kome, koliko dao ili gdje se nešto po putu pogubilo.

 

 

Nepovezani komentar:

Evo danas sam trebao kupiti nešto za par tisuća Eura i kartica mi se odbija par puta za redom. Zovem banku i kažu da imam limit od 2000 eura. Ok, kažem im da mi maknu limit sljedećih par mjeseci jer ću imati više takvih transakcija i NE MOŽE. Mogu mi samo povećati limit i to sljedeća 3 dana, a nakon toga se moram PONOVNO JAVITI POZIVOM.

 

Znači, dođem negdje u inozemstvo i ja njih moram zivkati i moliti da mi dopuste da koristim svoje novce. Umjesto da pošaljem transakciju sa 2 klika i to instantno dođe nekom na drugi kraj svijeta sa manje od cent provizije (npr. USDC transakcija na Solani). Pa mi onda objasni da je kripto prevara i mazanje očiju.

 

Banka misli na tebe, to je radi tvoje sigurnosti. Kako bi ti to trošio svoje novce, a da oni to ne moraju odobrit. 

 

8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Ferritin kaže...

Nepovezani komentar:

Evo danas sam trebao kupiti nešto za par tisuća Eura i kartica mi se odbija par puta za redom. Zovem banku i kažu da imam limit od 2000 eura. Ok, kažem im da mi maknu limit sljedećih par mjeseci jer ću imati više takvih transakcija i NE MOŽE. Mogu mi samo povećati limit i to sljedeća 3 dana, a nakon toga se moram PONOVNO JAVITI POZIVOM.

To se zove zaštita. Jel bolje da izgubiš max 2k ako ti netko ukrade karticu ili da opelješi apsolutno sve jer ti je teško nazvati i sačekati 10ak minuta da ti odobre privremeno povećanje limita isplate? Pogotovo za online kupovinu i/ili kupovinu vani?

 

BTW, promijeni banku, recimo u Erste kad se limit podigne, ostaje takav do daljnjeg tj. do iduće promjene.

12 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Nuclear_Phoenix kaže...

 

BTW, promijeni banku, recimo u Erste kad se limit podigne, ostaje takav do daljnjeg tj. do iduće promjene.

 

U Zagrebackoj sam podesavas limit putem mbankinga, kakav podesis takav i ostaje (max 7000 EUR putem aplikacije). Mozes ukljucit/iskljucit featse kartice, tipa online kupovina, broj transakcija, beskontaktno, placanje/kupovina na POSu, pa cak i dal se kartica moze koristiti samo u Europi ili i ostatku svijeta, kako za bankomate tako i za kupovinu. Dakle, dovoljno sigurnosti, ovo vracanje na nizi limit nema nikakvog smisla u kojoj god da je banci.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice