Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

poruka: 46
|
čitano: 10.759
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z".
2 godine
online
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
josip12 kaže...
Boris grozni kaže...

Žena mi ga koristi 2g, sve 5, osim baterije koja se napuhala no zamijenili smo drugu u servisu za 60€ i vozi dalje! Za sad sve radi nista nije izlizano i sl!

 Jel može raditi bez baterije uštekan u struju?

 Može.

10 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Poslao sam im poruku na wishu,posiljka za EU im stize pocetkom 4.mj,ali sada vidim da su digli cijenu sa 136€ na 213€ 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Ugrabio sam zadnji primjerak novijeg modela XPro s boljim procesorom N100 i DDR5. Koštao me 158€ i 12€ poštarine.

 

https://www.wish.com/product/6444edf8c2bf2ebc0467b2c1

 

 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Ako nekoga zanima laptop je ponovno dostupan na wishu

Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Uzeo bi laptop, ali mi uopće ne prima ovih-15% na prvu narudžbu. Koja je fora s tim?
Baca 177$ cijenu.
9 mjeseci
online
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Ivan(4) kaže...

Ja bez te virtualke imam 18GB commited. To je poenta. Sa Outlookom, browserom, Teamsom i Excelom, dakle nikakvo razbijanje atoma. Ako želiš bilo šta zahtevnije, koristićeš mnogo više swapa nego RAM-a i štekaće.

 

Komentar na koji sam se nadovezao bio je "dovoljno za studente društvenih nauka", te sam se zadržao kod akademske primene. Da, poslužiće i za bake i deke. Mada ne treba ni njima svašta uvaljivati (tipa onih tableta što je Telekom davao za kunu), ali ovo bi im bilo ok. Valjda. Poslednji put kad sam na nekom Atom based procesoru krenuo da otvaram neki gadno optimiziran i reklama pun (ali popularan) news portal (dakle ne da dižem VM, nego bukvalno da pročitam pročitam novine), solidno se "zakašljao" i na učitavanju i na skrolovanju. Plus se ovo, kao što je neko pomenuo, sklapa od recikliranih delova. Nekome će trajati, no wear & tear postoji.

 ne znam ja što ti radiš sa tim svojim kompom, ali evo kod mene sad ovaj tren na stroju sa 16GB zauzeto 7.7GB. Otvoreno: Chrome sa jedno 40 tabova, 3 excel dokumenta, 2 word dokumenta, spotify, epic games, remote desktop.

ukratko debelo pretjeruješ.

 

posljednji put kad si koristio atom je očito bilo jako davno.

 

ovaj što buba o recikliranim djelovima je relevantan jer? mogu i ja tako bubnuti da se iphone slaže sa otpacima Noe. svašta.

 

za kraj imam baš ovaj laptop, preko dvije godine i radi odlično, nakon dvije godine nikakvih problema. surfanje, mail, netflix, office... bez greške. sa moje strane sve pohvale i preporuke. čudo je uopće što se dobije za malo eura.

13 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Kaj mislite kad bi otprilike opet mogao biti dostupan za cca 140e?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
domac5 kaže...

Kaj mislite kad bi otprilike opet mogao biti dostupan za cca 140e?

 Bio je jučer dostupan, sad su izgleda digli cijenu. 

Uzeo sam ga za točno 145e s express dostavom. 

Kod za -15% sam našao na netu.

2 godine
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
x360gamer kaže...
domac5 kaže...

Kaj mislite kad bi otprilike opet mogao biti dostupan za cca 140e?

 Bio je jučer dostupan, sad su izgleda digli cijenu. 

Uzeo sam ga za točno 145e s express dostavom. 

Kod za -15% sam našao na netu.

 Jao mrak cijena, sve više si razmišljam ubost ga.

13 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Ma ja si budem sigurno ubo 1 cim cijena bude kak treba.

Ne treba mi laptop skoro nikad al opet moras ga imat za neke stvari.

Na mom dinosauru iz 2015 je otisao ekran i spajam si hdmi kabel na tv kad moram napravit nesto sta se ne moze mobitelom + naravno baterija otisla pa je to more kablova.

Ovo ce bit avion za to a smijesne pare u pitanju. Pratim sad cijene.

 

Usput da pitam koliko je jaci taj n100 procesor naspram n5100, svida mi se ovaj sa clanka jer ima osvijetljenje tipki dok ovaj s jacim procesorom nema. Meni osvjetljenje znaci vise nego performanse a mislim si, ionako ne trebam za nista zahtjevno i vjv nebi iskoristio ni ovaj slabiji do ful opterecenja

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Kupio nedavno mini PC iz opisa, pošto mi je trebalo nešto manje/kompaktno.
Prije toga sam imao običan najjeftiniji Kingston SSD 2.5 (jedno 10x sporiji po spec) + intelov 2jezgreni CPU star 8 godina.
Za svakodnevni rad, internet i Office, ja razliku apsolutno u ničemu ne primjetim.

Tako da sam siguran da bi ovaj laptop bio pun pogodak za mene, samo da sam tada znao za sve. Ne znači da moj mini PC nije puno sposobniji, ali kažem za moj način korištenja - Office, net, pohrana/backup slika s mobitela - ovo bi bilo i više nego dovoljno.
Pogotovo ako uzmem u obzir da mi PC bude upaljen par minuta u par mjeseci.
9 mjeseci
online
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
domac5 kaže...

Ma ja si budem sigurno ubo 1 cim cijena bude kak treba.

Ne treba mi laptop skoro nikad al opet moras ga imat za neke stvari.

Na mom dinosauru iz 2015 je otisao ekran i spajam si hdmi kabel na tv kad moram napravit nesto sta se ne moze mobitelom + naravno baterija otisla pa je to more kablova.

Ovo ce bit avion za to a smijesne pare u pitanju. Pratim sad cijene.

 

Usput da pitam koliko je jaci taj n100 procesor naspram n5100, svida mi se ovaj sa clanka jer ima osvijetljenje tipki dok ovaj s jacim procesorom nema. Meni osvjetljenje znaci vise nego performanse a mislim si, ionako ne trebam za nista zahtjevno i vjv nebi iskoristio ni ovaj slabiji do ful opterecenja

 https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_processor_n100-vs-intel_celeron_n5100

 

jači je, ail vjerojatno će ti i N5100 biti sasvim dovoljan. ako je cijena ista ili slična i sve ostalo isto onda bi ja radije uzeo N100.

14 godina
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
Jel zna tko, koji je razlog i kako je ograničeno da ide samo 1 tb ssd u njega?
2 godine
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wisha z

Izgleda da je opet stara cijena vracena na model sa svijetlecom tipkovnicom i n5100 procesorom.

Kod 15% za popust sam uzeo neki s neta, s tim da prva 2 nisu radila tak da ne odustajte na prvu odma od koda.

135e ispada samo laptop i 12 dostava. I dalje 7e skuplje nego je vama bilo no jebe mi se za 7e.

 

Znam da je model sa n100 procesorom sigurno 40% jaci za minimalnu razliku u cijeni (kad se potrefi da i taj bude na popustu) no taj model nema svijetlecu tipkovnicu a osvijetljenje mi puno znaci.

Trenutno imam i3 4005u cpu koji je izasao prije 11 godina tako da ce mi i n5100 vec bit upgrade.

Eto pravo otkrice ovaj chuwi, jedva cekam da dode. Napokon ips ekran.

 

Jeste dobili vec instaliran Windows s njim?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 19:02 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Chuwi GemiBook Pro - Nabavili smo laptop s Wis
domac5 kaže...

Izgleda da je opet stara cijena vracena na model sa svijetlecom tipkovnicom i n5100 procesorom.

Kod 15% za popust sam uzeo neki s neta, s tim da prva 2 nisu radila tak da ne odustajte na prvu odma od koda.

135e ispada samo laptop i 12 dostava. I dalje 7e skuplje nego je vama bilo no jebe mi se za 7e.

 

Znam da je model sa n100 procesorom sigurno 40% jaci za minimalnu razliku u cijeni (kad se potrefi da i taj bude na popustu) no taj model nema svijetlecu tipkovnicu a osvijetljenje mi puno znaci.

Trenutno imam i3 4005u cpu koji je izasao prije 11 godina tako da ce mi i n5100 vec bit upgrade.

Eto pravo otkrice ovaj chuwi, jedva cekam da dode. Napokon ips ekran.

 

Jeste dobili vec instaliran Windows s njim?

 Da ali n100 dolazi s drasticno losijim ekranom tj nemjerljivo od gamuta do rezolucije a po meni taj ekran je zapravo i najbitniji!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice