General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

poruka: 31
|
čitano: 9.973
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut".
15 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Haha jesam tehnoloski optimist, ali u ovo ne bi sjeo.

 

Ovo je lagani uvod pojma potrosacke robe u automobilsku industriju. Vozis 3-5 godina i kupuj novo.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Strasno koliko se u zadnje vrijeme forsira AI...

Koji qrac guraju i trpaju ta sranja (?)

 

Mozda imam krivi osjecaj, ali tko hoce tak nesto ?

Jedino bi optimisticna seprtlja sjela u takvo vozilo...

 

Samo cekam da me skener analizira umjesto doktora i kaze mi koji tablete trebam pit...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 8:28 (Batista).
 
6 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

gle mama, bez ruku!

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

ali ako nema volan ni papučice, niti ga možeš kontrolirati, osim unijeti destinaciju, to znači da se vozački više neće morat polagat? jer ipak si samo prtljaga u takvom autu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Ja sam za. Radije da automobili automatski upravljaju, nego neki nabrijani balonje koji ne znaju citati

znakove ni promet, i zbog kojih stradaju drugi.

 

Evo, idealan automobil, odes sa familijom na veceru, pojede se, popije, a osobni taksista te doveze doma.

Fino citas novine, rijesavas krizaljku, gledas krajolik, uzivas. Osobito na dugim putovanjima, gdje malo i odspavas.

 

Ovaj lexus bi svakako bio idealan:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lexus_2054

Moj PC  
6 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
Mitch kaže...

Haha jesam tehnoloski optimist, ali u ovo ne bi sjeo.

 

Ovo je lagani uvod pojma potrosacke robe u automobilsku industriju. Vozis 3-5 godina i kupuj novo.

 ne nego ovo ide k tome da će se ovakva vozila iznajmljivati na poziv u gradovima. realno gledajući, osobni automobil u gradovima je bacanje novca jer stoji parkiran 90% vremena, a najam ovakvih vozila bi trebao znatno pojeftiniti vožnju.

nemam za potpis
13 godina
protjeran
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

GM je jos 1996 napravio elektircni automobil EV1 koji je bio odlican, ali su ga na kraju povukli i uništili bez razloga tj zna se razlog....

http://www.soundstream.com/
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Što više smarta oke tebe to manje mozga u glavi. Devolucija.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Ovo ne odgovara jedino:

- državi u kojoj se naplaćuju kazne radi popunjavanja proračuna

- sebičnim vozačima (a takvih je 2/3)

 

Jedino što fali je sharing - aute, kao i sve, treba dijeliti.

Svemir.
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

što kad autonomni automobil npr. ne zna ući u moju garažu tj. nemaš opciju objasniti gdje i kako želiš da stane kako bi ti bio lakši ukrcaj prtljage? Nekakav jednostavan sustav upravljanja (može i daljinskog, preko mobilne aplikacije) je ipak potreban.
Car sharing, bi bio OK da nema pušača ili pijanaca koji povraćaju po sjedalima. I taksiji često smrde i prljavi su iako imaš vozača koji bi trebao voditi brigu o vozilu. Kako riješiti taj problem?

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Sve cool, ali mozda za 50 godina...

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
Meni neke stvari nisu jasne, kuzim te aute na autoputu ili u ortogonalnom rasteru nekog americkog grafa, di ce taj auto u nekom malom selu u damaciji di treba proc kroz necije dvoriste tamo lijevo, pa na makadam, pa onda tamo malo uzbrdo, pa iza sumice. Nije ti jasno ko vozacu di tocno trebas proc da bi doso na odrediste, kako ce to auto sam? a jos je guzva spica sezonr 48 autiju radi ilegalne radnje djeca se bacaju pod kotace. il je nesreca na autoputu pa cijela kolona mora negdjr proc pa na rikverc pa tamo di mase policajac, to ce sve auto sam?
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 11:15 (zlosobno).
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
jozef kaže...

što kad autonomni automobil npr. ne zna ući u moju garažu tj. nemaš opciju objasniti gdje i kako želiš da stane kako bi ti bio lakši ukrcaj prtljage? Nekakav jednostavan sustav upravljanja (može i daljinskog, preko mobilne aplikacije) je ipak potreban.
Car sharing, bi bio OK da nema pušača ili pijanaca koji povraćaju po sjedalima. I taksiji često smrde i prljavi su iako imaš vozača koji bi trebao voditi brigu o vozilu. Kako riješiti taj problem?

 

Nema što ulaziti u garažu kad nije ni ne treba biti tvoje vlasništvo. Naravno da ima mnogo problema oko toga ali i na njima treba raditi, a ne odustati od rješavanja ijednog zbog mnoštva drugih.

Svemir.
14 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
A kako ce obici traktor preko pune linije? Mislim zakonom je dozvoljeno. Ovo je odlicna ideja, ali treba proci jos puno vremena da se to finalizira i rijese problemi kao sto su parking, neucrtani putevi i slicno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Što prije dođu to bolje, da ne moram slušati neandertalce kad se krenu vraćati s posla i počnu trubiti.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
PaleRider kaže...

Nema što ulaziti u garažu kad nije ni ne treba biti tvoje vlasništvo. Naravno da ima mnogo problema oko toga ali i na njima treba raditi, a ne odustati od rješavanja ijednog zbog mnoštva drugih.

A što ako ja imam 5 kofera jer idem na put ili idem na izlet i želim ponijeti bicikl... moram stvari iznijeti na snijeg ili kišu jer autonomni automobil koji nije moj dolazi na ulicu? Još najbolje da zbog nekih okolnosti stane 300m dalje... Genijalno!
Budimo realni cilj car shareinga nije smanjenje gužvi niti zagađenja. Cilj je da korisnik na kraju plaća više a provider daje manje. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 12:55 (jozef).
11 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

E da, oćeli autonomni auto iza tebe trubit kad se na semaforu upali zeleno, a ti odma ne stisneš gas do daske, nego onako solo bez priše.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
jozef kaže...

A što ako ja imam 5 kofera jer idem na put ili idem na izlet i želim ponijeti bicikl... moram stvari iznijeti na snijeg ili kišu jer autonomni automobil koji nije moj dolazi na ulicu? Još najbolje da zbog nekih okolnosti stane 300m dalje... Genijalno!
Budimo realni cilj car shareinga nije smanjenje gužvi niti zagađenja. Cilj je da korisnik na kraju plaća više a provider daje manje. 

 A šta ako ja živim na drugom katu zgrade bez lifta i auto se ne može popet po stepenicama? Kog briga, tvoji osobni uvjeti života nisu razlog da se zabrani ili dopusti nešto. To da li ćeš ti takav automobil kupiti/unajmiti ili ćeš odabrati neki drugi koji može pogodit garažu je tvoja stvar, a broj ljudi s malim garažama će odlučiti isplativost proizvođaću da ih proizvodi. u slučaju da takav auto ne postoji na tržištu onda ćeš se vozit u ovom koji će doći blizu garaže, a dalje ćeš kisnuti. Ili ako iz prinicipa nećeš kupit/unajmit nikakav auto onda ćeš kisnuti i hodati cijelim putem.

 

Pa nećemo sad cijelu automobilsku industriju orjentirat prema tome jer vas 7 ima 5 kufera i malu garažu i baš ih treba nosit 2 puta u 50 godina kad se pogodi da pada kiša.

14 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Ne znam tko želi autonomna vozila, ali to bi bilo dobro rješenje za one koji trebaju automobil, ali zbog nekih ograničenja ne mogu voziti (godine, zdravlje...) Priča mi kolegica u školi da se vozila u Tesli S u autonomnom modu vožnje. Creeeeepy... po njenom osjećaju. Ja bih isto volio probati, samo nemam nikoga tko ima Teslu. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
EZY-E kaže...

Što prije dođu to bolje, da ne moram slušati neandertalce kad se krenu vraćati s posla i počnu trubiti.

 Desit ce im se takav bug da ce ti svirat sprsku himnu uz blicanje dugih svjetala...

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
Pozdrav Čitatelj!
Jednom sam plovio uz obalu Portugala. Taj tjedan NATO je odrzavao nekakve pomorske vjezbe. GPS signal nam je ludio cijeli dan. Mozda su sto cackali po njemu. Uglavnom signal je skakao po milju od rute. Auto pilot je to registrirao kao XTE sto sam uredno resetirao. U jednom trenu nakon podosta istih alarma, autopilot je okrenuo kormilo (track mode) i brod je automatski poceo skretati. Dok sam prebacio na rucni timun, a kormilo pocelo slusati, vec smo skrenuli gotovo 90*. Brod se kretao brzinom od 24 cvora. Izgubio sam kontrolu nad njim. Da je bio netko u paralelnom kursu imao bih sudar. Zapovjednik je dotrcao na most i nije mi vjerovao na rijeci. Dok smo ispijali caj, brod je opet samostalno skrenuo na lijevu bandu. Tada je zapovijednik dao naredbu da se prebacimo na manualno kormilarenje.

Nekako mi promice sto je tocno moderno/napredno u ovom sustavu. Ovakav sustav je blesav. Bez kontrole, bez mogucnosti kontrole imas potencijalni carmagedon. Za autoput mogu razumjeti (uz nadzor osobe sa polozenim vozackim ispitom), ali po gradu kontrola treba biti ljudska.
vicious
16 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Previse se pouzdavamo u tehnologiju - cinjenica.

Nusprodukt toga je, kak je vec netko gore spomenuo, ljudi su sve gluplji, seprtljavi u situacijama gdje bi se trebali moc snac dok kazes keks.

Naustrb komfora se sve vise izlazemo opasnostima...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
BlackDog22 kaže...
jozef kaže...

A što ako ja imam 5 kofera jer idem na put ili idem na izlet i želim ponijeti bicikl... moram stvari iznijeti na snijeg ili kišu jer autonomni automobil koji nije moj dolazi na ulicu? Još najbolje da zbog nekih okolnosti stane 300m dalje... Genijalno!
Budimo realni cilj car shareinga nije smanjenje gužvi niti zagađenja. Cilj je da korisnik na kraju plaća više a provider daje manje. 

 A šta ako ja živim na drugom katu zgrade bez lifta i auto se ne može popet po stepenicama? Kog briga, tvoji osobni uvjeti života nisu razlog da se zabrani ili dopusti nešto. To da li ćeš ti takav automobil kupiti/unajmiti ili ćeš odabrati neki drugi koji može pogodit garažu je tvoja stvar, a broj ljudi s malim garažama će odlučiti isplativost proizvođaću da ih proizvodi. u slučaju da takav auto ne postoji na tržištu onda ćeš se vozit u ovom koji će doći blizu garaže, a dalje ćeš kisnuti. Ili ako iz prinicipa nećeš kupit/unajmit nikakav auto onda ćeš kisnuti i hodati cijelim putem.

 

Pa nećemo sad cijelu automobilsku industriju orjentirat prema tome jer vas 7 ima 5 kufera i malu garažu i baš ih treba nosit 2 puta u 50 godina kad se pogodi da pada kiša.

 Pa naravno da nećemo kad već imaš rješenje a zove se Taxi.

Car share je samo još jedna verzija javnog prijevoza samo puno skuplja.

A o tome da uopće ne postoji tehnologija za ovakva autonomna vozila nećemo ni pričati. Netko je previše gledao Knight Rider-a.

Give a man a mask and he will show you his true face
15 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
tenac kaže...
Mitch kaže...

Haha jesam tehnoloski optimist, ali u ovo ne bi sjeo.

 

Ovo je lagani uvod pojma potrosacke robe u automobilsku industriju. Vozis 3-5 godina i kupuj novo.

 ne nego ovo ide k tome da će se ovakva vozila iznajmljivati na poziv u gradovima. realno gledajući, osobni automobil u gradovima je bacanje novca jer stoji parkiran 90% vremena, a najam ovakvih vozila bi trebao znatno pojeftiniti vožnju.

GM nikad nije radio gradske aute, kao i Ameri opcenito.

 

Ovo je auto za carpooling i ljudi koji su sat vremena udaljeni od posla. U Americi godisnje predem 35k milja. U HR max 15k kilometara.

12 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

A za sta im je onda bio Opel i GM Koreja? Radili su ameri dosta gradskih auta, pogotovo 70ih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 0:45 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

vi stvarno mislite da će ovo ići u proizvodnju 2019 , dajte budite realni ovo su samo marketinške fore 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 0:56 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

Auto je clan obitelji i on voli da ga ja vozim...

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
ivanzu kaže...

A za sta im je onda bio Opel i GM Koreja? Radili su ameri dosta gradskih auta, pogotovo 70ih.

 Pa pogledaj trziste sada.

 

Reci mi jedan hatchback osim Fieste kojeg proizvode Ameri.

 

Jednostavno nema smisla, u gradovima nitko ne kupuje automobile. I ako kupuju to ce bit SUV.

7 godina
protjeran
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
viciousone kaže...
Pozdrav Čitatelj!
Jednom sam plovio uz obalu Portugala. Taj tjedan NATO je odrzavao nekakve pomorske vjezbe. GPS signal nam je ludio cijeli dan. Mozda su sto cackali po njemu. Uglavnom signal je skakao po milju od rute. Auto pilot je to registrirao kao XTE sto sam uredno resetirao. U jednom trenu nakon podosta istih alarma, autopilot je okrenuo kormilo (track mode) i brod je automatski poceo skretati. Dok sam prebacio na rucni timun, a kormilo pocelo slusati, vec smo skrenuli gotovo 90*. Brod se kretao brzinom od 24 cvora. Izgubio sam kontrolu nad njim. Da je bio netko u paralelnom kursu imao bih sudar. Zapovjednik je dotrcao na most i nije mi vjerovao na rijeci. Dok smo ispijali caj, brod je opet samostalno skrenuo na lijevu bandu. Tada je zapovijednik dao naredbu da se prebacimo na manualno kormilarenje.

Nekako mi promice sto je tocno moderno/napredno u ovom sustavu. Ovakav sustav je blesav. Bez kontrole, bez mogucnosti kontrole imas potencijalni carmagedon. Za autoput mogu razumjeti (uz nadzor osobe sa polozenim vozackim ispitom), ali po gradu kontrola treba biti ljudska.

 

Poznato mi je to divljanje GPS-a. Na jednom brdu blizu brdske pumpe za opskrbu vodom, GPS gubi polozaj,

te signalizira nepreciznost od 50m i vise od stvarne tocke.

 

Takodjer, usred Berlina na trgu cesto GPS divlja - iz nepoznatog razloga. Jednostavno kruzi.

Rijesenje? Ukljuciti mobilni internet za detaljnije pozicioniranje. U sumi naravno nije pomoglo,

ali u Berlinu je.

 

Usput, svi GPS uredjaji na mobitelu, koji nemaju u sebi kompas, 0 bodova od tocnosti.

 

Ako se netko bavi GeoCachingom, zna o cemu pricam.

https://www.geocaching.com/play

 

Garmin Oregon i Montana rucni uredjaji su moja preporuka za Outdoor. Najprecizniji su,

makar nisu ni danasnji mobiteli losi - ali nisu svakako idealni zbog nedostatka detaljnih Topo mapa

i brdskih puteva.

14 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
zlosobno kaže...
Meni neke stvari nisu jasne, kuzim te aute na autoputu ili u ortogonalnom rasteru nekog americkog grafa, di ce taj auto u nekom malom selu u damaciji di treba proc kroz necije dvoriste tamo lijevo, pa na makadam, pa onda tamo malo uzbrdo, pa iza sumice. Nije ti jasno ko vozacu di tocno trebas proc da bi doso na odrediste, kako ce to auto sam? a jos je guzva spica sezonr 48 autiju radi ilegalne radnje djeca se bacaju pod kotace. il je nesreca na autoputu pa cijela kolona mora negdjr proc pa na rikverc pa tamo di mase policajac, to ce sve auto sam?

 takvi automobili su prvenstveno namijenjani za gradove jer su za ostalo neisplativi. zamišljeno je da tvrtka koja iznajmljuje ta vozila sve nadzire s jednog mjesta. ako ta tvrtka iznajmljuje automobile u nekom gradu, oni će imati pregled nad time što se događa. pretpostavljam da su automobili opremljeni i kamerama koje snimaju što se događa oko automobila, a o tome da su opremljeni radarima ne treba previše govoriti.

nemam za potpis
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice