Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson

poruka: 51
|
čitano: 21.136
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson".
15 godina
online
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Meni je ŠĆ bio odličan. Nažalost, prošlo je vrijeme kad je ESC bio takmičenje za najbolju pjesmu. To je već odavno takmičenje Show izvedbe.
Nema govora o sramoćenju, to govori i omjer glasova publika/žiri za Letovce.

Prema tome, susjedi, sasvim zadovoljavajući nastup na ovom, svakako obesmišljenom eventu.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 9:30 (morrisoN).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Izzy kaže...

Tamo do otprilike 2010. je to sve i bilo dobro. Bilo je dobrih pjesama, a sada, tj. od tada pa na ovamo je naglasak nekako na kostimima, izgledu. Pjevanje je u drugom planu. Bezveze... A ništa, barem smo se prilagodili tome tonu i trendu slanjem Leta 3.

 

Kako volim ovakve autoritativne komentare a koji pokazuju očito nepoznavanje materije.

 

Evo ti dva primjera:

(pobjednik)

 

(2. mjesto)

 

Obje super pjesme, al isto tako bez kostima ne bi ni približno takav uspjeh postigle.

 

 

Po mojem skromnom mišljenju ovo je bio najjači eurosong u dugo vremena, svega dvije pjesme su bile očiti failovi, a ostatak većinom ok do dobar. Tim je veći uspjeh Letovaca. Svega par bodova nas fali od top 10, a tu možemo lako okriviti slovence čija nam je publika dala 12 bodova a žiri 0.

Istovremeno mi je žao što nisu i oni bolje prošli jer su dečki i pjesma super.

 

Pobjednica potpuno bezlična u ovakvoj konkurenciji a ne sjećam se da li je ikad žiri toliko napumpao razliku između prvog i drugog.

 

 

 

12 godina
offline
Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson

Sad mi je žao što ne pratim Eurosong. Ova ukrajinska je top!! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Bar smo bili orginalni a ne kao pobjednik.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson

Sasvim slučajno je pobjedila Švedska i sasvim slučajno će sljedeći Eurosong biti u Švedskoj točno 50 godina nakon što je ABBA pobjedila na eurosongu.

 

Uglavno taj komičan pop trash fest je dobar samo za potrošiti večer na dobar smijeh.

Nadglednik dina
Moj PC  
15 0 hvala 1
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Post mortem:

Prve dvije sam izvrsno anticipirao. Kod naših sam nasjeo na (domaći) hajp. Žuto-plavi su, očito, još i više dopizdili svima.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
ZdravkoZ kaže...
Bar smo bili orginalni a ne kao pobjednik.

 Ja stvarno imam uho za ovakve stvari pa sam ženi već u polufinalu rekao kako je pjesma teški plagijat od Winner takes it all.

Međutim, cijeli opus Let 3 vrlo je upitne originalnosti tako da se ne bi oslanjao na "našu originalnost".

12 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
BlueMax kaže...
ZdravkoZ kaže...
Bar smo bili orginalni a ne kao pobjednik.

 Ja stvarno imam uho za ovakve stvari pa sam ženi već u polufinalu rekao kako je pjesma teški plagijat od Winner takes it all.

Međutim, cijeli opus Let 3 vrlo je upitne originalnosti tako da se ne bi oslanjao na "našu originalnost".

 Upravo tako, čim sam čuo izvedbu pomislio sam koji rip off Abbe.

Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson

Kao i mnogi, stvarno sam razočaran glasovima žirija, aposlutno nezasluženo dobiti 0 bodova od toliko država. Pjesma nije bila za pobjedničku, ali objektivno je bila za bodove, pa makar 1-2 boda od većine država.

7. mjesto od publike mislim da je otprilike u redu, možda još malo iznad toga, ali OK.

 

Organzacija na maksimumu, pravi spektakl, brutalno dobro napravljeno. Publika u deliriju, ples invalida, pa za kraj you'll never walk alone, ... što da kažem, naklon do poda.

 

 

Mislim znamo da se o ukusima ne raspravlja, ali realno govoreći bilo je puno boljih pjesama od švedske. Puno, puno boljih. Evo meni recimo je Francuska bila super. Norveška isto (iako je to malo "prenorveški" zvučalo i već izlizano), Finska meh ne znam, zabavno ali turbo trash. Izrael, Poljska ... ma dajte, glasovi radi sisa i ničeg drugog. I svi su oni pokupili daleko veći broj glasova od žirija nego hrvatska...

 

Uglavnom ne znam eto, svodi se nažalost na to da će se ovo natjecanje okretati uglavnom oko nekolicine država (vrlo bitno, bogatih država koje znaju dobro organizirati!), dok će ostalo biti tu samo da popune prazninu.

No dobro, ne treba maknuti s uma koliko su primjerice skandinavske zemlje ne samo ekonomski bogatije nego i politički utjecajne, društveno progresivnije i općenito daleko više ulažu u kulturu od ne znam, hrvatske...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 11:31 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Misterij

Portugal 3 boda za Let 3
Srbija 8 to je recimo očekivano
S(z)lovenci 0

Mrle prodana dušo razočarao si me...mogli su ući u povijest pokazavši gole guzice s ružom...niti golih guzica...čepova
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Ocekivano.....

Kad se sve sumira, do jednog momenta tijekom showa je stvarno vrijedilo "sve je moguce". U slijedecem trenutku je isao prilog o abbi, uz napomenu kako je iduce godine 50 godisnjica pobjede abbe, valjda jedinog globalnog fenomena kojeg je iznjedrio eurosong, odmah sam rekao da nema sanse nikakve da svedska NE pobijedi.

Jednostavno se takva obljetnica mora obiljeziti u rodnoj drzavi, pa sve i da je ista poslala recitaciju na natjecanje a ne pjesmu.

Sto se nasih tice, u usporedbi s ostalima, u cijeloj toj paradi mladosti, ljepote, duginih boja i jednoroga, brkati i dlakavi djedice u bijelim gacama, s pjesmom koja i nije pjesma...... Odlicni su bili, bolje nisu niti mogli proci.

I realno, zlatna sredina je nas doseg, s time ne treba biti razocaran. Sve te male zemlje su tamo da popune mjesto, pod parolom svi smo mi eurosong, a realnost je takva da niti jedna nema nikakve sanse za pobjedu, i uvijek ce se sve vrtiti oko velikih igraca, jer ako je ikada i bio, eurosong odavno nije o pjesmi, vec o hrpi drugih faktora.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
ZViZ kaže...
Kombiniram (kako bi rekao Nik Praskaton):

1. Švedska
2. Finska

(prve dvije su upravo ugazile u gov.., ovaj NATO - pa zato;

 Ovo je bilo preocito. 

 

 

Ovo s ABBAom je slucajnost, mogla je i Finska pobjedit.

 

 

 

10 godina
offline
Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson

Hebeno se gadim sam sebi jer mrzim teorije zavjera, ali meni je ovo ko Oscari. Dečki su previše straight, sa svojim suprugama, jer to nije više đir ak hoćeš pobjedit. Nadam se da sam u krivu!

BTW. sljedeći puta, a možda bolje da zaboravimo na Eurosong kompletno, treba poslat kompletnu sprdačinu. Recimo nekog Tonya Angelina.

مرګ ژوبله
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
SupremeCommander kaže...

 

 

Ovo s ABBAom je slucajnost, mogla je i Finska pobjedit.

 

 

 

Ne bas....

 

Odnosno, da, sve je mirisalo na to, ako gledas glasove zirija. No, kada je red dosao na publiku, nema sanse.

 

Nisam teoreticar zavjere, ali, glasove publike je toliko lako nastimati, u ovom slucaju, da bi bilo pravo cudo da se to i nije desilo.

 

Pre prikladna je ta pobjeda svedske.  A sto je covjek duze na ovom svijetu, sve manje i manje vjeruje u slucajnosti, ako pricamo o ovakvim manifestacijama.

 

No to je ok, mogli su jednostavno reci - tko god pobijedi, iduce godine se odrzava u svedskoj zbog toga i toga, i amen.

 

Ali ponavljam, realno, dali je itko ocekivao da ce pobijediti Uzbekistan? Turkmenistan? Hrvatska? Azerbejdjan?

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson

Jedini razlog zašto je Švedska pobjedila i zašto je dobila tolike glasove žirija je taj što je iduće godine 50. godišnjica kako je ABBA pobjedila. Pa zaista ne bi bilo zgodno da sad ABBA izvodi nešto u Finskoj, kad bi se moglo namjestit da se sve odvija u Švedskoj. I sad će netko reć "ma to je samo teorija zavjere"; nije. Doslovno pogledajte službeni prijenos Eurovizije na YouTube; svako malo to spominju, svako malo riječi "ABBA, Švedska, obljetnica". Osim toga, rekacije Loreen su govorile sve; ona jednostavno nije niti slavila osvajanje bodova, samo onako neutralna faca kao da joj je netko već rekao da će dobiti gotovo sve glasove žirija. Kasnije je glumila kako je bila šokirana.

 

Uveli su kakti žiri da izbalansiraju glasove jer su države međusobno glasale jedne za drugu. Žiri, koji bi se trebao sastajati od stručnog žirija i ocijenjivati svaki segment pjesme, spao je na ljude koji ne znaju što je glazba, koji ne mogu samostalno jednu pjesmu napisat. Na kraju je žiri fijasko jer imaju nalog po kojem moraju glasati; a uklonit ga neće jer im je koristan. Već stvarno počinjem misliti kako se radi o pay-to-win natjecanju, odnosno, da EBU, bar za žiri, ima cjenik po mjestima.

 

Käärijä i Let 3, a i neki drugi izvođači su opljačkani, ali mi prema statistici definitivno najviše. Ovo je postalo natjecanje u kojem gledatelji nemaju više utjecaja, samo žiri. I to su činjenice.

 

I da, ekipa, jeste li primjetili da je Loreen cijelo vrijeme imala mikrofon na sebi tijekom glasanja? Niti jedan drugi izvođač nije, samo Loreen. Mora da je neka slučajnost...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 14:58 (Marko :D).
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson

nisam nit gledao, nit očekivao. žao mi je što lemmy više nije, jer bi ovaj optimističan i motivirajuć napjev zasigurno pobijedio: 

 

 

inače, ovo mi se motalo razvodnom kutijom: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Entry Point kaže...

Sasvim slučajno je pobjedila Švedska i sasvim slučajno će sljedeći Eurosong biti u Švedskoj točno 50 godina nakon što je ABBA pobjedila na eurosongu.

 

Uglavno taj komičan pop trash fest je dobar samo za potrošiti večer na dobar smijeh.

 Pa slučajnosti se događaju, kao što je prošle godine pobjedila ukrajina, ili kad je 1998. pobijedio izrael baš na pedesetu obljetnicu osnutka države izrael i još iste godine pobjede i na izboru za miss svijeta. Čista slučajnost.

12 godina
offline
Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Euroson

Zaveraaaaa!

 

Da nije plagijat, švedska pjesma bi bila debelo najbolja. Naša je zadnje smeće i bodove koje je dobila dobila je "dobrosusjedski" te na račun scenskog nastupa, olitiga majmuniranja.

Nadam se da će Let 3 imati više uspjeha na Melodijama Jadrana. Ili možda ipak na Melodijama Istre i Kvarnera pošto im nije pametno da se na ovaj prvi prijavljuju.

 

 
1 9 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
BlueMax kaže...

Zaveraaaaa!

 

Da nije plagijat, švedska pjesma bi bila debelo najbolja. Naša je zadnje smeće i bodove koje je dobila dobila je "dobrosusjedski" te na račun scenskog nastupa, olitiga majmuniranja.

Nadam se da će Let 3 imati više uspjeha na Melodijama Jadrana. Ili možda ipak na Melodijama Istre i Kvarnera pošto im nije pametno da se na ovaj prvi prijavljuju.

 

 Jel moguće da su te fritule toliko uzjebale? Znaci s***š po Let 3 non stop, di god ti se pruži prilika, nakon one bezveze šale sa fritualama i Hajdukom.

12 godina
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Nimalo me nije briga za to. Više volim otići na koncert Leta 3 nego na utakmicu. Čovjek svakakve gluposti govori kad popije. Ispričao se i to je to. Drago bi mi bilo da se opet dogodine nakon poraza u finalu LP izruguje.
Po Letu 3 serem isto ko što bi srao po bilo kojem bendu koji ode na Eurosong. Serem po pjesmi jer je užasna. Ako mogu srati po svim dosadašnjim hrvatskim predstavnicima na Eurosongu onda valjda mogu i po Let 3. Ovo je uvjerljivo najgora pjesma koju su u karijeri napravili a to što je to pjesma za Eurosong, to nije nikakvo opravdanje. Istina, da nisu oni bili naši predstavnici onda Eurosong ne bi ni gledao. Ovako sam pogledao i još osjećam mučninu. Što od Let 3, što od ostalih. Izraelka je malo popravila ukupni dojam.
Letu 3 nije mjesto na eurosongu, i to im je kompliment.
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kakva očekivanja imate od nastupa Let 3 na Eur
Je, da, od njih sam, u finalnom nastupu, očekivao neku sitnu diverziju. Ma, ono, barem neki mali čepić, ili stručak karanfila, ili ako već ne spuštene gaće, a ono žuto sprijeda i kafeno straga (u Mataković stilu). I zato sam gledao to govno od Eurosonga.

Ali ništa. Mora da je bio detaljan pregled svih otvora prije nastupa + nešto sitnim slovima u Ugovoru ;)

Razočaran sam. Posrali su se na svoj izričaj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2023 12:53 (ZViZ).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice