Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

poruka: 16
|
čitano: 6.256
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje".
12 godina
offline
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

Naročito profesionalnog? Ahahahaha i onda to odradiš na *ebenom smartphoneu? Koji su to poslovi majke ti?

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

"Središnji uređaj za posao". Može, ovisi kakav posao imaš. Ako si beskorisni forwarder mailova, onda sigurno može.

 

Mislim da bi mi šef pokazao na vrata kad bih na poslovnom sastanku izvadio mobitelčić umjesto laptopa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
5 0 hvala 0
Re: Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao z
MP7 kaže...

Naročito profesionalnog? Ahahahaha i onda to odradiš na *ebenom smartphoneu? Koji su to poslovi majke ti?

 

  • Pisanje/odgovaranje na e-mailove
  • Prisustovvanje na team sastancima
  • Čitanje PDF-ova nekakve poslovne ponude ili slično
  • The list goes on...

 

 

Profesionalni rad ne znači nužno raditi u alatima tipa Visual Studio, SQL Management Studio, Photoshop, Adobe Premiere, ili slično.

 

 

S time u kontekstu, meni je smartphone i dalje posve neupotrebljiv za "profesionalni rad", te radim kombinacijju iPada i laptopa, dok je smartphone ono >>baš za krajnji slučaj<<.

Nikakav preklopni model neće to promjeniti.

 

Ima prednosti, ima mana. Nije nužno bolji ili lošiji od laptopa, ovisno o vrsti posla.

 

 

Prednosti:

Stane u džep, laptop ne stane, koliko god malen bio. Čak niti tablet ne stane u džep

Veća autonomija, osim ako se ne radi o Macbooku, kojem je autonomija čak i duža od prosječnog smartphonea

 

Mane

Sve ostalo

16 godina
offline
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

Mozda neki HR posao moze proci, za ove ostale ti treba barem excel, a sretno s gledanjem brojeva na malom ekranu.

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao z
Otonove kriterije optimalizacije hardwerske flote dobro razumijem. Meni je ovaj uređaj simpatčan:
https://store.planetcom.co.uk/products/astro-slide

Od kako su mi na mobitelu Teams i E-Mail, čak i šetanje cucka spada pod radno vrijeme - jer sam dostupan.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao z
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MP7 kaže...

Naročito profesionalnog? Ahahahaha i onda to odradiš na *ebenom smartphoneu? Koji su to poslovi majke ti?

 

  • Pisanje/odgovaranje na e-mailove
  • Prisustovvanje na team sastancima
  • Čitanje PDF-ova nekakve poslovne ponude ili slično
  • The list goes on...

 

 

 

 

Znači ako si nekakav manager ili sales?

A manageri jako dobro znaju kako trošenje vremena na gluposti nikako nije dobra praksa, i rijetko koji pametni manager će izabrati minijaturni mobitelčić za čitanje PDFova gdje svaka riječ može biti vrlo bitna ili odgovaranje na emailove sa bilo kojim odgovorom osim "Da / Ne".

Spomenimo još i da su manageri obično stariji ljudi sa lošijim vidom :-)

 

"Prisustovvanje na team sastancima" - možda ako si pasivni slušač ili ništa korisno ne moraš raditi na teams sastanku osim prosipanja pameti. Sve drugo nema smisla, nećeš neke pametne MoM napisati na mobitelu, nećeš screen shareati, nećeš moći nešto pametno zalijepit u chat i sl.

 

Mobitel je jednostavno nešto što se koristi u krajnjoj nuždi kad si negdje zapeo, a nikako ne kao "središnji uređaj za posao". Ako želiš da te ozbiljno shvaćaju.

Čak ni tablet uglavnom nije zgodan kao "središnji uređaj za posao". Prije ili kasnije mane dođu na vidjelo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2023 10:57 (Bitanga).
2 godine
offline
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

Uhljebarski posao u vladi i saboru može i bez mobitela ukoliko se želite dosađivati na sjednicama.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao z
Puno teksta za kratak odgovor. Ne.
 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

Da li ima neka opcija za win na androdidu plus da radi ok (arhitektura različita ovo ono). Meni sve pada u vodu več na VPN-u. Mogu čak zamijeniti  VS s VS Code ali bez VPN clienta nita. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao z
Teško ikakav posao. Mislio sam da će mi tablet sa tipkovnicom biti dobra stvar za obaviti nešto na brzake kad sam na putu, ali čim bih trebao napraviti ili editirati neki Word ili Excel file - eto frustracija. A i sustav pohrane datoteka na Androidu je "veselje" samo po sebi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2023 14:11 (Gallu).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

jedino samsung dex na kojem se vrti linux

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

Ništa osim tipkanja poruka mi ne dolazi u obzir na mobitelu. Čak ni to ne volim, ali često moram. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao z
@bitanga
Vjerovatno gledaš na stvar iz svoje perspektive (pretpostavljam inženjerske) pa ti nema smisla, ali ima jako puno poslova gdje gomilu toga obaviš na telefonu/tabletu. U rasponu od prodavača do vlasnika firme.

Ti na sastancima koji ne mašu tablicama i grafikonima i sl. obično oni koji donose odluke ili drže kesu :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2023 16:21 (Zauzet nadimak).
15 godina
offline
Re: Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao z
Zauzet nadimak kaže...
@bitanga
Vjerovatno gledaš na stvar iz svoje perspektive (pretpostavljam inženjerske) pa ti nema smisla, ali ima jako puno poslova gdje gomilu toga obaviš na telefonu/tabletu. U rasponu od prodavača do vlasnika firme.

Ti na sastancima koji ne mašu tablicama i grafikonima i sl. obično oni koji donose odluke ili drže kesu :)

 

Oni koji donose odluke na mobitelu su ih i do sad donosili na telefonu/mobitelu. Njima računalo ni do sad nije trebalo.

Mobitel ne može zamijeniti računalo. Preklopni mobitel ga isto ne može zamijeniti, može pružiti samo malo veći ekran i to je sve.

 

Prodaja se može obavljati mobitelom, da, ali za to mora biti specijalizirani softver te tvrtke instaliran na mobitel, povezan sa ERPom, order managementom i sl.

A o tome se ne priča u ovom tekstu, ne radi se o specijaliziranim softverima za specijalnu namjenu, nego općenito kao zamjena računala.

 

Ne vidim nikakvu potrebu za zamjenu jednog uređaja drugim. Uređaji se mogu upotpunjavati i koristiti svaki po potrebi, a ne sve uređaje zamijeniti samo jednim i to neprikladnim.

To je ok samo u nuždi, u hodu, a nikako ne kao modus operandi.

Onaj koji donosi odluke i drži kesu to i sam zna jako dobro. Osim ako je u javnom sektoru, onda ga boli ona stvar za efikasnost.

 

Možda za nadzorne odbore i članove uprave koji ne rade ništa nego hodaju po ručkovima i šalju mailove drugima da obave posao za njih.

To mogu i sa običnog mobitela. Njih nitko ne gazi koliko su efikasni i koliko su posla napravili u radno vrijeme. A otpremnina im je osigurana ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2023 17:13 (Bitanga).
5 godina
offline
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamjena za računalo i biti središnji uređaj za posao?

 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Koliko može preklopni smartfon poslužiti kao zamje

Ja dosta toga uspijem obaviti preko telefona (uz pomoć BT slušalica):

- provjeriti i odgovoriti na mail ako je nesto kratko i hitno,

- spojiti se na Teams sastanak (naravno, na onaj na kojem ja ne prezentiram)

- pratiti i sudjelovati na Teams chat-u

 

ipak, za nesto mrvicu zahtjevnije zadatke (npr, pregledavanje i uređivanje office dokumenata, vođenje sastanaka i prezentiranje na Teamsu) preferiram Samsung Dex kao remote platformu ili desktop.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice