Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

poruka: 60
|
čitano: 15.437
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p".
14 godina
online
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

fizička aktivnost je jeftinija

nemam za potpis
 
13 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Ako je isto kao i sa Myrkl tabletom, onda ih lagano nabijem na taj lijek
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

rad za minimalnu plaću je najbolji lijek...i onako blago siromašnima...njihovo je kraljestvo

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
13 0 hvala 2
16 godina
moderator
online
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

Ozempic je nužan vjerojatno samo vrlo niskom postotku onih koji ga koriste. Većina ga vjerojatno koristi radi estetskih razloga, da u što kraćem vremenu izgubi što više kila. Ono s čim mnogi od njih nisu poznati (ili jesu, ali ih nije briga ili misle da neće to njih jako pogoditi) je da je to vrlo nezdravi način gubitka kila i da će zapravo ostaviti negativne estetske posljedice, poznate kao Ozempic face - koža na licu se objesi i čovjek se u vrlo kratkom vremenu naizgled jako postara. To je zato jer se koža ne stigne prilagoditi tako naglom gubitku potkožne masnoće.

 

Ljudi moraju shvatiti da nema brzih, magičnih rješenja. Ako netko želi zdravo izgubiti kile (pardon - salo), nema druge do li početi redovito vježbati utezima (barem dva-tri puta tjedno), barem jednom tjedno neku intenzivnu aerobnu aktivnost (trčanje, bicikliranje, možda HIIT), promijeniti prehranu (smanjiti unos šećera, povećati unos proteina) i smanjiti ukupni unos kalorija za oko 500 (znači, ne drastično). To mislim da se prevodi u snižavanje tjelesne mase za nekih 2 kilograma mjesečno (nek me upućeniji isprave, ako nije tako). Znači, cilj je zadržati što više mišića (ili, još bolje, povećati mišićnu masu), a izgubiti salo. Cilj ne bi trebao biti gubitak kilograma. Mišiće ne želite izgubiti.

 
32 0 hvala 9
16 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
tenac kaže...

fizička aktivnost je jeftinija

 ali nije dovoljna... prehrana je sve

15 godina
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

nekad davno planirao sam se obogatiti i plaćati nekome da jede, spava, hobla, štuca, prdi, hoda ... umjesto mene. nisam se obogatio. nije bilo ovakvih "lijekova" za prodavanje lijenim naivcima. 

 

pe se: na vel'koj bačvi - vel'ka pipa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 12:35 (Ajar).
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
online
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

Problem pretilosti je psihicke naravi nesto kao alkoholizam, kockanje itd. Pa bi stoga slican pristup bio i prikladniji.

Vjerojatno je da ce ovakvi "lijekovi" uzrokovati vise stete nego koristi a i vidim da se guraju studijama koje su u najmanju ruku smijesne iako novac cisti obraz kao nista drugo...

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

Tko ce drugi nego ti glupi amerikanci. Definitivno najdebilnija nacija ikad. Trosis hrpu para da zderes ko stoka, onda ces potrositi jos hrpu para da nebudes predebel. A da samo prestanes zderati?

He who is brave is free.
 
5 1 hvala 1
4 mjeseca
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

Raznolikost i umjerenost.

Dva jako zahtjevna pojma.

Prvi je donekle malo lakši od drugoga.

Kao što je spomenuto, za ostvarivanje dnevnog deficita od 500 kalorija, već nastaje kriza uma koji ne prihvaća restrikcije.. 

posebno dok mu osjetilo vida i njuha upija iz okoline gomile gotove hrane.

 

Bizarno jest, ali brzo i učinkovito mršavljenje sa obećanom potrošnjom potkožne masti je stres u izvanrednim, po život opasnim okruženjima.

Ljudi u ratovima i neimaštini gube rezerve masti (bez dizanja utega).. ne proteinsko mišićno tkivo.

Inkubatorski uvjeti su trenutno u Gazi.  Čak sam nedavno promatrao fizionomiju puka na ulici dok je išao live prijenos.

Da je pustiti snimak iz 07.10, točno se vidi velika razlika u kolektivnoj figuri.

 

Eto biznis ideje. Nas polupristojno popunjene, agencijski u aranžmanu slati na krizna područja.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

@Maskeron

 

Smijao bih se, ali..

poslovna ideja bi našla kupaca.

 

Samo: jo-jo efekt je stvaran.

Uzalud trud, ako nakon procesa (kakav god bio)

nastaviš po starom.

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 14:06 (fler).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
mbaksa kaže...
Ljudi moraju shvatiti da nema brzih, magičnih rješenja.

Kako ne, pa Ozempic je očito brzo rješenje!

No nije problem prebrzo mršavljenje (zapravo je, ali iz drugih, zdravstvenih razloga), koža će se zategnuti s vremenom.

Problem je instant kultura i taj osjećaj "entitlementa", gdje ljudi misle da imaju pravo na što god si zamisle.

Na linku koji si stavio piše da ljudi koji brzo izgube kile ih najčešće i vrate ali to nije zato što nisu "kvalitetno" izgubili kile, već zato što realno nisu promijenili životne navike koje su ih u startu dovele do stanja pretilosti.

 

Maskeron kaže...
Ljudi u ratovima i neimaštini gube rezerve masti (bez dizanja utega).. ne proteinsko mišićno tkivo.

Ummm, ne baš. Ljudi u stresnim situacijama izgube prvenstveno vodu (doslovce dehidriraju) i glikogen. Dodatno, tijelo će lakše razgraditi mišiće (proteine), nego masti, tako da samo izgladnjivanje neće pomoći (to je ono što Baksa piše gore - mišiće ne želite izgubiti).

 

No ne treba se zavaravati da ne postoje ljudi koji jednostavno različito reagiraju na različite podražaje (zapravo svi različito reagiramo) - nekome je dovoljno malo vježbanja da izgleda kao zvijer, netko se može ubijati od vježbanja i ne napraviti ništa. Osim vježbanja i prehrane tu su i stil života (količina vremena, stres) i zdravstveno stanje (hormoni, enzimi i sl.).

Neovisno o Ozempicu, kvalitetna prehrana je za zdravlje, vježbanje za kvalitetu života, a oboje je uz zdravu zajdnicu i životno okruženje potrebno za dugovječnost.

 

E sad, jedino je pitanje tko što voli. Ako ne voliš vježbanje, ali voliš prežderavanje, onda si si već u startu zacrtao putanju i jasno mi je da postoje ljudi koji jednostavno je žele provesti 100 godina mučeći se vježbajući ako im je alternativa 50 godina hedonistički uživati.

 

Želim reći da ne treba osuđivati ljude koji koriste Ozempic kao brzi put ka mršavljenju. Ako imaju love i to im je super, ionako ih nitko neće zaustaviti. Ljudi odavno koriste i liposukciju i operiraju nos ili sise, usta i guzice. Nisu zbog toga bolji ili lošiji, samo imaju svoj način rješavanje nekih kompleksa koji ih muče. Meni osobno ih je žao i to je sve.

Gledam te!
10 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
konjRR kaže...

Problem pretilosti je psihicke naravi nesto kao alkoholizam, kockanje itd. Pa bi stoga slican pristup bio i prikladniji.

Vjerojatno je da ce ovakvi "lijekovi" uzrokovati vise stete nego koristi a i vidim da se guraju studijama koje su u najmanju ruku smijesne iako novac cisti obraz kao nista drugo...

 Nije tako jednostavno. To je ekvivalent kao da kažeš da se depresija može liječiti motikom u polju.

 

Pretilost je bio kemijske naravi, kao i genetike koja to određuje. Netko će pojesti isto kalorija dnevno kao i ti i smršavit će, netko će se debljati, a netko će ostati na istoj kilaži. No da budemo iskreni većina slučajeva je povezana sa lošom ishranom, ali ne sve. Mi hrvati žderači svinjetine i svih proizvoda vezanih uz nju smo svjetli primjer u Europi.

 

 

 

Nadglednik dina
11 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Veliki Brat kaže...

...jasno mi je da postoje ljudi koji jednostavno je žele provesti 100 godina mučeći se vježbajući ako im je alternativa 50 godina hedonistički uživati.

 malkoc si ga prećerao, nit će većina onih koji se muče vježbajući doživjet 100, nit će većina onih koji 'hedonistički uživaju' krepucnut sa 50 godina

hrpa krmaka u kvartu, koji samo žderu, piju i kartaju, krepucnula je debelo iznad 70 godina, dobar dio i preko 80, a baš, osim svoje bakute, ne znam ih baš puno koji su doživjeli preko 90 koliko god se 'mučili'

2 godine
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Nije šećer problem zbog gena već naš životni stil ne odgovara genima, nedostaje pražnjenje glikogenskih rezervi u jetri i mišićima. Iz jetre se glikogen vadi laganom tjelesnom aktivnošću ili postom kroz 12-16h, a iz mišića jačom tjelesnom aktivnošću. Problem modernog čovjeka je to što stalno jede pa su spremišta glikogena uvijek puna i višak se prelijeva u mast, a usput višak inzulina uništava organe davno ptije nego dođe dijabetes
15 godina
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

ima tu još koječega. nije sve ni u klopi ili kretanju. moram uzimati nadomjestak hormona štitnjače (otelo mi je kolinjem), što skoro pa anatamacki vodi u omasovljenje (mahom uokolo struka). a jedem malo i krećem se puno (zahvaljujući terorističkom psu). ima svakakvih debljina i niš nije tak jednoznačno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 4:03 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
4 mjeseca
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

Po onome što vidim iz priloženog iz svoje okoline ili iz svoje bliže i daljnje loze, rođenjem si dobio osnove kodiranja. 

Tu su mogućnosti pečiranja i nadogradnji nikakve.

Možda pojedinac može 6-8% uticati na produženje ili smanjenje svoga vijeka.

Umjesto 80 umjerenih, doći do 85 uz 60g dizanja utega i chia sjemenke ili do 75 uz 50g nazdravljanja uz čašice i pršut.

 

Dobar početni kod je kod gospodina Josipa M. i problem mu je što mu u 103-oj ne žele produžiti vozačku.

U isto vrijeme loše linije koda pune dječije odjele po bolnicama. Ili pukne aorta 30-godišnjaku jer je bila debljine papirića rizle za motanje duhana.

 

U svakom slučaju, bitno je biti umjeren.

 

 
1 0 hvala 1
14 godina
online
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Entry Point kaže...
...To je ekvivalent kao da kažeš da se depresija može liječiti motikom u polju.

 

 

 

 

 Apsolutno nije. Nisam to rekao. Bitno je kod ove ove "moderne kuge" se ne zavaravat i obmanjivat a pogotovo izvlaciti profit.

Jer obmanjivanje je veliki dio ovoga problema. Ljudi se svakodnevno obmanjuju da im se uvali svasta a cini mi se kod hrane je to najporblematicnije. 

Ako ti uvale ulktraskupi iphone plus max ekstra mi se cine puno manje posljedice na zivot nego kada ti uvale naviku da jedes hranu koja te ubija i onda ti jos uvale ideju u glavu da je to ok, da je to jednostavno sudbina itd, ma cak i da je pozeljno i ljepo biti pretil...

Slobodno potrazi kako su se mijenjale reklamnim i politickim kampanjama prehrambene navike pupulacija. I onda kakve posljedice je to imalo na pojavu dijabetesa, debljine i svega sto ide uz to. Vjeruj materijala ima da mozes citati do kraja zivota. Nema toga sto je nepoznao o toj temi. Ali skriveno i previse.

 

p.s. rekli bi ti englezi by the way 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 20:03 (konjRR).
16 godina
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p
GLP-1 zvuči kao savršeni lijek. GLP-1 je pronađen osamdesetih, znači trebalo im je 30ak godina da naprave/patentiraju/testiraju lijek. Dugo im je trebalo. Čekali su da se ugoji dovoljan broj amera da im počnu prodavati lijek.
I`m silicon-based life-form
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Entry Point kaže...

 Nije tako jednostavno. To je ekvivalent kao da kažeš da se depresija može liječiti motikom u polju. 

 Ekšli, boravak u prirodi i fizička aktivnost umanjuju simptome depresije. 

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Nije bitno jedeš li malo nego ŠTO. Ako jedeš hranu koja sadrži jednostavne šećere, oni kao da tijelu kažu "sve spremi u salo!". Čak i mala količina šećera ima taj efekt. Jedi puno mesa peradi, ribe, jaja s puno povrća. Prilog makni ili stavi minimalnu količinu radi psihe. Šećere makni skroz, isto kao umjetne zaslađivače i sve kupljene sokove (pij VODU, ne gazirano). Za 6 mjeseci morati ćeš skratiti remen da ti hlače ne padaju.
Idi i radi nešto korisno!
14 godina
online
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Keso kaže...
..oni kao da tijelu kažu "sve spremi u salo!". Čak i mala količina šećera ima taj efekt. ...

 Nije kao nego je bas tako. Otprilike 80% loseg kolesterola koji se nalazi u tijelu je proizvela jetra. Aj pogodi zasto 

 

p.s.  probaj sada u ducanu naci zapakirani prehrambeni proizvod bez sadrzaja glukoznog fruktoznog sirupa... nije lako

p.p.s a onda probat ljudima objasnit da je secer secer neovisno odakle je dosao i da voce nije zdravo nego slatkis...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 9:18 (konjRR).
15 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Hehe, da čuješ moj tok misli kad prolazim dućanom i gledam police: šećer, šećer, šećer, šećer, šećer, šećer, šećer, šećer... i napokon hrana! Pored takve premoći namirnica sa šećerima ljudi teško mogu izgledati normalno i fit, osim ako točno znaju što jesti i dobro gledaju sastav svake namirnice. Voće je slatko ali ima vitamina i minerala pa nije loše ako se ne pretjeruje.
Idi i radi nešto korisno!
10 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
konjRR kaže...

 Apsolutno nije. Nisam to rekao. Bitno je kod ove ove "moderne kuge" se ne zavaravat i obmanjivat a pogotovo izvlaciti profit.

Jer obmanjivanje je veliki dio ovoga problema. Ljudi se svakodnevno obmanjuju da im se uvali svasta a cini mi se kod hrane je to najporblematicnije. 

Ako ti uvale ulktraskupi iphone plus max ekstra mi se cine puno manje posljedice na zivot nego kada ti uvale naviku da jedes hranu koja te ubija i onda ti jos uvale ideju u glavu da je to ok, da je to jednostavno sudbina itd, ma cak i da je pozeljno i ljepo biti pretil...

Slobodno potrazi kako su se mijenjale reklamnim i politickim kampanjama prehrambene navike pupulacija. I onda kakve posljedice je to imalo na pojavu dijabetesa, debljine i svega sto ide uz to. Vjeruj materijala ima da mozes citati do kraja zivota. Nema toga sto je nepoznao o toj temi. Ali skriveno i previse.

 

p.s. rekli bi ti englezi by the way 

 Znam da nisi rekao, nisam ni ja spominjao politiku, ni reklame ni ništa slično. Samo kažem da pretilost nije samo mentalno stanje, jer nije tako jednostavno, ni linerano, kao što ni svi pretili ljudi nisu pretili jer jedu previše, ili loše. Sve ostalo, politika, reklame, industrija, pokreti, to sve već svi znamo.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 10:06 (Entry Point).
15 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Morbidno ali točno: u konc logorima NITKO nije bio debeo. Niti jedna jedina osoba. Kako to? Kad kažeš "nije do hrane" možeš samo elaborirati psihološke ili druge razloge zbog kojih osoba jede puno slatkog i masnog, čak možda ni ne znajući da uzima slatko (recimo, pije sok pun šećera). Neki imaju sporiji metabolizam, ali to samo znači mrvu više pažljivosti u prehrani.
Idi i radi nešto korisno!
8 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Keso kaže...
Morbidno ali točno: u konc logorima NITKO nije bio debeo. Niti jedna jedina osoba. Kako to? Kad kažeš "nije do hrane" možeš samo elaborirati psihološke ili druge razloge zbog kojih osoba jede puno slatkog i masnog, čak možda ni ne znajući da uzima slatko (recimo, pije sok pun šećera). Neki imaju sporiji metabolizam, ali to samo znači mrvu više pažljivosti u prehrani.

 Nisu ljudi toliko krivi u smislu lijeni su i prejedaju se. Stvar je i izbora, dostupnosti. Kako se taj dio neće promijeniti jer o tome odlučuje industrija, ostaje nam, ipak, podučiti ljude što i kako jesti.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Keso kaže...
Morbidno ali točno: u konc logorima NITKO nije bio debeo. Niti jedna jedina osoba. Kako to?

Kakve su ovo gluposti?! Ne samo da je morbidno nego je i nevjerojatno glupo - ljudi u konclogorima su bili sve samo ne zdravi. Koji profil idiota moraš biti da napišeš ovakvu glupost, uopće mi nije jasno. Poanta pretilosti je narušavanje zdravlja, ako baš idemo nategnuti tvoju glupu teoriju da ima barem nekakvog smisla, možemo pričati o npr. bulimiji, to bi bilo više pandan ovoj tvojoj infantilnoj teoriji o zatvorenicima u konclogoru koji nisu pretili. Đizs fakin krajst, što sve neću pročitati...

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
konjRR kaže...
Keso kaže...
..oni kao da tijelu kažu "sve spremi u salo!". Čak i mala količina šećera ima taj efekt. ...

 Nije kao nego je bas tako.

Nije uopće tako. Šećer potiče izlučivanje inzulina, koji ugrađuje mast u rezerve. No tajming uzimanja šećera je važan - ako ga uzmeš prvog, podići će ti se razina šećera u krvi jako, time i inzulin. Ako ga pojedeš zadnjeg, neće. Ako ga uzmeš nakon vježbanjka vratit će ti potrošeni glikogen u mišiće. Sve ima svoje mjesto u prehrani, tako i šećer. Dajte prestanite demonizirati namirnice i preuzmite odgovornost za svoje zdravlje i prehranu. Naravno, svatko može imati neku intoleranciju, ali onda se to ne generalizira kao pravilo, nego se rješava na individualnoj bazi.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot

Probaj dijetu s puno šećera kojeg "jedeš zadnjeg pa neće" pa mi javi kako ide. Nešto mi govori da ne budeš vidio pločice na trbuhu, nego valovite šlaufe.

Idi i radi nešto korisno!
16 godina
offline
Re: Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka prot
Keso kaže...

Probaj dijetu s puno šećera kojeg "jedeš zadnjeg pa neće" pa mi javi kako ide. Nešto mi govori da ne budeš vidio pločice na trbuhu, nego valovite šlaufe.

Definiraj puno šećera.

Evo ti pa se educiraj: https://betterme.world/articles/sugar-after-workout/

Gledam te!
4 mjeseca
offline
Lice i naličje semaglutida, skupog lijeka protiv p

5 dana budi na jabukama, možeš ih i kroz sokovnik provlačiti.. kreće debljanje.

Naš savršeni stroj na osjet disbalansa, prerađuje sve koliko može u potrebito. Tako fruktozu u masne zalihe.

Balansirana raznolika umjerenost je formula.

 

Što mislite, hoće li dijabetičar doslovno umrijeti brže od tegle nutele ili stolnog grožđa?

Znam dijabetičara koji je preminuo od lijepog grozda grožđa.

 

Puno se sotonizira (ali s pravom) sadržaj sa rafiniranim šećerom, no izvolite se počet trpat voćem uz primjesu sušenog voća.

Slijedi kolaps.

Balansirana raznolika umjerenost je formula nekakve normalnosti.

 
5 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice