Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u zemlja

poruka: 12
|
čitano: 7.435
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u zemlja".
12 godina
protjeran
offline
Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u zemlja

OK, ako ovo 3GB = 9 EUR nije kartelski dogovor, ne znam sto je. Gdje je konkurencija kad svi u cent imaju istu cijenu za istu stvar?

 

Super za slucajni prelazak granice bez razmisljanja, ali cini mi se da cu se zadrzati na provjerenoj praksi - prelaskom granice BA, MNE i RS na prvoj pumpi kupiti Telenor, Eronet il neku slicnu karticu, cesto dolaze uz "start poklon" odredjenog prometa (u MNE mi se vise puta radilo o flatu na par dana) i to je to. Uvijek sa sobom nosim stari A5 (2017) koji sluzi kao hotspot za te drzave, data roaming iskljucen na "pravom" mobitelu i to je to. Pogotovo ako idem s obitelji pa svaki ima svoj mob, da 3-4x ukljucim "Roaming Regija" po 3GB? Ne pada mi na pamet.

 
7 0 hvala 3
13 godina
offline
Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u zemlja

Meni je ovih 3GB već uključeno u Apsolutnoj tarifi, a pošto idem par puta godišnje u Bosnu, ovo je super stvar..

 
0 1 hvala 0
2 godine
offline
Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u zemlja

Malo prije sam nazvao Telemach i u korisničkoj službi nemaju pojma o novim opcijama i cijenama za konkretno Srbiju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u zemlja

Meni se mobitel spojio na BiH operatera, a bio sam 5km udaljen od granice, na teritoriju RH i pojeo mi sve eure s računa u roku 10ak min.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u zemlja

Lijepo je vidjeti kada politika i ekonomija surađuju.

 

Nekad su Balkanci bili glavni migranti koji su se slijevali u EU. Najbolji način za držati ih daleko, je ekonomski ih osnažiti i omogućiti što lakšu suradnju.
Tim zemljama je u interesu da dijaspora što lakše šalje novce doma. Ugodniji roaming je, pogotovo gastarbajterima koji dođu doma, dobrodošla mjera.

 

Možda negdje u dogovorima ima i stavka da tamošnji operateri moraju povećati roaming s Rusijom i njenim satelitima.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u ze
kowach kaže...

Meni se mobitel spojio na BiH operatera, a bio sam 5km udaljen od granice, na teritoriju RH i pojeo mi sve eure s računa u roku 10ak min.

 Davnih dana sam imao koristi od takvih situacija. Otišao bih u Sloveniju, i koristio naš VIPnet čiji je signal bio sasvim korektan u pograničnom području u Sloveniji gdje smo išli u trgovine (namještajem).

7 godina
offline
Re: Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u ze
kowach kaže...

Meni se mobitel spojio na BiH operatera, a bio sam 5km udaljen od granice, na teritoriju RH i pojeo mi sve eure s računa u roku 10ak min.

Pošalješ teleoperateru prigovor i moraju ti ga uvažiti.

Ukoliko ga prvi put ne uvaže, šalješ ga opet njima na povjerenstvo gdje će ga uvažiti jer znaju da će HAKOM postupiti tako.

Optimizacija mreže nije stvar sa kojom se krajni korisnik treba zamarati. Sve dok si unutar HR granica isto netreba ni tebe brinuti.

 

16 godina
offline
Re: Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u ze
CrniPero kaže...
kowach kaže...

Meni se mobitel spojio na BiH operatera, a bio sam 5km udaljen od granice, na teritoriju RH i pojeo mi sve eure s računa u roku 10ak min.

Pošalješ teleoperateru prigovor i moraju ti ga uvažiti.

Ukoliko ga prvi put ne uvaže, šalješ ga opet njima na povjerenstvo gdje će ga uvažiti jer znaju da će HAKOM postupiti tako.

Optimizacija mreže nije stvar sa kojom se krajni korisnik treba zamarati. Sve dok si unutar HR granica isto netreba ni tebe brinuti.

 

Poslao sam prigovor i odmah su ga uvažili, radi se o Bonbonu.

 

I`m silicon-based life-form
10 godina
offline
Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u zemlja

Po ovoj ponudi izgleda da roaming vrijedi samo za internet, a sto je sa pozivima/sms-ovima? Ponekad imaš potrebu i nekoga nazvati valjda!?

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u ze
10alex kaže...

Po ovoj ponudi izgleda da roaming vrijedi samo za internet, a sto je sa pozivima/sms-ovima? Ponekad imaš potrebu i nekoga nazvati valjda!?

Ovo i mene zanima.

Nekad davno Srbija je bila u istoj zoni kao Malezija (!). Pa je minuta poziva bila preko 20 kn. Ne znam kako je sada, ali sumnjam da je jeftino.

 

Life is jazz. Play it cool.
15 godina
offline
Re: Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u ze
kowach kaže...
CrniPero kaže...
kowach kaže...

Meni se mobitel spojio na BiH operatera, a bio sam 5km udaljen od granice, na teritoriju RH i pojeo mi sve eure s računa u roku 10ak min.

Pošalješ teleoperateru prigovor i moraju ti ga uvažiti.

Ukoliko ga prvi put ne uvaže, šalješ ga opet njima na povjerenstvo gdje će ga uvažiti jer znaju da će HAKOM postupiti tako.

Optimizacija mreže nije stvar sa kojom se krajni korisnik treba zamarati. Sve dok si unutar HR granica isto netreba ni tebe brinuti.

 

Poslao sam prigovor i odmah su ga uvažili, radi se o Bonbonu.

 

 djeluj preventivno: u postavkama odmah (mogao si i prije, jebiga) isključi "automatsko traženje mreže" i postavi samo svoju osnovnu kao primarnu, jedinu i jebešsveostale. da dugo živiš i odbro ti bude na zemlji. amen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Od listopada jeftiniji podatkovni roaming u ze
Ajar kaže...

 

 djeluj preventivno: u postavkama odmah (mogao si i prije, jebiga) isključi "automatsko traženje mreže" i postavi samo svoju osnovnu kao primarnu, jedinu i jebešsveostale. da dugo živiš i odbro ti bude na zemlji. amen. 

Nema se potrebe zamarati s time. Optimizaciju mreže radi telekom kojeg plaćam.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice