Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

poruka: 40
|
čitano: 11.612
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'".
16 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Eto, poručujem Musku isto 

 
7 28 hvala 0
15 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Ne daj se Elone Mušče da te ucjenjuju.

Moj PC  
28 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
Ima i drugih normalnih oglašivača.
vicious
Moj PC  
20 1 hvala 1
15 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

pih!pa to svakodnevno, preko nekoliko puta, upućujem toj žgadiji. za muska i taj njegov tvitikser mi je svejedno ali oglašivači su svugdje neprijatelj: bezobrazan, nasilan, prijetvoran, intruzivan, dosadan k'o proljev i - bar meni - beskoristan. neću kupiti išta oglašavano. ikad. ono što mi je potrebno pronalazim sam kopajući po netu, kad mi je potrebno. valja uvijek sjetiti se pravila prema kojem što se nešto više nagurava (= oglašava, posebno u hrvata) sumnjivije je i najvjerojatnije bofl (iskustvena spoznaja). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
33 1 hvala 4
15 godina
suspendiran
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
Ajar kaže...

pih!pa to svakodnevno, preko nekoliko puta, upućujem toj žgadiji. za muska i taj njegov tvitikser mi je svejedno ali oglašivači su svugdje neprijatelj: bezobrazan, nasilan, prijetvoran, intruzivan, dosadan k'o proljev i - bar meni - beskoristan. neću kupiti išta oglašavano. ikad. ono što mi je potrebno pronalazim sam kopajući po netu, kad mi je potrebno. valja uvijek sjetiti se pravila prema kojem što se nešto više nagurava (= oglašava, posebno u hrvata) sumnjivije je i najvjerojatnije bofl (iskustvena spoznaja). 

 I da pokreneš proizvodnju novog proizvoda, kako bi ljudi doznali da postoji i kakav je???

15 godina
suspendiran
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Mislim da su to oni njemu poručili i imam dojam da su u relativno boljem položaju, oni će lakše naći alternativu nego on. 

 
3 6 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Kao i youtube trendseterice koje pričaju o žnj temi u pushup grudnjaku i prave se naivne ...

 

 

 

 

HE KNOWS EXACTLY WHAT HE'S DOING!

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
Mozda hoce, s tom napomenom da ce to biti na platformi koja je po rezultatima bitno ispod x-a.
A da platformu tj korisnike nije lako privuci govori kolosalni FB threads pokusaj koji nije uspio unatoc twitter killer hype-u jedne garniture kojoj se x ne svidja, ali tamo imaju najvecu publiku za svoje virtue signaling potrebe.
 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Svim woke medijima treba jedan veliki srednji prst pokazati. Dosta je bilo tih njihovih gluposti i guranja propagande.

 
31 1 hvala 3
14 godina
moderator
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
rjakopec kaže...
Ajar kaže...

pih!pa to svakodnevno, preko nekoliko puta, upućujem toj žgadiji. za muska i taj njegov tvitikser mi je svejedno ali oglašivači su svugdje neprijatelj: bezobrazan, nasilan, prijetvoran, intruzivan, dosadan k'o proljev i - bar meni - beskoristan. neću kupiti išta oglašavano. ikad. ono što mi je potrebno pronalazim sam kopajući po netu, kad mi je potrebno. valja uvijek sjetiti se pravila prema kojem što se nešto više nagurava (= oglašava, posebno u hrvata) sumnjivije je i najvjerojatnije bofl (iskustvena spoznaja). 

 I da pokreneš proizvodnju novog proizvoda, kako bi ljudi doznali da postoji i kakav je???

Mnogi ljudi uopće ne razumiju smisao oglašavanja kao bitnog alata na temelju kojeg funkcionira moderna ekonomija. Oglašavanje je prenošenje poruke potencijalnom kupcu, a bez oglašavanja neće biti ni prodaje jer kupac kao prvo neće uopće biti svjestan da proizvod postoji, a kamoli što može očekivati od njega ako ga kupi. 

 

Ljudi su revoltirani ogromnim blokovima reklama na TV-u, agresivnim bannerima na internetu, potpuno neprikrivenim i perfidnim guranjem proizvoda od strane influensera... Naravno da postoje negativne krajnosti, ali oglašavanje kao takvo nije negativno ako ga se pametno i racionalno koristi. 

 

Usput vas potičem da ugasite adblockere na Bugu jer na ovom portalu nećete pronaći agresivne oglase kao na nekim drugima. To je obećanje koje smo davno dali korisnicima i toga se držimo, ali bez partnerskog odnosa s posjetiteljima sve zajedno nema smisla. Bug se financira od oglašavanja i na temelju toga možemo proizvoditi i kvalitetan sadržaj. 

 

Vinko Krištić | BUG Marketing
10 godina
suspendiran
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Isključio sam sve što sam mogao na Firefoxu (nije da sam imao nešto puno od ekstenzija - Privacy Badger jedino od "bitnog") za BUG portal i forum, no svejedno ne vidim reklame. Možda FF automatski skida bannere isl.
Vidim jedino one prave članke koji su reklamni.

 

Morati ćete razmisliti o drugačijim načinima oglašavanja, jer ovi googleovi su počeli biti zastarjeli. Plaćeni oglasi ili u dijelu članka dio teksta izdvojen (a relevantan) kao plaćeni oglas, ili nešto slično bi čitateljima puno više bilo interesantno.

 

 

8 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

 I da pokreneš proizvodnju novog proizvoda, kako bi ljudi doznali da postoji i kakav je???

 

LV, Hermes, Rolls Royce, Tiffany razbise nam glavu reklamama.

2 godine
online
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
rjakopec kaže...

 I da pokreneš proizvodnju novog proizvoda, kako bi ljudi doznali da postoji i kakav je???

 Kakav je sigurno nećeš saznati iz oglašavanja i od oglašivača.

vincimus kaže...
...Bug se financira od oglašavanja i na temelju toga možemo proizvoditi i kvalitetan sadržaj. 

 

 Koliko mi je poznato časopis još uvijek prodajete ili sam nešto propustio?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 1:38 (notloB).
11 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
Najsmiješnije od svega je što nije rekao ništa antisemitskog.
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Cijene idu dolje pa će Shapiro, Boreing i Prager iskoristiti priliku.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
Bug se primarno financira iz tiskanog izdanja. Web portal je produžena ruka i služi najvećim djelim za promoviranje istog. Slobodno me demantirajte.
To što neki portali pretjeruju pa doslovno maltretiraju potencijalne kupce reklamama je njihov gubitak. Al opet to ovisi i profilu posjetitelja.
Što se reklamiranja nekog proizvoda tiče - postoji usmena predaja i preporuka od samih kupaca. Ali to izgleda nije dovoljno brzi način za prodaju sa kapitalističkog stajališta.
Moram se zapitati - koliko je zapravo proizvod koji kupujete a saznali ste za njega preko plaćenog oglasa - preplaćen?
14 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Čini mi se da se Musk malo previše uživio u online gaming kulturu sad kad strima D4 

 

Vratit će se oglašavaći, zaboravit će sve - ako platforma ima usere. Ne, ono, zamjerit će mu zauvijek i počet novac djelit na ulici... A imat će usere ako napravi dobro svoj posao a to znači jedino i samo držanje prsta na pulsu korisnika i dat im što traže, pogledat druge platforme.

 

Vezano za oglašavanje općenito, mislim da smo se svi naučili nosit sa oglašavačkom kulturom današnjice, bilo ad blockerima bilo ne reagiranjem. Ja recimo nikad nisam koristio ad blocker. Volim pogledat ove koji se bore i guraju i koliko me uspilo targetirat. Jer ovi te može tako precizno targetirat da ti stvarno saznaš nešto šta ti treba. Možeš i pratit trendove. Mislim, to je tako u teoriji a u praksi to bude agresivno ponavljanje jednog te istog ili potpuno krivo targetiranje pa nekom u IT-u izleće sajam kosilica... ali neću reagirat na ništa. Ne znam jesam li jednom kliknio na reklamu u zadnjih 15 godina. Ali neka malo reklama da mi jača fokus na bitno u smeću, jako bitan skil na internetu. A i zabavlja me malo, više poslovno, tipa, tko je platio banner na bugu, vidi ga, vidi baje :). Čak mogu preživit player za reklame sa video striming fićrom, tj. YT, ovo što ga pogledam.

 
2 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
gxOxt kaže...
Bug se primarno financira iz tiskanog izdanja. Web portal je produžena ruka i služi najvećim djelim za promoviranje istog. Slobodno me demantirajte...

 Nisi primijetio oglase u tiskanom izdanju buga?

9 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Kao i youtube trendseterice koje pričaju o žnj temi u pushup grudnjaku i prave se naivne ...

 

 

 

 

HE KNOWS EXACTLY WHAT HE'S DOING!

 

 

 A gdje si baš uzeo Bebahan koja mi se čini najnormalnija od svih.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
pqweasdyxc kaže...

 

 A gdje si baš uzeo Bebahan koja mi se čini najnormalnija od svih.

 

pa ima ih jako puno, ali bebu han imam u subscriptionu pa sam zato stavio, da ne tražim dalje. Da, super je ženskica. Uvijek me oraspoloži.

Čini se da je u Australiji uvijek jako toplo, ili joj klima radi na max.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 10:13 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
16 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Čisto da se zna na koga je mislio kad je rekao odj*bite i da batina ima dva kraja:

 

https://www.forbes.com/sites/brianbushard/2023/11/30/disney-vs-musk-right-wing-x-users-push-for-disney-cancellations-as-disney-pulls-ads/

Hours after Elon Musk told companies to "go f***" themselves for pulling their advertisements from X over concerns about antisemitism—and called out Disney CEO Bob Iger by name—a group of right-wing users on the social media platform have called for Disney+ subscribers to cancel their accounts.

 

 

 

 

I mala napomena oko tvz. novogovora koji se trenutno upotrebljava po medijima:

 

desničari- ljudi koji su protiv režima na vlasti

antisemiti- ljudi koji su protiv izraelskog režima i njihovih ratnih zločina

rasisti- ljudi koji razlikuju boje i spolove

putinovci- ljudi koji su protiv Američke Hegemonije i daljnje feudalizacije svijeta

antivakseri- ljudi koji misle svojom glavom i nisu dio programiranog stada

 

itd.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 10:32 (memulica).
Moj PC  
10 5 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
memulica kaže...

 

desničari- ljudi koji su protiv režima na vlasti

antisemiti- ljudi koji su protiv izraelskog režima i njihovih ratnih zločina

rasisti- ljudi koji razlikuju boje i spolove

putinovci- ljudi koji su protiv Američke Hegemonije i daljnje feudalizacije svijeta

antivakseri- ljudi koji misle svojom glavom i nisu dio programiranog stada

 

 

 

Moram priznati da nisam shvatio što je pisao htio reći s ovime, i o kojim se medijima govori tim "novogovorom" (fejsbuk medij ili reuters, ili nešto između?)

14 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
vincimus kaže...
rjakopec kaže...
Ajar kaže...

pih!pa to svakodnevno, preko nekoliko puta, upućujem toj žgadiji. za muska i taj njegov tvitikser mi je svejedno ali oglašivači su svugdje neprijatelj: bezobrazan, nasilan, prijetvoran, intruzivan, dosadan k'o proljev i - bar meni - beskoristan. neću kupiti išta oglašavano. ikad. ono što mi je potrebno pronalazim sam kopajući po netu, kad mi je potrebno. valja uvijek sjetiti se pravila prema kojem što se nešto više nagurava (= oglašava, posebno u hrvata) sumnjivije je i najvjerojatnije bofl (iskustvena spoznaja). 

 I da pokreneš proizvodnju novog proizvoda, kako bi ljudi doznali da postoji i kakav je???

Mnogi ljudi uopće ne razumiju smisao oglašavanja kao bitnog alata na temelju kojeg funkcionira moderna ekonomija. Oglašavanje je prenošenje poruke potencijalnom kupcu, a bez oglašavanja neće biti ni prodaje jer kupac kao prvo neće uopće biti svjestan da proizvod postoji, a kamoli što može očekivati od njega ako ga kupi. 

 

Ljudi su revoltirani ogromnim blokovima reklama na TV-u, agresivnim bannerima na internetu, potpuno neprikrivenim i perfidnim guranjem proizvoda od strane influensera... Naravno da postoje negativne krajnosti, ali oglašavanje kao takvo nije negativno ako ga se pametno i racionalno koristi. 

 

Usput vas potičem da ugasite adblockere na Bugu jer na ovom portalu nećete pronaći agresivne oglase kao na nekim drugima. To je obećanje koje smo davno dali korisnicima i toga se držimo, ali bez partnerskog odnosa s posjetiteljima sve zajedno nema smisla. Bug se financira od oglašavanja i na temelju toga možemo proizvoditi i kvalitetan sadržaj. 

 

Nedavno (u smislu nekoliko godina) smo shvatili da nas mobiteli prisluškuju i turaju proizvode o kojima smo upravo razgovarali. Wtf. Zatim imamo falšne google rezultate i domene poput "sve za vrt (točka) hr" ili slične gluposti, a zapravo te odvede na alibabu ili neki ruski sajt. Slažem se da (kolateralne) žrtve tih napadnih i lopovskih praksi budu "poštene" firme ali sta da prosječan čovjek radi? Svako malo po medijima bude clickbait naslov koji je zapravo native, tj sponzorirani članak, pa sad tko ne pročita u opremi teksta da je plaćeni oglas može mislit svašta. O skočnim prozorima sa X od 4 piksela da ne govorim.

 

Jednostavno se svima ogadilo oglašavanje u potpunosti. Naši news portali su ko septičke jame, bez ad blokera ni ne ulaziš. A linker hr ispod članaka.. majko isusova... revolucija, kliknite i izlijećite se od multiple skleroze i dijabetesa. To su glavni hr mediji poput jutarnjeg, 24 sata, indexa, večernjeg itd. Naravno tu su i strani portali, yt itd.

 

Pa kad je tako, a tako je, onda su mediji gdje točno? "Samo prenose" ili su i "sudionici".

 

Plaćam pretplatu na 2 hrv portala, bug.hr i još jedan i na taj način "podržavam". Nije neka lova u pitanju, a fer je platit sadržaj kojeg konzumiraš. Siguran sam da mnogi plaćaju i ostalim portalima koji nude pretplate. I to je fer.

 

A sad koliko je fer ispod članaka promovirati bitcoin mjenjačnice, forex sheme, lijekove za neizlječive bolesti i "dodatke prehrani", coin kasina, "uloži 100€ u dionice" i slične u najmanju ruku sumnjive proizvode i sheme? Ne mislim tu na bug, već na index, jutarnji, novi list i ostale? Da ih tužimo za pokušaj obmane? Sto s ljudima koji nemaju adbloker, ili su "prosto naivni" ili tehno-neiskusni?

 

Oglašavanje je postalo prenošenje fejk newsa, dubioznih shema, prevarantskih sajtova i proizvoda/usluga na rubu zakonitosti. Evo par primjera. Nemam problema ni sa jastukom ni sa sluhom ni sa koljenima. Bujne sam kose.

 
 

 

Dakle ne prenosi se "poruka" već daje prostor za novac. A taj prostor se koristi kako se koristi. Nadam se da nitko ne nasjeda na ovakve "proizvode" i da nemaju kupaca.

 

Maknite na sat vremena sve adblokere i prosurfajte hrvatskim sajtovima. Uzmite top 15-20. Napišite na koliko ste mućki naišli u tih 60 minuta. Od kremi za potenciju, novčanih nagrada nadalje. Popišite imenom sve portale koji prenose takve "poruke" kupcima i što kupci mogu očekivati kad kupe takav jedan proizvod za izlječenje sluha primjerice. 

 

Gdje je tu onda pošteno, racionalno i fer oglašavanje? Na bugu? Ok, čast izuzecima. Zato i plaćam pretplatu pol svog života. Ali bez obzira na par izuzetaka oglašavanje na webu se nit koristi racionalno, bome ni pametno, a ne prenose se ni poruke. Negativno nije vise krajnost, to je uhodana poslovna praksa. Biznis ez južual.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Pa zašto ne krene naplaćivat korisničke račune? Zar je bitnije imat milijarde korisnika od kojih je većina trošak, nego par milijuna koji plaćaju uslugu koju dobivaju?

Nekad se tako radilo - pokreneš biznis i omogućiš besplatnu uslugu pa počneš naplaćivati kad stekneš određenu bazu korisnika - ako i ne zbog zarade onda da se pokriju troškovi servera. Pošteno.

Zar se trošak mora kompenzirati napuhavanjem vrijednosti kompanije što većim brojem registriranih korisnika i prodajom kontaktnih podataka istih?

 

Najbolji ili najpošteniji model bi bio sličan web hostingu - pregledavanje besplatno a ako hoćeš objavljivat nešto plaćaš, pa onda svaki twitteraš može sklapati ugovore sa oglašivačima ako hoće. Ali izgleda da je veća lova u napuhavanju, ljudima je bolje gledati reklame i zavaravati se da sve dobivaju džabe, a ovima je uz to draže boriti se s ad-blockerima..

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 13:16 (PaleRider).
 
2 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
gxOxt kaže...
Bug se primarno financira iz tiskanog izdanja. Web portal je produžena ruka i služi najvećim djelim za promoviranje istog. Slobodno me demantirajte.
To što neki portali pretjeruju pa doslovno maltretiraju potencijalne kupce reklamama je njihov gubitak. Al opet to ovisi i profilu posjetitelja.
Što se reklamiranja nekog proizvoda tiče - postoji usmena predaja i preporuka od samih kupaca. Ali to izgleda nije dovoljno brzi način za prodaju sa kapitalističkog stajališta.
Moram se zapitati - koliko je zapravo proizvod koji kupujete a saznali ste za njega preko plaćenog oglasa - preplaćen?

 Demantiramo te... Mislim da nijedna tiskovina u današnje vrijeme ne može samu sebe financirati. Zato sve tiskovine imaju web portale. Digitalno oglašavanje je odavno prešišalo tiskano oglašavanje, pa čak i sva ostala oglašavanja (radio, TV, ourdoor...) i sve javne statistike to pokazuju.

Vinko Krištić | BUG Marketing
5 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Možda krivi forum, ali ne znam gdje bi inače to napisao. Dragi Bug-u, riješite se dialoga za cookije koji ste nedavno uveli. Ja sam jedan od onih zadrtih (a ima nas dosta) koji umjesto "prihvati sve" stvarno deaktiviraju sve cookije i sve partnere. Dialog koji ste vi nedavno uveli nema opciju "odbij sve" na jednostavan način. Zadji put sam ručno morao deselektirati preko 100 check-boxova. To je bezobrazluk zahtjevati od čitatelja i meni je to bilo zadnji put. U takvim slučajevima inače automatski zatvaram browser, ali za Bug sam (jednom) napravio iznimku. Kad i ako mi taj isti dialog opet ikada iskoči, bit će to moje zbogom. Sa Bug-om imam dugogodišnji odnos časopis-čitatelj ispunjem obostranim poštovanjem. Pošto vjerujem da vam je iskreno stalo do čitatelja, ajte lijepo promijenite taj dialog pa da se opet volimo. Pusa!

 
4 0 hvala 2
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
memulica kaže...

Čisto da se zna na koga je mislio kad je rekao odj*bite i da batina ima dva kraja:

 

https://www.forbes.com/sites/brianbushard/2023/11/30/disney-vs-musk-right-wing-x-users-push-for-disney-cancellations-as-disney-pulls-ads/

Hours after Elon Musk told companies to "go f***" themselves for pulling their advertisements from X over concerns about antisemitism—and called out Disney CEO Bob Iger by name—a group of right-wing users on the social media platform have called for Disney+ subscribers to cancel their accounts.

 

 

 

 

I mala napomena oko tvz. novogovora koji se trenutno upotrebljava po medijima:

 

desničari- ljudi koji su protiv režima na vlasti

antisemiti- ljudi koji su protiv izraelskog režima i njihovih ratnih zločina

rasisti- ljudi koji razlikuju boje i spolove

putinovci- ljudi koji su protiv Američke Hegemonije i daljnje feudalizacije svijeta

antivakseri- ljudi koji misle svojom glavom i nisu dio programiranog stada

 

itd.

 

 

 Ne znam šta je gore, ovolika količina putinofila i totalitarista na forumu ili ovi u "upravi" što ih toleriraju.

10 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
A da, Disney je prica za sebe, mozda je Elon trebao staviti naglasak na njih buduci se radi o cudnoj ekipi koja je spremna upustati se u ucjenjivanje, kao i odreci se vlastitog poslovnog modela u korist promicanja vlastitih ideoloskih pozicija.

https://www.zerohedge.com/political/disney-admits-woke-strategy-pivot-has-adversely-impacted-company-sec-filing-reveals

Ako netko ide kritizirati takve firme kao kapitalisticke, bojim se da je takvo nesto skroz neutemeljeno.
10 godina
offline
Re: Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'
Samo zbog perspektive, u jugi su dezurni krivci za sve drustvene probleme bili vanjski i unutarnji neprijatelji, a danas su putinofili plus svi oni koje danasnja partija ne odobrava.
10 godina
offline
Musk poručio oglašivačima: 'Je*ite se'

Kako je sirotinja stvorila kult ličnosti oko totalnog bezveznjakovića.

 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice