Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehnološk

poruka: 11
|
čitano: 15.748
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehnološk".
5 godina
offline
Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehnološk

Možda da netko Amerikancima objasni da Azijati u prosjeku imaju kraće penise, pa da se više ne moraju takmičiti tko ima veće rakete.

 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno
S druge strane, Nvidia i drugi proizvođači lobiraju da se postojeće sankcije ublaže jer im je Kina 30% prihoda, a postoji strah da će Kina pod sankcijama razviti svoj ekosistem i pomesti ih
Ja rekoh
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehnološk

Niti da sva pamet svijeta dolazi iz Amerike pa drugi nisu u stanju nista sami proizvesti...

Amerika... Sto rec... Najgadniji mentalitet invazijske vrste...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 8:14 (Batista).
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno
Batista kaže...

Niti da sva pamet svijeta dolazi iz Amerike pa drugi nisu u stanju nista sami proizvesti...

Amerika... Sto rec... Najgadniji mentalitet invazijske vrste...

Zapravo i dolazi, jer oni jedini mogu normalno platiti.

A i nekoć su imali kvalitetno visoko obrazovanje (na elitnim koledžima), ali više ne, sad se samo baziraju na uvozu eksperata.

A to npr. jako dobro vidiš po fabovima za proizvodnju poluvodiča, jedina zemlja koja ima stručne ljude za rad u fabovima je Tajvan, ali tam ljudi masovno odlaze iz tog sektora (loše plaće, opasan posao, teški radni uvjeti, nemogućnost napredovanja) i odlaze u IT.

A u SAD-u svi elitni koledži su orijentirani isključivo na softverski inženjering, i kadra im itekako fali, pa i kad krenu s fabovima u SAD-u, oni budu u stanju platiti radnike iz Tajvana da im dođu i da spriječe masovno izumiranje tog biznisa.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 9:14 (fer-de-lance).
3 godine
offline
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno
fer-de-lance kaže...
Batista kaže...

Niti da sva pamet svijeta dolazi iz Amerike pa drugi nisu u stanju nista sami proizvesti...

Amerika... Sto rec... Najgadniji mentalitet invazijske vrste...

Zapravo i dolazi, jer oni jedini mogu normalno platiti.

A i nekoće su imali kvalitetbo visoko obrazovanje (na elitnim koledžima), ali više ne, sad se samo baziraju na uvozu eksperata.

A to npr. jako dobro vidiš po fabovima za proizvodnju poluvodiča, jedina zemlja koja ima stručne ljude za rad u fabovima je Tajvan, ali tam ljudi masovno odlaze iz tog sektora (loše plaće, opasan posao, teški radni uvjeti, nemogućnost napredovanja) i odlaze u IT.

A u SAD-u svi elitni koledži su orijentirani isključivo na softverski inženjering, i kadra im itekako fali, pa i kad krenu s fabovima u SAD-u, oni budu u stanju platiti radnike iz Tajvana da im dođu i da spriječe masovno izumiranje tog biznisa.

 

 

Problem je što ih je u kupovnoj moći Kina već i prestigla. List of countries by GDP (PPP) - Wikipedia

16 godina
offline
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno

Ako se ne varam ovo je ko Vučićeva logika da su prestigli nas - imaju GDP malo viši od nas ali zato imaju duplo više stanovnika. Dakle, Kina kao država ima veći GDP od SAD-a ali po glavi ljudi im zarađuju manje.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 13:09 (Bothari).
3 godine
offline
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno
Bothari kaže...

Ako se ne varam ovo je ko Vučićeva logika da su prestigli nas - imaju GDP malo viši od nas ali zato imaju duplo više stanovnika. Dakle, Kina kao država ima veći GDP od SAD-a ali po glavi ljudi im zarađuju manje.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

 

Ne bih znao. Ovo je samo pokazatelj da kina za novac koji ima može platiti više od USA. Tipa - ako i jedni i drugi razvijaju tvornicu čipova ili fuzijski reaktor - u Kini će krajnji proizvod manje koštati nego bi koštao USA za tu razliku u PPP.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 14:23 (Gallu).
2 godine
online
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno
Feudalac kaže...
S druge strane, Nvidia i drugi proizvođači lobiraju da se postojeće sankcije ublaže jer im je Kina 30% prihoda, a postoji strah da će Kina pod sankcijama razviti svoj ekosistem i pomesti ih

 Kad vidim "ekosistem" u navedenom kontekstu prisere mi se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 14:50 (notloB).
8 godina
offline
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno
NotloB:

Nije ni meni najdraža riječ, ali u ovom slučaju je taman. Proizvodnja poluvodiča je vrhunac znanosti i tehnologije. Niti jedna nacija, a pogotovo tvrtka, nema sve sastavnice tog posla pod svojim krovom. Čak ni jedna EU, najveće gospodarstvo na svijetu (ili tu negdje).
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno
Fer de lance:

Ti si u pravu, ali to ne znači da SAD ili EU ne mogu obrazovati svoje inženjere i znanstvenike i zamijeniti Tajvan. Problem je samo što bi to trajalo 20 godina koje nitko nema. Mislim da smo i došli na ovu razinu zbog specijalizacije - znanost je u jednom kutu svijeta, dizajn u drugom, proizvodnja u trećem, testiranje, pakiranje u četvrtom i tako redom.

Isključivanje Kine će donijeti usporavanje napretka, poskupljenje stvari i druge posljedice koje se ni ne mogu predvidjeti
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Otvorena nova fronta u američko-kineskom tehno
Feudalac kaže...
...Proizvodnja poluvodiča je vrhunac znanosti i tehnologije. Niti jedna nacija, a pogotovo tvrtka, nema sve sastavnice tog posla pod svojim krovom...

 Cini mi se da je kina tu najblize. I da je toga ameriku veoma strah. Huaweiev zadnji kirin bi mogao biti dobra demonstracija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice