Proizveli pištolj koji se otključava putem otiska

poruka: 7
|
čitano: 8.621
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizveli pištolj koji se otključava putem otiska ".
12 godina
offline
Proizveli pištolj koji se otključava putem otiska

Zatreba ti jednom u životu i skužiš da ti je baterija prazna ili želiš ga upotrijebiti ispod stola da riješiš lopova, no kaže ti "face not recognized" 

 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Proizveli pištolj koji se otključava putem otiska

Ovo mogu samo liberali kupiti.

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Proizveli pištolj koji se otključava putem otiska

Zgodna ideja, ali neće spriječiti nikakve masovne pucnjave. Svaki "normalni" ubojica će kupti kalašnjikov vulgaris koji ga neće tražiti two-factor-authentication, da prvo otključa oružje PIN-om koji su mu upravo poslali na mobitel. A kao sto je ivgrgic rekao, za samoobranu je isto beskoristan jer sekunda može odlučivati o život ili smrti. Znojavi prsti i lice izbečeno od straha, good luck s tim prepoznavanjem. Za ljude koji koriste oružje u sportske svrhe, super stvar da zaštite djecu. Nema tog šta ja kao dijete ne bih našao (i isprobao) doma.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Proizveli pištolj koji se otključava putem otiska
Znam da je u nekom filmu Q napravio takav za Bonda.
Realno otključavanje otiskom prsta može ići u skoro svašta
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Proizveli pištolj koji se otključava putem otiska

Svatko normalan bi trebao imati stajaliste, sto manje oruzja medju "generalnom" populacijom, to bolje.

 

No USA je specifican slucaj i odavno su prosli "point of no return".

 

Negdje sam procitao da na njihovih trenutno ~330 mil. stanovnika ima oko ~450 mil. komada oruzja i to je jednostavno nepopravljivo, odnosno oruzje im je dostupno jednako kao i nama 20 dkg mortadele.

 

Problem je sto ce "smart" vatreno oruzje samo kupovati i ovako vec odgovorni vlasnici, koji nisu nikada ni bili problem.

 

Elem, sumnjicav sam da ce se njihova crnba statistika imalo promijeniti pa cak i ako ova ideja imalo ozbiljnije zazivi. 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Proizveli pištolj koji se otključava putem oti
Svaka smrt manje (pogotovo djece u kući) je super!
15 godina
offline
Re: Proizveli pištolj koji se otključava putem oti
zuper kaže...
..
Realno otključavanje otiskom prsta može ići u skoro svašta

 -i ide.. a to stvara problem jer prolazi svašta, loše.. npr mobiteli s baypasom za otisak ili face, koji su samo formalno imali taj fičer dok je bilo koji palac ili lik djedmraza radio isto, otključavao, jer jednostavno nisu imali odgovarajuću podršku-kvalitetu-preciznost tj zbog problema zaključavanja proizvođači napravili otključano.. zbog tržišta-zarade-rokova.. bug koji nije bug jer nije slučajnost-greška nego se znalo.

 

-u ovoj temi, oružje, ima smisla za npr policiju.. (i to u dodgecityju dok erp i ekipa puškaraju..) dobra ideja (koja nije nova..) ali problematična, tj lako je zaključati, što ako u trenutku kad zatreba oružje policajac ne može.. neće.. rizik koji policija-vojska nikad neće prihvatiti u usa.. tj moraju proći teže testove, ne ovakve forumske :) .. a po tome bi prije rekao da je ovo još jedna od bezbrojnih nevažnih vijesti, tj kad to razvija vojska tad se o tome ne priča previše po medijima, barem je to bila takva praksa-rutina do sad..

 

syncmaster245b kaže...

..

 

Negdje sam procitao da na njihovih trenutno ~330 mil. stanovnika ima oko ~450 mil. komada oruzja i to je jednostavno nepopravljivo, odnosno oruzje im je dostupno jednako kao i nama 20 dkg mortadele.

..

 -hmm, trumpek je jučer izjavio, .. stoljećima je oružje u usa dostupno, nije bilo toliko takvih maosvnih ubojstava po školama što počinje cca 2000tih.. i kaže, nije stvar u oružju nego u mentalitetu, mozgu, društvu.. i tu se slažem.

-fakt-ček.. kanada, ima više oružja po glavi, ni desetina ubojstava kao usa... ima takvih država više, npr novizeland je prošle godine zbog tog uveo neke izmjene, no do sad nisu imali takve probleme.. dok su oružje imali bez ograničenja itd.. dakle ipak je nešto specifično za usa, trumpek-glupmpek nije baš pao s kruške .. stanje nacije-društva. Dok po svijetu nakon što se 'uvela moda' to ide dalje.. tj uvozimo uz filmove i taj dio, loš.. mentalitet divljeg zapada, no ni tad na tom takvom zapadu nisu ubojice klase billythekid išli po školama posmicati školarce, a danas to rade (ili jučer...).

 

edit: .. vidi rečenicu.. -smisao.

Nastavljaju dalje u pravom američkom stilu: promotivni video na službenim stranicama prikazuje sretnu obitelj kako drži pištolj na polici u dnevnoj sobi, gdje mu se djeca mogu diviti, ali ga ne mogu upotrijebiti.

-dakle, dijeca trebaju gledati gun i diviti mu se? .. dok će na wc sanitaru i dalje pisati isto upozorenje 'čuvati na sigurnom izvan dohvata djece..'.. no gun stavi u dnevni boravak, nek se dječica dive..? -mentalitet, koji će naravno stvoriti iduću generaciju killera, .. sretna obitelj? -reklama.. kojoj je svrha što? manje kilera i sigurnost djece ili prodaja robe?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2023 14:46 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice