Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

poruka: 31
|
čitano: 11.498
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca - ".
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

nema šanse da ću ovo ići gledati, pa makar dobio 59 oskara i šta ja kakve sve nagrade. Toliko sati blejati pred TV-om, kako da ne...

Moj PC  
2 13 hvala 0
14 godina
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Kad ce pocet recepti za kolace?
VenAtoR#2231
Moj PC  
6 0 hvala 1
2 godine
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Ljudi su šokirani jer film traje oko 209 minuta, a nekad u šupu odgledaju cijelu sezonu serije od desetak epizoda, svaka po 45 minuta.. 

I autor članka bi film pretvorio u mini seriju od jedno 300 min i pogledao u mahu sve... 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
12 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Zaporožac kaže...

Ljudi su šokirani jer film traje oko 209 minuta, a nekad u šupu odgledaju cijelu sezonu serije od desetak epizoda, svaka po 45 minuta.. 

I autor članka bi film pretvorio u mini seriju od jedno 300 min i pogledao u mahu sve... 

 Upravo to, ima nas Za hrpu filmova sam htio da potraju duže, nesto kao u sexu

14 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Ipak za kino, gdje se ne možeš ispružiti, puštat vjetrove po volji i sl. prek tri sata nije baš lagano za izdržati :D Doma bez problema.

Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

ako je film dobar...pa da traje 12 sati nije problem...to ovi koji nemaju talenta snimaju da je kraće od 90 minuta...bilo jednom u americi...apokalipsa danas...gospodari prstenova(produžena verzija)...kum...itd

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Najbolje da nam filmove pretvore u reelse

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

meni je zanimljivo kako postoji preko nekoliko filmova (uključiv i oppenheimera) koji govore (doduše, u fragmentima) o naciji nastaloj na genocidu domorodaca, robovskom radu, rasizmu, lažima, licemjerju, pohlepi/grabežu, svakovrsnom kriminalu, prijetvoru, prigluposti, neznanju i nesposobnosti vladajućih (kao konstanti od stoljeća osamnaestoga), egoizmu, propagandi i nalikujućim veselim ljudskim osobinama/djelima, a nitko iz toga naučio ništa nije pa čak ni primijetio. sve lijepo upakirano u kapitalističko-(kvazi)demokratski-visokotehnološki home of the brave and the land of the free ali može film i neka traje. scorcese se ponekad ne bavi mafijom i dobro mu to ide (uz neka "poskliznuća", doduše, ali u prosjeku vrlodobro) - zna ispričati priču. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 12:03 (Ajar).
Moj PC  
12 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Zaporožac kaže...

Ljudi su šokirani jer film traje oko 209 minuta, a nekad u šupu odgledaju cijelu sezonu serije od desetak epizoda, svaka po 45 minuta.. 

I autor članka bi film pretvorio u mini seriju od jedno 300 min i pogledao u mahu sve... 

 

vidis, interesantno je to. meni je lakse gledati nesto po epizodama, nego neki film koji dugo traje.

 

 

tako sam neke serije koje su trajale po 30-40 minuta po epizodi, znao pregledati par epizoda jednom za drugom bez problema, dok ovamo me film smori.

valjda mozgu nekako vise pase kad se radnja neka prije zavrsi pa krene druga, sto zna biti slucaj sa serijama.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec

Jbg, sloboda nije besplatna 🤭

14 godina
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Ajar kaže...

meni je zanimljivo kako postoji preko nekoliko filmova (uključiv i oppenheimera) koji govore (doduše, u fragmentima) o naciji nastaloj na genocidu domorodaca, robovskom radu, rasizmu, lažima, licemjerju, pohlepi/grabežu, svakovrsnom kriminalu, prijetvoru, prigluposti, neznanju i nesposobnosti vladajućih (kao konstanti od stoljeća osamnaestoga), egoizmu, propagandi i nalikujućim veselim ljudskim osobinama/djelima, a nitko iz toga naučio ništa nije pa čak ni primijetio. sve lijepo upakirano u kapitalističko-(kvazi)demokratski-visokotehnološki home of the brave and the land of the free ali može film i neka traje. scorcese se ponekad ne bavi mafijom i dobro mu to ide (uz neka "poskliznuća", doduše, ali u prosjeku vrlodobro) - zna ispričati priču. 

Prilično sam siguran da u većini svijeta možemo snimiti filmove o istim ili gorim događajima, ali ih nema u tolikoj mjeri. To što nema takvih filmova ne znači da takvih povijesnih događaja nije bilo. Skoro cijela Europa ih ima, samo su se u većini događali davno prije Amerike, pa uzrečica kako vrijeme liječi rane postaje istinita.
Naravno Europa je mnoge te događaje preselila iz svog dvorišta u Južnu i Sjevernu Ameriku, Australiju, Afriku i Aziju.

Možemo i o nacijama, ali bi mi trebalo 100 stranica da nabrojimo najključnije "zločine" za svaku državu od Afrike i Azije do Južne i Sjeverne Amerike, ali ljudi si u većini odrede neku godinu/stoljeće pa od tuda krenu u zgražanje, a mogu slobodno odabrat lokaciju i bilo koju godinu u zadnjih 2000. i neće pogriješiti.

 

Pišeš kako to nitko nije primijetio ili naučio, pa sam sebe svojim komentarom demantiraš. Naravno da su mnogi primijetili i da se puno toga učinilo, ali iz nekog razloga to ne želiš ili ne možeš uvažiti.

 

P.S. Suočiti se sa svojom prošlošću, pa makar i kroz filmove, a dobro znamo da nije samo kroz filmove, je odlika velikih.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
forumaš kaže...

Ipak za kino, gdje se ne možeš ispružiti, puštat vjetrove po volji i sl. prek tri sata nije baš lagano za izdržati :D Doma bez problema.

 

Kako to mislis ne mozes?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Ajar kaže...

meni je zanimljivo kako postoji preko nekoliko filmova (uključiv i oppenheimera) koji govore (doduše, u fragmentima) o naciji nastaloj na genocidu domorodaca, robovskom radu, rasizmu, lažima, licemjerju, pohlepi/grabežu, svakovrsnom kriminalu, prijetvoru, prigluposti, neznanju i nesposobnosti vladajućih (kao konstanti od stoljeća osamnaestoga), egoizmu, propagandi i nalikujućim veselim ljudskim osobinama/djelima, a nitko iz toga naučio ništa nije pa čak ni primijetio. sve lijepo upakirano u kapitalističko-(kvazi)demokratski-visokotehnološki home of the brave and the land of the free ali može film i neka traje. scorcese se ponekad ne bavi mafijom i dobro mu to ide (uz neka "poskliznuća", doduše, ali u prosjeku vrlodobro) - zna ispričati priču. 

 

Nažalost, slabo je čika Martin ispričao priču... film je razvučen i predug, neke scene imam dojam da gledam po tri puta... de Niro evidentno preglumljava, Di Caprio je ok ali mu je lik sveden na skoro pa idiota (truje vlastitu ženu i tobož mu nije jasno što se događa... jer ju u biti voli...)... ali sve ih šiša vrhunska gluma Lily Gladstone koja je najbolja točka filma...  Tema je slabo poznata i dobra i Scorsese iz najboljih dana bi od ovakve priče i predloška napravio vrhunski uradak, ovdje to nije slučaj... Šteta, bio sam uvjeren da će stari majstor zasjati u punom sjaju s ovim filmom, ali nažalost, njegovo vrijeme je definitivno prošlo. Nije problem odgledati film u komadu ni kad traje duže (sinoć sam valjda po 685-ti put pogledao Zameo ih vjetar i opet se oduševio - svaka scena je na svom mjestu, svaki dijalog, svaka kretnja kamere). Kao da se Scorsese nije mogao odlučiti bi li radio malu intimnu priču poput Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ili spektakl i onda je sve ostalo negdje između...

16 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Citajuci komentare covjek bi pomislio da su nase drzave nastale na medu i mlijeku, da ne tipkamo ove komentare na hardware-u koji je inicijalno izmisljen u tim zemljama (USA), i da smo svi vrhunski glumci i kriticari. U sustini smo poprilicno konzervativni, puni predrasuda i zadojeni nacionalizmom.

 

Cast manjini.

 

Film je odlican, guma odlicna, prica odlicna i sto neko rece - samo veliki mogu napraviti ovakve filmove. Kakva god Amerika bila, da je ovaj film kojim slucajem trebao doci iz neke druge zemlje, ne da bi bio cenzurian, nego bi inicijator bio zakopan. 

 
2 2 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Vrhunski film! I drago mi je da se tematika napokon makla sa afroamerikanaca na indijance. Da vidimo sada kako će Akademija ovo vrednovati...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Ne bi trebalo biti problem za akademiju, slična tema se vrednovala od akademije, Ples sa vukovima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 22:33 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
forumaš kaže...

Ne bi trebalo biti problem za akademiju, slična tema se vrednovala od akademije, Ples sa vukovima.

 To su bila neka druga vremena i neka druga Akademija...

2 godine
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
devotion kaže...
Pišeš kako to nitko nije primijetio ili naučio, pa sam sebe svojim komentarom demantiraš. Naravno da su mnogi primijetili i da se puno toga učinilo, ali iz nekog razloga to ne želiš ili ne možeš uvažiti.
P.S. Suočiti se sa svojom prošlošću, pa makar i kroz filmove, a dobro znamo da nije samo kroz filmove, je odlika velikih.

Gospon ajar misli na to kako su se Srbijanci kroz film Oluja korektno suočili sa svojom prošlošću..  

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 6:06 (Zaporožac).
16 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

John Wayne je bio idol u mladosti i glavna zvijezda, kad malo porasteš shvatiš da je bio čoban i budala, rasista i rednek...jbga, ode mladost, jedva čekam pogledati ovaj film!

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Bio jednom film originalnog trajanja 269 minuta, nakon premijere u Cannesu Leone ga je odlučio skratiti na 229 minuta. Dakle, Bilo jednom u Americi 1984. godine prošao je kud i kamo bolje od ovog filma danas, i to samo u kinima a duži je film. Jebiga, tada ljudi nisu prdili i bili su preglupi da bi ignorirali neki Američki proizvod, jer bitno je danas imat stav o svemu pa tako i u priči/recenziji filma prosipat mitomaniju.

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Ali zato je jedan odličan Heavens Gate pokopao studio jer je ljudima sa svojih 219 minuta bio predugačak za kino. Jedan od naskupljih promašaja a film je jako dobar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Bilo bi zanimljivo kada bi Marty imao tri ciste pa na dodjelu Oskara posalje pripadnicu plemena Osaga....  ;)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Super64 kaže...

Bio jednom film originalnog trajanja 269 minuta, nakon premijere u Cannesu Leone ga je odlučio skratiti na 229 minuta. Dakle, Bilo jednom u Americi 1984. godine prošao je kud i kamo bolje od ovog filma danas, i to samo u kinima a duži je film. Jebiga, tada ljudi nisu prdili i bili su preglupi da bi ignorirali neki Američki proizvod, jer bitno je danas imat stav o svemu pa tako i u priči/recenziji filma prosipat mitomaniju.

U kinima u Americi nije bio ni blizu toliko dug (2:20h) jer ih je bilo strah da će biti predug za njihovu publiku. Pa ga skroz izmasakrirali i uništili.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Kompletno je bespredmetno raspravljat o filmu zbog njegovog trajanja. Ionako tko nema koncentracije izdržat jedan ovakav film neće ga ni gledat, ali će naravno srat. Još kad se baci oko na top filmove na IMDB i njihovo trajanje.... "daj mi Pulp Fiction od sat i pol, jer mogu zadržat prdac sat i pol." Klinci su danas bez mozga i sve gori i gori.

 

https://m.imdb.com/chart/top/?ref_=nv_mv_250

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Hexfire kaže...

U kinima u Americi nije bio ni blizu toliko dug (2:20h) jer ih je bilo strah da će biti predug za njihovu publiku. Pa ga skroz izmasakrirali i uništili.

 

U americi ce i Zlocin i kaznu svesti na "Bio neki lik, ubio neku babu pa se sav pozderao od sekirancije"

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Lagano je Amerikanizacija i tamošnji stil došao i kod nas pa ekipa ne samo mlada već i starija koja je navikla na tik tok i youtube shortse ne može biti fokusirana na nešto više od trajanja u par minuta a kamoli par sati.....zato su i serije sve više popularne, jedan od razloga je i taj. Pretvaramo se u kokoši i sposobni smo držati pažnju ko pimpek u gaćama

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Wiz3m4n kaže...

Lagano je Amerikanizacija i tamošnji stil došao i kod nas pa ekipa ne samo mlada već i starija koja je navikla na tik tok i youtube shortse ne može biti fokusirana na nešto više od trajanja u par minuta a kamoli par sati.....zato su i serije sve više popularne, jedan od razloga je i taj. Pretvaramo se u kokoši i sposobni smo držati pažnju ko pimpek u gaćama

 

To sam primjetio na mojim kcerima. One nemaju strpljenja za radnju koja se polako odvija, gdje se likovi i odnosi postepeno izgradjuju. Mora biti kao na tiktoku - akcija u roku dvije sekunde inace idemo dalje.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjeseca -

Da, na žalost ništa dobroga za nas i našu djecu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

nema šanse da ću ovo ići gledati, pa makar dobio 59 oskara i šta ja kakve sve nagrade. Toliko sati blejati pred TV-om, kako da ne...

 

Eklatantan primjer da je nekima TikTok video od par sekundi domet raspona pažnje, što je vrlo zabrinjavajuće. Kako je tek s knjigama, ili barem stripovima...

 

Magia Posthuma
Re: Scorsese ponovo udara: Ubojice cvjetnog mjesec
Vampir001 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

nema šanse da ću ovo ići gledati, pa makar dobio 59 oskara i šta ja kakve sve nagrade. Toliko sati blejati pred TV-om, kako da ne...

 

Eklatantan primjer da je nekima TikTok video od par sekundi domet raspona pažnje, što je vrlo zabrinjavajuće. Kako je tek s knjigama, ili barem stripovima...

 

 

ne znam niti što ti znači eklaktan niti kako mene s preko 40 godina stavljaš među tiktok, ali mogu odgovoriti da mi se ne gleda film od preko 3 sata. Naravno svakom svoje. Ako hoćeš sjediti pred TV-om i piljiti 9 sati zaredom gledajući game of thrones, ok, super. Ja bih to nazvao zabrinjavajućim.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice