Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

poruka: 63
|
čitano: 17.323
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr".
15 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Ovisnost nije do djece nego do roditelja koji ih guraju več bebama radi "mira" jer tko bi zaebava oko djeteta.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
32 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
dery kaže...

Ovisnost nije do djece nego do roditelja koji ih guraju več bebama radi "mira" jer tko bi zaebava oko djeteta.

 Potpisujem

16 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Nije istina da je Split prvi grad.

Labin, mali grad u Istri je zabranio mobitele od 1. dana ove školske godine.

Mobiteli, pametnisatovi i tableti , zabranjeni su na području škole.

 
15 1 hvala 1
7 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Podržavam.

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

kad bi to bio jedini problem sa šmrkavcima i (osobito) njihovim roditeljima, imalo bi smisla/učinka. ovo je inteligentno približno koliko i podizanje minimalca u nekom postotku, uz rast cijena dvostruko toliko. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 3 hvala 0
14 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Iskreno sumnjam da ce ovo imati utjecaj kojem teze. Svi znamo da velika vecina gradiva koje se poducava u osnovnoj skoli je dosta opsezna i za vecinu djece seze u elemente koji im nisu niti malo zanimljivi, a svi znamo da djeca uvijek nadu nacin za zabavit se kada im se nesto ne radi/slusa tako da izostanak mobitela to nece promijeniti. Uz to izostanak mobitela moze biti problem u nekim kriticnim situacija (rijetke su ali se desavaju). Mene vise zanima kakve sankcije planiraju uvoditi za one koji ga ipak budu koristili jer svi znamo da ce ih biti. Prema sankcijama koje budu provodili cemo vidjeti da li s ovim teze boljitku nastave i dejcjeg druzenja ili je samo stvar kontrole koja im polako izmice u osnovnim skolama.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima

Prezivjet ce bez mobitela tih nekoliko sati u skoli. Poslije doma mogu visiti na cemu god hoce, koliko god hoce.

Linux, Arch Linux.
10 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Normalno je da ih ne koriste preko sata ali preko odmora zašto ne? Ne možete zabraniti doslovno - "način života u 21 stoljeću" među mladima. Ako se pitate kako smo mi mogli bez toga, odgovor je jasan - nismo ih imali i živili smo u našem vremenu. Današnja mladost živi u svome vremenu gdje , sve i da hoće, se ne mogu igrati po travnjacima koji su ionako danas doslovno - otvoreni WC-i za kućne ljubimce kojih je svakim danom sve više.

 
7 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
Hellraiser kaže...

Nije istina da je Split prvi grad.

Labin, mali grad u Istri je zabranio mobitele od 1. dana ove školske godine.

Split prvi grad, a doslovno imaju naslove nakon Osijeka i splitske škole... s tim da je mislim jedna škola u okolici Osijeka to napravila još prošle godine, iako je sasvim nebitno tko je prvi

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 15:13 (loky4i4).
12 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
Zabranili kod nas prošle š.š., trajalo je mjesec dana ...
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

a provodit će zabranu kako? pretraživanjem džepova, torbi, zvat će policiju da dođe s nalogom za pretres? uostalom, piše korištenje, mobitel u džepu se ne koristi.

ali onda treba si istim razlogom zabraniti i profesorima, lol.

 
4 6 hvala 0
8 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

 

Moji se skoluju vani. Od pocetka je jasan princip neimanja telefona u skoli.

Mogu ga imati u torbi ali koristenje unutar skole i za vrijeme odmora je zabranjeno. Koga se nadje da ga koristi ide doma.

Odredjeni broj neopravdanih, zove se socijalna sluzba, nakon toga vrlo ubrzo izbacuje se iz skole.

 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
bruno1026 kaže...

a provodit će zabranu kako? pretraživanjem džepova, torbi, zvat će policiju da dođe s nalogom za pretres? uostalom, piše korištenje, mobitel u džepu se ne koristi.

ali onda treba si istim razlogom zabraniti i profesorima, lol.

 Da, upravo ovo pitanje je najbitnije u ovoj situaciji. Kako ce se ove odluke provodit, a ne vidim da se o tome pise. Nadam se da nece biti ostavljeno nastavnicima na volju kako da to provode jer ce to jako brzo eskalirat

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 15:57 (stirko55).
8 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
U moje vrijeme je bilo zabranjeno doci biciklom do skole, izuvati smo se morali ispred skole kako cistacice nebi imale previse posla (skola na selu)...Sada kada to ovako gledam sa odmakom vremena pitam se tko je tu lud
 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Mi nismo smjeli imati kalkulatore . Posjedovanje bi završilo oduzimanjem  i pozivanjem roditelja da ga preuzmu .

 

Mobitelima kao  multimedijalnim uređajima nije mjesto u školama  ... to bi bilo kao u prošlosti  u školu uneseš i koristiš svoj radio prijemnik ili TV , konzolu za igranje .

 

 

 

waaagh ;
 
11 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Eh, s nostalgijom se sjetim 1997. kad sam imao Nokia bananu (8110) sa sobom u zavrsnim razredima gimnazije. Nitko nije zvao ("skupi pozivi na mobitel"), nikog nisam ni ja zvao, interneta na mob'telu nije ni bilo, ima osam ga jer je bio fora, a i za nazvat da netko dodje po mene ako pobjegne jedini bus ili slicno.

 

Kad je jednom zazvonio za vrijeme sata engleskog, profesorica je zaustavila sat, ja se ispricavam, a ona - inzistira da se javim, mozda je bitno. E to su bila vremena. Par puta sam profesorima posudjivao mobitel da obave hitan poziv jer se rijetko kome da hodati katovima da dodje do jedinog telefona u zbornici ili do govornice na ulazu.

 

Kako smo dosli do ovoga? Doslovno podsjeca na zabranu kalkulatora na satu informatike. Racunaj hex manualno. Zasto? Jer ce ti sigurno trebat. Kada? .... na to pitanje nisam dobio odgovor.

 

Zabraniti djeci da gledaju TikTok (i slicno) na razini drzave - to da. Ali koristenje mobitela "na podrucju skole/zgrade" je bolesno. Pogotovo jer ti isti ucitelji ne rade bas nista nego pustaju Powerpoint projekcije (koje u 99% slucajeva nisu oni ni radili) dok cackaju mobitel i jedu neku kiflu. Prestrasno.

 
3 8 hvala 0
6 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Smijes imat mobitel sa sobom, ali ne smijes ga koristit. Sasvim normalno. Problem je eksperiment cjelodnevne obavezne nastave. Moje dijete poslije 14 sati, sa jednom iznimkom do 15 sati u jutarnjoj smjeni u osnovnoj skoli nikad nece ostat. Nase osnovne skole nemaju kapacitet i kadar za takve projekte. Nitko nije isti, postoje lumeni, kakve sam osobno ocekivao u srednjoj. Sa divljenjem sam gledao prema gimnaziji. Tek na fakultetu sam upoznao par, a u jednoj suradnji sa ferovcima sam vidio sto je to zapravo ono cemu sam se nadao u srednjoj. Meni osobno je trebalo puno samostalnog rada kod kuce u miru. U skoli taj mir nikad nece bit prisutan. Da ne govorim o igranju nogometa sa prijateljima na livadi. Kasnije i pokusaji street workouta. Ako cu bit svaki dan do 15, 16 u skoli, kada cu stic to sve? Zivim na selu, cekanje busa, putovanje doma, takoder je trajalo. Sto se tice posla, sa 11 godina je majka zavrsila 6 mjeseci u bolnici radi loma kraljeznice, potom ponovno 6 mjeseci na rehabilitaciji, potom jos mjeseci voznje na terapije... Otac je radio, kuhao sam sestri i sebi, ne zelim ni pisat nista vise jer binse sada ljudi zgrazali. Radite sami od svoje djece invalide, kakvo cuvanje djece u 5. i vise osnovne? 1997. sam, u 6. osnovne smo se "barili" iza skolske zgrade. Koji vam je? Slusam u lidlu jucer covjeka, ide prica. Malo smo se zabavljali sin i ja na viksi u Biogradu na Moru, 3 thedna, zvao sam razrednicu vezano za konzultacije i zaostatke, ima 8 stranica radne biljeznice iz matematike, fizika, kemija, povijest, geografija... Mene panika hvata kako cemo mi to stic do iduceg sata pa su rekli da ne mora odmah to napravit, nego kroz tjedan dana. Slusam i zgrazam se. Minimalno 7. razred osnovne skole, ne gledam na ta 3 tjedna zabave i godisnjeg sa ocem, to je nesto sto je puno bitnije od 3 thedna osnovne skole, vec nema MI u tako visokim razredima. Koji MI? Covjek ima 40 godina, nikakva generacija Z i ostali isprdci kojima pokusavate opravdat imbecilnost svojih malih potomaka. Ne pisem da sam ja savrsenstvo, daleko od toga, ali za vecinu stvari kakva su vam djeca ste krivi vi roditelji. Da se vratim na svoj primjer gore, 11 godina dijete, sa malom sesyrom 8 godina je kuhalo, pralo, cistilo kucu na selu. Otac je radio 10 sati na dan, majka u bolnici. Tako da opravdanja tko ce cuvat moje dijete dok ja radim idu do 4. osnovne najvise. Vec u 5. mora bit samostalnije, mora znat da ne smije istrcavat pred vozila na cesti i bit sposobno par sati bit samo u svojem domu dok roditelj ne dode s posla. Tako se uci odgovornosti. Tako se uci samostalnom zivotu.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
7 0 hvala 1
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
stirko55 kaže...

Iskreno sumnjam da ce ovo imati utjecaj kojem teze. Svi znamo da velika vecina gradiva koje se poducava u osnovnoj skoli je dosta opsezna i za vecinu djece seze u elemente koji im nisu niti malo zanimljivi, a svi znamo da djeca uvijek nadu nacin za zabavit se kada im se nesto ne radi/slusa tako da izostanak mobitela to nece promijeniti. Uz to izostanak mobitela moze biti problem u nekim kriticnim situacija (rijetke su ali se desavaju). Mene vise zanima kakve sankcije planiraju uvoditi za one koji ga ipak budu koristili jer svi znamo da ce ih biti. Prema sankcijama koje budu provodili cemo vidjeti da li s ovim teze boljitku nastave i dejcjeg druzenja ili je samo stvar kontrole koja im polako izmice u osnovnim skolama.

 Puno toga u životu moraš poslušati ili čak i napraviti, a da ti nije zanimljivo. U privatnom životu ili na poslu. Kako mi svijet stigao da se podilazi svakom pojedincu i da ga pita - milo dijete, a što bi ti danas radio / radila? To ne ide tako. Mi smo užasno nedisciplinirani, razmaženi, svojeglavi, trdoglavi itd. Jer da nismo, više bi prosperirali.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
W2000 kaže...

ali preko odmora zašto ne? Ne možete zabraniti doslovno - "način života u 21 stoljeću" među mladima.

 A što će time mladi dobiti? Konkretno. Imaju svoje vršnjake oko sebe, s kojima se mogu družiti, zezati, razgovarati... Zašto bi ikome trebao mobitel, barem u prvoj polovici osnovne škole? Kome to ide u korist? Vlasniku TikToka, Whatsappa, Snapchata... To nije kvalitetno odrastanje i razvoj.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
stirko55 kaže...
bruno1026 kaže...

a provodit će zabranu kako? pretraživanjem džepova, torbi, zvat će policiju da dođe s nalogom za pretres? uostalom, piše korištenje, mobitel u džepu se ne koristi.

ali onda treba si istim razlogom zabraniti i profesorima, lol.

 Da, upravo ovo pitanje je najbitnije u ovoj situaciji. Kako ce se ove odluke provodit, a ne vidim da se o tome pise. Nadam se da nece biti ostavljeno nastavnicima na volju kako da to provode jer ce to jako brzo eskalirat

 Onda im doma treba reći da ne mogu koristiti mobitele u školi. Pa da vidimo koliko današnji roditelji imaju autoriteta i utjecaja na svoju djecu.

8 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
dery kaže...

Ovisnost nije do djece nego do roditelja koji ih guraju več bebama radi "mira" jer tko bi zaebava oko djeteta.

 Ne trebaš ti to nikome gurati. Sami si uzmu, gledajući roditelje. I u roku odmah postanu zombiji.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
stirko55 kaže...

Iskreno sumnjam da ce ovo imati utjecaj kojem teze. Svi znamo da velika vecina gradiva koje se poducava u osnovnoj skoli je dosta opsezna i za vecinu djece seze u elemente koji im nisu niti malo zanimljivi, a svi znamo da djeca uvijek nadu nacin za zabavit se kada im se nesto ne radi/slusa tako da izostanak mobitela to nece promijeniti. Uz to izostanak mobitela moze biti problem u nekim kriticnim situacija (rijetke su ali se desavaju). Mene vise zanima kakve sankcije planiraju uvoditi za one koji ga ipak budu koristili jer svi znamo da ce ih biti. Prema sankcijama koje budu provodili cemo vidjeti da li s ovim teze boljitku nastave i dejcjeg druzenja ili je samo stvar kontrole koja im polako izmice u osnovnim skolama.

 Uvijek možemo naći sto drugih razloga za ništa ne učiniti.

nemaju nikakvog jebenog razloga tipkati po mobitelu dok vježbaju pisanje tiskanog A.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
bruno1026 kaže...

a provodit će zabranu kako? pretraživanjem džepova, torbi, zvat će policiju da dođe s nalogom za pretres? uostalom, piše korištenje, mobitel u džepu se ne koristi.

ali onda treba si istim razlogom zabraniti i profesorima, lol.

 Zabrana nije imati mobitel sa sobom. Utišaš zvukove i ne smiješ ga koristiti za vrijeme nastave. Kad završi nastava, ako mu je tata debil i ne zna kad djeci završava škola, nek zove.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
NetkoNegdje kaže...
stirko55 kaže...
bruno1026 kaže...

a provodit će zabranu kako? pretraživanjem džepova, torbi, zvat će policiju da dođe s nalogom za pretres? uostalom, piše korištenje, mobitel u džepu se ne koristi.

ali onda treba si istim razlogom zabraniti i profesorima, lol.

 Da, upravo ovo pitanje je najbitnije u ovoj situaciji. Kako ce se ove odluke provodit, a ne vidim da se o tome pise. Nadam se da nece biti ostavljeno nastavnicima na volju kako da to provode jer ce to jako brzo eskalirat

 Onda im doma treba reći da ne mogu koristiti mobitele u školi. Pa da vidimo koliko današnji roditelji imaju autoriteta i utjecaja na svoju djecu.

 Nije Split prvi, i u mom gradu je od ove godine zabranjeno, u nekim školama u susjedstvu je bilo i prije. Vrlo je jednostavno prošlo, djeci je rečeno da ga smiju imati ali ne i koristiti za vrijeme nastave, jednako kao i roditeljima odmah na početku. Bilo je par oduzimanja i izvještavanja roditelja u prvom tjednu, nakon toga nikome više ne pada na pamet glupirati se. Moja djeca su to prihvatila bez ikakvih problema jer im se ionako apsolutno ništa nije promijenilo. Mobitel je bio tu za svaki slučaj, kao rezerva, ionako ga nisu smjeli koristiti na nastavi.

 

Helikopter mamama (i tatama) je rečeno da uvijek mogu nazvati učitelja ako imaju kakav problem (u svojoj glavi), a ako se nešto dogodi djetetu, ionako je škola ta koja je u oibvezi pružiti pomoć, zaštitu i sve drugo, a onda i izvjestiti, službeno, roditelja. 

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
Ček, znači efektivno će zabrana u praksi izgledati tako da djeca neće smjeti mobitel koristiti na satu? Pa jebemu sve, kakva je to zabrana kad to nisu smjela ni prije... trla baba lan... Mi smo ko zombiji gledali crtiće, poslije toga se droksali game boyem, super nintendom ko je te stvari uopće imao. današnji klinci se zombiraju mobitelima. Apsolutno strašno.
Nama roditeljima je to neshvatljivo zato jer ih mi nismo imali, kao niti naši roditelji game boy ili telku u boju ili telku uopće. Princip je isti i dokazuje da nijedna generacija roditelja nikad neće biti zadovoljni nijednom generacijom djece jer svaka nova generacija nosi svoje prednosti i mane koje su onoj prethodnoj neshvatljive. Kako našim roditeljima s nama, tako i nama s našom djecom.
 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

 

Predložio sam na Vijeću roditelja takvu mjeru i prošla je. Korištenje mobitela i pametnih satova zabranjena je na prostoru škole - i na satovima i za vrijeme odmora. Na zadnjem sastanku Vijeća dobili smo prve rezultate mjere - provodi se bez ikakvih problema, a klinci se počinju družiti i igrati pod odmorima kako smo se i mi nekad...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 23:20 (xcat).
Moj PC  
7 2 hvala 1
15 godina
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Ovo će biti novi znak uskoro:

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
Bruno, banaliziraš problem i ne vidiš ono što sam pišeš - najprije ubacuješ tv koji nema veze s vremenom koje klinci provode u školi, zatim dodaješ gameboy, za koji i sam kažeš - tko ga je imao...
Pa jbga, tu i tamo koji gameboy u školi i televizor koji nema veze sa školom nisu isto kao situacija u kojoj skoro svaki klinac ima mob i drkenja pod nastavom po istom.
Postoje razlike u veličini i intezitetu problema, povremeni izuzeci nisu razlog za opširniju akciju, ako to uzme maha nemereš se pravit grbav i reći - to je i prije prošlo samo od sebe
2 godine
offline
Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

Mi smo u školi svi imali iste "kute", u razred ulazili u papučama, ne u patikama, cipelama.

Profesor kad ulazi u razred, svi istovremeno ustajemo, ne pozdravljamo, profesor kaže; "dobar dan ili zdravo, sjedite", mi sjednemo.

 

Ne kontam u čemu je problem s mobitelima.

Treba ih obavezno isključiti na nastavi, ne uzimati učenicima.

 

Tko ga ne isključi, marš van iz učionice i neopravdan sat.

 

 

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
Picajzla, govorim da je to klincima "droga", a mi smo tu drogu imali u drukčijem obliku, a princip drogiranja je ostao apsolutno identičan.
Moji roditelji nisu imali telku ko klinci, pa su nama prigovarali zašto toliko buljimo u tu kantu i da ćemo pokvarit oči. Mi danas govorimo skoro istu stvar, samo što nije riječ o telki, nego o mobitelu. Ono što je nama bila telka ili game boy, to je današnjim klincima mobitel. Shvaćaš analogiju? Da li smatraš da su današnja djeca pokvarena, neodgojena, otuđena? Čestitam, smatraš isto što su ikad svi roditelji smatrali.
To je ljudska psihologija, sve stvari s kojima smo i sami odrastali smatramo normalnima, a sve novotarije malo manje normalnima i pristupamo oprezno.
Da živiš u vremenu kad je struja ulazila u domove, da li bi svom djetetu ograničavao vrijeme pod žaruljom? Do tad je izvor svijetla bila svijeća i oganj, struja i žarulja su ti nepoznate i čudne stvari, sad odjednom neka čudna sijalica daje svijetlo, to sigurno nije dobro, možda je nezdravo i djeci to treba ograničiti.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice