Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko

poruka: 137
|
čitano: 36.830
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
neutrino kaže...
U zadnje vrijeme low level menadžerčići i HR odjeli se grčevito bore za stalni povratak ljudi u urede, jer su shvatili da s radom od doma njihova radna mjesta postaju upitna.

 

To mozda u nekim kikiriki firmama. Kod nas sve funkcionira super. I manageri i HR imaju posla

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Bukva kaže...
Sorry, ali pitanje u stilu - zakaj poslujete sa gubitkom? Samo trebate više zaraditi i to je to.

 Sorry, ali nema ti na to drugog pitanja. Stanje na tržištu je takvo kakvo je, a to je li tebi to realno je sasvim druga priča. Uzmi npr. situaciju sa stanovima u Zagrebu prije nekoliko mjeseci do godinu dana, doslovno bi za svu novogradnju većina stanova bila unaprijed prodana i to za gotovinu. Jel to realno za nekoga tko prima plaću i nema nasljedstvo ili nešto slično? Nije, ali za druge jest i situacija je takva kakva je bila (i sad je donekle). Isto tako, jel misliš da itko pita male pekare jel realno njima spuštati cijene kao Mlinar u susjedstvu koji iza sebe ima za dva reda veličine kapitala i može lako pojesti taj trošak spuštenih cijena dok oni ne propadnu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 19:58 (captain_soap_McTawish).
16 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
amd freak kaže...

Situacija je za juniore užasna. Zadnjih godinu dana pratim ponudu poslova i nije bilo juniorskih pozicija bez barem 100 prijavljenih.

 

Poslao sam na desetke prijava...zadnji oglas nas se prijavilo preko 170 prema linkedin informacijama...dobio odbijenicu kroz 2 tjedna...bez prilike za prvi intervju.

 

Da bi stvar bila gora...oglas se ponovio kroz 4 tjedna...dakle 170 ljudi ocigledno nije zadovoljilo...a iskreno sumnjam da od tih svih ljudi baš nitko nebi prošao za juniora...

 

S druge strane sam dobio 2-3 ponude...za smiješne novce...od tipa 5500kn...s time da moram putovat svojim autom..gdje u jednom smjeru imam 1.5h vožnje. Naravno bengu plaćam sam. Ako uzmemo u tome iznosu i nekakav gablec...efektivno mi ostane jako malo novca. Za te novce cu rađe skupljat flaše po ulici.

 

Također imajte na umu da osoba u smetlarskom kamionu ima oko 1300e plaću...pričam za ZG.

 

Bojim se da cu morat promijenit granu...jer mi nema smisla da učim 2 godine samostalno svakog dana...i onda nemam prilike ni za jedan jedini intervju. 

 

 

 

 

 99% tih linkedin prijava su od indijaca i pakistanaca.

Linkedin prijave su beskorisne, znam to iz iskustva.

Nemoj misliti da se to prijavilo 170 domacih od kojih nitko nije zadovoljio, dobro je ako ih je od tih 170 uopce 5, a od tih 5, vjerojatno ste svi bili ispod onog sto taj poslodavac ocekuje.

- Psiho246
9 mjeseci
online
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
neutrino kaže...
maximus007 kaže...

Uvijek ima ekipe koja je zavidna ili koja jednostavno nije imala srteće u životu. Pa onda postanu ultimativni skeptici i pesimisti. Kao Neutrino. Jbg, život je takav. Ali da,ako  preko LN ne možeš osigurati bar inicijalni razgovor za posao onda je problem u tebi, ne u sustavu.

Slobodno ti meni dodijeli etiketu kakvu god želiš. Ako sam bio u stanju proći intervju za MS, Bloomberg, Sony, ili neke manje kao QT i dobiti posao, onda smatram da sam i dovoljno dobar za male Hrvatske firmice koje se plaču kako nema ljudi. Ima ljudi, ali nema tih poslova o kojima se kreiraju mitovi i legende.

Glavni problem je što jebeno nema para za takve ljude, jednostavno NEMA. A o egu da ne govorimo, gdje lead dev ne podnosi da netko zna više.

 

I onda imaš ove fore "nema kvalitetnih ljudi, mi bi platili ali nema nikoga". Ma kog vi farbate??

 

Old Iggy se dotaknuo na brzinu vrućeg krumpira i samo rekao €100k+ je previše. Dalje se nije upuštao u raspravu.

 

Svi vi koji naričete kako nema ljudi, nemate ih jer ih ne želite platiti! Isti kurac kao i u bilo kojoj drugoj branši, od konobara, med sestre, pa na dalje....

 

 Koliko god se slagao sa Old Iggy oko mnogih stvari toliko je ova rečenica sve rekla i nema po meni potrebe za daljnjim raspravama.

 

Glavni problem je što jebeno nema para za takve ljude, jednostavno NEMA.

 

 

samo s ovom si za.ebao stvar 

Svi vi koji naričete kako nema ljudi, nemate ih jer ih ne želite platiti!

 

Nije problem da ne želimo platiti radnike već je problem da taj radnik u ovoj djelatnosti i regiji u 99% firmi ne može zaraditi tu lovu. Kratko i jasno. Nije nikakav problem dati i 500k godišnje, ako znaš da će ti taj radnik donijeti u firmu 1000k godišnje. Naravno ima i šupaka "poduzetnika" koji sišu radnike da bi sebi uboli Teslu, ali i takvih je sve manje. Ostali imaju problem da treba generirati toliku količinu posla i dosegnuti cijenovni level koji će pokriti i omogućiti prave ozbiljne plaće.

14 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
millennial kaže...

 

 Koliko god se slagao sa Old Iggy oko mnogih stvari toliko je ova rečenica sve rekla i nema po meni potrebe za daljnjim raspravama.

 

Glavni problem je što jebeno nema para za takve ljude, jednostavno NEMA.

 

 

samo s ovom si za.ebao stvar 

Svi vi koji naričete kako nema ljudi, nemate ih jer ih ne želite platiti!

 

Nije problem da ne želimo platiti radnike već je problem da taj radnik u ovoj djelatnosti i regiji u 99% firmi ne može zaraditi tu lovu. Kratko i jasno. Nije nikakav problem dati i 500k godišnje, ako znaš da će ti taj radnik donijeti u firmu 1000k godišnje. Naravno ima i šupaka "poduzetnika" koji sišu radnike da bi sebi uboli Teslu, ali i takvih je sve manje. Ostali imaju problem da treba generirati toliku količinu posla i dosegnuti cijenovni level koji će pokriti i omogućiti prave ozbiljne plaće.

Ako živiš isključivo od hrvatskog tržišta, onda si u pravu. Tu nema kruha. Bio, probao, sam se uvjerio.

 

Dosta mojih bivših kolega su danas "poduzetnici". I to isti ovi koji nariču "nema dobrih ljudi, ima posla, platit ćemo koliko treba, ali nema ljudi". Oni svi rade nekakav posao za nekog vani. Nemaju vlastitu firmu, niti vlastiti proizvod. Oni vode firmu koju financira netko izvana, a sami produkt se plasira po cijelom svijetu, od zapada do dalekog istoka. Oni su lokalni menadžeri, bossovi, ćifovi, etc... Kad rade troškovnik, naplaćuju jednog čovjeka po tržišnoj cijeni na razini evrope, ne Hrvatske, Bosne, Albanije ili Turkmenistana. Zapadnjak plati, jer mu i dalje to isplativo. Dobri Indijci su čak postali skuplji od evropljana!!!! I sad gledam situaciju gdje ekipa vodi biznis, plaču se kako nema ljudi, hodaju po obali sa €300k-€500k u džepu s namjerom da si kupe kuću. Pokupovali su stanove, mrcine od automobila na leasing, itd.... Koliko ja vidim, svu tu lovu su zaradili ljudi koji rade kod njih. Tko drugi je to mogao zaradit? Materijalne stvari su dokaz da love ima. Istovremeno probaj kao senior koji zna više od ispitivača tražiti €5000 bruto mjesečno, dobit ćeš "pa jesi ti normalan??!!". Realno novca ima, ali onda ne bi bilo stanova, niti velebnih kuća po obali. Gazda ne mora dizat plaću, jer dronova za posao još uvijek ima sasvim dovoljno. Tek kad se dogodi stvar koja se dogodila s ugostiteljskim kadrom, gdje su ljudi godinama slušali "ako nećeš ti, ima tko oće" i zatim konačno rekli "jebi si mater" i otišli van, tek tada će plaće rasti. Samo će tada posla biti još manje, jer prosječni mentalitet gazde je da ako nema parsto tisuća eura u džepu nakon godine dana rada, "nije mu isplativo".

 

Tako da ta priča kako djelatnik ne može zaradit lovu ne stoji. Može, i zarađuje ju, ali dobija vrlo mali dio te love. Kvalitetnog kadra ima, i taj kadar trenutno radi za nekih €2200 i ne da mu se jebat se s promjenom posla da bi dobio istu ponudu, ili eventualno €100 višu plaću.

 

Ima šupaka poduzetnika? Ja u nekih 15-ak godina rada u Rvackoj nisam ni jednom mogao dobiti povišicu dok nisam dao otkaz. Prvo nije bilo para, bila je "kriza" i neznam kaj sve ne. Kad sam dao otkaz, onda je bilo "koliko ti novi daju?? Mi ćemo dat više!". Dakle, koji nije lažljivi šupak?

 

16 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
neutrino kaže...

Ako živiš isključivo od hrvatskog tržišta, onda si u pravu. Tu nema kruha. Bio, probao, sam se uvjerio.

 

Dosta mojih bivših kolega su danas "poduzetnici". I to isti ovi koji nariču "nema dobrih ljudi, ima posla, platit ćemo koliko treba, ali nema ljudi". Oni svi rade nekakav posao za nekog vani. Nemaju vlastitu firmu, niti vlastiti proizvod. Oni vode firmu koju financira netko izvana, a sami produkt se plasira po cijelom svijetu, od zapada do dalekog istoka. Oni su lokalni menadžeri, bossovi, ćifovi, etc... Kad rade troškovnik, naplaćuju jednog čovjeka po tržišnoj cijeni na razini evrope, ne Hrvatske, Bosne, Albanije ili Turkmenistana. Zapadnjak plati, jer mu i dalje to isplativo. Dobri Indijci su čak postali skuplji od evropljana!!!! I sad gledam situaciju gdje ekipa vodi biznis, plaču se kako nema ljudi, hodaju po obali sa €300k-€500k u džepu s namjerom da si kupe kuću. Pokupovali su stanove, mrcine od automobila na leasing, itd.... Koliko ja vidim, svu tu lovu su zaradili ljudi koji rade kod njih. Tko drugi je to mogao zaradit? Materijalne stvari su dokaz da love ima. Istovremeno probaj kao senior koji zna više od ispitivača tražiti €5000 bruto mjesečno, dobit ćeš "pa jesi ti normalan??!!". Realno novca ima, ali onda ne bi bilo stanova, niti velebnih kuća po obali. Gazda ne mora dizat plaću, jer dronova za posao još uvijek ima sasvim dovoljno. Tek kad se dogodi stvar koja se dogodila s ugostiteljskim kadrom, gdje su ljudi godinama slušali "ako nećeš ti, ima tko oće" i zatim konačno rekli "jebi si mater" i otišli van, tek tada će plaće rasti. Samo će tada posla biti još manje, jer prosječni mentalitet gazde je da ako nema parsto tisuća eura u džepu nakon godine dana rada, "nije mu isplativo".

 

Tako da ta priča kako djelatnik ne može zaradit lovu ne stoji. Može, i zarađuje ju, ali dobija vrlo mali dio te love. Kvalitetnog kadra ima, i taj kadar trenutno radi za nekih €2200 i ne da mu se jebat se s promjenom posla da bi dobio istu ponudu, ili eventualno €100 višu plaću.

 

Ima šupaka poduzetnika? Ja u nekih 15-ak godina rada u Rvackoj nisam ni jednom mogao dobiti povišicu dok nisam dao otkaz. Prvo nije bilo para, bila je "kriza" i neznam kaj sve ne. Kad sam dao otkaz, onda je bilo "koliko ti novi daju?? Mi ćemo dat više!". Dakle, koji nije lažljivi šupak?

 

Radio sam ili radim s dosta firmi u RH, ne znam niti jednu koja naplaćuje ljude odavde na nivou cijena vani. Znači, red veličine od oko 120 - 150 eura / sat naviše u nekakvom generalnom prosjeku.

To je teško naplatiti iz više razloga, od toga da smo low cost država pa se i očekuje bitno niža cijena do toga da velik broj krajnjih korisnika ako toliko plaća želi razgovarati samo s nativnim govornicima jezika (znači, s Nijemcem, ne s Hrvatom koji govori Njemački). Na stranu što neki žele sastanke uživo i niz drugih stvari.

 

Reći da vlasnici mlate gadne pare možda vrijedi za mali broj njih, ali u pravilu ne mlate.

 

2200€ je u pravilu oko 35-40€ troška po satu. To je realna cijena nekakvog prosjeka, može se dobiti više, no tu ide ovaj problem koji si naveo - povišicu možeš kod nas dobiti realno horizontalnim transferom u drugu firmu, ne vertikalnim u istoj. A to ljudi koriste baš za ovo što si naveo, "evo ponuda druge firme, što vi nudite?"

To napravi bar 50% ljudi kojima pošaljem ponudu.

15 godina
offline
Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko

Problem u HR je sto jednostavno nema kapitala koji bi se ulagao u startupove. Zato imamo toliko agencija koje rade outsourcing jer to ne zahtijeva toliko kolicinu kapitala, ali vidimo da su se neke od njih poput Infinuma, Fivea i Bornfight-a ipak pocele siriti i sada rade svoje proizvode. Raditi agencijski je vrlo sigurno u dobrim vremenima jer svaki mjesec saljes racune, a klijent uplacuje. Kad su teza vremena onda se naravno otkazuju poslovi. Kad se radi product, ne mozes biti siguran kada i koliko ces poceti zaradjivati i zato je potreban veci kapital da imas dulji runway. Svima je jasno da je bolje imati product firmu, ali bez veceg kapitala ili nekog oblika olaksica, tesko da ce se to puno poboljsati. A i ponekad su i potrebne ostale industrije da pokrenu potrebu za softwareom, nemamo velikih korporacija, auto, kemijsku, strojnu industriju itd. Na nasem su trzistu najcesca ulaganja u turizam i druge usluzne djelatnosti, a takvim industrijama su uglavnom potrebne jednostavne web aplikacije. Mnogi pricaju lose o agencijama, ali one se trude na internacionalnom trzistu pronaci klijente, mladi rade kod njih, tvrtka skuplja kapital i mozda ce jednog dana pokrenuti neki svoj proizvod. Sigurno bolje to nego da rade nista ili da su svi ti ljudi otisli van.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko

Kakve su uopce seniorske place u hrvatskom IT-u? Znaci striktno pricam o pravim seniorima koji se ne daju gnjaviti, znaju znanje, NISU GENIJALCI nego normalni ljudi sa opseznim iskustvom, imaju svoj 9-5 i po potrebi u slucaju nekog incidenta ulete i odrade nesto van radnog vremena. Molim neto mjesecno jer ne znam kakvi su porezni razredi u HR

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko

Senior devops, mislim da ispod 3k nema, ali midovi rade za 2k... brojke uzimam iz nekog svog iskustva i onog kaj mi veli tabu. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Blade18 kaže...

Senior devops, mislim da ispod 3k nema, ali midovi rade za 2k... brojke uzimam iz nekog svog iskustva i onog kaj mi veli tabu. 

 

 Nema ispod 3k ali koliki je neki median?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko

Sad sam bas pogledao tabu. Pise ovako, devops senior, prosjek je 2525€, medijan 2 je 2455€... 132 unosa ako vidim dobro... dosta tuzno

16 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Gle, kolika ti je sad plaća toliku nikad neces imati u Hrv. Ni u pola mozda u velikoj vecini firmi. Jedino remote za strance.
Jos ti radis sql koliko se sjecam, to nisam siguran koliko je trazeno u nas. Skoro nikako heheh!
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Friday kaže...

Kakve su uopce seniorske place u hrvatskom IT-u? Znaci striktno pricam o pravim seniorima koji se ne daju gnjaviti, znaju znanje, NISU GENIJALCI nego normalni ljudi sa opseznim iskustvom, imaju svoj 9-5 i po potrebi u slucaju nekog incidenta ulete i odrade nesto van radnog vremena. Molim neto mjesecno jer ne znam kakvi su porezni razredi u HR

€2000-€2200. Ovi koji možda imaju više su rariteti koji su 10-15 godina u firmi, pa iz tog razloga imaju više, ili im je šogor vlasnik firme u koju su tek došli pa opet iz tog razloga imaju nešto više.

Ekipa sa 10-15 godina staža u istoj firmi ako ode, njihova pozicija se gasi, ili kreće ponovno od nekih €1600-1800 neto.

 

Ostalo se svodi na internetske "ja znam lika koji tuče €_____________" (na crtu upiši koliko god nula želiš).

9 godina
offline
Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko

ima tu i švicarskih i američkih firmi koje su otvorile urede kod nas i daju puno više...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko

Kako volim taj govor kad mi otvore interview s tim da su americka ili svicarska firma, a ja direktno pitam jel to znaci da su place svicarske ili americke... oboje znamo da je tu kraj razgovora :D

16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Blade18 kaže...

Sad sam bas pogledao tabu. Pise ovako, devops senior, prosjek je 2525€, medijan 2 je 2455€... 132 unosa ako vidim dobro... dosta tuzno

 

Ajme meni, pa to je dosta lose...

 

Pero Dinamit kaže...
Gle, kolika ti je sad plaća toliku nikad neces imati u Hrv. Ni u pola mozda u velikoj vecini firmi. Jedino remote za strance.
Jos ti radis sql koliko se sjecam, to nisam siguran koliko je trazeno u nas. Skoro nikako heheh!

 

Da, radim SQL (doduse - mssql, postgres i mysql). Za mssql sam bas expert.

Jesenas pricam sa jednim frendom i spomenem zajednickog frenda koji je isto developer. Kaze mi "on navodno ima placu 4000 eura". To je realno solidna placa ali istovremeno to nije placa radi koje bih se ja vratio nazad u HR. A ispada da je to placa koju je poprilicno tesko dobiti. Steta...

 

EDIT: htio sam reci - to nije placa radi koje bih ja presao raditi za neku hrvatsku firmu

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2023 22:41 (Friday).
16 godina
odjavljen
offline
Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko

Cek, zaboravio sam pitati - jel ima tu nekih bonusa, dionica, orgija... ? Nesto osim same place?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Friday kaže...

Cek, zaboravio sam pitati - jel ima tu nekih bonusa, dionica, orgija... ? Nesto osim same place?

Ima, stolni tenis i grickalice...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Samo orgije, nista posebno. Pušiš par puta zaredom pa pitas mozes li na pauzu.

Osim toga, ovo tvoje ne znam koliko je trazeno ako mislis to raditi. Ali nije realno i od tebe ocekivati placu od ne znam koliko, znas da je ovo hrv, a imas sada veliku u irskoj. Idi u nizozemsku, dansku, svedsku, njemacku i tamo ces imati takvu placu.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Pero Dinamit kaže...
Samo orgije, nista posebno. Pušiš par puta zaredom pa pitas mozes li na pauzu.

Osim toga, ovo tvoje ne znam koliko je trazeno ako mislis to raditi. Ali nije realno i od tebe ocekivati placu od ne znam koliko, znas da je ovo hrv, a imas sada veliku u irskoj. Idi u nizozemsku, dansku, svedsku, njemacku i tamo ces imati takvu placu.

 

Ma ostajem ja u istoj firmi. Nikad mi bolje nije bilo

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Blade18 kaže...

Kako volim taj govor kad mi otvore interview s tim da su americka ili svicarska firma, a ja direktno pitam jel to znaci da su place svicarske ili americke... oboje znamo da je tu kraj razgovora :D

 hoćeš reći da nisu puno veće od ovdje navedenog? ako da, onda ne znam u kojima si ti bio... ili si bio na razgovoru za neku klošarsku poziciju

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 8:14 (digitall).
15 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko

ajde da ti pojednostavim... hocu reci da dolaze s spikom da su americke ili svicarske firme, a nude nikakve place, definitivno ne americke, a ni svicarske...

ali ajde ti nama sad reci kakve oni tocno place nude i koje pozicije nisu klosarske pa da mozemo to ispregovarat xD

10 godina
offline
Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko

U IT temi vidim samo programiranje i devops, kakva je situacija sa ostalim segmentima IT-a?

Od helpdeska (ne govorim o studentima na najnižem nivou), networkinga, securitya itd..

neka ljudi podijele malo iskustva. Kakva je situacija sa IT-o u firmama kojima to nije primarni posao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Blade18 kaže...

ajde da ti pojednostavim... hocu reci da dolaze s spikom da su americke ili svicarske firme, a nude nikakve place, definitivno ne americke, a ni svicarske...

ali ajde ti nama sad reci kakve oni tocno place nude i koje pozicije nisu klosarske pa da mozemo to ispregovarat xD

 ipak ćeš morati bolje pročitati što sam napisao.

gdje sam napisao da nude američke plaće? napisao sam da daju osjetno više, a koliko je to i koje su to ne želim ovdje reklamirati, bar to istražiti u današnje vrijeme nije teško... ili pitati nekog tko radi tamo...

15 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko

Daju osjetno više od onog kaj sam našao na tabu?

ok, recimo da ti vjerujemo jer govoris iz iskustva...

ajde reci za barem jednu ili dvije firme o kojima pises, jer vjeruj mi, to je odlicna reklama cim netko napise range place, a pogotovo ako je taj range iznad prosjeka...

ne znam iz koje godine u buducnosti ti pises, ali kod nas su place jos uvijek tajna i nesto sto ti u ugovoru pise da se ne raspravlja s kolegama, tak da nije bas da dodes na prvi link na google-u i nades kakve su place po pozicijama...

 

9 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Blade18 kaže...

Daju osjetno više od onog kaj sam našao na tabu?

ok, recimo da ti vjerujemo jer govoris iz iskustva...

ajde reci za barem jednu ili dvije firme o kojima pises, jer vjeruj mi, to je odlicna reklama cim netko napise range place, a pogotovo ako je taj range iznad prosjeka...

ne znam iz koje godine u buducnosti ti pises, ali kod nas su place jos uvijek tajna i nesto sto ti u ugovoru pise da se ne raspravlja s kolegama, tak da nije bas da dodes na prvi link na google-u i nades kakve su place po pozicijama...

 

 ne znam što si našao na tabu, nikad nisam tamo ušao niti hoću.

doslovno iznad sam napisao da ne želim tu reklamirati određene firme, nisam plaćen za to. mogu ti eventualno poslati u privatnoj poruci.

naravno da su plaće tajna, koja se otkriva kad s nekim piješ svaki dan...

15 godina
offline
Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko

I koji je konačni zaključak, ima  ili nema krize ?

Ili ovisi o senioritetu ?
Senior = nema krize , posao cvjeta
Junior = kriza, nema posla

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, koliko

A grana ITa ili je samo dev IT? Mrezasi,sistemasi,sigurnjaci,clouderi itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
digitall kaže...

 

 ne znam što si našao na tabu, nikad nisam tamo ušao niti hoću.

doslovno iznad sam napisao da ne želim tu reklamirati određene firme, nisam plaćen za to. mogu ti eventualno poslati u privatnoj poruci.

naravno da su plaće tajna, koja se otkriva kad s nekim piješ svaki dan...

Ne razumijem to prenemaganje, pa anoniman si ovdje. Jel ti na osobnoj piše "digitall"?

Jesi plaćen za pisanje komentara ovdje?

 

Napiši ime fime i bruto iznos. Slobodno dodaj i tehnologije.

Ako je istina to što tvrdiš, koristi od toga imaju i firma i budući zaposlenici.

 

Za sada se to i dalje svodi na "ja znam lika koji tuče€8000".

14 godina
offline
Re: Je li stvarno hrvatski IT u krizi ili nije, ko
Friday kaže...

Cek, zaboravio sam pitati - jel ima tu nekih bonusa, dionica, orgija... ? Nesto osim same place?

Čak i kad ima, to je sročeno na vrlo zakukuljen pizdunski način, gdje površnim čitanjem dobiješ dojam kako tu ima svega, ali realno nemaš doslovno ništa. Eventualno nekih 500-tinjak eura extra love na godišnjoj razini (bonus+božićnica+...)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice