Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

poruka: 33
|
čitano: 9.460
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L".
6 godina
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

Turistički obilazak groblja nesretnih ljudi na tom brodu...zašto te mrtve ljude više ne puste na miru...koliko će se sad resursa potrošiti na njihovo spašavanje...koliko stakleničkih plinova 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

iam takav kontroler (žični, doduše) doma (jedini koji sam ikad kupio; nisam ni jedan ukrao) i niš mu ne fali. kad je to potrebno (a dogodi se da je portanje igre za q pa ti trijeba i tipkovnica i kontroler), uredno obavi zadaću. ova podmornica ima dva problema (a ni jedan nije kontroler): na 3800 metara dubine je kmica k'o u dupetu (i nemaš pojma di si zapravo) i legendaran "ljudski fucktor". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2023 17:14 (Ajar).
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
"Novinari" na sroljportalu 24 Sata napisali da je to PS5 kontroler.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
HCMAA kaže...

Turistički obilazak groblja nesretnih ljudi na tom brodu...zašto te mrtve ljude više ne puste na miru...koliko će se sad resursa potrošiti na njihovo spašavanje...koliko stakleničkih plinova 

 Obijesni bogataši dobili šta su tražili ispada.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
dery kaže...

 Obijesni bogataši dobili šta su tražili ispada.

 ma neee. išli su izravno pitati jacka zbog čega, kreten, nije ostao gore na vratima, a bilo je mjesta za oboje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
dery kaže...
HCMAA kaže...

Turistički obilazak groblja nesretnih ljudi na tom brodu...zašto te mrtve ljude više ne puste na miru...koliko će se sad resursa potrošiti na njihovo spašavanje...koliko stakleničkih plinova 

 Obijesni bogataši dobili šta su tražili ispada.

 Nisu tražili svoje stradavanje i smrt. Nadam se da su živi i da će ih na vrijeme pronaći i izvući. Ipak, nekako sam dojma da na žalost neće dobro završiti. 

 

Nešto malo sam čitao i spominje se mogućnost da je podmornica zapela od nešto i da je samo treba osloboditi i ako sam dobro razumio, tada bi sami mogli izroniti podmornicom na površinu. A vrlo vjerojatno je mogu i povući, tj. zakačiti i izvući.

 

Ono što me interesira je mogućnost spašavanja spajanjem druge podmornice na ovu koja je u nevolji - koliko je to izvedivo? Jer kako sam pročitao, ova štrc-brc podmornica se može otvoriti samo izvana. I to je u redu na velikim dubinama, jer zašto bi izlazio na toj ekstremnoj dubini i strahovitom tlaku. A i ne može se vjerojatno otvoriti zbog samog tlaka.

 

Ali pitanje je, i to je ono što me zanima, kada se projektira takve podmornice za turistička putovanja ili znanstvena istraživanja na velike dubine, je li se ima na umu upravo ta mogućnost spajanja druge podmornice?

12 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
Nije li to modan F710 ili ti ga Rumble pad II ? Imam obadvije wireless verzije godinama, doslovce neuništivo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
Izzy kaže...
dery kaže...
HCMAA kaže...

Turistički obilazak groblja nesretnih ljudi na tom brodu...zašto te mrtve ljude više ne puste na miru...koliko će se sad resursa potrošiti na njihovo spašavanje...koliko stakleničkih plinova 

 Obijesni bogataši dobili šta su tražili ispada.

 Nisu tražili svoje stradavanje i smrt. Nadam se da su živi i da će ih na vrijeme pronaći i izvući. Ipak, nekako sam dojma da na žalost neće dobro završiti. 

 

Nešto malo sam čitao i spominje se mogućnost da je podmornica zapela od nešto i da je samo treba osloboditi i ako sam dobro razumio, tada bi sami mogli izroniti podmornicom na površinu. A vrlo vjerojatno je mogu i povući, tj. zakačiti i izvući.

 

Ono što me interesira je mogućnost spašavanja spajanjem druge podmornice na ovu koja je u nevolji - koliko je to izvedivo? Jer kako sam pročitao, ova štrc-brc podmornica se može otvoriti samo izvana. I to je u redu na velikim dubinama, jer zašto bi izlazio na toj ekstremnoj dubini i strahovitom tlaku. A i ne može se vjerojatno otvoriti zbog samog tlaka.

 

Ali pitanje je, i to je ono što me zanima, kada se projektira takve podmornice za turistička putovanja ili znanstvena istraživanja na velike dubine, je li se ima na umu upravo ta mogućnost spajanja druge podmornice?

Nema spašavanja na tim dubinama i nemoguće ih je pronači stoga zaludu pokušati nerješivo.Pristali su ugovorom kako im na putovanju prijeti raznovrsno uzrokovana smrt. Jedino ako umru od nečeg šta nije u ugovoru ima knjiga žalbe.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
DuxCro kaže...
"Novinari" na sroljportalu 24 Sata napisali da je to PS5 kontroler.

 -naravno.. jer nisu novinari, čak ni s navodnicima.. :) .. no s druge strane, možda radi, tj kontroler može biti za jedan os-platformu, može za više, pa ovaj tako podržava chromeos+andorid.. što će reć, može raditi na raznim platformama, osim ps5 koji tad nije ni postojao pa ne miže ni biti certificiran-naveden u supportu.. no moguće da radi. Pošto za spoj ne koristi fizički kabel koji je tad ograničen fizičkim konektorom nego univezralni usb za wifi tad teoretski svaki uređaj s usb portom + supportom može raditi .. tj ovisi o tom uređaju što on podržava, ne o kontroleru koji može i kojem je ekšli nevažno što je s druge strane.. pa i podmornica :)

 

-kriterij 'novinarstva' vjerojatno to što je bijele boje, dovoljno slično za ps5 .. odnosno kao što apple želi registrirati logo za sve jabuke, slike jabuka pri čemu tumače da je svaka slika jabuke slična njihovom reg.znaku .. dok kao slučajno zaborave-previde da naravno da mora biti slično, jer je to slika jabuke, ne kruške, bundeve.. tj sama silueta mora biti slična jer je osnova jabuka, ne drvo, paradajz, grozd itd.. no njima je to dovoljno za sudski postupak koji pokreću .. pa eto, ako je dovoljno njima tad je i 'novinarima' :) .. odnosno, živimo u dobu-društvu bez ikakvih kriterija, dovoljno da je nešto neke boje ili oblika.. a kontroler za ljude će naravno uvjek imati takav oblik, jer ljudi imaju dvije ruke, lijevu-desnu i tad će upravo tako biti napravljen rukohvat, odnosno postoji mogućnost da netko sutra kreira model za invalide, lijevu-desnu ruku, no pri tome će i dalje ostati sličnost barem 50% jedne strane dok će druga biti zrcalno-simetrična i time 'ista' tj jedino je za invalida bez obje ruke moguće zamisliti neki različiti oblik jer tad naprosto nije za ruku (nego za nogu, nos, jezik, neurolink, nešto deseto..) tj tek takav bi bio različit po kriteriju 'novinarstva' što će reć ne postojie kriteriji, kao što izgleda ne postoje ni u ovom bizu-turizmu za ateste, preduvijete koje bi morali zadovoljiti u tako ozbiljnom-opasnom dijelu.. kapitalizam, divlji, na djelu, bez kriterija kao sigurnost i sl. i narvno da je tad samo pitanje dana kad se nešto dogodi, ne nesreća koja bi bila nepredvidljiva nego izazivanje sreće pri čemu kad-tad mora nešto ovakvog doći.. i tek tad netko podigne obrvu, zapita se i možda donese pravila-zakone, kao npr francuska za el.romobile, tj ljudi su takvi, tek kad se nešto dogodi razmišljaju o posljedicama umjesto da ih kao inteligentna bića anticipiramo prije.. pa tad ne krivim samo 'novinare' nego čitavo novo-normalno društvo, divlji kapitalizam, biz-interes.. koji samo želi zaradu i to je ok ali je za svaki posao već postojeći preduvijet da su sve sigurnosne mjere poduzete, pa tako osoba ne smije voziti ako nema vozački, vozilo ne smije u promet ako nema tehnički.. ta dva uvjeta već postoje i rutinski se odrađuju za aute-promet.. nema razloga da iste ne moraju provoditi u ostalim slučajevima pri čemu je sporedno svemir-podmorje, romobil ili raketa.. pravila moraju postojati, vrijediti dok nadzor-regulator mora kontrolirati i kažnjavati.. ne kad se nešto dogodi nego i prije, kao preduvijet za dozvolu, za posao-rad.. tj za sve nam treba dozvola-potvrda, pa istim kriterijem mora postojati i za ovakve extremne (prenemagajuće) ponude tj tu x-puta više, proporcionalno riziku-posljedicama, tj ako auto traži tehnički + vozačku tad jednako-više mora tražiti za podmornicu ili svemir-raketu.. ateste-uvjete-kriterije.. i kriterije samog društva što se (ne)smije, što je dozvoljeno-zabranjeno s i bez dozvole..

 

-uz ovakvo 'novinarstvo' koje bi trebalo postavljati i pitanja sve postaje problem društva, tj nitko ne postavlja prava pitanja, tj gledaju boju ili bulje u sunce umjesto if-then, anticipiranja i ono što ljude čini inteligentnim bićima kao i AI-soft o kojem se brblja pa tako sad sve postaje 'AI' jer je trendovska riječ, kao prije koje godine smart, .. bila to vešmašina, mobitel, žarulja.. a to s inteligencijom nema veze, tj ima kao prst u moru (sa svime)..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 mjeseci
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
ihush kaže...
DuxCro kaže...
"Novinari" na sroljportalu 24 Sata napisali da je to PS5 kontroler.

 -naravno.. jer nisu novinari, čak ni s navodnicima.. :) .. no s druge strane, možda radi, tj kontroler može biti za jedan os-platformu, može za više, pa ovaj tako podržava chromeos+andorid.. što će reć, može raditi na raznim platformama, osim ps5 koji tad nije ni postojao pa ne miže ni biti certificiran-naveden u supportu.. no moguće da radi. Pošto za spoj ne koristi fizički kabel koji je tad ograničen fizičkim konektorom nego univezralni usb za wifi tad teoretski svaki uređaj s usb portom + supportom može raditi .. tj ovisi o tom uređaju što on podržava, ne o kontroleru koji može i kojem je ekšli nevažno što je s druge strane.. pa i podmornica :)

 

-kriterij 'novinarstva' vjerojatno to što je bijele boje, dovoljno slično za ps5 .. odnosno kao što apple želi registrirati logo za sve jabuke, slike jabuka pri čemu tumače da je svaka slika jabuke slična njihovom reg.znaku .. dok kao slučajno zaborave-previde da naravno da mora biti slično, jer je to slika jabuke, ne kruške, bundeve.. tj sama silueta mora biti slična jer je osnova jabuka, ne drvo, paradajz, grozd itd.. no njima je to dovoljno za sudski postupak koji pokreću .. pa eto, ako je dovoljno njima tad je i 'novinarima' :) .. odnosno, živimo u dobu-društvu bez ikakvih kriterija, dovoljno da je nešto neke boje ili oblika.. a kontroler za ljude će naravno uvjek imati takav oblik, jer ljudi imaju dvije ruke, lijevu-desnu i tad će upravo tako biti napravljen rukohvat, odnosno postoji mogućnost da netko sutra kreira model za invalide, lijevu-desnu ruku, no pri tome će i dalje ostati sličnost barem 50% jedne strane dok će druga biti zrcalno-simetrična i time 'ista' tj jedino je za invalida bez obje ruke moguće zamisliti neki različiti oblik jer tad naprosto nije za ruku (nego za nogu, nos, jezik, neurolink, nešto deseto..) tj tek takav bi bio različit po kriteriju 'novinarstva' što će reć ne postojie kriteriji, kao što izgleda ne postoje ni u ovom bizu-turizmu za ateste, preduvijete koje bi morali zadovoljiti u tako ozbiljnom-opasnom dijelu.. kapitalizam, divlji, na djelu, bez kriterija kao sigurnost i sl. i narvno da je tad samo pitanje dana kad se nešto dogodi, ne nesreća koja bi bila nepredvidljiva nego izazivanje sreće pri čemu kad-tad mora nešto ovakvog doći.. i tek tad netko podigne obrvu, zapita se i možda donese pravila-zakone, kao npr francuska za el.romobile, tj ljudi su takvi, tek kad se nešto dogodi razmišljaju o posljedicama umjesto da ih kao inteligentna bića anticipiramo prije.. pa tad ne krivim samo 'novinare' nego čitavo novo-normalno društvo, divlji kapitalizam, biz-interes.. koji samo želi zaradu i to je ok ali je za svaki posao već postojeći preduvijet da su sve sigurnosne mjere poduzete, pa tako osoba ne smije voziti ako nema vozački, vozilo ne smije u promet ako nema tehnički.. ta dva uvjeta već postoje i rutinski se odrađuju za aute-promet.. nema razloga da iste ne moraju provoditi u ostalim slučajevima pri čemu je sporedno svemir-podmorje, romobil ili raketa.. pravila moraju postojati, vrijediti dok nadzor-regulator mora kontrolirati i kažnjavati.. ne kad se nešto dogodi nego i prije, kao preduvijet za dozvolu, za posao-rad.. tj za sve nam treba dozvola-potvrda, pa istim kriterijem mora postojati i za ovakve extremne (prenemagajuće) ponude tj tu x-puta više, proporcionalno riziku-posljedicama, tj ako auto traži tehnički + vozačku tad jednako-više mora tražiti za podmornicu ili svemir-raketu.. ateste-uvjete-kriterije.. i kriterije samog društva što se (ne)smije, što je dozvoljeno-zabranjeno s i bez dozvole..

 

-uz ovakvo 'novinarstvo' koje bi trebalo postavljati i pitanja sve postaje problem društva, tj nitko ne postavlja prava pitanja, tj gledaju boju ili bulje u sunce umjesto if-then, anticipiranja i ono što ljude čini inteligentnim bićima kao i AI-soft o kojem se brblja pa tako sad sve postaje 'AI' jer je trendovska riječ, kao prije koje godine smart, .. bila to vešmašina, mobitel, žarulja.. a to s inteligencijom nema veze, tj ima kao prst u moru (sa svime)..

 

Sve super samo bi nadodao da je na bugovom forumu u sluzbenoj uporabi UI, a ne AI. 

Drugo novinari nisu nikad ni postojali, to je bila anomalija jedno 20-30 godina, gdje su poneki samostalni novinari dignuli reputaciju profesiji, te stvorili iluziju nekim generacijama. 

 

 

15 godina
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

Sudbinskim imenom vezani Titan i Titanik su sada za vjeke zajedno.RIP

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

da budem malo grozan...

 

 

mozda su zaboravili promijeniti baterije :)

NULL!=NULL
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se

Dobro, to u šali kažeš (a i gamepad nije bežičan ako se ne varam), ali svašta se može očekivati. Gluposti, nevjerojatni previdi i neočekivane stvari mogu ubiti. Nešto što ne bi skoro nikome palo na pamet, a opet se dogodi.

15 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
dery kaže...

Sudbinskim imenom vezani Titan i Titanik su sada za vjeke zajedno.RIP

 Ima jedna priča i to izgleda istinita. Jedna osoba je nekoliko godina prije havarije Titanika sanjala da je potonuo brod imenom Titan i mislim da je taj čovjek čak sanjao točnu glazbu koja je svirala prilikom potonuća. Vrlo neobična i zanimljiva priča.

 

EDIT: Pomiješao sam... To vezano za san, radi se o jednom svećeniku imenom Charles Morgan i nije sanjao brod niti naziv broda, sanjao je jednu melodiju (koja je svirala 14.4.1912.) i valove i nemirno more. A ovo vezano za brod Titan, e to je pisano u jednoj knjizi napisanoj 1898.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Wreck_of_the_Titan:_Or,_Futility

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 21:30 (Izzy).
8 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
Nisam gledao vijesti, jesu ih uspjeli pronaci?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

Navodno su na dnu pronašli samo stražnji dio i dio okvira... Izgleda da je glavna kapsula od ugljičnih vlakna popustila i implodirala, a ovaj dio od titana je sve što je ostalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 21:21 (NoDe31).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

Ono platiš 250.000$ za smrt. Pa mislim, mogli su to dobit i besplatno na drugi način. Ovako su sad njihove obiteljii ostale bez 250.000$, još i sahranu morat dodatno platit... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 21:34 (Marko :D).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se

Sumnjam da će tijela izvlačiti...

13 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se

Naravno da neće, ali sigurno će obitelji napravit neki pogreb i bez tijela. Pitanje je što je od tijela i ostalo radi ogromnog pritiska.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 21:35 (Marko :D).
4 godine
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

Ono malo tijelesne tekučine šta je ostalo od njih nakon implozije pod tim tlakom, već je poćišćeno od živine koja dolje obitava. Nema se tu ništa za izvlačit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 21:40 (NoDe31).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
Na svijetu postoji mislim 10 podmornica koju su atestirane i verifirane za dubine do 4000 metara..ova podmornica to nema..i prava je sreca da se ovo prije nije dogodilo!
Žali Boze ljudi..grozna smrt !
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

I sve te koje su testirane i certificirane na 4000m+ su sferičnog oblika i napravljene od titanijskih legura... Da je umjesto ugljičnih vlakna i kapsula bila ot titanijske legure, mogli bi se spasiti jer bi doslovce čuli da struktura popušta i da je vrijeme za prekidanje puta... ovako sa ugljičnim vlaknima, nema savijanja, nema upozorenja, samo se raspadne kao staklo i nema te više.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 22:51 (NoDe31).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L

Stvarno mi je žao, strašno kako su  ljudi izgubili život.

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
 
3 0 hvala 0
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
volegradele kaže...
Na svijetu postoji mislim 10 podmornica koju su atestirane i verifirane za dubine do 4000 metara..ova podmornica to nema..i prava je sreca da se ovo prije nije dogodilo!
Žali Boze ljudi..grozna smrt !

 Odakle ti brojka od 10?

Ako postoje podmornice koje idu i na 3 puta veće dubine onda ne znam šta je toliko senzacionalno u 4000m.

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/cameron-u-marijanskoj-brazdi-kao-da-sam-bio-na-drugom-planetu-391078

 

https://more.slobodnadalmacija.hr/om/sa-svih-strana/kineska-podmornica-fendouzhe-zaronila-na-10-909-dubine-u-marijanskoj-brazdi-1059976

 

https://www.jutarnji.hr/life/znanost/foto-video-nevjerojatni-prizori-s-dna-marijanske-brazde-americki-avanturist-spustio-se-i-oborio-rekord-ispricao-je-sto-je-sve-vidio-8863568

11 godina
online
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se

moja je 'podmornica' zaronila u marijaninu brazdu bez ikakvih atesta 

doduše, brazda moje marijana je daleko pristupačnija od one u tihom oceanu 

14 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
picajzla0707 kaže...

moja je 'podmornica' zaronila u marijaninu brazdu bez ikakvih atesta 

doduše, brazda moje marijana je daleko pristupačnija od one u tihom oceanu 

 ne hvali se da si napravio poluciju u brazdi, Greta će te uzeti na zub ("podmornicu) ?!?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se – L
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se

o marijana, slatka mala marijana.... 🎶

14 godina
offline
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se

pa jesi ju dočeko'?

Ju je je? Je ju je!
11 godina
online
Re: Za upravljanje nestalom podmornicom koristi se
Stric_Jura kaže...

pa jesi ju dočeko'?

davnih dana, prisjećanja iz mladosti

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice