Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan zaključana tema

poruka: 21
|
čitano: 4.881
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan".
15 godina
online
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

"Poznato je da žene i dalje često puta moraju puno više raditi, što na poslu kako bi se dokazale, a što kod kuće, neplaćeno, što se nerijetko i podrazumijeva te samim time i nedovoljno cijeni"

 

Poznato je i da oni koji su skloni generalizacijama, projekcijama i predrasudama vole koristiti forme govora u obliku "poznato je"

 

No ako smo se već krenuli gađat dr*kom pod krinkom nekakve kvazi-ravnopravnosti i brige za "slabiji" spol ("slabiji spol" itekak vrijeđa svaku ženu koja zna koliko vrijedi), nek se čuje i druga strana:

 

Poznato je da žene često kukaju.

Poznato je i da muški nisu pi*ke pa da kukaju, već stojički trpe teret posla ma koliko god ga bilo pa ispada da im je lakše nego što jest.

Poznato je i da više nije rijetkost da muškarci rade kućanske poslove, neplaćeno, i da se to odjednom "podrazumijeva", dakle nevodoljno se cijeni

 

Kužite koliko vam je glupa ta šovinistička anti-muška wokerska filozofija...

 

 
35 1 hvala 1
16 godina
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

Ala, jel' se mora žugat stalno?!

 

Al' nam ne može bit drago da je netko dobija slobodni dan (i još petak).

 

Žene, guštajte sutra!

Board Games Fanatic
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
Ges kaže...

"Poznato je da žene i dalje često puta moraju puno više raditi, što na poslu kako bi se dokazale, a što kod kuće, neplaćeno, što se nerijetko i podrazumijeva te samim time i nedovoljno cijeni"

 

Poznato je i da oni koji su skloni generalizacijama, projekcijama i predrasudama vole koristiti forme govora u obliku "poznato je"

 

No ako smo se već krenuli gađat dr*kom pod krinkom nekakve kvazi-ravnopravnosti i brige za "slabiji" spol ("slabiji spol" itekak vrijeđa svaku ženu koja zna koliko vrijedi), nek se čuje i druga strana:

 

Poznato je da žene često kukaju.

Poznato je i da muški nisu pi*ke pa da kukaju, već stojički trpe teret posla ma koliko god ga bilo pa ispada da im je lakše nego što jest.

Poznato je i da više nije rijetkost da muškarci rade kućanske poslove, neplaćeno, i da se to odjednom "podrazumijeva", dakle nevodoljno se cijeni

 

Kužite koliko vam je glupa ta šovinistička anti-muška wokerska filozofija...

 

 Evo da prisnažim.  Bez obzira na sve rečeno neka dobiju neradni dan dobro bi bilo.

https://youtube.com/shorts/M-0K7ONHcNA?si=ZuLFSQ0yBbWSCY_d

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2024 16:44 (dery).
15 godina
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

Učili ste povijest. Ovo je obilježavanje jednog uspjeha našeg društva, gdje se u zakonu barem malo približilo muško i žensko.

Prije 120 godina su rijetka društva gdje žene imaju pravo glasa. U Evropi su prije 50 godina žene za otvaranje bankovnog računa morale imati pismenu dozvolu supruga.

 

Ne ponovilo se.

 

A ja se nadam, da ću doživjeti državu koja ima zakone koji spol skroz izbacuju iz zakona. Smatram skroz nepotrebnim na osobnoj iskaznici pisati spol.

Danas je to nužno, jer imamo zakone koji vrijede posebno za žene i posebno za muške. Vjerujem da ćemo to jednom nadrasti.

 

U tom kontektu je woke super. 

 
3 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
Koji to zakoni posebno vrijede za žene, a posebno za muškarce?
5 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
Nekaj ovo ono oko femicida.
Možda sam u krivu
13 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
kipo kaže...
Koji to zakoni posebno vrijede za žene, a posebno za muškarce?

bit će i za vojni rok.. hoćemo jednakost!

14 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
ministar kaže...
kipo kaže...
Koji to zakoni posebno vrijede za žene, a posebno za muškarce?

bit će i za vojni rok.. hoćemo jednakost!

 Da, ja sam gulio godinu dana i za to nisam dobio ni naknade ni staža, jednostavno volontiranje za državu. žene dobe pola godine staža po djetetu, sudovi su im naklonjeni kod starateljstva itd. itd.

 

ALI rekavši to koiko smo mi muški patnici na građevini i ratnici na frontu spremni preuzeti poslove njege bolesnika, palijativne skrbi, tj. pranje posranih odraslih osoba. Koliko smo spremni ogajati djecu, pisati zadaće, odlaziti na informacije itd.itd.

 

Tak da radije ja odgulim vojsku nego ovo sve drugo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2024 17:53 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
kipo kaže...
Koji to zakoni posebno vrijede za žene, a posebno za muškarce?

Obiteljski zakonBrak je zakonom uređena životna zajednica žene i muškarca. 

Uređenje vojne obaveze.

Zatvori: muški i ženski.

 

Eto, samo tri primjera, sve trenutci kada država mora odrediti tvoj spol da bi mogla postupati po zakonu.

13 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
Primjer obiteljskog zakona jednako vrijedi za oba spola.
Vojnu obvezu bi uveo i za žene?
Uveo bi mješovite zatvore?
Napredno razmišljanje, ali bojim se da se pobornici ravnopravnosti ne zalažu za jednakosti u tom smjeru. :)
13 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
kipo kaže...
Primjer obiteljskog zakona jednako vrijedi za oba spola.
Vojnu obvezu bi uveo i za žene?
Uveo bi mješovite zatvore?
Napredno razmišljanje, ali bojim se da se pobornici ravnopravnosti ne zalažu za jednakosti u tom smjeru. :)

čekaj sad malo.. ili je ravnopravnost ili nije (zatvori ne moraju biti mješoviti jer zatvor je zatvor).. ne može selektivna ravnopravnost gdje se nekome sviđa

11 godina
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

Koje preseravanje. Podržavam, neka ne rade.

Vjerovatno imaju veliki postotak muških djelatnika kad mogu sve žene, djelatnice Combisa imat day off.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

Super, nadam se da cure ne budu negodovale kad dečki isto tako dobe 19.9. slobodno :DD

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
kipo kaže...
Primjer obiteljskog zakona jednako vrijedi za oba spola.

Nije mi poruka da su žene zakinute ili prvilegirane, nego sam stava, kako se zakoni ne bi trebali na tome zasnivati.

 

Malo sam akademski pristupio temi.  Ja bi spol izbacio kao kriterij koji je relevanatan za zakon. Boja kože za zakon nije relevantna, religija nije relevantna, ja bi izbacio i spol kao kriterij.

 

I dalje bi zakonski dao privilegije majkama, zakonski štitio trudnice, onima sa maternicom omogućio ginekološke preglede. Jednako tako onima bez maternice ne bi financirao ginekološke preglede. Primjećuješ razliku: selekcija nije po spolu, nego po funkciji. I to po funkciji koja je u interesu države. 

 

U puno situacija svede se na isto, istina. Ali nije isto u hrvatskoj dati pravo glasa samo kršćanima ili samo onima sa adresom u hrvatskoj. To su dva skupa koja se gotovo preklapaju, ali princip selekcije je drugi - po meni prikladniji.

 

Tako su državi u interesu obitelji s djecom. Danas to isto potičemo (sufinanciramo vrtiće), ali iz nekog razloga ogričavamo partnerstvo na muško i žensko. Kada makneš spol kao kriterij, otvara se pitanje, zašto je partnerstvo ograničeno na dvoje? I tu sam otvoren za razmatranja tog ograničenja. Postoje društva gdje partnerstva nisu ograničena na dvoje (npr. Egipat). 

Nemam spremno rješenje za sve pravne zavrzlame. Recimo ovo sa zatvorima. Mogu si zamisliti da bi kriterij za grupiranje u zatvoru moglo biti u funkciji regulacije ponašanja. A seksualne preference i seksualni delikti nisu svedeni na hetero-odnose. Ima puno viceva sa sapunom u zatvoru. Tako da bi čuvarima zatvora radije dao da smisle kriterij grupiranja.

 

Primjećujemo kako se žene okupljaju i pri programiranju, ali to nije zbog maternice i razvijenih grudi, nego zbog nekon ženskog pristupa - za kojeg nemamo ime, pa ga svodimo na spol. 

 

Ponavljam, smatram da je dan žena lijep podsjetnik na napredak kada smo u zakonima smanjili selekcije po kriterju ženskog spola.

12 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
Pozdrav!

Priča o pravu na glasanje namjerno je krivo predočena kao i sve druge laži koje plasira woke gamad (nažalost nemam druge riječi).

Pred 120 godina postojao je jako mali broj država koji je svojim stanovnicima dopuštao glasanje na izborima (kako muškima tako i ženama). Osobe koje su imale pravo glasa bili su poduzetnici (najveće uplate poreza), zemljoposjednici ili obični radnici. Zajedničko im je bilo da imaju najveći interes da im država napreduje. To što su imali pravo glasati, značilo je da su obavezni biti novačeni i postati topovsko meso u ratu.
Ženama je to bilo ponuđeno i zbog te odgovornosti je bilo odbijeno.
Kasnije kada je to postala privilegija (pravo glasanja bez ikakve odgovornosti) to je objeručke prihvaćeno i proglašeno pobjedom.
Jedna od posljedica davanja glasa ljudima koji ne snose nikakvu odgovornost za svoje postupke je propadanje društva ili liberalizam.

Laž je da žene nisu mogle biti zemljoposjednice ili sl.
Krajem 19st/početkom 20st možda najbogatija žena na svijetu je bila Amerikanka crnkinja (toliko o rasizmu)! Mislim da je živila u Chicagu. Imala je u posjedu nekretnine u današnjim razmjerima bila bi multimijarderka.

Vezano za bankarstvo, ne vjerujem da su postojali zakoni isti za sve žene. Istina je da žene nisu smjele otvoriti račun u banci, ali su mogle slobodno kupovati na ime supruga! Koliko su htjele! Privilegija!

Nedavno sam gledao jedan video u kojem se mlade šupljoglave woke studentice žale da žene nisu mogle koristiti kreditnu karticu u periodu prije nego su kartice bile u opticaju.

Zatvori i druga mjesta kao javni WC i svlačionice se moraju dijeliti na muške i ženske.
U SADu imaš masu primjera gdje muškarci koriste woke idiotarije predstavljajući se da su žene te kada završe u takvim ustanovama za žene izvrše silovanja, žene ostanu trudne i sl. Jednaki su primjeri i za žene koje su se predstavljale kao muškarci i završavale u muškim zatvorima.

Slažem se da bi se zakoni trebali izjednačiti pogotovo u smislu kaznenog zakona i kazni. Druge stvari vezano za skrbništvo nad djecom trebalo bi poštenije regulirati. Statistički djeca koja odrastaju bez roditelja ili oca; tj uz odgoj samo žene prolaze puno lošije u životu. Većina zatvorenika su djeca samohranih majki. Tretiranje muškaraca u situacijama nasilja je isto zanimljivo jer ispada da je uvijek kriv isključivo muškarac što je i logički/statistički nemoguće.

Iznimno je važno da se označi spol jer su nam po tome određena određena prava i omogućena zaštita.

Ne vidim ništa napredno u brisanju te informacije sa osobnih dokumenata i sl. U slučaju mentalnih poremećaja i nedoumica uvijek se može pogledati osobni dokument na kojem piše tvoj spol.

Woke sam po sebi je izrazito negativna pojava diskriminacije, rasizma, seksizma, promoviranja pervezije, pedofilije, kontrole ljudi lažima i veličanja mentalnih poremećaja. Skoro pa civilizacijska septička jama. Ustvari je. Nema u wokeu ništa pozitivno.

Jedna osoba koja me izuzetno nervira je RTLova novinarka Pastorčić Mojimira koja svake godine za dan žena laže da su žene placene manje od muškaraca za isti posao itd. To je isto tako laž. Niti postoji zakon koji to odobrava niti poslodavac koji to ne bi iskoristio.

Sva borba žena je borba za ženske priviliegije. Ništa drugo. Slobodan dan na taj dan je spolna diskriminacija prema muškarcima.


vicious
13 godina
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

E pa lako tako u firmi gdje je udio žena u debeloj manjini...

A bar će i muškarci odmoriti na jedan dan od njih 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

Sve tu nesto muski vs zenske, al u stvarnosti su zenske vs zenske. Kod mene na poslu jedna drugoj bi oci iskopale. 

Jedna mi skuha čaj drugi dan vec se druga gura da mi čaj kuha. Ko da ce dobit slobodan dan zbog čaja 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

combisova šuplja (propagandna) demagogija. problem spolne segregacije, "drugotnih", "tradicionalnih vridnosti", zatucanog patrijarhata i (posljedičnih) klečavaca ne rješava se slobodnim danom, već sustavno: postupnim mijenjanjem "stanja svijesti" odgojem, obrazovanjem, raznovrsnim dodatnim edukacijama u suvremenim zaostalim plemensko-rodovskim zajednicama. prosvijećeni apsolutizam bi bio zgodna polazna osnova. a to (intrer alia) košta i kratkoročno je neprofitno pa jebiga. da je ova ko(mbis)koš proučila pozadinu "dana žena" (sažeto informativan opis), rekla bi svojim "marketinškim stručnjacima" da se gone u mp3 i potrudila se izjednačiti barem plaće, ako već ne i ostale uvjete, te pokazati primjerom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

 Sretan vam Dan žena 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2024 9:28 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan
Santana kaže...

Sve tu nesto muski vs zenske, al u stvarnosti su zenske vs zenske. Kod mene na poslu jedna drugoj bi oci iskopale. 

Jedna mi skuha čaj drugi dan vec se druga gura da mi čaj kuha. Ko da ce dobit slobodan dan zbog čaja 

 Možda se međusobno natječu u tome koja će ti veću gadost podvaliti u čaj, a da ti to ne skužiš 

16 godina
moderator
offline
Zaposlenim ženama umjesto karanfila - slobodan dan

Jako vas je uzrujalo što jedna firma svojim zaposlenicama na Međunarodni dan žena daje slobodan dan. Diskusija zaključana.

 
7 6 hvala 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice