Apple postaje vodeći proizvođač računala

poruka: 88
|
čitano: 7.036
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple postaje vodeći proizvođač računala".
12 godina
neaktivan
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

a je li Canalys cuo za Kindle Fire ? 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala

LOOOOOL

I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes.
13 godina
protjeran
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

Koja glupost i pumpanje medijske pozornosti od tamo nekih kompanija. ipad računalo. je rajt. Što će sljedeće ubrajati, ipod-ove? Glavno da je apple vodeći.

 

Uostalom te dvije kompanije se ni ne mogu uspoređivati osim u nekim segmentima. Točka.

hacktivist
 
31 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Jedva čekam treći iPad. Za njega će se govorit da je touch-screen radna stanica.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

Ma to je da se prica o Canalys-u nista drugo...po tome i digitron je smartphone...i onda je canon najveci proizvodjac smartphonea na svijetu...

Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala

Kao vlasnik iPada smatram da je još prerano govoriti da je tablet zamjena za računalo jer ne pokriva dovoljno profesionalnih potreba. Možda se to promijeni za nekoliko godina ali za sada to nije tako.

12 godina
neaktivan
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

Zlo mi je od ovakvih naslova ali i trendova, kad su došli govorio sam da su tabovi nebotrebna stvar, a evo ih tolko, kad glupi ameri kupuju sve kaj dojde. Mislim, to je za igrice i internet, za obične ili poslovne ljude stvarno ne iskoristivo. Imaju dobar smartphone, doma Mac Pro ili mi obični ljudi neki desktop PC, netbook i mob... Tableti su igračke, oni se uopće ne bi trebali ubrajat tu!

Moj PC  
4 2 hvala 1
13 godina
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

Hjmo pisati o Apletu, to se traži.
To što mnoge vijesti važne za Android usere (kojih je više) nisu ni blizu objavljivanja, who cares.

Sve manje vjerujem u ovakve vijesti.
Masnu globu daje ejpl da se piše o njima.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

Sutra u Plodovima zemlje:

"Grupacija Fiat, koja ima i odjeljenje Fait Agri, bi nakon predstavljanja novo Punta trebala postati vodeći proizvođač traktora"

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
19 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
a sad cemo nek i apple tv ubroje u to mislim. i ko kupuje gotova racunala vise samo firme slabo da ko doma ima gotovo.
AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

Ni najmanje me nije briga ko, koliko, s kojim profitom, na kojem trzistu.... prodaje bilo sto. Ovaj podatak iz clanka mi znaci kao i prodaja barbika u kostariki.

Marketinski clanak na kojem neko tamo daleko zaradjuje a bug prepisujuci to nit zaradjuje nit nam donosi nesto zanimljivo i bitno.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala
Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

Ako je iPad računalo, onda je i iPod touch isto.

iPad je uvećani iPod touch, doslovno.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala
Lezim u krevetu, laptop mi je na stolu, a iPad u ruci i onda iPad njje racunalo? A HP netbook je? Uredjaj za 2.800 kn kojem treba 10-tak minuta da restarta windowse je, a iPad nije?
 
1 8 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala
Ma pusti bedake, pametni znaju čemu služi kompjuter : http://articles.businessinsider.com/2011-11-21/tech/30424477_1_leo-apotheker-hp-executive-pc-business Apple iPad je totalno razbucao PC industriju, a večina ljudi i dalje ne kuži što se događa.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
EZY-E kaže...

Ako je iPad računalo, onda je i iPod touch isto.

iPad je uvećani iPod touch, doslovno.

Logika prosječnog Jabučara..{#}

16 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
zoki.zlikowski kaže...
Lezim u krevetu, laptop mi je na stolu, a iPad u ruci i onda iPad njje racunalo? A HP netbook je? Uredjaj za 2.800 kn kojem treba 10-tak minuta da restarta windowse je, a iPad nije?

Koliko treba iPad-u da restarta Windowse?

- Psiho246
14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Psiho246 kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Lezim u krevetu, laptop mi je na stolu, a iPad u ruci i onda iPad njje racunalo? A HP netbook je? Uredjaj za 2.800 kn kojem treba 10-tak minuta da restarta windowse je, a iPad nije?

Koliko treba iPad-u da restarta Windowse?

 

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
logik kaže...

Zlo mi je od ovakvih naslova ali i trendova, kad su došli govorio sam da su tabovi nebotrebna stvar, a evo ih tolko, kad glupi ameri kupuju sve kaj dojde. Mislim, to je za igrice i internet, za obične ili poslovne ljude stvarno ne iskoristivo. Imaju dobar smartphone, doma Mac Pro ili mi obični ljudi neki desktop PC, netbook i mob... Tableti su igračke, oni se uopće ne bi trebali ubrajat tu!

Nije baš tako loše, pogotovo za čitanje sadržaja. Nadam se da će se sve novine i časopisi jednog dana izdavati za tablete jer bi se, nadam se, manje uništavale šume zbog proizvodnje papira. Smatram da je budućnost nešto kao ASUS transformer koji je istovremeno ultrabook i tablet kada mu se odvoji ekran od tipkovnice (i to sa quad core, SSD itd.). Vjerujem da će u tom slučaju biti i više profesionalne primjene jer takav koncept je bolji od posebno tableta i posebno ultrabooka.

15 godina
neaktivan
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

Kalkulator je računalo.

 

Ovaj... ne sjećam se da je Apple ikada gurao iPad kao računalo. Proizvođači tableta niti ne teže tome da omoguće obavljanje težih zadataka putem tableta jer bi tada jeli svoje notebook i desktop tržište. Ili će tablet i notebook imati različite mogućnosti, ili će se stopiti u jedno.

 

Za sada, ako od računala očekuješ puno, onda je iPad jedno nespretno računalo. Ako si light user, onda ti nema razlike - iPad je za tebe gotovo punokrvno računalo.

 

logik kaže...

Tableti su igračke, oni se uopće ne bi trebali ubrajat tu!

  ...dok ne izađe neka (kako vi to volite reći) zvijer od Samsunga, a?  {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 14:16 (Random.).
 
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Viggo kaže...

Nije baš tako loše, pogotovo za čitanje sadržaja. Nadam se da će se sve novine i časopisi jednog dana izdavati za tablete jer bi se, nadam se, manje uništavale šume zbog proizvodnje papira. 

Slažem se s tobom u vezi s asus transformerom, ali iskreno se nadam da se gornja rečenica nikad neće ostvarit. E-book readeri da, ali tableti ne. I ovako nam odoše oči od gledanja na televizor, monitor, mobitel, tablet itd., a sad još da i novine moram čitat na takvom ekranu.  

13 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Random. kaže...

Kalkulator je računalo.

 

Ovaj... ne sjećam se da je Apple ikada gurao iPad kao računalo. Proizvođači tableta niti ne teže tome da omoguće obavljanje težih zadataka putem tableta jer bi tada jeli svoje notebook i desktop tržište. Ili će tablet i notebook imati različite mogućnosti, ili će se stopiti u jedno.

 

Za sada, ako od računala očekuješ puno, onda je iPad jedno nespretno računalo. Ako si light user, onda ti nema razlike - iPad je za tebe gotovo punokrvno računalo.

 

 

logik kaže...

Tableti su igračke, oni se uopće ne bi trebali ubrajat tu!

  ...dok ne izađe neka (kako vi to volite reći) zvijer od Samsunga, a? {#}

 

Vidiš li što radiš?

Prvi si koji tražiš rat svojim glupim i provokatnim komentarima...

I za tvoju informaciju, već su dvije zvijeri vani koje pometu pod s iP 4xShitom. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
sudy_freak kaže...
Random. kaže...
logik kaže...

Tableti su igračke, oni se uopće ne bi trebali ubrajat tu!

  ...dok ne izađe neka (kako vi to volite reći) zvijer od Samsunga, a?  {#}


I za tvoju informaciju, već su dvije zvijeri vani koje pometu pod s iP 4xShitom.

  Kako sad, zar nisu sve to igračke?  {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 14:44 (Random.).
14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Random. kaže...
sudy_freak kaže...
Random. kaže...
logik kaže...

Tableti su igračke, oni se uopće ne bi trebali ubrajat tu!

  ...dok ne izađe neka (kako vi to volite reći) zvijer od Samsunga, a? {#}


I za tvoju informaciju, već su dvije zvijeri vani koje pometu pod s iP 4xShitom.

  Kako sad, zar nisu sve to igračke? {#}

Hahah tebi je stvarno dosadno. Gdje je rekao da te "zvijeri" nisu igračke? Postoji bolja i lošija igračka. Trenutno ipad2 nije najbolja i to je to. 

14 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Psiho246 kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Lezim u krevetu, laptop mi je na stolu, a iPad u ruci i onda iPad njje racunalo? A HP netbook je? Uredjaj za 2.800 kn kojem treba 10-tak minuta da restarta windowse je, a iPad nije?

Koliko treba iPad-u da restarta Windowse?

  owned :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala

I onda Apple Fanboy-i nemaju ni trunku veze sa stvarnošću, ha? {#}

12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
Random. kaže...
sudy_freak kaže...
Random. kaže...
logik kaže...

Tableti su igračke, oni se uopće ne bi trebali ubrajat tu!

  ...dok ne izađe neka (kako vi to volite reći) zvijer od Samsunga, a? {#}


I za tvoju informaciju, već su dvije zvijeri vani koje pometu pod s iP 4xShitom.

  Kako sad, zar nisu sve to igračke? {#}

 

Yup, zvijeri od mašina koje su zapravo igračake. Što je tu čudno?

Random je išao kod Alena na instrukcije, vratio se sa najnovijim načinima pisanja neargumentnog argumentiranja :)

16 godina
offline
Apple postaje vodeći proizvođač računala

a je ga pretjerujete

 

kad se usporeduju mobilni OS-ovi (iOS, Andorid itd...) onda Apple vodi jer ima iPad na kojem je iOS

a kad usporeduju racunala onda opet Apple vodi jer ima iPad koji sad vise nije uređaj na mobilnom OS-u, vec punokrvno racunalo

 

mislim, iPad jest "računalo", i digitron je "računalo" (možda je Casio najveći proizvođač računala? :P) 

ali da je iPad PC? i gadget istovremeno?

 

u principu slažem se, iPad jest PC kakav je velikom broju korisnika sasvim dovoljan kao računalo (ja ih volim nazivat fejsić generacija, nebi ni znali što je kompjuter da nema tog facebooka),

ali ovaj naslov na BUG-u je ipak pretjerivanje i mislim da nitko iz njega nije pomislio da je i iPad ukljucen u tu statistiku.

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala

@Ivoleko, upravo to. iPad trpaju cas u racunalo cas u mobilni uredjaj, ovisno koju statistiku treba napumpati. A zapravo ni jedno ni drugo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 15:33 (knight).
12 godina
offline
Re: Apple postaje vodeći proizvođač računala
ivoleko kaže...

a je ga pretjerujete

 

kad se usporeduju mobilni OS-ovi (iOS, Andorid itd...) onda Apple vodi jer ima iPad na kojem je iOS

a kad usporeduju racunala onda opet Apple vodi jer ima iPad koji sad vise nije uređaj na mobilnom OS-u, vec punokrvno racunalo

 

mislim, iPad jest "računalo", i digitron je "računalo" (možda je Casio najveći proizvođač računala? :P) 

ali da je iPad PC? i gadget istovremeno?

 

u principu slažem se, iPad jest PC kakav je velikom broju korisnika sasvim dovoljan kao računalo (ja ih volim nazivat fejsić generacija, nebi ni znali što je kompjuter da nema tog facebooka),

ali ovaj naslov na BUG-u je ipak pretjerivanje i mislim da nitko iz njega nije pomislio da je i iPad ukljucen u tu statistiku.

Pa to je hybrid, pa ga mozes racunat i u jedno i u drugo. Ipad je stvarno odlicna stvar. Kao sto npr imam terenca za vikendicu, za vuc prikolice itd, a gradsko prdekalo za svakodnevnu voznju, tako mogu imat i komp, ali i ipad kad mi je komp overkill. Zasto bi ujutro kad se probudim uzimao MBPa kad mogu uzet ipad i radit sve isto sto bi radio s laptopom dok lezim u krevetu i cekam da se zgrije soba? Puno prirodniji osjecaj. A funkcionalnost potpuno identicna. IM, mejl, browser, pdfovi, tablice, slike, sve sto mi treba. Puno blize 'racunalu' nego ovi ekstremni primjeri sto spominjete, tipa digitron. To je sasvim nesto drugo.

 

A kad se usporedjuju iOS i Android, zasto se ne bi usporedjivalo sve. Ako Androidu mozemo racunati mobitele sa Arm11 procesorima, 64 MB rama i rezolucijama ekrana ko na nokiama od prije 5 godina, kao da je bitan samo broj uredjaja, onda mozemo iOSu racunat i to.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice