DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima

poruka: 8
|
čitano: 2.564
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima".
12 godina
protjeran
offline
DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima

Dakle x99 i njegov quad channel i dalje ostaju na vrhu, ovo je bilo izgleda pokusno guranje novog ddr4 u ovaj socket jer ocigledno ne radi kak spada, jer da radi u svemu bi bio brzi naspram ddr3....

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima
Stjepanj kaže...

Dakle x99 i njegov quad channel i dalje ostaju na vrhu, ovo je bilo izgleda pokusno guranje novog ddr4 u ovaj socket jer ocigledno ne radi kak spada, jer da radi u svemu bi bio brzi naspram ddr3....

Pa DDR4 donosi nešto nižu potrošnju i mogućnost za još brže memorije koje bi tek trebale doći. A i mijenja standard, s DDR3 je 1333MHz bila početna i najjeftinija brzina a sad na DDR4 je to dosta većih 2133MHz po praktički istoj cijeni(kao što je nekada 1333mhz bila).

Da imaš s jedne strane ddr3 keks a s druge strane ddr4 koji je istog takta i latencija razlike praktički ne bi trebalo bit.

16 godina
offline
DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima

Razlike neće bit tak i tak...

 

Svaki novi standard diže latencije i takt... Tako da sve u svemu se dobije sitno brža memorija.

 

Sve u svemu, dobro je zbog potrošnje jedino i naravno tehnologija ide naprijed, al kod Intela brzina RAMa već dugo ne igra neku veliku ulogu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 21:39 (lllnuclearlll).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima
lllnuclearlll kaže...

Razlike neće bit tak i tak...

 

Svaki novi standard diže latencije i takt... Tako da sve u svemu se dobije sitno brža memorija.

 

Sve u svemu, dobro je zbog potrošnje jedino i naravno tehnologija ide naprijed, al kod Intela brzina RAMa već dugo ne igra neku veliku ulogu.

 slobodno me ispravite, ali zar ram nema veliku ulogu ako računalo koristi samo igpu?

16 godina
neaktivan
offline
Re: DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima
Skoll kaže...

 slobodno me ispravite, ali zar ram nema veliku ulogu ako računalo koristi samo igpu?

Ima veliku ulogu, ali opet su ti(današnji) igpu-i poprilično slabi da bi imali neke veće koristi od recimo memorije na 5-6 GHz.

16 godina
offline
DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima

Prerano je za ddr4 u mainstreamu. Moraju još dignuti takt i još povećati kapacitet po modulu.
Jer ako se sada za manje novca dobija praktički isto, (mnogim revizijama i proizvodnim refiniranjima dotjerana DDR3 prema prvoj, potencijalno bugovitoj verziji DDR4)... to nije to. Osim eto malo igre i zabave u testiranjima labova i hwboot entuzijasta.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima
Penryn kaže...

 

..s DDR3 je 1333MHz bila početna i najjeftinija brzina a sad na DDR4 je to dosta većih 2133MHz po praktički istoj cijeni(kao što je nekada 1333mhz bila).

 samo mali ispravak, DDR3 je dolazio i u 800MHz (nisam ih nikad vidio ali postoje) i 1066MHz (prva i7 serija nije podrzavala brze od toga, tj mogo si stavit brze al oni bi radili na 1066mhz).

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
DDR3 protiv DDR4 na Skylake procesorima

dok ima dobrih ljudi, bit će i testiranja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice