Google Drive postaje punokrvni alat za backup

poruka: 46
|
čitano: 9.084
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Drive postaje punokrvni alat za backup".
15 godina
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Postaje opasna konkurencija dropboxu, zanima me da li će reagirati. Zna li netko kripto alat jednostavan za korištenje? Npr da google vidi kriptirane datoteke a ja ih vidim normalne, i da nije sve jedan monolitni kriptirani file nego se svaki put sinka samo datoteka koju promijenim. Idealno za oblak.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Sto uopce moze na Drive? 

Ja stavljam nesto sto mi trrba na terenu i neke albume koje zelim podijeliti. 

Ali sto jos?

Filmovi i pjesme mi nemaju smisla, slike ne zelim(zasto bih ugrozio privatnost zadnjih 15 godina zivota), igre su na Steamu. 

 

Sto vi uploadate gore? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 5 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Privatnost? Kakve koristi nekome od tvojih slika? Upravo su slike ono sto sto me brine da ne izgubim....Slike ne kacim po fb i sl vec samo u oblak... google photos daje neogranicen prostor....

14 godina
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Fotke posložene u Google Photos Albume, koje držim po private ili podjeljene sa ekipom, za koje mi je svejedno dali će ih netko vidjeti ili ne.. originali na vanjskom HDDu doma

 

na gDriveu, razne dokumente i projekte kojima želim pristupiti sa bilo kojeg mjesta i uređaja,, a za koje mi je isto nebitno ako ih netko i pogleda

 

privatne stvari ostavljam samo na svom kompu pod passwordom :)

 

 
7 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup

crkne disk ukraden komp pozar? Sta onda bude? Meni je izgorila komplet dnevna  soba sa svim unutra....

ako bas zelis lokalno kriptujes  i onda backup....

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 12:53 (Torent).
15 godina
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Potrebno je 6 dana da vratiš 1TB backupa iz oblaka brzinom 20Mbit/s. Pošto internet brzine još uvijek nisu blizu obične lokalne 1 000 Mbit/s mreže, nego su oko 100x sporije, velike arhive otpadaju.

Slučaj kad ti je ok imati veliku arhivu u oblaku je kad si možeš priuštiti čekanje tjedan-dva-mjesec dana za povrat u slučaju havarije (ovisno o količini TB i brzini tvoje veze), ili ako je mjesto za povrat također u oblaku u istom data centru pa je veza između backupa i mjesta za restore brza barem kao obična lokalna mreža, dakle 1 000 Mbit/s.

Strategija:

Odluči mape koje želiš backupirati. Nećeš backupirati sve.

One koje oslučiš backupirati, podijeli po važnosti:

- manje važne. Ako ih izgubiš, možeš ih opet skinuto od negdje, recimo film s neta, uz neku gnjavažu da to učiniš. Ili ih ne možeš ni od kuda skinuti, izgubljene su, ali šteta nije skoro nikakva, možeš i bez toga.

- jako važne. Ako to izgubiš, šteta je znatna. Bilo emocionalna (uspomene) ili materijalna (pravni dokumenti).

 

Sve backupiraj lokalno, npr na neki odvojeni storage (SAN, npr synology 216j za 2 diska u mirroru košta oko 1300kn + diskova) ili ako si s manje para onda barem na USB3.1 vanjski disk. To su brzine oko 1000Mbit/sec pa je 1TB gotov za 3h - usporedite to sa 6 dana ako vam je backup "u oblaku".

One jako važne obično su manji podskup. Njih DODATNO backupirajte u oblak. Pošto su male, vrijeme za restore u slučaju havarije nije veliko. Ako su dokumenti osjetljivi, enkriptirajte ih. Za enkripciju još tražim neko zgodno rješenje.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Mislim da ću probati boxcryptorCryptomator za osjetljiviji cloud backup:

 

 

Besplatan, open source (podložan provjeri zajednice da nema backdoor), ne zahtjeva registraciju, nema limita.

 

EDIT: Isprobao. Instalirao na 2 kompa, sinkaju se preko dropboxa file-po-file, dropbox vidi sve kriptirano čak i nazive datoteka, a ja vidim novi drive letter sa dekriptiranim datotekama i radi savršeno, sve se sinka kako treba!

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 19:56 (Keso).
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
chutac kaže...

* * *

 

Sto vi uploadate gore? 

SVE. One Drive mi je trenutno pun oko 760 GB.

10 godina
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Nikad koristio te p*zdarije...

Ext HDD od 1TB 7200rpm i spojen na USB 3.0 kopiram sa laptopa koji ima SSD. Za 20min cca obavim cijeli backup od 100GB, i tako jednom mjesecno.

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Torent kaže...

Privatnost? Kakve koristi nekome od tvojih slika? Upravo su slike ono sto sto me brine da ne izgubim....Slike ne kacim po fb i sl vec samo u oblak... google photos daje neogranicen prostor....

 To je racionalno, da, ali ja opet ne želim servirati nekome slike mog auta, bicikla, familije, DIY projekata...

A i google photos snizi rezoluciju fotki, šta ne?

Envy kaže...
chutac kaže...

* * *

 

Sto vi uploadate gore? 

SVE. One Drive mi je trenutno pun oko 760 GB.

 Se smije uploadati piratski sadržaj?
Recimo Only fools and horses ili razne pjesme?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
chutac kaže...
Torent kaže...

Privatnost? Kakve koristi nekome od tvojih slika? Upravo su slike ono sto sto me brine da ne izgubim....Slike ne kacim po fb i sl vec samo u oblak... google photos daje neogranicen prostor....

 To je racionalno, da, ali ja opet ne želim servirati nekome slike mog auta, bicikla, familije, DIY projekata...

A i google photos snizi rezoluciju fotki, šta ne?

 Snizi ali nista primjetno. Za print apsolutno nebitno... To su porodicne fotke tako da je reza i vise nego odlicna...

Originale imam lokalno a za nedaj boze google photos je i vise nego privlacna opcija....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Ja imam slike na dva eksterna i  jednom internom disku.
Na oblak bih stavio, ako ništa, da mogu pokazati nekome ako nemam disk.


A opet, ...

Ne volim ništa svoje stavljati na mrežu, makar, nije ni na kompu sigurno dok je spojen na internet...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup

$10 mjesecno, tj. $120 godisnje mi se cini previse za kucni backup. Za tu lovu uzmes Office 365 pa uz 1 TB prostora imas i Office.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 15:52 (SupremeCommander).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
I 1TB na OneDriveu koji nije niti sluga gDriveu ili Dropboxu.
Prije god dana OneDrive Bus. imao ogranicenje od cini mi se 40k fileova! lol
13 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Umbel kaže...
I 1TB na OneDriveu koji nije niti sluga gDriveu ili Dropboxu.
Prije god dana OneDrive Bus. imao ogranicenje od cini mi se 40k fileova! lol

Po čemu nije niti sluga? Koristim i Dropbox i OneDrive, ali ne vidim apsolutno nikakvu razliku između njih pa bih te stvarno zamolio da mi navedeš što to propuštam?

11 godina
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Osobno koristim MEGA cloud (free 50GB) za pohranu i backup i za sada se pokazao sasvim oke (uglavnom Fax i fotografije) + 2 eksterna HDD-a od 1TB. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Jer OneDrive for Business Sync na Windowsima u O365 paketu ima vecinu osnovnih karakteristika virusa - instalira se bez moje volje, nemoguce ga je obrisati i potrebne su akrobacije da ga se blokira. Sam SharePoint je...bas Appleovski, namece svoj princip u rad, za razliku od gDrivea i Dropboxa.
Ogranicavanjem na 20.000 fileova prije cca godinu dana Onedrive se smjestio meni na listu uz bok iTunesu i Viberu - mrzim ga mozda i bez razloga, i ne zelim to prenositi na druge :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 22:24 (Umbel).
15 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
chutac kaže...
* * *

SVE. One Drive mi je trenutno pun oko 760 GB.

 Se smije uploadati piratski sadržaj?
Recimo Only fools and horses ili razne pjesme?

EULA kaže da ne smiješ. Ja dižem u oblaku SVE. Kompletan Breaking Bad imam, Sve popularne triologije, quadrologije ili čega još, par igara a o muzici i slikama da i ne govorim.

 

Pokajao sam se kada je bila opcija Unlimitet (bile su baze od po 10 TB, pa kasnije ti otključaju dodadnu bazu) ali kada su ljudi počeli da dižu i po nekoliko TB-a (znao sam korisnika koji je samo nekakvih utrka imao preko 19 TB), kasnije je došlo ograničenje od 1 TB pa onda da se neće ništa moći Syncati dok ti ne izbrišeš ili ne poskidaš sve do ispod 1 TB.

 

Trenutno za 7€ mjesečno mislim imaš kompletan Office365 (svaku noviju verziju koja stigne dok god si na pretplati) za 5 računara, 1 TB One Drive skladičnog prostora, preko 60 minuta Skypea poziva prema fiksnim i mobilnim mrežama, a Office 365 za Business još more budalaština tipa email adrese ime@tvojafirma.com itd itd.. uostalom pogledaj ponudu ovdje:

 

https://products.office.com/en/compare-all-microsoft-office-products?tab=2

 

Mislim da niti jedna kompanija ne nudi toliko koliko Microsoft za toliko novaca. Insider program Windowsa + 7€ imaš fino zaokružen kompjuterčić. Adobe CC i AutoDesk daleko su skuplji ali njihova ponuda je sasvim druge kategorije.

 

Evo i od Google ponude. Dropbox je još skuplji (ako se ne varam) i razočaran sam kada su mi izbrisali račun jer ga nisam koristio mislim 6 mjeseci. Moje mišljenje je da se ne može porediti sa Microsoftom (koji ima najpopularniji OS na svijetu i daleko najbolji uredski paket) i Googlom (koji ima najbolju tražilicu i još gro servisa).

 

Google doslovce kaže: "Na Disk se mogu spremati sve vrste datoteka. Glazba, filmovi, dokumenti i ostalo." ali ja znam lika koji je Uploadovao neki gol ili nešto na Youtube i ukinu mu kompletan Google račun. Sada pokušavam vratiti jednoj ženi u CH Google račun jer je isti jednostavno izbrisan nakon što su joj ukrali telefon, pa se ona spojila na drugi itd itd. i kada sam čitao pravila i uslove korištenja Google računa.. malo mi je bilo muka u želudcu a iskreno mi ide na živce konstantno "proljetno" čišćenje Googlovih servisa (Wave, onaj RSS čitač, ima toga more jedno).

 

Uglavnom koristim sva tri servisa, a najviše mi se sviđa MS-ov jer je direktno vezan za Live ID. a Dropbox čuči ona ikonica.

Malo offtopica.. kada sam sa kompetne AMD/ATI Windows Insider SSD iščupao i spoio na sasvim drugu platformu (Xeon, Nvidia) apsolutno je sve profunkcionisalo.. naravno poklupio je drivere koje su mu trebali a sve moje postavke su tu. 

 

Umbel kaže...
I 1TB na OneDriveu koji nije niti sluga gDriveu ili Dropboxu.
Prije god dana OneDrive Bus. imao ogranicenje od cini mi se 40k fileova! lol

Ne znam za tvoja iskustva ali ja na One Driveu imam preko 200.000 fotografija (nakupilo se preko Hoover Zoom extenzije [pređeš mišem preko slike i stineš S i ja si naštimao da ide direktno u OneDrive]) evo i gore sam opisao neka svoja iskustva.

 

A servisi tipa Mega, RapidShate i sl.. za mene više nisu vrijedni spomena.

12 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
MatijaZG kaže...

Nikad koristio te p*zdarije...

Ext HDD od 1TB 7200rpm i spojen na USB 3.0 kopiram sa laptopa koji ima SSD. Za 20min cca obavim cijeli backup od 100GB, i tako jednom mjesecno.

 

 

ovo je dobra stvar, ali recimo kod slika, videa i sl sto imas na telefonu, bar meni zna biti mrsko prikopcati telefon na pc

OneDrive preferiram vec dugo vremena, davno jos kad sam uzeo Lumiu 1020, sve je tako lijepo bilo sinhronizovano, slike uslikane sa telefonom su isle u Camera Roll folder, a one spremite sa interneta, u Saved Pictures folder, sto mi je jako zgodno bilo i organizovano, s vremenom je tako bilo iz dokumente, i za muziku, nabacam sebi muzike u u music folder, i samo pustim preko Music aplikacije te iste pjesme, naravno one su se prethodno morale skinuti.

mislim, zbog te organziacije OneDrive mi je najvise legao, dok recimo za Google Drive moram imati Google Photos aplikaciju, a ja u startu ugasim tu aplikaciju, tako onda i sa njom Google Drive.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Umbel kaže...

Jer OneDrive for Business Sync na Windowsima u O365 paketu ima vecinu osnovnih karakteristika virusa - instalira se bez moje volje, nemoguce ga je obrisati i potrebne su akrobacije da ga se blokira. Sam SharePoint je...bas Appleovski, namece svoj princip u rad, za razliku od gDrivea i Dropboxa.
Ogranicavanjem na 20.000 fileova prije cca godinu dana Onedrive se smjestio meni na listu uz bok iTunesu i Viberu - mrzim ga mozda i bez razloga, i ne zelim to prenositi na druge :)

Što se tiče ovog limita od 20000 fileova (iskreno, prvi put čujem za to) - tu se slažem da je to (u najmanju ruku) nedostatak, ali da je problem OneDrive-a u tome što se instalira na tvoje računalo, što ga ne možeš obrisati i što ti trebaju akrobacije da ga blokiraš mi nije jasan? Kako bi ti koristio OneDrive a da ga ne instaliraš ili da ga obrišeš/blokiraš nakon instalacije? Možda opet nešto propuštam, ali ne moraš li i Dropbox instalirati (i nakon toga ga ne obrisati ili blokirati) da bi ga koristio?

8 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Propustas.
Pricam o nametljivosti OneDrivea u sklopu O365 paketa.
16 godina
online
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
OneDrive sa 1 TB je jeftiniji a dobije se pet licenci za sve najnovije office pakete.
Sve ostalo je skuplje ili puno skuplje.
8 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Vrlo dobar zakljucak.
13 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Umbel kaže...
Propustas.
Pricam o nametljivosti OneDrivea u sklopu O365 paketa.

Nemoj ovo shvatiti kao nekakav napad, ali nisi mi odgovorio na pitanje pa da ga ponovim - kako bi ti koristio OneDrive ako ga ne instaliraš (opet i podpitanje - ne moraš li instalirati i Dropbox da bi ga koristio)?

Usporedio si OneDrive i Dropbox i, kao manu OneDrive-a, naveo činjenicu da ga moraš instalirati i ne možeš ga obrisati/blokirati pa bih te molio da to malo detaljnije pojasniš.

13 godina
neaktivan
offline
Google Drive postaje punokrvni alat za backup

Preskupi su. Office 365 sa 1TB na Onedriveu se može kupiti za 215kn godišnje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
OneDrive se instalira i aktivira instaliranjem Office 365 Business pketom.
U Business verziji nemoguce ga je iskljuciti na normalan nacin ili deaktivirati. Salje sve u cloud iako to npr ja ne zelim, jer ga ne koristim.
Moguce ga je puzirati, ali se odpauzira kako mu volja, end task ga pokrene ponovo...ma virus.
13 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Umbel kaže...
OneDrive se instalira i aktivira instaliranjem Office 365 Business pketom.
U Business verziji nemoguce ga je iskljuciti na normalan nacin ili deaktivirati. Salje sve u cloud iako to npr ja ne zelim, jer ga ne koristim.
Moguce ga je puzirati, ali se odpauzira kako mu volja, end task ga pokrene ponovo...ma virus.

I dalje mi nisi odgovorio na pitanje - u svemu što si naveo jedino vidim tvoju frustraciju u nemogućnosti podešavanja OneDrive-a da NE RADI, još uvijek nisi dao nikakvu usporedbu gdje bi bilo vidljivo zašto OneDrive nije ni sluga Dropbox-u kad RADI.

15 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
5220 kaže...

Preskupi su. Office 365 sa 1TB na Onedriveu se može kupiti za 215kn godišnje.

Misliš na Google Drive i Dropbox u usporedbi sa OneDrive. Kao što rekoh Office je dovoljan za 7€ mjesečno, a 1TB i Skype pozivi (nismo sviu EU, a nije ni CH niti Norweška) nisu loša investicija.

 

Umbel kaže...
OneDrive se instalira i aktivira instaliranjem Office 365 Business pketom.
U Business verziji nemoguce ga je iskljuciti na normalan nacin ili deaktivirati. Salje sve u cloud iako to npr ja ne zelim, jer ga ne koristim.
Moguce ga je puzirati, ali se odpauzira kako mu volja, end task ga pokrene ponovo...ma virus.

 

kipo kaže...
Umbel kaže...
OneDrive se instalira i aktivira instaliranjem Office 365 Business pketom.
U Business verziji nemoguce ga je iskljuciti na normalan nacin ili deaktivirati. Salje sve u cloud iako to npr ja ne zelim, jer ga ne koristim.
Moguce ga je puzirati, ali se odpauzira kako mu volja, end task ga pokrene ponovo...ma virus.

I dalje mi nisi odgovorio na pitanje - u svemu što si naveo jedino vidim tvoju frustraciju u nemogućnosti podešavanja OneDrive-a da NE RADI, još uvijek nisi dao nikakvu usporedbu gdje bi bilo vidljivo zašto OneDrive nije ni sluga Dropbox-u kad RADI.

 

Ja vas dvojicu pokušavam shvatiti ali gore mene očigledno nije nitko dobro pratio kada sam pisao.

 

Par stvari ne razumijem a sada za koga važi skontaj te se.

* Imaš punokrvni Office + OneDrive i ne vidim zašto takav dokument ne bi odmah Save As u OneDrive, pa te boli briga ako i minutu poslije grom žegne u računar.

* Imaš OneDrive u Web okruženju kao i osakaćenu (nekome dovoljnu) verziju Offica.

* Kupovanje Office365 za Business ne vidim smisao ako nećete koristit ono za što vam je ponuđen (Business paket).

* Save As iz bilo koje aplikacije (čak i MS Office) može se podići u bilo koji Cloud samo nađite lokalni direktoriji gdje se privremeno skladišti datoteka dok ju vjetar ne digne u oblak. Mada mi se ne sviša ako je ovo istina da Google resiza fotografije.. Ja imam neke koje su rađene Mamya kamerom (srednji format) od 35 ili 50Mpx pa ništa nije resajzovano.

 

Dropbox je na relativno klimavim nogama jer iza njega ne stoji niti jedna od gigantski firmi: AWS, Cisco, Microsoft, Google, Apple i sl. i ne može se porediti niti sa Google Drive niti sa OneDrive. Mada imaju uspijeh jer evo surađuju sa Facebookom i Microsoftom i navodno imaju 500 miliona korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 19:58 (Envy).
8 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Napisao sam ja, samo se ti pravis grbav.
Limit 20k fileova, linux app, auto sync...
16 godina
offline
Re: Google Drive postaje punokrvni alat za backup
Umbel kaže...
Napisao sam ja, samo se ti pravis grbav.
Limit 20k fileova, linux app, auto sync...

Koliko vidim 20k je bio limit samo na sync client, ručno si mogao uploadati koliko si htio, a i to je riješeno krajem 2015-e.

 

Linux, ovo je još iz davne 2014...

http://xmodulo.com/sync-microsoft-onedrive-linux.html

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 20:26 (SupremeCommander).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice