Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

poruka: 35
|
čitano: 5.184
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni".
16 godina
neaktivan
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

Zamaraju se glupim pitanjima, umjesto da raspravljaju gdje si bio 1493., te je li pozdrav Hola zapravo stari piratski pozdrav 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
44 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
I nek promjene ime trga James Cook
Jer on je ipak bio osvajač.
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
hrvooje kaže...

Zamaraju se glupim pitanjima, umjesto da raspravljaju gdje si bio 1493., te je li pozdrav Hola zapravo stari piratski pozdrav 

 Neki su čak otkrivali i nove države

1493. - Na drugom putovanju za Ameriku, na koje je pošao sa sedmadest brodova i 1.500 ljudi, Kristofor Kolumbo otkrio je Portoriko.

 

Nego, na ovu foru, sa "univerzalnim dohodkom" funkcionira i svijet Star Treka? Nikad se nisam upuštao u to, al me baš zanima kak su to zamislili da će biti u budućnosti. A poznavajući seriju, sigurno su nekad to spomenuli :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
CyberDemonVZ kaže...

 

Nego, na ovu foru, sa "univerzalnim dohodkom" funkcionira i svijet Star Treka? Nikad se nisam upuštao u to, al me baš zanima kak su to zamislili da će biti u budućnosti. A poznavajući seriju, sigurno su nekad to spomenuli :)

 U Star Treku uopće ne postoji novac. 

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
12 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
cinco44 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Nego, na ovu foru, sa "univerzalnim dohodkom" funkcionira i svijet Star Treka? Nikad se nisam upuštao u to, al me baš zanima kak su to zamislili da će biti u budućnosti. A poznavajući seriju, sigurno su nekad to spomenuli :)

 U Star Treku uopće ne postoji novac. 

 A, hvala :D

 

A ovi na Havajima misle da su napredni. Pff :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

to vam postoji vec danas...

 

U njemackoj je sociala toliko jaka da su doslovno neki poslovi na bazi 8 sati placeni manje nego socialna pomoc.... tako da to postoji vec danas i predstavlja ozbiljan problem...

pa imate po 8 afrikanera u jednom stanu koji svi dobiju po 1200-1600 eura mjesecno sa placenim stanom.....

 a bome i nasi balkanosi te sisteme jako dobro koriste.... zive u socialnim stanovima a u HR dolaze sa autima od  20 000 eura... sve sto treba je taj isti auto registrirat na nekoga drugog....

 

tako da to nije buducnost vec realnost...

 

 

Alienware m17x R4
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 11:38 (Robert_84).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
cinco44 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Nego, na ovu foru, sa "univerzalnim dohodkom" funkcionira i svijet Star Treka? Nikad se nisam upuštao u to, al me baš zanima kak su to zamislili da će biti u budućnosti. A poznavajući seriju, sigurno su nekad to spomenuli :)

 U Star Treku uopće ne postoji novac. 

 postoji ("latinum") ali ne u federaciji (koje ferengiji nisu dio). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

Roboti, odnosno strojevi ljudima otimaju poslove od industrijske revolucije. Po čemu je sad pojava robota drugačija od pojeve strojeva koji su svojedobno uništili manufakturnu proizvodnju? Hipsteraj samo takav...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
Ajar kaže...

 U Star Treku uopće ne postoji novac. 

 postoji ("latinum") ali ne u federaciji (koje ferengiji nisu dio). 

 Istina, ali pretpostavljam da je mislio kako su to ljudi riješili (ili Federacija), a ne Ferengiji.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
13 godina
neaktivan
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
Neki razmisljaju o tome kako je krov nad glavom obavezan dok drugi uvode porez na nekretnine.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

pa treba platiti šarafanje pločica po trgovima, moraju odnekud namaknut pare...

What could possibly go wrong?
 
4 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

Za 200 godina ljudi će praktično biti "istrijebljeni," tako da je ovo čisto pišanje u vjetar. Osim toga, od čega će većina ljudi živjeti ako je ekonomska baza sve manja i manja, jer to u osnovici UBI zagovaratelji i očekuju. Dakle očekuje se masovna glad i smrt ne milijuna, nego milijardi ljudi.

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
Mayo kaže...

Za 200 godina ljudi će praktično biti "istrijebljeni," tako da je ovo čisto pišanje u vjetar. Osim toga, od čega će većina ljudi živjeti ako je ekonomska baza sve manja i manja, jer to u osnovici UBI zagovaratelji i očekuju. Dakle očekuje se masovna glad i smrt ne milijuna, nego milijardi ljudi.

 Za 200 godina će se promijeniti 3-4-5 generacija. Za njih bi te isto trebalo biti briga :D

Za 200 godina će biti izumljena tehnologija o kakvoj ni ne sanjamo. I medicina.

Za 10 godina il manje će biti izumljena tehnologija koja će moći pobrisati cijelu Zemlju od života pritiskom na samo jednu tipku...

 

Tko zna kako će završiti. Ali da zato svi prestanu razmišljati o dobrobiti drugih jer će "za 200 godina ljudi biti istrebljeni", mislim da nije u redu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
protjeran
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
CyberDemonVZ kaže...
Mayo kaže...

Za 200 godina ljudi će praktično biti "istrijebljeni," tako da je ovo čisto pišanje u vjetar. Osim toga, od čega će većina ljudi živjeti ako je ekonomska baza sve manja i manja, jer to u osnovici UBI zagovaratelji i očekuju. Dakle očekuje se masovna glad i smrt ne milijuna, nego milijardi ljudi.

 Za 200 godina će se promijeniti 3-4-5 generacija. Za njih bi te isto trebalo biti briga :D

Za 200 godina će biti izumljena tehnologija o kakvoj ni ne sanjamo. I medicina.

Za 10 godina il manje će biti izumljena tehnologija koja će moći pobrisati cijelu Zemlju od života pritiskom na samo jednu tipku...

 

Tko zna kako će završiti. Ali da zato svi prestanu razmišljati o dobrobiti drugih jer će "za 200 godina ljudi biti istrebljeni", mislim da nije u redu.

 

Stavio sam istrijebljeni pod navodnike. Računaj da će u budućnosti ljudi većinom biti kibernetički unaprijeđeni i da će biti potrebe za puno manje radne snage nego danas. UBI neće napraviti ništa nego će imati efekt kakav danas imamo u Venezueli gdje ljudi love kućne ljubimce kako bi preživjeli. To "istrebljenje" će se dogoditi na način da će sve manje ljudi biti u mogućnosti imati potomke, jedva će moći prehranjivati same sebe a kamo li da će moći prehranjivati čitavu obitelj. To je nešto što već imamo danas na ovim prostorima gdje ljudi od 30+ godina jedva da imaju stalan posao a budućnost im je poprilično tamna iz razloga što se neće moći izboriti ni za manualne poslove dok za visoko-tehnološka radna mjesta nemaju ni znanja ni biološkog potencijala (inteligencija) da skupe to znanje.

 

Ja bi volio da tranzicija ide bez velikih potresa, ali potresa će biti. UBI neće riješiti problem nesposobnosti ljudi da se natječu sa automatima.

15 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn

 

 

Ja bi volio da tranzicija ide bez velikih potresa, ali potresa će biti. UBI neće riješiti problem nesposobnosti ljudi da se natječu sa automatima.

 

Ali već odavno, a svakim danom sve jače i na više razina, svjedočimo procesima samoregulacije tržišta u kojem postoji masa jeftine robe većim dijelom ili u potpunosti izrađene od strane strojeva u visoko organiziranim proizvodnim pogodnima, a uz njih i manji, ekskluzivni i skup

onoliko koliko to tržište dopušta, dio te iste vrste robe, samo izrađene u malim količinama i većim dijelom ljudskim rukama (ili jednostavnijim strojevima).

 

Meni je to odlično, jer tko je odrastao u 70-im i 80-im zna da ne samo da nismo imali pristup apsolutno svakom proizvodu kao što to imamo danas, nego je većina robe -osim možda hrane i komunalija - bila daleko skuplja nego što je to danas.

Ko je u osnovnjaku imao dvoje hlače i jedne tenisice, zna o čemu pričam.....i ne, nije bila riječ o "obiteljima nižeg socijalnog statusa", nego je većina obitelji imala isti standard. kao i danas, uostalom, samo nisu smještene većinom u srednji sloj, nego su sa suprotnih strana.

 

Ako će neko reći da je to zato što smo živjeli "iza željezne zavjese" (što nismo, al nažalost to treba objašnjavat i predsijednici, a kamoli običnom "malom ćovijeku" - no nije ni važno za ovaj slučaj), nek samo pogleda reprize dokumentarne serije "80-ies" na NGu, pa 

će vidjet da su i sami ameri 70-tih puno štedjeli i slabo kupovali, a onda je početkom 80-ih naglo otvorena pipa potrošačkog društva - njihova teza je da je to bilo zbog straha od nuklearnog rata (početkom 80-ih je bio drugi peak Hladnog rada), i zapadnjaci su počeli

uzimat friško izmišljene kratkoročne kredite i kupovat na kartice.

 

Što hoću reći - u društvu gdje se rad može manje plaćati (ista količina posla = ljudi + roboti, a plaćaš samo ljude + struju i mazivo :)), uistinu postoji mogućnost da se višak vrijednosti pretoči nazad u društvo po nekom ravnopravnom ključu. Kad će, i koje će to društvo sazrijeti tako da to bude moguće, je već sasvim drugo pitanje.......

 

 

 

 

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 13:48 (goddard).
15 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

a koji bi posao trebale preuzeti ove cure (roboti?) s ilustracije? 

 

hrvooje : di si bio u prosincu '41., kad je napadnut pearl harbour. i pirati su se pozdravljali s "ahoy", što (još!) nije inkriminirano.  ipak, mislim da je najvažnije pitanje - smije li djevojka na prvom sastanku ići do kraja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 13:53 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
Robert_84 kaže...

to vam postoji vec danas...

 

U njemackoj je sociala toliko jaka da su doslovno neki poslovi na bazi 8 sati placeni manje nego socialna pomoc.... tako da to postoji vec danas i predstavlja ozbiljan problem...

pa imate po 8 afrikanera u jednom stanu koji svi dobiju po 1200-1600 eura mjesecno sa placenim stanom.....

 a bome i nasi balkanosi te sisteme jako dobro koriste.... zive u socialnim stanovima a u HR dolaze sa autima od  20 000 eura... sve sto treba je taj isti auto registrirat na nekoga drugog....

 

tako da to nije buducnost vec realnost...

 

 

Tocno tako! Moja zena je radi posla na putu 13-14 sati dnevno za 1300€, dok se njeni ucenici iz Sirije bune kako im je malo 1000€ dzeparca sto im drzava da kako bi mogli lokat i napusavat se. Jedini uvjet koji moraju ispuniti je pohadati integracijski kurs 6h svaki dan. Stan im je osiguran i bez toga.

 

BTW lijevo od mene sjedi isto jedan pametan koji zestoko zagovoara UBI - nije niti cudo jer u prva 3 mjeseca od kada je dosao u firmu nije naravio nista konstrukvivno, samo je hodao po edukacijama. Kada ga pitas kako je bilo, dobijes odgovor - malo previse tehnicki, ipak sam ja vise za drustvene stvari (drugim rijecima ispijane kavice i klacenje kite). 

11 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
Sale_ds kaže...
Neki razmisljaju o tome kako je krov nad glavom obavezan dok drugi uvode porez na nekretnine.

 oni su to riješili odavno, a za ovu godinu su porez na nekretnine još malo i povećali  

14 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
cinco44 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Nego, na ovu foru, sa "univerzalnim dohodkom" funkcionira i svijet Star Treka? Nikad se nisam upuštao u to, al me baš zanima kak su to zamislili da će biti u budućnosti. A poznavajući seriju, sigurno su nekad to spomenuli :)

 U Star Treku uopće ne postoji novac. 

 Osim u DS9, gdje Ferengiji imaju svoj latinum. Svi ostali nemaju novac, a  i ne treba im pokraj replikatora. Tako će i kod nas roboti raditi, a mi dobivati zajamčeni dohodak, ali mislim da će proći još puno vode ispod mostova prije nego se to dogodi.

 

dolazim odmah - Godo
7 godina
neaktivan
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

Znači danas ljudi rade i ne dobiju plaću,tada ne rade i dobiju plaćeno...svašta 

 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
učo kaže...
cinco44 kaže...

 U Star Treku uopće ne postoji novac. 

Svi ostali nemaju novac, a  i ne treba im pokraj replikatora...

 eh, da mi je jedan taj replikator... ništa osim love ne bi ni štancao na njemu 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
kerum kaže...
Robert_84 kaže...

to vam postoji vec danas...

 

U njemackoj je sociala toliko jaka da su doslovno neki poslovi na bazi 8 sati placeni manje nego socialna pomoc.... tako da to postoji vec danas i predstavlja ozbiljan problem...

pa imate po 8 afrikanera u jednom stanu koji svi dobiju po 1200-1600 eura mjesecno sa placenim stanom.....

 a bome i nasi balkanosi te sisteme jako dobro koriste.... zive u socialnim stanovima a u HR dolaze sa autima od  20 000 eura... sve sto treba je taj isti auto registrirat na nekoga drugog....

 

tako da to nije buducnost vec realnost...

 

 

Tocno tako! Moja zena je radi posla na putu 13-14 sati dnevno za 1300€, dok se njeni ucenici iz Sirije bune kako im je malo 1000€ dzeparca sto im drzava da kako bi mogli lokat i napusavat se. Jedini uvjet koji moraju ispuniti je pohadati integracijski kurs 6h svaki dan. Stan im je osiguran i bez toga.

 

BTW lijevo od mene sjedi isto jedan pametan koji zestoko zagovoara UBI - nije niti cudo jer u prva 3 mjeseca od kada je dosao u firmu nije naravio nista konstrukvivno, samo je hodao po edukacijama. Kada ga pitas kako je bilo, dobijes odgovor - malo previse tehnicki, ipak sam ja vise za drustvene stvari (drugim rijecima ispijane kavice i klacenje kite). 

 Poanta UBI-ja je da bi i tvoja žena koja radi i Horvatinčić i mali cigo dobili isto para u startu. Dakle radni rarod tu može samo profitirati jer kako kažeš ovi već dobijaju.

9 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

Hrvatski političari razmatraju univerzalni extra mega multi porez na dohodak.

Evo sad štima

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

Nekoliko stvari koje to ne stimaju:

1. odakle smoci toliko novca (apsolutno nije istina da se jednaka ili priblizno jednaka kolicina vec sada daje kroz razne socijalne pomoci)

2. kako sprijeciti da ljudi jednostavno ne legnu u hlad potpuno nezainteresirani za ikakav doprinos drustvu

3. kada se radnicka masa drasticno smanji, kako osigurati dovoljne prihode na razini drzave za UBI

4. nikada se nece svi nepozeljni poslovi moci automatizirati, a bit ce nuzno da ih netko radi - UBI jednostavno eliminira potrebu bilo koje osobe da odabere los ili tezak posao, te ce ih svi izbjegavati jer im je egzistencija osigurana

5. kako sprijeciti masovne imigracije u zemlje koje uvedu UBI

6. ako ce svako dijete po rodenju dobivati UBI, kako sprijeciti abuse sistema u radenju sto vise djece samo radi vrlo velikih primanja (primjeri su vidljivi i danas, a samo bi postali puno izrazeniji)

7. najveca prepreka proizlazi iz temeljnih osobina kapitalizma - onog trenutka kada 100% stanovnistva dobije UBI, svi troskovi zivota bi neminovno drasticno porasli te time anulirali UBI

 

Sto vise o tome razmisljam, zakljucijem da UBI nije nista vise od presipanja iz supljeg u prazno

Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
Rjesenje je vrlo jednostavno - uvedes komunizam i ovih 80% bogatstva koje zgrce 1% ljudi pretvoris u ubi

bilo bi i ohoho viska :))))
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
kerum kaže...

Nekoliko stvari koje to ne stimaju:

1. odakle smoci toliko novca (apsolutno nije istina da se jednaka ili priblizno jednaka kolicina vec sada daje kroz razne socijalne pomoci)

2. kako sprijeciti da ljudi jednostavno ne legnu u hlad potpuno nezainteresirani za ikakav doprinos drustvu

3. kada se radnicka masa drasticno smanji, kako osigurati dovoljne prihode na razini drzave za UBI

4. nikada se nece svi nepozeljni poslovi moci automatizirati, a bit ce nuzno da ih netko radi - UBI jednostavno eliminira potrebu bilo koje osobe da odabere los ili tezak posao, te ce ih svi izbjegavati jer im je egzistencija osigurana

5. kako sprijeciti masovne imigracije u zemlje koje uvedu UBI

6. ako ce svako dijete po rodenju dobivati UBI, kako sprijeciti abuse sistema u radenju sto vise djece samo radi vrlo velikih primanja (primjeri su vidljivi i danas, a samo bi postali puno izrazeniji)

7. najveca prepreka proizlazi iz temeljnih osobina kapitalizma - onog trenutka kada 100% stanovnistva dobije UBI, svi troskovi zivota bi neminovno drasticno porasli te time anulirali UBI

 

Sto vise o tome razmisljam, zakljucijem da UBI nije nista vise od presipanja iz supljeg u prazno

1.) Glavni izvori novca bi bili ukinute socijalne naknade, te masovno skresana javna uprava (takvo kresanje obično uzrokuje socio-ekonomski problem, ali ga tu UBI rješava)

2.) Dio će ih svakako leći u hlad, ali je namjena UBI-a da omogući preživljavanje, a ne življenje. Ako želiš išta osim minimuma, moraš raditi. Ideja je da ljudi rade manje, pa će umjesto jednog čovjeka koji radi 8 sati, 4 čovjeka raditi 3 sata.

3.) Očito će trebati promijeniti porezni sustav na način da se oporezuje robotski rad. Pravna osnova za to može biti korištenje patenata koji su isteki i time postali javno dobro. Ako koristiš javno dobro u komercijalne svrhe, onda ćeš platiti javnosti za to. Naravno, kako je nemoguće procijeniti koliko tko mora platiti, očito će se odrediti paušalni udio u vrijednosti proizvoda.

4.) Ti poslovi će morati biti više plaćeni i uz bolje zaštitne mjere, pa će biti ljudi kojima je lakše odraditi takav posao 10 sati nego običan 30 sati da bi si priuštili nešto izvan minimuma.

5.) Ovo jest realan problem. Jedno od mogućih rješenja je da ćeš državljanstvo morati zaraditi nekim doprinosom ili uvođenje UBI-a na razini svijeta.

6.) Po većini ideja UBI-a, za dijete bi išao manji iznos, obično pola. Ako bi se uvele kazne u obliku smanjenja ili privremenog ukidanja UBI-a, onda bi se osobi koja zanemaruje dijete moglo oduzeti skrbništvo i ukinuti ili smanjiti UBI. Time bi se dijete zaštitilo, a osoba koja pokuša varati sustav bi ostala i bez onog što je od sustava dobijala.

7.) Onog trenutka kad 90% stanovništva ostane bez prihoda, taj isti kapitalizam nema tržište, tako da bi se ekonomski sustav morao prilagoditi u svakom slučaju.

 

UBI je prijelazna mjera iz trenutnog sustava u Star Trek kojoj je svrha izbjeći Mad Max.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

za sve te robote treba i više radnika koji ih opslužuju / održavaju / programiraju:

  1.   Netko mora osmisliti proizvodni proces
  2.   Napisati algoritam za pojedinog robota temeljem procesa 
  3.   Ako je kodiranje algoritma / dijagrama toka odradilo računalo vjerojatno netko treba ispolirati softver
  4.   Probni rad kod uvođenja novog robota ili novog proizvoda
  5.   Netko treba raditi preventivne preglede tih robota, održavanje
  6.   Same popravke modularnih uređaja možda i može odrađivati drugi robot ali autodijagnostika ne radi baš uvijek ispravno 
  7.   Opsluživanje robota mogu raditi drugi roboti ali poneke operacije kada nešto krene po zlu opet treba čovjek

 

Osim toga uvijek će biti potrebe za razvojem novog proizvoda za nove potrebe, pa makar one bile i izmišljene...

Uglavnom biti će posla za servisere, znastvenike, programere (pisci algoritama), umjetnike...

A trebati će i neka služba za ispravljanje greški u sustavu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 0:29 (Byron).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

Možda kad bi u prelaznom periodu kapitalizma radnici bili vlasnici par robota u tvornici za koje onda dobivaju plaču i brinu se da ti njihovi roboti budu operativni - bilo da ih sami održavaju ili pozovu servisera. Jednostavno da tvornica ne može kupiti robote  , već može zaposliti robote s robotvlasnikom...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn

Gle, poslova će uvijek biti, a UBI treba biti usklađen sa stanjem na tržištu. Idealno bi bilo naći model u kojem sama ponuda i potražnja radnika direktno utjeće na iznos UBI-a.

 

Kod UBI-a najveći problem predstavlja ljudska psihologija. Ako se ljudi uspiju prilagoditi na način da doprinose s onim što vole raditi, te rade na sebi (sport, umjetnost, planinarenje, putovanje, edukacija), onda to vodi prema društvu iz Star Treka. Ako se puste dokoličarenju onda je vjerojatniji poraste depresije i suicida. Zbog toga je pozitivna stvar da se o UBI-u priča već danas jer ako se dovoljno rano krene s nekom light verzijom, onda bi se do pune verzije moglo izmijeniti nekoliko generacija, pa će one koje će doživjeti UBI već biti odgajane u tom smjeru.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

Svi koji nemaju posao dobit će oružje i biti poslani na granicu da spriječe navalu Hrvata i sličnih.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice