Josipović za ACTA-u

poruka: 452
|
čitano: 106.636
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Josipović za ACTA-u".
15 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Nikad u njemu nisam vidio "nešto".

 

Puno priča, zvuči i izgleda uglađeno, ništa ne kaže.

 

Što se tiče prirode same informacije - vidite - ljudi imaju tu sposobnost da pamte i prepričavaju. Gubi li informacija na vrijednosti ako od riječi do riječi zapamtim sadržaj knjige i prepričam ga svojoj obitelji?

 
12 0 hvala 0
16 godina
online
Josipović za ACTA-u

Di su ona krasna vremena kada je Svet kompjutera imao natjecaj za pirata godine...

 

Eh...

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Random. kaže...

Nikad u njemu nisam vidio "nešto".

 

Puno priča, zvuči i izgleda uglađeno, ništa ne kaže. 

Baš me zanima kakvi su ti ostali političari...

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
15 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
igy kaže...

a što ste očekivali, on je pravnik po struci i na taj način razmišlja

On nije samo pravnik, nego je i skladatelj, pa je i osobno zainteresiran za zaštitu autorskih prava.

1999. dobio je Porina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 20:22 (klimama).
12 godina
offline
Josipović za ACTA-u

a sto ste ocekivali?da ce josipovic reci da nece uvesti ACTA-u?

 

Hrvatska nije nezavisna i vladajuci nesmiju nista napraviti bez da im europa,amerika ili neki tajni vladajuci krugovi ne narede sto da naprave.oni ne samo sto nesmiju vec i nezele nista napraviti po tom pitanju jer jednostavnije je odgadati i prebacivati odgovornost nego uhvatit se posla.

http://www.slike.com/slike/screenkfk.jpg
Moj PC  
16 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
klimama kaže...
igy kaže...

a što ste očekivali, on je pravnik po struci i na taj način razmišlja

  Nije štos samo u tome što je pravnik, nego što je on i skladatelj, pa je i osobno zainteresiran za zaštitu autorskih prava.

1999. dobio je Porina.

gora kombinacija nije mogla :)

16 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Ne shvaćam zašto se ljudi razočaraju u neke pojedince. Možda zato što imaju prevelika očekivanja od njih? Ljudi moji, mi živimo u zemlji koja je  kontrolirana izvana i ovi političari nisu ništa drugo nego marionete i slikovito rečeno, lutke na koncu vlasnika krupnog kapitala. Kao uostalom i svi političari. Josipović govori ono što mora govoriti jer da govori suprotno ne bi bio na toj poziciji. Koliko god on bio obrazovan, kulturan i što već ne, on je marioneta. Kao i što je Milanović, i kao što je bila Kosor, i Sanader i svi od 91'. Tako da, kako vrijeme bude prolazilo i kako kriza nas sve jače bude pritiskala (a itekako hoće) izjave predsjednika, premijera i ostalih sve će se više udaljavati od mišljenja naroda. Budimo toga svjesni.

Moj PC  
11 1 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
cinco44 kaže...
1domagoj1 kaže...

Eh, predsjednice, predsjednice. Upravo ste mi pali u ocima. Bas kad pomislih da imamo bar jednog pametnog politicara...

Razočarali ste se? Znači da ste imali pozitivno mišljenje o njemu. Da mi je znati zbog čega.

Pa evo pise ti (boldano). Covjek je jedan od pametnijih i obrazovanijih ljudi na nasoj politickoj sceni. U usporedbi s jednim Kerumum... ne nebo i zemlja, nego ono, razliciti krajevi Svemira. Jedino sto ima vise-manje ima beznacajnu funkciju (osim toga sto je vrhovni zapovjednik vojske - a i to su mu htjeli uzeti, te kao sto MrBlc kaze, da kritizira) pa izgleda kao i da nema neke koristi od njega.

 

Jos jedan politicar na nasoj sceni koji mi je okej je Dinko Buric, samo zato sto ih pljuje i dere u tom Saboru bez ijedne dlake na jeziku. Najjace je bilo dok je Seksu urucio uputnicu za psihijatrijsku pomoc (jer je doktor, pa moze) xD.

 

EDIT: I nisam rekao da sam se razocarao u njemu, vec da mi je pao u ocima.

 

@sina-k

Nije dozivotno, ali je puno previse, to se slazem u svakom slucaju. Imas jos jednog istomisljenika, Deusa :D

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 20:29 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Velike su nam plaće pa možemo još kupovat igre po 550kn.

 
3 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Ma pi..a mu mate..na gadi mi se
Potpis trenutno nedostupan
16 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Dino89 kaže...

Velike su nam plaće pa možemo još kupovat igre po 550kn.

http://www.indieroyale.com/

 

4 (slovima: CETIRI) igre za 3 (slovima: TRI) eura. Teorija ti pada u vodu.

 

Dalje molim?

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 20:43 (1domagoj1).
16 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Dino89 kaže...

Velike su nam plaće pa možemo još kupovat igre po 550kn.

a čuj i ja bi si htio priuštiti mnogo toga pa ne mogu

volim slušati glazbu gledao sam naručiti neke cd-ove, na kraju nisam ništa kupio - znači li to da ću posjetiti torente ili nešto sl - ne

15 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
cinco44 kaže...
Random. kaže...

Nikad u njemu nisam vidio "nešto".

 

Puno priča, zvuči i izgleda uglađeno, ništa ne kaže.

Baš me zanima kakvi su ti ostali političari...

  Ima onih koji daju dojam seljačina, pa se narod lako prevari kad netko uglađen dođe na red.

 
 

14 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
igy kaže...

metode se nekada ne sviđaju svima, ali su prava jamčena društvu dok ga ono ne zloupotrebljava... u trenutku kada ga društvo počne zloupotrebljavati potrebne su mjere zaštite i sankcije

problem metode borbe protiv piratstva je složena jer se sama kaznena djela čine masovno i pod okriljem vlastitog doma.. teško je pronaći model jer je svijest ljudi takva kakva je

primjer: kada je na forumu rečeneo da je btjunkie ugašen - reakcija nije bila zaustavljanje skidanja sadržaja, nego traženje alternativnih puteva

što je tu je, tako je

Zar se protiv piratstva mora boriti astronomskim kaznama i kontroliranjem svake sitnice koju osoba radi? Naravno da ne mora. Mnogim povlasticama i olakšavanjima za vlasnike orginalnih licenci može se boriti protiv piratstva. Primjer je steam, servis za kupovanje igara, i on je sigurno smanjio piratstvo za par postotaka. Igre su lako dostupne i sve se može u par klikova miša. Ja u trenutku mogu kupiti igru i igrati je za par minuta na računalu od kupnje. Usto u većni igara ne radi multyplayer ako nema orginalnu igru. Onda razni popusti pri kupovini ako posjedujete neke druge igre. To su sve stvari koje smanjuju piratstvo i privlače ljude na kupovanje licenci.

 

Zašto na primjer ne bi postojalo nešto takvo za filmove. Npr. kupim film i onda ga mogu skinuti u formatu i rezoluciji kojoj hoću i gledati na kompjuteru. To je puno brže i efikasnije od kupovanja kutija sa dvd-ovima isl.

 

Jednostavo se mijenja situacija na tržištu. Danas u jedan poslovni model tvrke koja se bavi razvojem softwarea moraju ući i mjere koje će natjerati ljudi da kupe licencu umjesto piratske verzije,

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Riker kaže...

Ne shvaćam zašto se ljudi razočaraju u neke pojedince. Možda zato što imaju prevelika očekivanja od njih? Ljudi moji, mi živimo u zemlji koja je  kontrolirana izvana i ovi političari nisu ništa drugo nego marionete i slikovito rečeno, lutke na koncu vlasnika krupnog kapitala. Kao uostalom i svi političari. Josipović govori ono što mora govoriti jer da govori suprotno ne bi bio na toj poziciji. Koliko god on bio obrazovan, kulturan i što već ne, on je marioneta. Kao i što je Milanović, i kao što je bila Kosor, i Sanader i svi od 91'. Tako da, kako vrijeme bude prolazilo i kako kriza nas sve jače bude pritiskala (a itekako hoće) izjave predsjednika, premijera i ostalih sve će se više udaljavati od mišljenja naroda. Budimo toga svjesni.

uzeo si mi rijeci iz usta,ne bi se mogao vise sloziti s tobom.

14 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u
Sramota gospodine Predsjedniče što podržavata taj kontrovezni zakon koji uništava slobodu interneta.,ali to me i ne iznenađuje jer ste kukavica koji se dodvorava svima.,još niste ni reagirali na izjave Borisa Tadića o Ruđeru Boškoviću.
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Pa šta smo drugo mogli očekivati od njega, lol...

Supporting Barcelona = fashion, Supporting Real Madrid = tradition ♥ Amor patriae nostra lex • EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011. • PROUD AND LOUD SINCE 1986
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Josipović za ACTA-u
igy kaže...
Dino89 kaže...

Velike su nam plaće pa možemo još kupovat igre po 550kn.

a čuj i ja bi si htio priuštiti mnogo toga pa ne mogu

volim slušati glazbu gledao sam naručiti neke cd-ove, na kraju nisam ništa kupio - znači li to da ću posjetiti torente ili nešto sl - ne

Tvoj izbor

 

Ja cu ih posjetit

 

I to s gustom

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
15 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
alexspalato kaže...
Sramota gospodine Predsjedniče što podržavata taj kontrovezni zakon koji uništava slobodu interneta.,ali to me i ne iznenađuje jer ste kukavica koji se dodvorava svima.,još niste ni reagirali na izjave Borisa Tadića o Ruđeru Boškoviću.

Kad ćete ljudi shvatiti da ACTA utječe na sve, ne samo na slobodu interneta!

When all else fails - crowbar the fucker
12 godina
protjeran
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Ovo je bilo za očekivati. Nadao sam se da ovaj dan neće nikada doći. Zbogom, Josipoviću, cijenjeni el presidente, sada si samo neki tamo političar.
16 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
captain_soap_McTawish kaže...

Zar se protiv piratstva mora boriti astronomskim kaznama i kontroliranjem svake sitnice koju osoba radi? Naravno da ne mora. Mnogim povlasticama i olakšavanjima za vlasnike orginalnih licenci može se boriti protiv piratstva. Primjer je steam, servis za kupovanje igara, i on je sigurno smanjio piratstvo za par postotaka. Igre su lako dostupne i sve se može u par klikova miša. Ja u trenutku mogu kupiti igru i igrati je za par minuta na računalu od kupnje. Usto u većni igara ne radi multyplayer ako nema orginalnu igru. Onda razni popusti pri kupovini ako posjedujete neke druge igre. To su sve stvari koje smanjuju piratstvo i privlače ljude na kupovanje licenci.

 

Zašto na primjer ne bi postojalo nešto takvo za filmove. Npr. kupim film i onda ga mogu skinuti u formatu i rezoluciji kojoj hoću i gledati na kompjuteru. To je puno brže i efikasnije od kupovanja kutija sa dvd-ovima isl.

 

Jednostavo se mijenja situacija na tržištu. Danas u jedan poslovni model tvrke koja se bavi razvojem softwarea moraju ući i mjere koje će natjerati ljudi da kupe licencu umjesto piratske verzije,

a čuj zašto ne postoji? postoji li to vani? može li se to koristiti kod nas? to je isto ko da se ja žalim što mi pri kupnji auta uvjetuju banku i valutu. ako mi ne odgovara neću kupiti i gotovo

nekada se išlo u kino i posuđivali filmovi... je li to pospješilo smanjanje piratstva

16 godina
offline
Josipović za ACTA-u

Vucu za predsjednika! {#}

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Kant kaže...

Tvoj izbor

 

Ja cu ih posjetit

 

I to s gustom

nije to moj izbor i ja bih sve to besplatno ali na legalan način

15 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
username kaže...
alexspalato kaže...
Sramota gospodine Predsjedniče što podržavata taj kontrovezni zakon koji uništava slobodu interneta.,ali to me i ne iznenađuje jer ste kukavica koji se dodvorava svima.,još niste ni reagirali na izjave Borisa Tadića o Ruđeru Boškoviću.

Kad ćete ljudi shvatiti da ACTA utječe na sve, ne samo na slobodu interneta!

Jedan od rijetkih pametnih u vezi ove teme...

Ma to ti je, dragi moj username, prava Robin-Hoodovska politika: svi ujedinjeni protiv ACTA-e, ali vecina zbog sebicno-pohlepno-svinjskih (evo opet te drage zivotinje {#}) motiva.

 

Kao nekad u srednjem vijeku, mracno doba: svi su veliki krscani, svi se kunu u boga, ali u srzi - samo zele uzivati da se nekoga muci jer je stao iza svojih uvjerenja.

 

Kako je nekoc Mesic pjevao: "Okrecem se kako vjetar puuuseee... i-haj, opsa-saj..."

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
16 godina
online
Re: Josipović za ACTA-u
igy kaže...
Kant kaže...

Tvoj izbor

 

Ja cu ih posjetit

 

I to s gustom

nije to moj izbor i ja bih sve to besplatno ali na legalan način

I ja bi

 

Ali dok se ne legalizira, Boze moj...

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
16 godina
offline
Josipović za ACTA-u

Nema tu cile-mile...

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 20:38 (p0temk1n).
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Josipović za ACTA-u

Bravo druže predsedniče! Sada ćemo napokon stati na kraj tim mrskim piratima, koji su tako bezobrazno bez pitanja i bez plaćanja i jednog jedinog euro-centa, iskorištavali Vaša virtuozna djela u svojim home-made horrorcima.

K
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Josipović za ACTA-u
alexspalato kaže...
Sramota gospodine Predsjedniče što podržavata taj kontrovezni zakon koji uništava slobodu interneta.,ali to me i ne iznenađuje jer ste kukavica koji se dodvorava svima.,još niste ni reagirali na izjave Borisa Tadića o Ruđeru Boškoviću.

 Tadić je još bio blag, dosta više tih Hrvata što svojataju poštena Venecijanca!

15 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Deus ex machina kaže...
username kaže...
alexspalato kaže...
Sramota gospodine Predsjedniče što podržavata taj kontrovezni zakon koji uništava slobodu interneta.,ali to me i ne iznenađuje jer ste kukavica koji se dodvorava svima.,još niste ni reagirali na izjave Borisa Tadića o Ruđeru Boškoviću.

Kad ćete ljudi shvatiti da ACTA utječe na sve, ne samo na slobodu interneta!

Jedan od rijetkih pametnih u vezi ove teme...

Ma to ti je, dragi moj username, prava Robin-Hoodovska politika: svi ujedinjeni protiv ACTA-e, ali vecina zbog sebicno-pohlepno-svinjskih (evo opet te drage zivotinje {#}) motiva.

 

Kao nekad u srednjem vijeku, mracno doba: svi su veliki krscani, svi se kunu u boga, ali u srzi - samo zele uzivati da se nekoga muci jer je stao iza svojih uvjerenja.

 

Kako je nekoc Mesic pjevao: "Okrecem se kako vjetar puuuseee... i-haj, opsa-saj..."

Ma boli me briga za skidanje filmova, glazbe, igri i ne znam više ni sam čega. Brinu me lijekovi i hrana, kako će sve to utjecati na siromašne koje vape za pomoć jer nemaju ni jednog ni drugog.

When all else fails - crowbar the fucker
16 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
1domagoj1 kaže...
cinco44 kaže...
1domagoj1 kaže...

Pa evo pise ti (boldano). Covjek je jedan od pametnijih i obrazovanijih ljudi na nasoj politickoj sceni. U usporedbi s jednim Kerumum... ne nebo i zemlja, nego ono, razliciti krajevi Svemira. Jedino sto ima vise-manje ima beznacajnu funkciju (osim toga sto je vrhovni zapovjednik vojske - a i to su mu htjeli uzeti, te kao sto MrBlc kaze, da kritizira) pa izgleda kao i da nema neke koristi od njega.

 

Mogu se složiti da je jedan od obrazovanijih, no to da je pametniji... što to uopće znači, "biti pametniji"? Krasti i varati narod, ali ne pretjerivati, da ne bude toliko očito? Svaki je pametan za sebe. Kerum također. A, to da je najveća seljačina (zajedno s Mamićem) sigurno.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice