Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

poruka: 42
|
čitano: 16.241
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu".
14 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Bolje da se oni prihvate bolje kvalitete svojih uređaja, pa će odmah bolje i poslovati.

Nego prave plastičare koje se samo kvare i ništa ne valjaju!

Već samo misle kako će se obogatiti na prodavanju prazne slame!

 
3 16 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
JosoT kaže...

Bolje da se oni prihvate bolje kvalitete svojih uređaja, pa će odmah bolje i poslovati.

Nego prave plastičare koje se samo kvare i ništa ne valjaju!

Već samo misle kako će se obogatiti na prodavanju prazne slame!

Ajd odskijaj jer ovo kaj si ti napisao - bedastoca... Kao i svaki proizvodjac pa tako i SE ima lose modele, ne znaci u cjelini da je promasaj... Ti si to potkrijepio dokazima da mozes nesto tako rec....

16 godina
protjeran
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

neznam koje su kvalitete, al dizajn im je katastrofa na kubik

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
MorciTheCroat kaže...

neznam koje su kvalitete, al dizajn im je katastrofa na kubik

meni se njihov dizajn najviše sviđa. ne volim one šminkerske mobitele od samsunga ili LGa.

14 godina
protjeran
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
dejo6 kaže...
MorciTheCroat kaže...

šminkerske mobitele od samsunga ili LGa.

 

Gayish...

 

Meni moze proci samo Google Android i onaj Corby...

 

Imam Sony K770i, kupio sam ga jer je bio jednu marku, u 11. mjesecu uzimam neku mashinu (iako ja ne koristim mobitel skoro nikada, kupujem neku Nokiu).

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 14:39 (Mentalist).
16 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

SE definitivno nije što je nekad bio...     npr u vijeme T610/630, K750/800 uređaja. Nema tko ih nije imao, a bili su jako, jako kvalitetni.

Čim je počela podjela, walkman, cybershoot i sl. od tada više nije to to za mene.

everybody lies
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 17:05 (Core2Duo2).
 
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
Core2Duo2 kaže...

SE definitivno nije što je nekad bio...    npr u vijeme T610/630 uređaja. Nema tko ih nije imao, a bili su jako, jako kvalitetni.

Čim je počela podjela, walkman, cybershoot i sl. od tada više nije to to za mene.

 

Sjecam se T610, moj ga je tata kupio cim je izasao, bio je i dobro skup.

 

I 4. dana ga obori ga radnica sa stola i razbije mu se ekran.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
14 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Sigurno nije dizajn uzrok lošem poslovanju.Prije je SE bio Bog i batina,a u zadnje vrijeme sve više i više ljudi kupuje iPhone,Nokiu,Samsung i ostale touchscreen đinđe-minđe(koliko ja vidim),makar i pozamašan broj koristi i SE.Osobno sam koristio F500i i K700i,ali ona gljivica se brzo pokvari,pa je gotovo nemoguć bilo kakav rad s uređajem.Imaju oni odlične uređaje,ali eto,konkurencija je jača.Meni je ionako svejedno,glavno da radi.

alrighty then
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

SE je među prvima imao touch screen mobitele (sjetite se P800), ali je po meni visoka cijena samih uređaja, sporost UIQ interface-a, te insistiranje na skupljim "memory stick" memorijama uticala na to da ih drugi proizvođači prestignu u svemu. Da su bili pametni sada su mogli biti na prvom mjestu po prodaji smartphone uredjaja.

:)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Konkretno u vezi clanka, zadnji kvartal su vjerovatno dosta popusili zbog softverskih gresaka na Satiu i Ainu koje su ih pokopale u predblagdansko vrijeme. Al kad ih zakrpaju do kraja, bit ce to prave bombe od telefona.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

naravno kako će uštedjeti nego hajmo odmah otpustit ljude pa ćemo onda vidjeti dali se još gdje da uštedjeti ne bi si slučajno smanjili place direktori i slični glavonje u firmi ili recimo našli način da naprave dobar mobitel ali jeftin koji ce biti popularan kao recimo k750 kao da su boli na instrukcijama u hrvatskoj

borg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

da i ja kažem svoj mišljenje o SE:

 

koma dizajn, neugledan software, pre plastični su.

po mom mišljenju precjenjeni mobiteli.

 

imam 3.5 godina staru Motorolu K1. dizajn je tak tak, software nije bognašto ali zato je kvaliteta izrade i izdržljivost na visokom levelu. pala mi 100x, sjedio po njoj, hodao. dignem ju s poda i pobrišem prašinu s nje.

 

ak moram novi mob kupit radije bih uzeo neku malo bolju nokiu ili motorolu milestone kad dođe kod nas na proljeće.

 
0 5 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
Trebali su ugasit proizvodnju telefona prije devet godina a ne se spajat i generirat gubitke. gj
16 godina
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

ja imam 2. SE po redu i nemam ni jednu zamjerku na njih. baterija odlična, nakon godina korištenja ne pokazuje nikakve mušice, maskica se lagano pohabala al di i nebi nakon torture. SE-ov softvare mi je oduvijek bio naj kaj se tiče dummy mobitela, tipke također dobro rade, ekran je jako dobar za svoju cijenu.

SE-ov dizajn mi se isto tak sviđa, uvijek u ponudi imaju neku seriju koja ima neki tehno-look što me i privlači k njima..

 

izgleda da se događa upravo to.. "trendy" mobiteli preuzimaju prevlast, makar su im kvaliteta i ergonomija vrlo upitni, a bome i dizajn..

očito je da propaganda i "mtv" rade svoje..

ljudi kupujte ono kaj vam ne treba i dalje Belji se

14 godina
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
marko1103 kaže...

 

 

imam 3.5 godina staru Motorolu K1. dizajn je tak tak, software nije bognašto ali zato je kvaliteta izrade i izdržljivost na visokom levelu. pala mi 100x, sjedio po njoj, hodao. dignem ju s poda i pobrišem prašinu s nje.

 

imam SE i ispao mi je 100 puta kolko sam ga puta baco od zid i ništa mu nije bilo tak da je po meni kvaliteta odlična ili barem dobra 

14 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

SE rulezZ! Jednostavno nemam nikakvu zamjerku. Modeli imaju dizajn koji mi odgovara, software mi je po mjeri, funkcije takođe. Jednostavno, nemam želju uzimati neke druge modele nekog drugog proizvođača. SE mi je baš po mjeri. :D

...life is only an iLLusion!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Do sada sam imao 20-ak sony ericssona i svi osim w800i su mi se jako svidjeli. Jedinu zamjerku bi naveo njihov format memorisjkih kartica - M2, osjetno skuplje od MMC (premda su bile brze). Neki vele da su preskupi... Pa sad... Iskreno, nikad nisam kupovao mob u ducanu pa ne bih to komentirao. Uglavnom kao najbolji mob koji sam imao od SE-a je bio K850i (kamera mu je bila savrsena, neki dan danas mu nisu do koljena), takodjer njihov P1 je bio mrak mobitel. Definitivno se nisu proslavili "gljiva" joystickom - to im je bila bolna tocka, premda se to rijesilo brzo kod servisera za 30 kn. Kod novijih modela, baterije su osjetno bolje. Imam dosta iskustva s tim proizvodjacem i mogu rec da ima kvalitetan proizvod. Neki spominju dizajn... eh to je stvar ukusa....

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

ja nezz o kakvoj nekvaliteti SE-a svi pričaju.

 

prvo imao t630, taj je preživio čuda. stradao kad ga je mali rođak bacio sa 4. kata

zatim k700i, u 6mj koliko sam ga imao dok mi ga nisu ukrali, radio čuda. jedino mu je nokia 6600 mogla zapet, s tim da je ona koštala 50% više.

zatim w800i, za svoje vrijeme, čudo kamera od 2mpx, 512mb kartica uz uređaj. izdržao skoro 2 godine. toliko je bacan i lupan da je bio blago savijen na sredini. znači nije bio ravan kao u početku. unatoč tome je radio. jednom prilikom je letio preko pola kafane, udario u zid i trosno na pod. ja mislio da je gotov. no ništa mu nije bilo. sve radilo ko sat.

k800i, cybershot, čudo od kamere (za mobitel. za ozbiljna slikanja imam dslr). u mrklom mraku sa xenon bljeskalicom radi zadovoljavajuće slike.

kvaliteta izrade? otvarane pive. kupao se u vodi. ispao sa bicikla. još radi savršeno. (je da mu pola oklopa fali, al RADI)

i sada satio. priznam da iphone ima osjetljiviji ts. al meni na satiu od 30.10.2009. do danas nije zatrebao stylus. slike su extra(opet, za mob. ipak, plastične leće, mali ccd...).

 

a dizajn je subjektivan dojam. meni su osobno svi samsunzi isti. a nokia 5800 izgleda ko sanduk ili dječija igračka plastična. al za tu lovu, jbg.

 

nezz. moja iskustva sa SE mobitelima su izrazito pozitivna.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

 

 

Samo se ti skijaj ''sinko moj'' jer izgleda niti ne znaš što je kvaliteta,
a život će ti proći u plastičnom zadovoljavanju, žao mi je!
Ne da mi te se educirati!

16 godina
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
JosoT kaže...

 

 

 

Samo se ti skijaj ''sinko moj'' jer izgleda niti ne znaš što je kvaliteta,
a život će ti proći u plastičnom zadovoljavanju, žao mi je!
Ne da mi te se educirati!

Na temelju thumb downova moglo bi se rec da si u pravu Smijeh takve edukacije nikom ne treba

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Tebi je izgleda krepala Sony Ericsson pila, pa si izgleda malo nervozan aaaa???

Kako da ne krepa kada je plastična!

16 godina
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
JosoT kaže...

Tebi je izgleda krepala Sony Ericsson pila, pa si izgleda malo nervozan aaaa???

Kako da ne krepa kada je plastična!

Ti koristis ovakvo sto da nije plasticno ? Trenutno imam w910i koji me sluzi vec godinu dana i ne mjenjam ga zbog odlicne baterije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 18:10 (Batista).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

E' baš takav, kakav si pronašao!

A w910i...??? ne bih ga vukao sa sobom od stida, da mi se ljudi ne smiju.

Pa to je mob. za nježniji spol!

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
Do sada sam imao samo Ericssonove ili SonyEricssonove mobitele i ne mogu se požaliti niti na jedan. Za mene, najbolji mobitel bi jako sličio na Ericssonov model T28/29 - samo sa osnovnim funkcijama (zovi, šalji poruke) Već dvije godine imam W880i, i baterija mu je još uvijek dugovječna. Ne mogu se požaliti na kvalitetu mobitela. Samo mi tipkovnica ne odgovara, no to je moj izbor.
I don't belong
16 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Ja da sada sam imao 4 SEa i nijedan se nije nikada pokvario, jedino su znale one kao gljivice početi štekati, ali otvoriš maskicu, očistiš alkoholom i ko nov. Mobiteli su po meni za srednjeg korisnika najbolji izbor, jednostavni, dugotrasjni i sve. Imam 3 godine starog K800i i baterija mu još traje po tjedan dana, i svaka baterija još tako traje (F500i, K550i, K800i, X1)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Imao 2 SE - K700i i v630i. Stvarno izdržljivi i dobri mobiteli, ali SE je (po meni) debelo podbacio u zadnje vrijeme. Prije sam uvijek našao i ugledao neki odlični SE u ponudi, a u zadnje vrijeme jedino što mi se svidjelo je X1 - ostalo je po meni debela reciklaža ili samo nabijanje većeg fotoaparata/ekrana ili promjena dizajna. Nadam se da će im bolje krenuti. Konkurencija je uvjek dobra za nas korisnike - veća ponuda i raznolikost, a i pad cijena.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Prošao sam podosta modela SE-a i mogu reći da sam uvijek bio zadovoljan, a svi su oni i dan danas funcionalni. T68i još i sad radi kod mame, frend još ima T610 koji sam mu ustupio kad sam kupio K750i koji je definitivno bio best-buy svih vremena. Sada koristim C905 koji će vjerojatno još neko vrijeme potrajati dok Satiu ne padne cijena za cca 1k kuna. S obzirom da sam često na 2 mreže, iskušao sam kojekakve alternative (mislim, koja bi bila fora imati 2 SE-a ;-)) pa sam tako prošao nekoliko 6xxx Nokia (tko bi pamtio sve te modele) i moram priznati da nijedan mi nije bio ni približno dobar SE-u. U zadnje vrijeme sam još za jeftine pare dobio XM5800 ali moram priznati da mi se nije svidio i zamijenio sam ga iPhoneom.

No, vratimo se sagi sa SE-om - u obitelji su još prodefilirali S500i (prekrasan mobitel za žensku ruku , iako malo ponekad problematičan), K800i (sjajan, no prilično skup mobitel) te W980 (izvrstan walkman model). Svi spomenuti SE mobiteli još i dan danas rade, najveći trošak je bio zamjena maskice zbog mehaničkih oštećenja (ogrebotine kod pada), a jedino na S500 je mijenjan softver (badava, u garantnom roku). Uz sve mobitele je došao data kabel pa ga nisam trebao kupovati za masnu lovu (kao za neke druge).

Što se dizajna tiče stvarno ne vidim neke ozbiljnije zamjerke, a neki modeli su stvarno vrhunski, za razliku od recimo XM5800 koji mi je stvarno grozan.

 

Najveći problem SE-a je prevelika raspršenost modela gdje je teško napraviti pravi izbor i kupci su zbunjeni te nekoliko šlampavih grešaka sa nekoliko modela (V610 - katastrofa) zbog čega su stekli relativno loš imidž. Trenutno ima stvarno sjajnih modela, a neki tek dolaze, no morat će nešto spustiti cijene.

There's no business like showbusiness
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Bio sam fan Siemensa i samo Siemense koristio... bilo je tu puno modela, al naglasiti cu SL45i... Siemens je bio vrh vrhova u mobilnoj industriji... ali propali su...

Nakon Siemensa, presao sam na SE i takodjer, mogu isto to reci za njih... vrh vrhova, tehnologija nad tehnologijom... ali ni njima ne ide bas najbolje...

 

dokaz je to da ljudi kupuju ono sto im je zapisano u glavama, ono sto im reklame i marketing utulje u glavu... imam tu puno za reci...

 

OK dosao je taj super mega extra sexy iPhone... i rula... mislim da je to poruka SE ali i Nokiji... prestanite razvijati desetine modela po kvartalu i pocnite proizvoditi tek par modela godisnje, manje cete utrositi u razvoj, ali time omoguciti i mnogo vise vremena u odrzavanje i support istih modela... sto ce nam tolki izbor mobitela ? ono cista besmislica...

 

Trenutno koristim SE P1, prezadovoljan sam hardwareom, kvalitetom(ne OSem, ali nije bilo boljeg izbora u to vrijeme)... ali da se svakih 6mj izda novi FW i to barem 3-4 godine nakon izlaska... a ne prekinut razvoj nakon godinu dana... to je ono sto nas korisnike izludi, support koji je na razini nule... kolko je godina proslo od izlaska onog smeca zvanog iPhone2G ? ali je zato support omogucuo da to smece postane posten mobitel... a uskoro FW 4.0 bute to smece pretvorilo u vrhunsku spravicu... tolko vrhunsku da si cak i ja razmisljam o njemu...

 

SE, prigrlite ANDROID, dajte vasim developerima da pridonose razvoju te platforme, a ne gubiti vrijeme sa ocajnim symbianom... ANDROID ce vam omoguciti support mobitela godinama, bez prevelikog ulaganja u isto... (X10 je samo jedan najavljeni model, premalo za ozbiljno poduzece)

 

 

Al nazalost, mene ste izgubili(bar za sada), vrijeme za promijenom telefona je meni doslo... tu je sad tesko odabrati Motorola Droid ili Google Nexus One (mozda i pricekati Nexus Two)... neznam... vidijeti cemo sto novcanik i strast za gadgetom budu rekli :)

 

 

pozdrav

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu

Evo dobio od firme (već dugo)besplatni C902 cyber-shot,kao 5 megapixsela kamera,imao (james bond) a ono u stvari mob spor do zla ...

najnezadovolnij sa njim od svih mobova koje sam do sad imao i uopće se pitam kako je James Bond ostao živ sa tim mobitelom.Namigiva

sony ericsson za mene samo šminka šminka i reklama, i kako nebi bili u dugovima.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Nastavak lošeg poslovanja u Sony Ericssonu
masna_kosa kaže...

Vi ste ljudovi u dalekoj proslosti barem kad pricamo o mobitelima, sto nije iznendjujuce s obzirom da vas dosta nema za kruh. Anyway najbolji mobitel ikad je Nokia 6310i. Moje dida ga koristi od drugog svjetskog rata i baterija jos drzi mjesec dana.

 

http://i.testfreaks.nl/images/products/600x400/231/nokia-6310i.67303.jpg

ne, nismo u proslosti, nego se ne razbacujemo s lovom... ja mogu dat i 3000,4000kn za mobac, ali svake dvije godine, brze  ih ne mjenjam, jer sam shvatio da je to bacanje novca, bacanje je i ovako... al tu i tamo koji porok dobro dodje za dusu :)

 

 

a panasonic gd90 ? jedan od najizdrzljivijih mobitela ikad... izdrzljiviji od 6210, 6310, 3310 :)

sjecam se kad ga je frend bacao u zid iz sve snage... mobitel je radio i nije prestajao raditi, lcd nije puko... a nije prestajao ga bacat...   jao jao jao... istina u prahistoriji smo sad, al mozda zato jer su tada mobiteli uz odlicne dimnzije, nudili i odlicnu izradu... a da ne pricamo tu o pojedinim erricsonima... danas jednostavno fali slicnih uredjaja za ekstremnije uvijete... zidare, stolare, mehanicare, vodoinstalatere... kupi si mehanicar iphone pa? promjeni ga za par mjeseci jer shvati da je to smece od uredjaja u tim uvjetima.... :))))

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice