Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!

poruka: 14
|
čitano: 1.997
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!".
15 godina
offline
Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!

kako je Churchill govorio: We shall go on to the end. We shall fight in France, we shall fight on the seas and oceans, we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our island, whatever the cost may be. We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!

Ne kužim,ljudi su bili toliko uzbuđeni za Hololense a Glass flopnuo.Izgleda da je Google marketing u onoj stvari.

Osim toga treba se uzeti u obzir da je prva verzija bila prototip koji se prodavao samo po SAD-u.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!

Stvar je u tome da to nikada ne bude uspjelo sve dok se vizualno ne bude razlikovalo od običnih naočala, a od toga je još relativno daleko. 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!

Microsoftov sustav iste namjene je bolji. 

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!
rjakopec kaže...

Microsoftov sustav iste namjene je bolji. 

 Po kojim specifikacijama?Ne mogu se zamislit da sa Hololensom odem na kavu sa prijateljima.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!
g12356 kaže...

 Po kojim specifikacijama?Ne mogu se zamislit da sa Hololensom odem na kavu sa prijateljima.

 Zašto?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!
Onjegin kaže...
g12356 kaže...

 Po kojim specifikacijama?Ne mogu se zamislit da sa Hololensom odem na kavu sa prijateljima.

 Zašto?

 Žali se koliko god hoćeš na Glass-ov dizajn,ali manje je upadljiv od ovoga:

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!
g12356 kaže...
Onjegin kaže...
g12356 kaže...

 Po kojim specifikacijama?Ne mogu se zamislit da sa Hololensom odem na kavu sa prijateljima.

 Zašto?

 Žali se koliko god hoćeš na Glass-ov dizajn,ali manje je upadljiv od ovoga:

 Zivimo u svijetu rozih pantola, irokeza, zalizanaca, eksplozije boja i stilova, a ti ne zelis nositi malo drugacije naocale. Ok, razumijem.

13 godina
neaktivan
offline
Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!

Irokezu bi još i nosio,ali zato jer mi se sviđaju irokeze i Punk rock.

Razlika između Glassa i Hololensea nije takve prirode.Tj. nisi pobunjenik revolucionar ako nosiš hololens,nego izgledaš više kao čudak koji je ovisan o internetu.Sa glassom jest,isto šu biti jesi ovisnik o internetu ali to barem nije primjetljivo na udaljenosti većoj od 20 metara.A i Glass je otvoreniji uređaj,kao takav pristupačan raznim hombrew developerima i hackerima.
Dapače:
http://www.omgubuntu.co.uk/2013/05/ubuntu-gets-installed-on-google-glass

A eto ,svakako želim neki uređaj za Augmentiranu realnost(Čak ni virtualna realnost mi nije toliko zanimljiva koliko augmentirana,barem meni).

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2015 21:11 (g12356).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!

@g12356

 

Malo smo odmakli od teme, ali kao kolega ovisnik o Internetu moram te pitati.

 

Da li imaš potrebu da budeš na netu kad si s prijateljima na piću, kako si rekao?

 

Bog zna da sam samo na ovom forumu proveo tisuće sati, ali samo zato sto sam liječio usamljenost.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!
Onjegin kaže...

@g12356

 

Malo smo odmakli od teme, ali kao kolega ovisnik o Internetu moram te pitati.

 

Da li imaš potrebu da budeš na netu kad si s prijateljima na piću, kako si rekao?

 

Bog zna da sam samo na ovom forumu proveo tisuće sati, ali samo zato sto sam liječio usamljenost.

 Pa neznam baš.Ajde recimo,neki ljudi bi me zvali ovisnikom o internetu,neki jači ovisnici nebi.
Kada sam sa prijateljima naravno nemam baš veliku potrebu za netom.Ali odlična je stvar za to dok komunikacija malo zastane,Ili dok si u grupi prijatelja pa komunikacija ali si malo ispao iz trenutne teme razgovora.
Također tu je onaj faktor "ej gle kakvu sam zanimljivu web stranicu/sliku/video našao",ili argumentirate o nekoj temi i onda da potvrdiš svoj argument odeš na internet potražit "izvor".

Međutim možda bolje da nisam spomenuo internet,postoje bolji načini da se to prikaže.
PItanje je zašto ja smatram Augmentiranu realnost smatram boljom od virtualne realnosti(Internet je puno bliže virtualnoj nego Augmentiranoj npr. ali dosta onjemu)?
Pa zato jer je Augmentirana realnost najbolje opisana kao "Nadogradnja na realni svijet".
Kao takva ona ima puno primjena od korisnih tipa navigacija,do informativnih tipa AR wikipedia...ali nemojmo stati samo na tome,mogućnosti za entertainment  su isto beskonačne,jer nemojmo se varati,to su skoro pa hologrami.Dapače uz detekciju pokreta ti isti hologrami reagiraju i na podražaje.
AR bi mogla biti konkurent čak i npr. simulacijskim sportovima tipa paintball ili airsoft.Zamisli si da jednog dana naprave Call ofduty za takav hardver,gdje ti softver autogenerira mapu za tvoje dvorište(pošto je taj dio virtualan ništa nebi bilo ni razbito ako ne počneš šakama mahati)

Ukratko svoju maštu više nećeš morati ograničavati samo na virtualni svijet.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!
g12356 kaže...
Onjegin kaže...

@g12356

 

Malo smo odmakli od teme, ali kao kolega ovisnik o Internetu moram te pitati.

 

Da li imaš potrebu da budeš na netu kad si s prijateljima na piću, kako si rekao?

 

Bog zna da sam samo na ovom forumu proveo tisuće sati, ali samo zato sto sam liječio usamljenost.

 Pa neznam baš.Ajde recimo,neki ljudi bi me zvali ovisnikom o internetu,neki jači ovisnici nebi.
Kada sam sa prijateljima naravno nemam baš veliku potrebu za netom.Ali odlična je stvar za to dok komunikacija malo zastane,Ili dok si u grupi prijatelja pa komunikacija ali si malo ispao iz trenutne teme razgovora.
Također tu je onaj faktor "ej gle kakvu sam zanimljivu web stranicu/sliku/video našao",ili argumentirate o nekoj temi i onda da potvrdiš svoj argument odeš na internet potražit "izvor".

Međutim možda bolje da nisam spomenuo internet,postoje bolji načini da se to prikaže.
PItanje je zašto ja smatram Augmentiranu realnost smatram boljom od virtualne realnosti(Internet je puno bliže virtualnoj nego Augmentiranoj npr. ali dosta onjemu)?
Pa zato jer je Augmentirana realnost najbolje opisana kao "Nadogradnja na realni svijet".
Kao takva ona ima puno primjena od korisnih tipa navigacija,do informativnih tipa AR wikipedia...ali nemojmo stati samo na tome,mogućnosti za entertainment  su isto beskonačne,jer nemojmo se varati,to su skoro pa hologrami.Dapače uz detekciju pokreta ti isti hologrami reagiraju i na podražaje.
AR bi mogla biti konkurent čak i npr. simulacijskim sportovima tipa paintball ili airsoft.Zamisli si da jednog dana naprave Call ofduty za takav hardver,gdje ti softver autogenerira mapu za tvoje dvorište(pošto je taj dio virtualan ništa nebi bilo ni razbito ako ne počneš šakama mahati)

Ukratko svoju maštu više nećeš morati ograničavati samo na virtualni svijet.

Ne znam, meni se ne sviđa previše ideja miješanja virtualnog i stvarnog. Kao što si rekao, bude imalo mnogo praktičnih primjena, ali isto tako današnje tehnologije imaju puno praktičnih primjena, pa ih ljudi koriste prvenstveno za gluposti ili za biježanje od stvarnosti. Ljepota virtualnog i nestvarnog je upravo u tome, da je nestvarno i odvojeno od stvarnoga. Miješanje tih dviju stvari bi moglo dovesti više negativnih nego pozitivnih učinaka.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
13 godina
neaktivan
offline
Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!

Onaj tko nemože sam po sebi odvojiti virtualno od stvarnog ima vjerojatno još drugih razloga za posjet psihijatru(bez uvrede).
Ja mislim da se moja razlika u percepciji stvarnog i virtualnog samo pojačala od kada sam više na internetu.Moj osobni doživljaj barem.Više po principu da pronalazim više mana samoj realnosti.
Također virtualni pištolj u augmentiranoj realnosti nebi mogao naškoditi nikome.Osim onim ljudima koji su ionako i bez augmentirane realnosti slučaj za psihologa.Međutim i njima bi augmentirana realnost mogla poslužiti kao ispušni ventil po principu "pas koji laje ne grize".Ispušni ventili to ti iz osobnog iskustva kažem čuda čine.
A augmentirana realnost bi čak i neke prave ovisnike o internetu mogla povući natrag u barem taj kombinirano realno-virtualni svijet.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nema predaje - Google Glass 2 u pripremi!
g12356 kaže...

Onaj tko nemože sam po sebi odvojiti virtualno od stvarnog ima vjerojatno još drugih razloga za posjet psihijatru(bez uvrede).
Ja mislim da se moja razlika u percepciji stvarnog i virtualnog samo pojačala od kada sam više na internetu.Moj osobni doživljaj barem.

 E sad, ko ima bolji razlog posjeta psihijatru. Onaj tko je svjestan iluzije koju stvara mozak ili onaj ko joj sljepo vjeruje?
Tehnologija će omogućit ljudima da to pitanje uvide, a tko će biti mentalno sposobniji to probavit porocijeni sam.
Michael Abrash se preko 10g. bavi direktno sa virtualnom stvarnošću tako da njegovo mišljenje možemo uzeti kao relevantno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice