Novo PlayStation superračunalo

poruka: 59
|
čitano: 8.511
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novo PlayStation superračunalo".
14 godina
offline
Novo PlayStation superračunalo

Ma to se oni pripremaju za Crysis 2.  {#}

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
39 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Novo PlayStation superračunalo

bas sam si razmisljo prije da ps3 koristim u svrhe encoda jer je prilicno mocno 

bio je neki program koji se instalira na windowsima pa je preko mreze spojen na ps3 

Znaci GUI na kompu,a ps3 radi encode 

1080p moze real time encode bit

 

ali sam odusto jer mi sve to klimavo bilo (sad si ponovo razmisljam)

jer za 1500kn nema jaceg stroja za tu svrhu

pirate king
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo

Opet vojna primjena... najbolje bi bilo da DARPA kupi Sony xD

Ili da Sony promijeni ime u Cyberdyne Systems

 

Vec je bilo neke price o navodenju balistickih projektila putem povezanih PlayStationa, ali se ne sjecam je li bila u pitanju dvojka ili trojka...

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
15 godina
protjeran
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
rustweaver kaže...

Opet vojna primjena... najbolje bi bilo da DARPA kupi Sony xD

Ili da Sony promijeni ime u Cyberdyne Systems

 

Vec je bilo neke price o navodenju balistickih projektila putem povezanih PlayStationa, ali se ne sjecam je li bila u pitanju dvojka ili trojka...

a neznam bas da je za ps2 jer on je slab i nema power pc arhitekturu 300mhz cpu tak nesto

pirate king
14 godina
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
hrvatskafarkasevec kaže...
rustweaver kaže...

Opet vojna primjena... najbolje bi bilo da DARPA kupi Sony xD

Ili da Sony promijeni ime u Cyberdyne Systems

 

Vec je bilo neke price o navodenju balistickih projektila putem povezanih PlayStationa, ali se ne sjecam je li bila u pitanju dvojka ili trojka...

a neznam bas da je za ps2 jer on je slab i nema power pc arhitekturu 300mhz cpu tak nesto

Emotion Engine 294.912Mhz, kod ovih slimova radi na 299mhz, tj. zaokruženo 300mhz-a. PSP ima isti proc, al je on još više naclockan pa ima 333mhz-a.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
16 godina
offline
Novo PlayStation superračunalo

A šatro bi imali toliki monitor, da se na njemu ne igraju.

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novo PlayStation superračunalo

Nešto mi fali u cijeloj priči... nemoguće da sve druge firme koje prave superračunala namjerno ih prave da troše 10x više struje i ne znaju to nikako optimirati, jedino Sony zna...

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
DigiMagic kaže...

Nešto mi fali u cijeloj priči... nemoguće da sve druge firme koje prave superračunala namjerno ih prave da troše 10x više struje i ne znaju to nikako optimirati, jedino Sony zna...

 

Sony prodaje te stare modele debelo ispod cjene i to nadoknađuje igrama 

pirate king
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 22:13 (hrvatskafarkasevec).
16 godina
neaktivan
offline
Novo PlayStation superračunalo

Meni nije jasno zašto ne koriste slim verzije sa nekom svojom verzijom Linuxa koji su njihovi programeri

napravili ili barem da su se dogovorili sa Sonyem za posebnu linux distribuciju samo za njih. Pa valjda Pentagon

ima neke programere tamo :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
Ian kaže...

Meni nije jasno zašto ne koriste slim verzije sa nekom svojom verzijom Linuxa koji su njihovi programeri

napravili ili barem da su se dogovorili sa Sonyem za posebnu linux distribuciju samo za njih. Pa valjda Pentagon

ima neke programere tamo :D

na slim nemoze linux 

pirate king
16 godina
neaktivan
offline
Novo PlayStation superračunalo

Naravno da ne može, nego sam mislio na Pentagon-Sony relacija ispod stola :)

Ali takve stvari nikad ne bi ni saznali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
Ian kaže...

Naravno da ne može, nego sam mislio na Pentagon-Sony relacija ispod stola :)

Ali takve stvari nikad ne bi ni saznali.

zasto bi se pentagon dogovarao sa sonyem kad moze s ibm-om ciji to jesu procesori...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
protjeran
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
Ian kaže...

Naravno da ne može, nego sam mislio na Pentagon-Sony relacija ispod stola :)

Ali takve stvari nikad ne bi ni saznali.

heh neznam kak bi se to sony-u to isplatilo jer oni nece kupit niti jednu igru tak da prodajom konzola njima samo su na gubitku,a da im ovi vise plate 

neznam kolko se onda njima isplati

pirate king
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
mogli su se dogovorit sa sonyem da im to omoguci, softverski pach ili tako nesto...
neshvacam zasto nisu uzeli punu cifru za superracunala i onda kupili koliko ih mogu, imali bi najjaci sustav na svijetu, jaci od tihanea
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
15 godina
protjeran
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
1337Code_breaker kaže...
mogli su se dogovorit sa sonyem da im to omoguci, softverski pach ili tako nesto...
neshvacam zasto nisu uzeli punu cifru za superracunala i onda kupili koliko ih mogu, imali bi najjaci sustav na svijetu, jaci od tihanea

nemaju se oni sta sa sony-em 

zato su bas i ugasili linux na ps3 radi takvih koji koriste u sve i svasta osim igranje,a ne da bi ima ga ponovo upalili

pirate king
16 godina
neaktivan
offline
Novo PlayStation superračunalo

Mogli su posebnu verziju konzole napravit upravo za ovakve stvari i dignut duplo cijenu da

imaju zaradu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
1337Code_breaker kaže...
mogli su se dogovorit sa sonyem da im to omoguci, softverski pach ili tako nesto...
neshvacam zasto nisu uzeli punu cifru za superracunala i onda kupili koliko ih mogu, imali bi najjaci sustav na svijetu, jaci od tihanea

To sve odavno postoji. I možeš kupiti takvo računalo, ako želiš. {#}

IBM je to davno razvio, ništa posebno specifično, jako skalabilno specifičnom modularnošću.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
Ian kaže...

Mogli su posebnu verziju konzole napravit upravo za ovakve stvari i dignut duplo cijenu da

imaju zaradu :)

 

 

Za Sony sa 77 milijardi $ prihoda 2 milijona su beznačajna

Za tisuće milijardi koje troši Američak vojska - još više

 

ovo je samo zanimljivost i niša više

16 godina
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
cinculator kaže...
Ian kaže...

Mogli su posebnu verziju konzole napravit upravo za ovakve stvari i dignut duplo cijenu da

imaju zaradu :)

 

 

Za Sony sa 77 milijardi $ prihoda 2 milijona su beznačajna

Za tisuće milijardi koje troši Američak vojska - još više

 

ovo je samo zanimljivost i niša više

Upravo tako, zanimljivost i ništa više. Gledajte na ovo kao još jedan eksperiment što učiniti sa računalnom snagom i marketingom.

 

Prvo: Američka vojska objavila je "detalje" da je napravila superračunalo od hrpe konzola. (zar stvarno mislite da je paranoidna amerika spremna na objavu relevantnih informacija vezanih uz njihovu obranu i sigurnost)

Drugo: Kao što cinculator spomenu brojke. (jeste li pomislili da Sony možda ovdje ima prste sa marketingom u dogovoru sa US army; "good guys" and "good guys", a sve za našu dobrobit)

Treće: Koristit će ih za satelitske snimke visoke rezolucije (obrada, a tu mogu uštediti nešto vremena), pomoć radarima (ključna riječ pomoć) i istraživanje umjetne inteligencije (ključna riječ istraživanje)

Četvrto: "No sikiriki" reče Edo, neće IBM, HP, Cray, SGI i ostali izgubit ništa naspram konzola (ne nužno Sony) bez obzira na potrošnju i cijenu jer ono pod brojem 5 u daljnjem tekstu je vrlo važno.

Peto: SIGURNOST. [da velikim slovima jer PS3 je razbijen nedavno ako se ne varam, iako uz velike muke i trud (PS3 jailbreak dolazi na USB-u zar ne? Možda griješim jer nemam nijednu konzolu osim PSOne i nisam baš upućen ko tu koga). Lakše je odbraniti sustav o kojem se malo zna i jedinstven je nego konzolu koja se prodaje u milijunima primjeraka i svatko hoće da joj probije zaštit(u)-e]

Da se razumijemo provaljuje se i u vrhunski sigurne sustave bez imalo problema izgleda, ali ipak je lakše braniti nešto relativno nepoznato nego nešto što je dostupno široj javnosti.

Šesto (moje osobno mišljenje): Bolje da su tu svu silu upregnuli u istraživačke svrhe (ali to sam ja i moj pacifizam)

 

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
15 godina
odjavljen
offline
Novo PlayStation superračunalo

Mali info: PS2 je masovno kupovan od stane AlQaide, proc je vađen i služio je za navođenje projektila.

 

OnTopic: Koliko su samo kontrolera ovi pobacali!!! Jedan SixSaxis kod nas košta 300 kn, a oni u smeće. 

 

EDIT: Koji Qrac vi dajete TD? Možete mi poslati i na PM, ako se bojite ovdje napisati.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 19:31 (vexx5555).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
hahahaha
mogli su prodati kontrolere, a za te pare kupit jos playstationa :D
jel znas mozda kako su ga koristili za navođenje, kojim softverom?
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
16 godina
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
1337Code_breaker kaže...
hahahaha
mogli su prodati kontrolere, a za te pare kupit jos playstationa :D
jel znas mozda kako su ga koristili za navođenje, kojim softverom?

 Ma ima ga na piratebay za skinut ziher! {#}

14 godina
neaktivan
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
jihad antivirus
get rid of western viruses vith nothing mor than a plejstation and a komputer :D
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
14 godina
offline
Novo PlayStation superračunalo

Meni stvarno nije jasno zašto koriste ps3 a ne mass pc? Jednostavno mi nema logike...

CTF Junky™ ︻┳═一 ᶠᶸᶜᵏᵧₒᵤ ┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ ▄▀▄▀▄▀ http://www.bug.hr/forum/userposts/kiki30o0/8389.aspx?sort=desc ▄▀▄▀▄▀
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novo PlayStation superračunalo

Samo treba znati lijepo servirati ljudima informacije kao što je ova i oni odmah vjeruju u to bez da malo koriste mozak.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
DAXY011 kaže...

Samo treba znati lijepo servirati ljudima informacije kao što je ova i oni odmah vjeruju u to bez da malo koriste mozak.

Jeli govoriš vojska nije nagomilala ps3? Možeš li pojasnit? Ili nemoš?

En taro kaboom
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 9:38 (KIKI3ooo).
16 godina
neaktivan
offline
Novo PlayStation superračunalo

Pa nije da Sonyu ovo ide u korist, svi znamo da je PS3 dosta dugo išao ispod cijene. Nije vojska glupa da kupi Cell procesor od IBM-a za višu cijenu od PS3 u to vrijeme. Zato na slim ne ide linux (vjerojatno).

 

Not advisable for tourists to visit the canals at night
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novo PlayStation superračunalo

Ma zašto nisu uzeli masu pcjeva nego masu ps3ca?

Ili onu kombinaciju cpu i gpu-a šta daje bolje rezultate, nego sami cpuovi?

Čak sam vidia da se neki kune u xbox i slazu super racunala od tih konzola - zašto slažu super računala od konzola a ne od cpu/gpu sistema, jedino ako ne dobijaju od sonyja veliki popust na kolićinu pa im se isplati, neznam...

En taro kaboom
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 9:48 (KIKI3ooo).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
KIKI3ooo kaže...

Ma zašto nisu uzeli masu pcjeva nego masu ps3ca?

Ili onu kombinaciju cpu i gpu-a šta daje bolje rezultate?

Čak sam vidia da se neki kune u xbox i slazu super racunala od tih konzola - zašto slažu superračunala od konzola a ne od cpu/gpu sistema, jedino ako ne dobijaju od sonyja veliki popust na kolićinu pa im se isplati, neznam...

Zato što je u vrijeme kupnje to bilo najjeftinije rješenje,ovo je par godina stara stvar samo što su tek sada pokazali kako to izgleda.

Xbox 360 umjesto ps3?Mora da se šališ?Koja bi topionica ploča bila u to vrijeme,hahaha

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
14 godina
offline
RE: Novo PlayStation superračunalo
AjgorR kaže...
KIKI3ooo kaže...

Ma zašto nisu uzeli masu pcjeva nego masu ps3ca?

Ili onu kombinaciju cpu i gpu-a šta daje bolje rezultate?

Čak sam vidia da se neki kune u xbox i slazu super racunala od tih konzola - zašto slažu superračunala od konzola a ne od cpu/gpu sistema, jedino ako ne dobijaju od sonyja veliki popust na kolićinu pa im se isplati, neznam...

Zato što je u vrijeme kupnje to bilo najjeftinije rješenje,ovo je par godina stara stvar samo što su tek sada pokazali kako to izgleda.

Xbox 360 umjesto ps3?Mora da se šališ?Koja bi topionica ploča bila u to vrijeme,hahaha

Znači prihvaćaš ps3 sisteme a ne xbox 360 sisteme? I to ima smisla? Ima smisla napravit superračunalo od jedne konzole a nema smisla napravit od druge konzole iste generacije?

U biti zašto sam ne provjeriš na googleu?

Uglavnom kažeš, da je znači jeftinije napravi super računalo od konzola nego od cpu/gpu kombinacije i da zbog toga isto rade u vojsci?

Što je jeftinije napravit? Moram isprobat ovo glasanje hehe

11 superaračunalo od konzola
2 superračunalo od cpu/gpu
1 od mass pc 2.5mhz računala
En taro kaboom
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 10:52 (KIKI3ooo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice