Tehnologija pazi na mlade vozače

poruka: 18
|
čitano: 1.669
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tehnologija pazi na mlade vozače".
16 godina
offline
Tehnologija pazi na mlade vozače

A jel se pod mladi vozač smatra i onaj tko položi sa 30 godina ili je on već dovoljno 'pametan' i 'iskusan' da može radi šta želi jer ima godina?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Tehnologija pazi na mlade vozače

pa ako gledas u smislu vozackog iskustva, onda da, a ako gledas po prosjeku godina onda ne

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tehnologija pazi na mlade vozače

Ne, mladi vozač je do 24. godine starosti.

Ovaj od 30 godina će u prosjeku biti staloženija, smirenija i iskusnija osoba od prosječnog tinejdžera.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tehnologija pazi na mlade vozače

Ne znam baš ovo za reflekse... Ja što sam stariji to bolje i brže reagiram. A vozim od 11. godine!

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tehnologija pazi na mlade vozače

ma ti si poseban slucaj svakako

xfact
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
=xfact= kaže...

ma ti si poseban slucaj svakako

 

A daj, kak si sladak {#}

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
Friday kaže...

Ne znam baš ovo za reflekse... Ja što sam stariji to bolje i brže reagiram. A vozim od 11. godine!

Netočno!

Brže reagiraš jer sa iskustvom ranije predviđaš i unaprijed znaš što će se u određenom trenutku dogoditi. Ako sada imaš 25 godina, onda zanemari moj tekst.

 

Mladi i neiskusni vozači i snažni auti - nema pomoči. Ludovanje će i dalje uzimati danak u životima. Kad je zgodna mica na desnom sjedalu nema te elektronike koja će zaustavit hormone.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
CTN962 kaže...
Friday kaže...

Ne znam baš ovo za reflekse... Ja što sam stariji to bolje i brže reagiram. A vozim od 11. godine!

Netočno!

Brže reagiraš jer sa iskustvom ranije predviđaš i unaprijed znaš što će se u određenom trenutku dogoditi. Ako sada imaš 25 godina, onda zanemari moj tekst.

 

 

A vidi, nisam baš star (33 godine) pa ne mislim da su mi refleksi zbog starosti sporiji. Definitivno bolje reagiram (da ne kažem brže). A uglavnom vozim troje djece sa sobom pa sam skroz naoštren kao mačka...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
Cheezl kaže...

Ne, mladi vozač je do 24. godine starosti.

Ovaj od 30 godina će u prosjeku biti staloženija, smirenija i iskusnija osoba od prosječnog tinejdžera.

Moje iskustvo govori drukcije. Onaj tko u nekakvim normalnim (17-20) godinama ne polozi vozacki najcesce je antitalent koji se boji voznje i smatra da to nije za njega. I u pravu je. Kad zbog posla ili nekog drugog razloga bude prisiljen poloziti sa 30-40 godina postaje bomba na cesti jer je to isti onaj antitalent, losijih osjetila samo odjednom misli da zna voziti. Iskustvo prijedjenih kilometara i prezivljenih situacija ne moze se nadoknaditi godinama starosti.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
BlueMax kaže...
Cheezl kaže...

Ne, mladi vozač je do 24. godine starosti.

Ovaj od 30 godina će u prosjeku biti staloženija, smirenija i iskusnija osoba od prosječnog tinejdžera.

Moje iskustvo govori drukcije. Onaj tko u nekakvim normalnim (17-20) godinama ne polozi vozacki najcesce je antitalent koji se boji voznje i smatra da to nije za njega. I u pravu je. Kad zbog posla ili nekog drugog razloga bude prisiljen poloziti sa 30-40 godina postaje bomba na cesti jer je to isti onaj antitalent, losijih osjetila samo odjednom misli da zna voziti. Iskustvo prijedjenih kilometara i prezivljenih situacija ne moze se nadoknaditi godinama starosti.

 

O da...

Moja stara je položila vozački sa svojih cca 35 godina. Ajme meni, i dan danas (nakon 20 i kusur godina) nitko se ne voli s njom voziti. Tako loše procjene trenutne situacije može valjda samo naša vlada napraviti. A prešla je pun kufer kilometara i svejedno.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Tehnologija pazi na mlade vozače

Srećom pa dolaze auti koji će sami voziti.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
Cheezl kaže...

Ne, mladi vozač je do 24. godine starosti.

Ovaj od 30 godina će u prosjeku biti staloženija, smirenija i iskusnija osoba od prosječnog tinejdžera.

Na žalost tako je. Netko bez mozga je procjenio da su godine starosti umjesto godine vozačkog iskustva dobre za definiranje "mladosti" vozača.

Odmah se sjetim svojeg instruktora koji mi je tijekom vožnje pričao o gospođi u 40tim godinama koja već 90ti put pokušava položiti vozački.

 

Al .. sviđa mi se ovaj MyKey {#}

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
15 godina
offline
Tehnologija pazi na mlade vozače

još samo da mladi vozači počnu pazit na tehnologiju ... {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2014 16:00 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
BlueMax kaže...
Cheezl kaže...

Ne, mladi vozač je do 24. godine starosti.

Ovaj od 30 godina će u prosjeku biti staloženija, smirenija i iskusnija osoba od prosječnog tinejdžera.

Moje iskustvo govori drukcije. Onaj tko u nekakvim normalnim (17-20) godinama ne polozi vozacki najcesce je antitalent koji se boji voznje i smatra da to nije za njega. I u pravu je. Kad zbog posla ili nekog drugog razloga bude prisiljen poloziti sa 30-40 godina postaje bomba na cesti jer je to isti onaj antitalent, losijih osjetila samo odjednom misli da zna voziti. Iskustvo prijedjenih kilometara i prezivljenih situacija ne moze se nadoknaditi godinama starosti.

ili nema 8000 kn u dzepu za vozacki

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
12 godina
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
domac5 kaže...
BlueMax kaže...
Cheezl kaže...

Ne, mladi vozač je do 24. godine starosti.

Ovaj od 30 godina će u prosjeku biti staloženija, smirenija i iskusnija osoba od prosječnog tinejdžera.

Moje iskustvo govori drukcije. Onaj tko u nekakvim normalnim (17-20) godinama ne polozi vozacki najcesce je antitalent koji se boji voznje i smatra da to nije za njega. I u pravu je. Kad zbog posla ili nekog drugog razloga bude prisiljen poloziti sa 30-40 godina postaje bomba na cesti jer je to isti onaj antitalent, losijih osjetila samo odjednom misli da zna voziti. Iskustvo prijedjenih kilometara i prezivljenih situacija ne moze se nadoknaditi godinama starosti.

ili nema 8000 kn u dzepu za vozacki

zato sam i napisao najcesce. s obzirom da se vozacki danas placa i u 24 rate bez kamata onaj tko ga zeli poloziti uglavnom ga moze i priustiti. U moje vrijeme se placalo iskljucivo gotovinom, mislim da me sve skupa izaslo oko 150 DEM :)

13 godina
offline
Tehnologija pazi na mlade vozače

kod mene dobivas uplatnice po cca 1100 kn jer nemaju fiskalnu blagajnu, hebemti grad kad je u njemu 1 autoskola i mogu sta oce i zato imaju tako visoku cijenu 

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
BlueMax kaže...
domac5 kaže...
BlueMax kaže...
Cheezl kaže...

Ne, mladi vozač je do 24. godine starosti.

Ovaj od 30 godina će u prosjeku biti staloženija, smirenija i iskusnija osoba od prosječnog tinejdžera.

Moje iskustvo govori drukcije. Onaj tko u nekakvim normalnim (17-20) godinama ne polozi vozacki najcesce je antitalent koji se boji voznje i smatra da to nije za njega. I u pravu je. Kad zbog posla ili nekog drugog razloga bude prisiljen poloziti sa 30-40 godina postaje bomba na cesti jer je to isti onaj antitalent, losijih osjetila samo odjednom misli da zna voziti. Iskustvo prijedjenih kilometara i prezivljenih situacija ne moze se nadoknaditi godinama starosti.

ili nema 8000 kn u dzepu za vozacki

zato sam i napisao najcesce. s obzirom da se vozacki danas placa i u 24 rate bez kamata onaj tko ga zeli poloziti uglavnom ga moze i priustiti. U moje vrijeme se placalo iskljucivo gotovinom, mislim da me sve skupa izaslo oko 150 DEM :)

Daj daj, kakve 24 rate? To vuces iz straznjice?

Polozio vozacki prvi radni dan ove godine jer nemre svatko pljunut ~8k kuna u srednjoj skoli, sama autoskola je dala opciju na 8 rata po ~720 kuna, pa + ljecnicki + ostale gluposti koja se nakupe( a polozio sve od prve).

Dok se pojedinci voze od svoje 18. jer ih mogu roditelji/deda/baba isfinancirat to nije slucaj za sve. Pojedincima je trebalo i do 5. puta da poloze s 18. pa se danas ne usude ni sjest u auto. Ista stvar i za starije ljude, nekom nije bilo financijski isplativo polagat vozacki, ako ti je posao bio blizu ili te netko tvoj mogao odvest unutar 5 minuta na radno mjesto nebi ti palo na pamet odvojiti 3 place za vozacki. Nit moze dvoje ljudi vozit isti auto na dva razlicita mjesta u isto vrijeme. Nit si moze svatko priustiti auto.

 

bluemax generaliziras i pises totalne nebuloze zbog toga.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 11:33 (Ante).
12 godina
offline
Re: Tehnologija pazi na mlade vozače
Ante kaže...

Daj daj, kakve 24 rate? To vuces iz straznjice?

Polozio vozacki prvi radni dan ove godine jer nemre svatko pljunut ~8k kuna u srednjoj skoli, sama autoskola je dala opciju na 8 rata po ~720 kuna, pa + ljecnicki + ostale gluposti koja se nakupe( a polozio sve od prve).

Dok se pojedinci voze od svoje 18. jer ih mogu roditelji/deda/baba isfinancirat to nije slucaj za sve. Pojedincima je trebalo i do 5. puta da poloze s 18. pa se danas ne usude ni sjest u auto. Ista stvar i za starije ljude, nekom nije bilo financijski isplativo polagat vozacki, ako ti je posao bio blizu ili te netko tvoj mogao odvest unutar 5 minuta na radno mjesto nebi ti palo na pamet odvojiti 3 place za vozacki. Nit moze dvoje ljudi vozit isti auto na dva razlicita mjesta u isto vrijeme. Nit si moze svatko priustiti auto.

 

bluemax generaliziras i pises totalne nebuloze zbog toga.

Ajmo redom:

 

 

prvo: 

 

Daj daj, kakve 24 rate? To vuces iz straznjice? - http://www.autoskola-retrovizor.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=6

 

Prva auto skola koju sam otvorio nudi placanje u 24 a cak i 36 rata. Vjerujem ako jedna to omogucava da to cine i ostale. E sad, ako u tvom selu ima samo jedna auto skola koja daje na maksimalno osam rata to ne znaci da ja pisem nebuloze kad kazem da se danas moze poloziti na 24 rate.

 

drugo: pisem iz vlastitog iskustva i upotrijebio sam rijec "najcesce".

 

trece: kazes starijim ljudima financijski nije bilo isplativo poloziti vozacki? ne znam sto ti smatras pod "starijim ljudima" ali vec sam napisao da sam ja vozacki polozio za 150DEM. Prije toga je bilo i jeftinije. Kao sedamnaestogodisnji klinac koji je sezonski radio u skoli jedrenja ja taj iznos nisam osjetio. 150DEM tada su kostale Levi's 501 traperice koje je svak imao. Ako je nekome "financijski neisplativo" bilo platiti za vozacki ispit cijenu jednih traperica onda dobro, ja pricam nebuloze a ti mudro zboris.

 

cetvrto: ne moze si svak priustiti auto? 

ko govori o autu? govorim o vozackom ispitu koji je danas stvar osnovne kulture. ja sam prvi auto kupio sa 25 godina a do tad sam skupio bar 200 000 km vozeci ocev, prijateljev, curin, od jednog posla, od drugog posla....

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 16:17 (BlueMax).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice