UŽIVO: Stiže iPhone X

poruka: 205
|
čitano: 25.127
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "UŽIVO: Stiže iPhone X".
15 godina
offline
UŽIVO: Stiže iPhone X

nema veze kaj je ekran manji od onog kaj apple reklamira, svakom s malo mozga je jasno da ne može gledati ona dva čoška gore ko neki efektivan ekran. druga stvar je da je 5.5 incha odlicna stvar u tom form factoru koji ima iphone x... stvarno me zanima kakva ce biti baterija na x-u, treba isto imati na umu da iphone puno bolje drži bateriju u standby-u te ako ste kao ja da večinu vremena ne dirate mobitel, onda vam baterija na iphone 7 drži dulje od s7 recimo... meni osobno najveca briga je face id, ako to smeće ne radi 100% vremena onda je to promašen mobitel... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X

"nema veze kaj je ekran manji od onog kaj apple reklamira". Znaci lazu al nema veze.....

Face id ma kako savrseno radio je sporiji od touchid.... Iznudjen potez od applea da bi uglavio bezeless ekran jer konkurencija odmice....

16 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Syke kaže...

Tipična Apple prezentacija i dobri proizvodi, pogotovo X model. Čekam da dođu u HR da vidim cijene.

Šta imaš čekat, bit če minimalno 8000kn fučkaj ga, pa ti dalje čekaj kolko hočeš.

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
15 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X

pa može meni reklamirati bilo tko bilo kaj, na meni je da to provjerim i da ne padnem na gluposti koje se reklamiraju... jbt pa kaj smo od jucer da vjerujemo reklamama i marketingu... 

tek kad isprobamo face id onda možemo zaključit jel sporiji ili nije... a za sad možemo konstatirati jedino da je drugačija mehanika otključavanja

8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X

Pa mora biti sporiji jer sa touchid tj sa fingerprint otkljucavanje pocinje dok vadis mob iz dzepa i dok pogledas u njega vec je otkljucan a kod faceid to je nemoguce.....Pa barem su jabucari osjetljivi na te mili sekunde razlike....

15 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X

Tak i tak počneš koristiti mobitel tek kad pogledaš u njega. Ja nisam jabučar ni bilo kakav fan boy, ali svaka mili sekunda laga mi ide na živce na bilo kojem mobitelu, pogotovo onom koji košta ko današnji flagshipovi... 

12 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
kerum kaže...

Da je FHD nitko ne bi nista rekao, ali nije nego je 720p. Razlika je tu jasno vidljiva, iznad FHD nema smisla ici.

 

Jos par tragikomicnih stvari:

1. QC punjac nije ukljucen u paprenu cijenu iPhona X te se mora poprilicno nadoplatiti - link

2. I onako male baterije su sada jos manje, ali glavno da je na svim modelim grba oko kamere jos izrazenija no sto je bila - link

3. Konacno demistifikacija marketinske velicine ekrana (vec mi je bilo cudno kako nitko drugi to nije primjetio za vrijeme keynotea) - efektivna dijagonala je 5.56” - link

 Razlika nije vidljiva nego je primjetna kad se dobro zagledaš. i što onda? Ponavljam, minuta dužeg trajanja baterije mi više znači. Da ne bi bilo zabune, ne sviđa mi se ni jedan iPhone nakon 4S i koristim mobitel s rezolucijom 2960x1440 (naravno, smanjenom na 720p baš zbog tih "nekoliko" minuta dužeg trajanja baterije).

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
BlueMax kaže...

 Razlika nije vidljiva nego je primjetna kad se dobro zagledaš. i što onda? Ponavljam, minuta dužeg trajanja baterije mi više znači. Da ne bi bilo zabune, ne sviđa mi se ni jedan iPhone nakon 4S i koristim mobitel s rezolucijom 2960x1440 (naravno, smanjenom na 720p baš zbog tih "nekoliko" minuta dužeg trajanja baterije).

Dakle, imaš auto sa 500 ks i koristiš ga samo u gradu. 

12 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
lovacmaki kaže...
BlueMax kaže...

 Razlika nije vidljiva nego je primjetna kad se dobro zagledaš. i što onda? Ponavljam, minuta dužeg trajanja baterije mi više znači. Da ne bi bilo zabune, ne sviđa mi se ni jedan iPhone nakon 4S i koristim mobitel s rezolucijom 2960x1440 (naravno, smanjenom na 720p baš zbog tih "nekoliko" minuta dužeg trajanja baterije).

Dakle, imaš auto sa 500 ks i koristiš ga samo u gradu. 

 Ta usporedba nikakve veze nema. Auto s 500KS po gradu troši više nego na otvorenoj cesti. Dapače, to bi se moglo reći onima koji doma gledaju fullHD na 55" a u džepu nose 4K s kojim razgovaraju, šalju poruke i surfaju na 5-6".

Trudim se iz mobitela izvući maksimum. Ako razliku primijetim tek kad se dobro zagledam tj. pokušavam je primijetiti to znači da je u svakodnevnoj upotrebi ne primjećujem, što opet znači da mi je nebitna. A za par postotaka baterije ne mogu reći da mi je nebitno. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
BlueMax kaže...

 Ta usporedba nikakve veze nema. Auto s 500KS po gradu troši više nego na otvorenoj cesti. Dapače, to bi se moglo reći onima koji doma gledaju fullHD na 55" a u džepu nose 4K s kojim razgovaraju, šalju poruke i surfaju na 5-6".

Trudim se iz mobitela izvući maksimum. Ako razliku primijetim tek kad se dobro zagledam tj. pokušavam je primijetiti to znači da je u svakodnevnoj upotrebi ne primjećujem, što opet znači da mi je nebitna. A za par postotaka baterije ne mogu reći da mi je nebitno. 

Zašto si uzeo takav mobitel umjesto nekog FHD koji zadovoljava tvoje potrebe?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2017 1:43 (lovacmaki).
9 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
BlueMax kaže...

 Ta usporedba nikakve veze nema. Auto s 500KS po gradu troši više nego na otvorenoj cesti. Dapače, to bi se moglo reći onima koji doma gledaju fullHD na 55" a u džepu nose 4K s kojim razgovaraju, šalju poruke i surfaju na 5-6".

Trudim se iz mobitela izvući maksimum. Ako razliku primijetim tek kad se dobro zagledam tj. pokušavam je primijetiti to znači da je u svakodnevnoj upotrebi ne primjećujem, što opet znači da mi je nebitna. A za par postotaka baterije ne mogu reći da mi je nebitno. 

i ja isto, zato je uvijek na najvecoj rezoluciji.

za dopisivanje i sl. gluposti nema nekog efekta, ali kad surfam web-om u desktop nacinu (sto na danasnjim velikim ekranima visoke rezolucije i brzim procesorima napokon nije problem), e onda mi nitko ne moze reci da je to "isto" i da ne vidi razliku bla bla.. moze reci svasta, ali dok ne proba stavit jedan pored drugog.. pa kad citas najsitnija slova i vidis koliko je lakse procitati i ono najsitnije kada je super ostro, onda zasto ne iskoristiti mogucnost, nego je osakatiti .. radi 1% baterije? aha super.. ne znam bas jesu tvoje postavke "izvlacenje maksimuma" ili moje..

inace ne podnosim te mobilne (polu) web stranice.

12 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
lovacmaki kaže...

Zašto si uzeo takav mobitel umjesto nekog FHD koji zadovoljava tvoje potrebe?

 Zbog 100 stvari među kojima rezolucija ekrana nije a njihovo navođenje baš i ne spada u temu o iPhoneu X. Zato samo par osnovnih:

 

- sviđa mi se dizajn

- bez problema vrti BIMX

- dobra kamera

- molili me iz t-coma da ostanem kod njih pa me mobitel došao "skoro besplatno"

- najbolji prikaz na jakom suncu

- ip68

....

9 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Cekaj. Ti dok vadis mob iz dzepa u dzepu gadas otisak prsta kako bi za pola sekunde prije pogledao u ekran od uredaja? I zbog toga navedenog je Face id promasaj? :D
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Flas1987 kaže...
Cekaj. Ti dok vadis mob iz dzepa u dzepu gadas otisak prsta kako bi za pola sekunde prije pogledao u ekran od uredaja? I zbog toga navedenog je Face id promasaj? :D

Kolega očito zna nešto više od nas ?! 

 

Utvaram si da je to njegov must belowed najvoljeniji feature!!!!! 

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Flas1987 kaže...
Cekaj. Ti dok vadis mob iz dzepa u dzepu gadas otisak prsta kako bi za pola sekunde prije pogledao u ekran od uredaja? I zbog toga navedenog je Face id promasaj? :D

 Sad odjednom pola sekunde nije nista a cijelu proslu godinu tupili o prvom mjestu na antutu a to pravi razliku od par ms ako i toliko. Sad pola sekunde nije nista.....Ccccc kako mijenjate pricu iz godine u godinu kako apple sustize konkurenciju ;)

13 godina
offline
UŽIVO: Stiže iPhone X

daj ne lupetajte, još nismo niti vidjeli koliko brzo i precizno radi face id. Uostalom masa ljudi niti ne koristi finger reader.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Ti si ko general Glasnovic. On u svima vidi Udbu a ti da su svi jabucari :D Ja imam S8, tako da si fulao.
8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
grzzi kaže...

daj ne lupetajte, još nismo niti vidjeli koliko brzo i precizno radi face id. Uostalom masa ljudi niti ne koristi finger reader.

 Da radi brzinom svjetlosti sporije je od fingerprinta. Moras pogledati u mob i povuci navise....

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Torent kaže...
grzzi kaže...

daj ne lupetajte, još nismo niti vidjeli koliko brzo i precizno radi face id. Uostalom masa ljudi niti ne koristi finger reader.

 Da radi brzinom svjetlosti sporije je od fingerprinta. Moras pogledati u mob i povuci navise....

Uvjeren sam kolega da nikada niste radili sa fingerprint senzorom jednog iPhone gadgeta ?! 

Ovo NIJE PROVOKACIJA, ali je zaključak/komentar, obzirom ste promašili u jednom detalju, kolika je razlika u brzini Face ID u odnosu na fingerprint senzor, koji NE MORAŠ uvijek točno stisnuti/dotaknuti?! 

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
ATJLučko kaže...
Torent kaže...
grzzi kaže...

daj ne lupetajte, još nismo niti vidjeli koliko brzo i precizno radi face id. Uostalom masa ljudi niti ne koristi finger reader.

 Da radi brzinom svjetlosti sporije je od fingerprinta. Moras pogledati u mob i povuci navise....

Uvjeren sam kolega da nikada niste radili sa fingerprint senzorom jednog iPhone gadgeta ?! 

Ovo NIJE PROVOKACIJA, ali je zaključak/komentar, obzirom ste promašili u jednom detalju, kolika je razlika u brzini Face ID u odnosu na fingerprint senzor, koji NE MORAŠ uvijek točno stisnuti/dotaknuti?! 

 Ne razumijem sta zelis reci. Da fp senzor nije brz na iphoneu? Pa godinama tupite suprotno....Brz je na mom mobu a siguran sam da ja na iphone puno brzi....

Kad pogledam u ekran on mi vec prikazuje informacije a na IPX moras cekati da ti ocita lice i povuci navise. Ma koliko to kratko trajalo duze je od nula. A znamo da je u IP svijetu svaka milisekunda zivotno bitna jer se placa fluidnost i brzina. Ili sad odjednom to vise nije tako?

6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Blade18 kaže...

Tak i tak počneš koristiti mobitel tek kad pogledaš u njega. 

 Eh, kako sam se od srca ovome nasmijao. Ali ne zato jer mislim nešto loše o tebi ili tvojoj poruci, nego si nekada mogao koristii mobitel i bez gledanja u njega.

12 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Torent kaže...
ATJLučko kaže...

Uvjeren sam kolega da nikada niste radili sa fingerprint senzorom jednog iPhone gadgeta ?! 

Ovo NIJE PROVOKACIJA, ali je zaključak/komentar, obzirom ste promašili u jednom detalju, kolika je razlika u brzini Face ID u odnosu na fingerprint senzor, koji NE MORAŠ uvijek točno stisnuti/dotaknuti?! 

 Ne razumijem sta zelis reci. Da fp senzor nije brz na iphoneu? Pa godinama tupite suprotno....Brz je na mom mobu a siguran sam da ja na iphone puno brzi....

Kad pogledam u ekran on mi vec prikazuje informacije a na IPX moras cekati da ti ocita lice i povuci navise. Ma koliko to kratko trajalo duze je od nula. A znamo da je u IP svijetu svaka milisekunda zivotno bitna jer se placa fluidnost i brzina. Ili sad odjednom to vise nije tako?

Meni je na iPhoneu 7 fingerpring senzor poprilicno nepouzdan. Cim su ruke i minimalno vlazne (od znoja npr.), odnosno ukoliko nisu suhe kao barut, senzor prestaje raditi. Nemam iskustva sa senzorima na drugim uredajima tako da ne mogu znati je li to do njihove izvedbe ili je cijela tehnologija takva.

16 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Moje je iskustvo apsolutno drukčije. Fingerprint senzor na iPhoneu funkcionira u 99% posto slučajeva, čak i kada su mi ruke vlažne.

S druge strane, na npr. Huawei Mate 7, čak i u idealnim uvjetima znao je često ne funkcionirati. Najgore mi je bilo na Huawei ShotX (ne radi samog senzora koliko radi njegove glupe pozicije) gdje sam na kraju isključio otključavanje otiskom i prebacio se na screen pattern.
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X

NA andoridima nisam nikad koristio senzor otiska prsta do ove godine tj prosle godine. Ni an jednom samsungu nije radilo kako treba i bilo vrlo nepouzdano. Sada na huaweiima vidim da radi odlicno Na iphoneu koliko znam i koliko sam vidio radio je odlicno i sad su to uklonili i zamijenuli puno sporijom i komplikovanijom tehnologijom. Veliki korak nazad u prakticnosti.  Fanbojevi stite kao i obicno sve sto apple napravi ma kakvo to bilo.  Kriticnost nula. Zato i jeste tako kako jest. 

13 godina
offline
UŽIVO: Stiže iPhone X
Ne branim izbacivanje FP čitača, dapače, ali ne treba suditi prije nego se u praksi proba. Sumnjam da bi Apple samo tako to ubacio, a da nije pouzdano.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X

Ja to ne sporim ali je cinjenica da to jos uvijek niko ne zna ali lik odgovorno tvrdi da je ultra brz i pouzdan a zna koliko ja i ti.... ali ja sam hejter a on nije fanboy nego objektivan...

 

Cinjenica je da ne moze biti brzi i pozdaniji od fingerprinta jer to fizicki nije moguce.... sa fp mozes otkljucati prije nego pogeldas u mob a sa face id ne mozes i automatski ni teoretski faceid ne moze biti brzi. 

Face id moze biti pouzdan kao fp reader ali pouzdaniji ne moze biti....

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Torent kaže...

Ja to ne sporim ali je cinjenica da to jos uvijek niko ne zna ali lik odgovorno tvrdi da je ultra brz i pouzdan a zna koliko ja i ti.... ali ja sam hejter a on nije fanboy nego objektivan...

 

Cinjenica je da ne moze biti brzi i pozdaniji od fingerprinta jer to fizicki nije moguce.... sa fp mozes otkljucati prije nego pogeldas u mob a sa face id ne mozes i automatski ni teoretski faceid ne moze biti brzi. 

Face id moze biti pouzdan kao fp reader ali pouzdaniji ne moze biti....

 meni je bolje da su stavili face id ako nisu mogli integrirati čitač ispod ekrana. staviti ga na poleđinu je blasfemija. uostalom face id nudi veću sigurnost, a uvodi i nove senzore koji će se moći koristiti na još načina. uglavnom, ne znamo još koliko je precizan, a sama brzina je manji problem, dovoljno je da je brzo kao i otključavanje šifrom.

8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
More se staviti u power tipku...
15 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X

Sony je to odlično demonstrirao i zato danas svi furamo xperije... 

8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Ali apple to uvijek uradi kako treba 😂
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice