Konfiguracija vs. Napajanje

poruka: 16
|
čitano: 1.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija vs. Napajanje

Jel ovo http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=052.744.010 napajanje dovoljno za   ati radeon 3870, 2 Gb ddr2 ram 667 mhz, intel gigabyte    Ga 945 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis ----------------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Konfiguracija vs. Napajanje

da!... dosta ti je i 400 w za tu konfiguraciju

Hocu hd 4870 X2 da dode na 3000 kn :'( aaaaaaaa grrrrrrrrrr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje
jojo_surf kaže...

da!... dosta ti je i 400 w za tu konfiguraciju

 Nije jer za tu grafu treba napajanje najmanje 450 w.

To OCZ 500 W će biti sasvim dovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2008 15:59 (Captain Mitchel).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje
Captain Mitchel kaže...
 Nije jer za tu grafu treba napajanje najmanje 450 w.

To OCZ 500 W će biti sasvim dovoljan.

Za tu grafu ne treba sigurno 450W.

BTW, autor nije uopce naveo koji ce procesor koristiti, ali pretpostavljam da ce i fortron 400w biti sasvim dovoljan ...
E4600@2400MHz 1.16V,8600GTS,Seagate 320 GB,2GB DDR2@800MHz 4-4-4-12
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2008 16:13 (Bruno).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje
Bruno kaže...
Captain Mitchel kaže...
 Nije jer za tu grafu treba napajanje najmanje 450 w.

To OCZ 500 W će biti sasvim dovoljan.

Za tu grafu ne treba sigurno 450W.

BTW, autor nije uopce naveo koji ce procesor koristiti, ali pretpostavljam da ce i fortron 400w biti sasvim dovoljan ...

http://www.sapphiretech.com/uk/products/products_overview.php?gpid=219&grp=3

 

Skroz dole System Requirement

16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje
Captain Mitchel kaže...
Bruno kaže...
Captain Mitchel kaže...
 Nije jer za tu grafu treba napajanje najmanje 450 w.

To OCZ 500 W će biti sasvim dovoljan.

Za tu grafu ne treba sigurno 450W.

BTW, autor nije uopce naveo koji ce procesor koristiti, ali pretpostavljam da ce i fortron 400w biti sasvim dovoljan ...

http://www.sapphiretech.com/uk/products/products_overview.php?gpid=219&grp=3

 

Skroz dole System Requirement

 Da, i za HD4850 piše da je potrebno 450W (na stranicama proizvođača), a za nju je dovoljan i Fortron 400W uz neku solidnu konfiguraciju...

Uzmi Fortron PNF 400W (200kn, HGSpot), a ovih 300kn spremi u džep, jer je ovo napajanje presnažno za tvoju konfu.
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje

Joj, pa zar ima jos uvijek naivaca koji gledaju sto firme preporucaju za pozeljna napajanja. Smijeh

Ovaj fortron od 400W ti je dosta. Dobro ti kaze kompotko.

 

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija vs. Napajanje

Uzmi jače napajanje, 400W ti je premalo. Poslije češ upalit neki USB externi disk i cilo računalo če se smrznit. Da ne govorim da če ti jednog dana past napamet da vidiš koliki su ti naponi koje daje napajanje, pa če ti past mrak na oči. Možda i hoće radit, ali će ti loše voltaže s vremenom ubit komponente (u ovom kontekstu vremenom se odnosi na godinu dvije).

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje
frend ima c2d e 2220, 2 gige rama 2 optike 3 diska i 5870 na fotroni 350w pnf. i dovoljno je. ko veli da nije nema pojma. nema potrebe za prejakim napajanjima.
i nogom u guzicu je korak naprijed
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje

Jesi ti svjestan koliko snage vuce usb externi disk?

E da jesi, ne bi puknuo ovakvu glupost.

 

A to fortronovo 400w napajanje je zbilja kvalitetno napajanje i nemas nikakve brige.

Jako puno ljudi na forumu ga ima. I preporuceno je X puta tako da...

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija vs. Napajanje

Ajde da prije nego mi kažete da pričam gluposti provjerite što pričam. Daklem, stvar sa USB diskom je bila da se dobije na humoristićnom dojmu, al očito nije shvaćena. Al čvrsto stojim iza toga da je to loša odluka, a ljudi kao što ste vi mi donose kruh/pivu/votku na stol (servisiram računala ima jedno 10 godina). Dugoročno gledano tih 300 kn razlike u cijeni te košta novog računala, i dok neki računalo mijenjaju svako toliko, ja svoje promjenim svako 3-4 godine. 400W napajanje je dovoljno da zavrti većinu današnjih konfiguracija, al nije poanta da radi trenutno, nego da radi konstantno. Zamislite to kao recimo Passata s 1.2 motorom. Miće se on, al če riknut cijelo auto u roku od maks 10 godina. S druge strane s nekim 1.8 izdržat če i 20.

Why so serious???
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 23:03 (Cika Jova Zmaj).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje
Cika Jova Zmaj kaže...

Ajde da prije nego mi kažete da pričam gluposti provjerite što pričam. Daklem, stvar sa USB diskom je bila da se dobije na humoristićnom dojmu, al očito nije shvaćena. Al čvrsto stojim iza toga da je to loša odluka, a ljudi kao što ste vi mi donose kruh/pivu/votku na stol (servisiram računala ima jedno 10 godina). Dugoročno gledano tih 300 kn razlike u cijeni te košta novog računala, i dok neki računalo mijenjaju svako toliko, ja svoje promjenim svako 3-4 godine. 400W napajanje je dovoljno da zavrti većinu današnjih konfiguracija, al nije poanta da radi trenutno, nego da radi konstantno. Zamislite to kao recimo Passata s 1.2 motorom. Miće se on, al če riknut cijelo auto u roku od maks 10 godina. S druge strane s nekim 1.8 izdržat če i 20.

 3.5" imaju vlastitu napajanje, a 2.5" bez frke pokreće moj HP laptop, koji je poznat po jadnom napajanju.

EDIT: Na pouzdanom Watt calculatoru ova konfa troši 170W, dok Fortron 400W može ponuditi oko 350W, tj. dvije takve konfe može pokretat... I onda mi ti kažeš da će riknut kad ušteka disk... Ccc...


#smajli koji koluće očima#
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 23:19 (kompotko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija vs. Napajanje
 

" Al čvrsto stojim iza toga da je to loša odluka, a ljudi kao što ste vi mi donose kruh/pivu/votku na stol (servisiram računala ima jedno 10 godina)."

 

Hm....  Gdje ti to servisiras, uz ovo sve sto ti se donosi i ja bih tamo htio servisirati.Cool

 

"400W napajanje je dovoljno da zavrti većinu današnjih konfiguracija, al nije poanta da radi trenutno, nego da radi konstantno."

 

Ako je dovoljno, a je , cak i vise od toga, raditi ce i konstantno, napominjem jos jednom, radi se o fortronu od 400w a ne o nekom ms industrial ili codegen napajanju.

 

 

"Zamislite to kao recimo Passata s 1.2 motorom. Miće se on, al če riknut cijelo auto u roku od maks 10 godina. S druge strane s nekim 1.8 izdržat če i 20."

 

Ova usporedba nema veze s nikakvom logikom. Hoces reci da ista firma auta sa razlicitim motorima (a ima dosta firmi i modela koje imaju i 1.2 i 1.8 izvedbu) ima vecu trajnost u godinama???

 

Nadam se da i ne servisiras aute 10 god. Belji se

 

Nemoj se ljutit, malo se salim ali ne stoje ti ni usporedbe s autima ni tvdrnje da ce comp riknut zbog slabijeg napajanja.

 

Danas je upravo napajanje komponenta koja je pretjerana u vecini slucajeva pri kupnji racunala.

 

 

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija vs. Napajanje

Naravno bilo bi ti  dosta i napajanje od 400WSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija vs. Napajanje

Uzmi ti to napajanje od 500W i više da budeš siguran kasnije.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.00 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija vs. Napajanje

poslušaj kompotka i uzmi 400w od fortona(nadam se da sam dobro napisoSmijeh)...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice