Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.390.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Covjek koji barata svaki dan sa kompjuterima mi kaze da bi to trosilo 550-600 dakle na knap bi bilo... izracunao je na nekoj stranici tocno po komponentama...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ti stvarno mislis da je taj izracun na stranicama tocan? To je sve odprilike i uglavnom netocno.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Te stranice ni hurca ne valjaju, kupi wat meter pa ces vidjeti koliko grijese te stranice.
m.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/stvarna-potrosnja-sustava/165695

Evo ti ovdje neke vrijednosti. Imam ja foma wat meter ali nemam toliko jake komponente, ali cca u loadu 180w sa oc ba 4.5ghz
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Neznam ni sam sto da mislim sad... Pise da je minumum za Fury x 600w, ali znam da ona vuce najvise 400 max i klokani proc i sve ostalo jos negdje 150, tako da je to blizu 650 u svakom slucaju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma otkud izvlacis te brojke?? Cijeli tvoj sustav ne povuce preko 500w dok je oc a ne samo grafa. Ako i dalje nisi siguran uzmi wat meter pa vidi jer trositi 800kn bez veze nema nikakvog smisla. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 14:55 (Patrick_cro).
11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haremzg kaže...

Neznam ni sam sto da mislim sad... Pise da je minumum za Fury x 600w, ali znam da ona vuce najvise 400 max i klokani proc i sve ostalo jos negdje 150, tako da je to blizu 650 u svakom slucaju...

 Piše i na autobusu "polet" pa ne leti 

10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znaci vi sigurno mislite da je ovo dovoljno jako napajanje, jer ova Fury x je veliki potrosac, i jos kada klokan na 4,5 ili vise ovaj i7. Ssd, 2 hard diska, 2 venta :/

 

Naravno da mi nije svejedno dati 800 kn za novo napajanje, imam opciju da uzmem za ovaj kompjuter sto bi prodao - xfx 550w  za 250kn, ustedio bi 500kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 15:08 (Haremzg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To napajanje koje ti imas bez problema vozi tu konfiguraciju, kolko god da je klokas nece trositi vise od 450w. A onaj Corsair CX750M sta si mislio kupiti je žali bože, za te pare imaju 3-4 koplja kvalitetnija napajanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pridružujem se ostalim mišljenjima, a dolje ti je i nekoliko recenzija na kojima su dobili potrošnje uglavnom manje od 450-500 W s rastrošnijim procesorima od tvojeg. To su uglavnom testiranja s bench alatima i mjerenja iz zida.

 

i7-5960X @ 4,2 GHz - 445 W 

i7-3960X @ 4,5 GHz - 521 W

i7-4960X @ Stock - 378 W

i7-5960X @ 4 GHz - 420 W

i7-4790K @ Stock - 407 W

i7-4770K @ Stock - <350 W

 

Na TechPowerup i Tomshardware su dobili peak vrijednosti potrošnje same kartice pri bench alatima iznad 400 W, ali to je relevantno samo kao podatak vršnog opterećenja kartice. Uostalom, ako ćeš se referirati na taj podatak, onda moraš i uzeti u obzir kako XFX PRO 650 može isporučiti preko 700 W (720 W / 815 W) kroz određeno vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 15:55 (kiwi_91).
11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U prijevodu ne bacaj 800kn bezveze jer ti ne treba drugo napajanje

10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poslusat cu vas :) Testirat cu doduse u nekim programima kada sve spojim i klokam, ali i ja mislim da bi trebalo biti dovoljno...

 

Nije to Xfx Pro vec: Xfx TS 650w Easyrail Tehnology, valjda broncano. Nije Pro vec Ts, neznam, jel bitno to uopce...

 

I drugo pitanje, dali ce ovo napajanje sa njuskala biti ok za i5 2500k 4,2, i neku grafu tipa 280x najvise, taj kompet mislim prodat, nisam nasao nista drugo pametnije na njuskalu:

http://www.njuskalo.hr/kucista/xfx-pro-550w-rebrendiran-seasonic-s12ii-vrhunsko-napajanje-80-bronze-oglas-19532299

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 17:15 (Haremzg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

TS je jos bolji od PRO.

 

EDIT:

Mozes na tog XFX-a sa Njuškala, također pitaj ga za garanciju, ako je staro godinu i pol, moras imati jos toliko garancije, zato jer ta napajanja imaju 3 godine garancije u ducanu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 17:22 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima netko nesto dobro ili lose reci za Seasonic G Series 550 Watt? Ima mozda neka alternativa?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ja imam model od 450W koji je jel dosta sličan. Plusevi se znaju, kvaliteta, jamstvo, pouzdanost. Mana je samo jedna i to uvjetno a to je buka u određenoj mjeri ako pređeš s tim modelom od 550W jedno 300W. Sad koliko to kome smeta je druga stvar.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Ja imam model od 450W koji je jel dosta sličan. Plusevi se znaju, kvaliteta, jamstvo, pouzdanost. Mana je samo jedna i to uvjetno a to je buka u određenoj mjeri ako pređeš s tim modelom od 550W jedno 300W. Sad koliko to kome smeta je druga stvar.

 

Takvo opterecenje ce biti samo kad su slusalice na usima, pa nema brige 

 

Inace je tiho?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa s obzirom da komp koji ti imaš teško će doć ikad uopće do ili preko 300W loada i to će bit samo u gamingu pa ako imaš sluške nemaš brige. Da, inače je tiho odnosno nečujno je ispod 250W loada. Tako da nećeš ga nikad čuti osim u gaming scenariju.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Pa s obzirom da komp koji ti imaš teško će doć ikad uopće do ili preko 300W loada i to će bit samo u gamingu pa ako imaš sluške nemaš brige. Da, inače je tiho odnosno nečujno je ispod 250W loada. Tako da nećeš ga nikad čuti osim u gaming scenariju.

 

Ma ovo u info boxu je sve rasprodano davnih dana. Novi stroj je u procesu dizajniranja a samo me napajanje muci.

Zahvaljujem... 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U kojoj trgovini uzimaš? Jer ako si primjerice u Irskoj, jedna od mogućih trgovina bi bila Scan.co.uk i tamo je cijena G-550 poprilično visoka, odnosno za istu ili manju cijenu možeš uzeti RM650x, EVGA GS 650, EVGA G2 550, XFX XTR 550, Cyonic 550/650 (ista Seasonic platforma kao i kod EVGA GS modela).

I za koje komponente uzimaš ako se smije znati?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

U kojoj trgovini uzimaš? Jer ako si primjerice u Irskoj, jedna od mogućih trgovina bi bila Scan.co.uk i tamo je cijena G-550 poprilično visoka, odnosno za istu ili manju cijenu možeš uzeti RM650x, EVGA GS 650, EVGA G2 550, XFX XTR 550, Cyonic 550/650 (ista Seasonic platforma kao i kod EVGA GS modela).

I za koje komponente uzimaš ako se smije znati?

 

Bit ce preko computeruniverse najvjerojatnije.

A konfa ce biti otprilike i7 6700k, 970/1070...

Nista prezahtjevno

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Čini mi se da je onda G-550 dobar izbor za tih 81 €, a ako ti ne treba modularnost, možeš uštedjeti s XFX TS 550 Gold, ali nekako je 5-6 € premala razlika pa je na kraju bolji G-550. Seasonic vjerojatno ima bolju završnu obradu, a i na modularnoj pločici se nalazi još nekoliko kondenzatora koji dodatno "peglaju" napon.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Čini mi se da je onda G-550 dobar izbor za tih 81 €, a ako ti ne treba modularnost, možeš uštedjeti s XFX TS 550 Gold, ali nekako je 5-6 € premala razlika pa je na kraju bolji G-550. Seasonic vjerojatno ima bolju završnu obradu, a i na modularnoj pločici se nalazi još nekoliko kondenzatora koji dodatno "peglaju" napon.

 

Ma nisam ni gledao jel modularno - samo sam htio seasonica a da nije bolesno skup.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Friday kaže...
kiwi_91 kaže...

Čini mi se da je onda G-550 dobar izbor za tih 81 €, a ako ti ne treba modularnost, možeš uštedjeti s XFX TS 550 Gold, ali nekako je 5-6 € premala razlika pa je na kraju bolji G-550. Seasonic vjerojatno ima bolju završnu obradu, a i na modularnoj pločici se nalazi još nekoliko kondenzatora koji dodatno "peglaju" napon.

 

Ma nisam ni gledao jel modularno - samo sam htio seasonica a da nije bolesno skup.

 

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, tražim napajanje za konfu u moj PC do 400kn.. E sad, nađoh Fortran Hexa+ 400 za 316kn, Corsair VS350 za 305kn i Corsair VS450 za 319kn, sve u ADM-u. Vrijede li ta napajanja čemu ili je bolje da se protegnem do tih 400kn i uzmem nešto drugo?

(Vidim i da Fortran ima samo 4 pinski konektor za CPU a ja na matičnoj imam 8 pinski, hoće li to predstavljati kakav problem pri većim opterećenjima?)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

Tražim najjeftinije napajanje(ali opet da bude sigurno-da mi ne sprži ploču) za CPU:AMD Phenom X4 965 3,4GHZ BE i cooler ARCTIC Freezer 13, GPU:ATI Saphire 5770, RAM: 8GB DDR3 , 1X HDD 500GB SEGATE, 1X DVD/CD ROM, gigabyte matična(ga 880ga ud3h). Što bi mi preporučili?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2016 17:32 (nuk3r).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
nuk3r kaže...

Što bi mi preporučili?

FSP Hexa + 400W za cca. 300 kn.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Cimet kaže...

 Ako imaš 400kn, onda nemaš šta razmišljati. Fortron Hyper 500W!

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2016 20:57 (FakeDeath).
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prvo pozdrav svima.

Dali mi je ovaj moj fortron hyper 600w dosta za radeon r9 390 , procesor je i5 6402p, ili da cekam da izadu nereferentne rx 480 kao sto mi je bio prvotni plan ali sam nasao r9 390 po ok cijeni ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dovoljan je, ako si nasao pp dobroj cijeni uzimaj, ako ne cekaj referentne 480
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dodo400

 

a koja je to cijena po kojoj si našao?

Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

1900 stara mjesec dana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice