Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.412.019
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Azmo kaže...

Može preporuka napajanja za slijedeću konfiguraciju:

CPU                Intel Core i7 6700K

MBO              Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3

RAM              DDR4 16GB (2x8GB) PC4-21300 2666MHz CL16 Corsair Vengeance LPX Black
GPU               ASUS STRIX-R9390X-DC3OC-8GD5-GAMING
NAPAJANJE Thermaltake Smart SE 630W, modularno
KUČIŠTE      Fractal Design Define R4

 

Hardove i cooler mislim prenjet iz starog kompa. Također, mislim uzet u ADM dućanu pa da mi oni sve slože.

 Ma nemoj sada u ovo vrijeme dati 3500kn za R9 390X ni pod razno !!!! Već slijedeći mjesec će izać RX 480 uz jedno 1500kn manju cijenu i više nego upola manju potrošnju a vjerojatno sličnih ako ne i boljih performansi ili pričekaš malo i za slične pare uzmeš GTX 1070 koja je druga liga grafa.  Ako baš ne možeš čekati onda bolje uzmi za jedno 600kn manje ili R9 390 ili GTX 970. Ako si baš zapeo uzeti to onda ispod 550W napajanja i to kvalitetno ne gledaj. Kolege su spomenuli dobra napajanja.

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trenutno imam Phenoma II X4 965 i gtx 750, napajanje xilence 550w. Planiram promjeniti grafičku (GTX 970 ili RX 480 ili nesto u drugo u tom rangu, sto ce biti isplativije. Pretpostavljam da moje napajanje nije dovoljno jako, ili? Koliko bi snažno trebao uzet i koje? Molim savjet za model za klasično, a i za modularno napajanje (uzeo bih modularno ako se mogu tolko rastegnut).

 

Procesor bi možda promjenio na FX6300 ako cu s njim vise izvuc iz nove graficke(?), al trosi manje struje od Phenoma 965 ako se ne varam. Mijenjao sad procesor ili ne, do zime bi svakako uzeo ili Zena ili i5 novi (opet, ovisi sto ce biti isplativije). Pa molim savjet koje da napajanje uzmem :)

 

EDIT: vidim da medu bitnijim informacijama spada da naravno imam i hard, planiram ubacit ssd uskoro i sad imam 4gb rama, al isto gledam nadogradit na 8gb.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 20:43 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kako bi se ovo napajanje drzalo na ovoj konfi (Napajanje XILENCE RedWing R7 Edition, 600 W)

Phenom 965

8gb RAM

6870

asrock 970

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Radilo bi bez problema. To kupujes novo? polovno? koliko novaca? mozda se nadje nesto bolje, daj malo vise informacija.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

250kn novi. To mi je nekakav max. Moze nesto bolje?

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

Hellou,

 

trebao bi novo napajanje za 

amd fx 8320

gtx 950

8 GB ram

asrock 970

2 HDD

 

Ništa nije OC niti će biti u budućnosti.

 

Kupujem u instaru za ~ 300 kn.

 

xilence-500w-performance-c-atx-231-aktivan-pfc

 

xilence-500w-redwing-r7-edition-atx-231-pasivan-pfc

 

gigabyte-hercules-pro-power-supply-400w-akcija

 

Ili ima neko bolje za te novce?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Slosso kaže...

 

Hellou,

 

trebao bi novo napajanje za 

amd fx 8320

gtx 950

8 GB ram

asrock 970

2 HDD

 

Ništa nije OC niti će biti u budućnosti.

 

Kupujem u instaru za ~ 300 kn.

 

xilence-500w-performance-c-atx-231-aktivan-pfc

 

xilence-500w-redwing-r7-edition-atx-231-pasivan-pfc

 

gigabyte-hercules-pro-power-supply-400w-akcija

 

Ili ima neko bolje za te novce?

 Minimalno ovo napajanje stime da ni ono nije baš bajno no služit će svrsi

 

možete uzeti jeftiniji proc tipa fx 8300 i clokati ga a sada u ovo vrijeme se ne isplati uzimati nova gtx 970

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=210917

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 9:35 (hrčak).
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hvala na brzom odgovoru Hrčak.

Navedene komponente već imam samo mi treba napajanje (stari LC 6560 je izdahnuo prošli vikend). Grafička je GTX 950 (mislim da ne troši više od 100 W) a ne 970 zato si mislim da bi neko napajanje od 400-500 W trebalo biti dovoljno.

Trenutno nisam baš pri lovi pa mi treba nešto u rangu 300-350 kn da barem 1 godinu drži komponente.
11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Aha, pardon, ja sam pročitao gtx 970, onda uzmite slobodno bilo koje 500w po mogućnosti da ima 80+ certifikat

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Slosso kaže...
Hvala na brzom odgovoru Hrčak.

Navedene komponente već imam samo mi treba napajanje (stari LC 6560 je izdahnuo prošli vikend). Grafička je GTX 950 (mislim da ne troši više od 100 W) a ne 970 zato si mislim da bi neko napajanje od 400-500 W trebalo biti dovoljno.

Trenutno nisam baš pri lovi pa mi treba nešto u rangu 300-350 kn da barem 1 godinu drži komponente.

 http://www.adm.hr/product.asp?product=napajanje-xfx-p1-500b-xtfr-xfx-500w-xt-series&code=84128ADM

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slosso ako možeš se protegnuti do Fortron Hyper 500w, ako ne uzmi Hexu 400w

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo, skupio sam neke novce i mislim da mi je vrijeme za promjenu napajanja. Pošto sad imam 430w i prema izračunima je vrlo gusto, mislio sam uzet 650w da imam prostora jednom overclockat procesor, staviti jos jacu graficku itd. Dakle, da ne mijenjam ponovno napajanje onda ako nesto nadogradujem.

 

E sad, modularno ili ne? Razlika je samo estetika?

Kakve su marke Thermaltale, Fortron i Chieftec? Jel ih za razliku od 100-200 kuna bolje uzet nego Corsair?

I bilo napajanje modularno ili ne, jel trebam pazit da ima sve kablove koji su mi potrebni ili je to standard neki? Ovo Corsairovo na linku mi izgleda ko da ima premalo konektora na napajanju za spojit kablove.

 

Bitno mi je da je napajanje tiho.

 

Ovo sam našao sam:

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=211571

http://www.adm.hr/napajanje-fractal-integra-m-650w-80-bronze-modularno-jamstvo-36-mjeseci-120mm-ventilator/84036ADM/product/

 

Molim vas savjet ak ovo sto sam nasao valja nesto ili imate drugu preporuku, preko 650 kuna nebi isao. Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok, hvala :) Jel znaš možda kolko je tih on? Nema bas nekih podataka na internetu..

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to ti nebih znao...ako ti komp relativno malo trosi mislim da nemas brige oko buke ventilatora...

 

btw nisi napisao koje komponente imas??

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2016 0:09 (roby27).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ono Corsair napajanje koje spominješ bi trebalo bit tiho, sigurno tiše od Seasonica koji je linkan.

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Procesor: AMD FX6300

Grafička: GTX960

Matična: ASrock extreme 3 2.0

Ram: ripjaws 4gb 2133mhz ddr3

Hard: Westen Digital 1tb blue

 

Unutra još ide ssd, kingston hyper x 8gb 1866mhz umjesto ripjawsa i planiram overclockat procesor... Mislim da mi za to ne treba 650w, al par kuna je razlika od 550w, pa ako jednog dana trebam vise snage da ne da ne mijenjam i napajanje ponovo.

 

Mislim da cu onda uzet ovaj corsair ako nema boljih prijedloga, hvala :)

 

Btw, ne planiram mijenjat kuciste jos par mjeseci, al ima mozda neka kucista uz kojima mogu dobiti neko kvalitetno napajanje, pa da rijesim obje stvari odmah?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2016 11:57 (daniel2809).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

BOk

Kako ide kod Evge s 10 godina garancije, frend misli uzet ovo napajanje EVGA SuperNOVA 750 G2, piše 36 mjeseci garancije, a tako i na evga stranici za taj model 220-G2-0750-X2 je pisalo 3 godine, dok za neke piše 10 godina. Može mi to netko malo pojasnit?

 

hvala

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moras se registrirati na njihovoj stranici za jamstvo, onda dobis od njih 10 godina

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tony1999 kaže...

Ako napajanje otkaže u prve tri godine, onda ga reklamiraš gdje si ga kupio, a ako otkaže nakon toga, šalješ ga direktno proizvođaču.

EVGA ima jednu od najboljih podrški što sam u životu vidio, bez problema se možeš sve s njima dogovoriti, troškove slanja i vraćanja napajanja

s reklamacije snose oni sami.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

daniel2809

 

Osim prethodnih preporuka što su ti dale kolege preporučio bih i ovo:

 

XFX TS 550 Gold (od 612 kn; 2/5? god. jamstva)

Thermaltake TR2 500 Gold (od 542 kn; 3 god. jamstva)

Thermaltake TR2 600 Gold (od 595 kn; 3 god. jamstva)

 

Općenito, XFX TS 550 Gold vidim kao najkvalitetniji izbor, a i trebao bi biti relativno tih za tvoje uvjete. Ne znam može li se još uvijek dobiti 3% popusta na ovom forumu ako se uzme u Uzishopu, ali na PCE možeš dobiti taj popust. Oni daju 2 god. jamstva, ali vjerojatno bi se registracijom na netu trebalo dobiti 5 god. Iako je realno dovoljno i te 2 god. jer ako se do tada ništa ne dogodi, vrlo vjerojatno se neće ni u sljedeće 3 god.

Navedeni TT Gold modeli bi trebali biti najtiši od svih koji su ti bili preporučeni i vrlo su dobre kvalitete. Nedostatak je 3 god. jamstva.

 

To su sve nemodularni modeli pa ako želiš modularno, onda bih išao ili na Seasonic 620GM2 ili CX550M/CX650M. Seasonic ima kvalitetnije kondenzatore i potpuno je modularan, ali CX ima malo napredniju platformu, vrlo vjerojatno je tiši i ima dulje jamstvo (CX550M ima 3 god., ali preko Corsair-a bi trebalo biti 5 god.).

10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

i5 4460

gtx 980ti

16 gb kingston fury

2X SSD 1x 240GB 1x 120

 

 

Ako netko moze preporuciti neko napajanje do 500-600kn iz linksa? Hvala, ako moze i jeftinije bilo bi super, no ne zelim neko jeftino sranj* :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tireN1337 kaže...
Ako netko moze preporuciti neko napajanje do 500-600kn iz linksa? Hvala, ako moze i jeftinije bilo bi super, no ne zelim neko jeftino sranj* :D

Ajde da i tebe riješimo.

 

https://www.links.hr/hr/napajanje-550w-coolermaster-g550m-rs550-amaab1-eu-atx-v2-31-120mm-vent-modularno-pfc-052715110

 

Ako GTX 980 Ti kupuješ vani, možeš i napajanje uzeti vani isto.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2016 19:28 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

samo ne van europe ili iz uk jer ostali nemaju pravi ac konektor

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

daniel2809

 

Osim prethodnih preporuka što su ti dale kolege preporučio bih i ovo:

 

XFX TS 550 Gold (od 612 kn; 2/5? god. jamstva)

Thermaltake TR2 500 Gold (od 542 kn; 3 god. jamstva)

Thermaltake TR2 600 Gold (od 595 kn; 3 god. jamstva)

 

Općenito, XFX TS 550 Gold vidim kao najkvalitetniji izbor, a i trebao bi biti relativno tih za tvoje uvjete. Ne znam može li se još uvijek dobiti 3% popusta na ovom forumu ako se uzme u Uzishopu, ali na PCE možeš dobiti taj popust. Oni daju 2 god. jamstva, ali vjerojatno bi se registracijom na netu trebalo dobiti 5 god. Iako je realno dovoljno i te 2 god. jer ako se do tada ništa ne dogodi, vrlo vjerojatno se neće ni u sljedeće 3 god.

Navedeni TT Gold modeli bi trebali biti najtiši od svih koji su ti bili preporučeni i vrlo su dobre kvalitete. Nedostatak je 3 god. jamstva.

 

To su sve nemodularni modeli pa ako želiš modularno, onda bih išao ili na Seasonic 620GM2 ili CX550M/CX650M. Seasonic ima kvalitetnije kondenzatore i potpuno je modularan, ali CX ima malo napredniju platformu, vrlo vjerojatno je tiši i ima dulje jamstvo (CX550M ima 3 god., ali preko Corsair-a bi trebalo biti 5 god.).

 Puno hvala na detaljnom opisu! :)

 

Volio bih zbilja imat modularno, ne znam ako ima još neke prednosti u odnosu na klasičnu, al super mi je estetički kako izgleda stanje u kućištu.

Onda mogu mirne duše uzet Corsair?

 

Samo, ako ću imat neki ozbiljniji upgrade i overclock procesora, neće mi 550w biti malo? Vidim da je sad kolega dobio za 980ti preporučeno 550w, onda će valjda i meni bit dosta. Nije velika razlika u cijenu cx550 i cx650, al zašzo uzimat više ako mi ne treba :)

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

  Koliko snažno napajanje ti treba ovisi o tome što planiraš uzimati ? U pravilu samo svega nekoliko kombinacija najskupljih procesora i grafičkih zahtijeva jače napajanje od 550W tako da si vrlo vjerojatno dobar s tih 550W. U pravilu onaj tko uzima grafu od 7000kn i CPU od 5000 kn ni ne pita za napajanje nego uzima neko skupo i jako.

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa neke nedogradnje nemam u planu trenutno, al možda za pola godine godinu imam priliku i mogučnost uzeti i5 ili Zena i nekog Polaria, pa eto, samo mi je to na pameti da ne bude "kratko" onda :)

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
daniel2809 kaže...

Pa neke nedogradnje nemam u planu trenutno, al možda za pola godine godinu imam priliku i mogučnost uzeti i5 ili Zena i nekog Polaria, pa eto, samo mi je to na pameti da ne bude "kratko" onda :)

 pa sve to što si nabrojao ide sa sve nižom potrošnjom od ovog što je sad na tržištu, tako da nadogradnjom nemaš frke

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Super, hvala puno :)

Onda bi uzeo ovo: http://www.centro.hr/corsair-builder-series-cx550m-modular-power-supply-eu-version.aspx

 

Ima li takvo napajanje sve potrebno priključke i kablove uz sebe ili treba nešto provjeravat i kupovat posebno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zdravo!  Nisam iz Hrvatske i izvinjavam se ako imam neke greske u tekstu.

Kupio sam sledecu konfiguraciju:

Processor-intel i5 6500

Motherboard-Z170-k

RAM:2x 8gb kingston hyperx beast 2133mhz

Graphic card-R280 x 3gb

SSD-128gb

 

Sve ovo okrenem sa napajanje od mog kucista  coolermaster case 350sa 600w real power.

Pitanje je dali je to pravo napajanje i jel ok ili trebam nabaviti novo?

Hvala! ;)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice