Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.398.166
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Whoa,to je bilo brzo,hvala
hačoman
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Evo sad sam zavirio na njusku ,i naso sam to napajanje za 200kn +36mjeseci garancije,da ili ne?
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
vid_speed kaže...
Evo sad sam zavirio na njusku ,i naso sam to napajanje za 200kn +36mjeseci garancije,da ili ne?

"Kupljeno 29.1.2015., garancija 36 mjeseci", znači 29.01.2017. je napunilo 2 godine, ostalo je još nešto manje od godinu dana garancije, osobno bih rađe za 100kn više uzeo novo i nekorišteno sa 3 godine garancije klik

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2017 13:30 (ibme74).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Budem novo da mi unboxing bude sladji
hačoman
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam napajanje koje se često preporuča u ovoj temi - FSP (Fortron) Raider 550W. Staro je 2 godine, ima jamstvo još 3. Zamjenio bih ga za neko modularno i malo jače - 550-600W. Za koliko realno mogu prodati ovo i koje mi preporučujete kao zamjenu?

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zavisno o tome koliko želiš dati za novo:

 

Corsair RMx 550 / 650 (od 802 kn / od 873 kn; 2 (Uzi) / 7 /10 (preko Corsaira(?)) god. jamstva)

XFX XTR 550/650 (od 710 / od 810 kn; 2 (Uzi) / 5 god. jamstva)

Gigabyte G750H (od 750 kn; 5 god. jamstva)

Sama Armor 550 / 650 (od 646 kn / od 734 kn; 3 god. jamstva)

 

Od jeftinijeg postoje Seasonic 620 EVO (od 667 kn; 3 god. jamstva) ili Corsair CX650M (od 640 kn; 5 god. jamstva).

 

Za Raider-a pitaj u podforumu Procjena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 8:55 (kiwi_91).
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da za Raidera mogu dobiti oko 300kn, tako da mi se ne isplati još toliko dodavati za novo. Mislim da za sada ipak neću ništa mjenjati.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima tko Corsairovo rm850i napajanje?

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Još jedan razlog više zašto je Seasonic najbolji. :)

 

Seasonic PRIME - 12 godina jamstva

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za tu lovu koliko traze za 650w model nije ni cudno da daju toliko jamstva ako se ne varam oko 1700kn je 650w model

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...

Za tu lovu koliko traze za 650w model nije ni cudno da daju toliko jamstva ako se ne varam oko 1700kn je 650w model

Tako je nekako cijena 650W modela.

ps. napajanje izgleda super, samo recimo pitanje je koliko bi npr. meni bila isplativa nadogradnja sa EVGE 750 G2, 

iako opasno naginjem da to zamjenim.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 16:13 (Valentin17).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nakon 20 god ti se taman isplati 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...

Nakon 20 god ti se taman isplati 

LOL. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Svaka cast seasonicu ali rijetko tko ce kupiti taj proizvod po toj cijeni, inace i coolermaster ima vjerojatno i bolje napajanje link, inace najavljivana cijena je bila 1000$ a sada vidim da ga ima i po 400 eur. 

Review 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa, uzeo bih novo napajanje i dvoumim se između EVGA G3 650W i Corsaira RM650x, znam da su oboje vrhunska napajanja, ali ipak svi kažu da je EVGA nešto bolje i tiše, najveći problem je što EVGU moram naručivati iz inozemstva (vjerojatno alza), uzi shop ne dolazi u obzir jer je u alzi to napajanje cca. 850 kn dok je u uziju 1020 kn. Također EVGA ima dvije godine garancije (barem u trgovini) dok Corsair ima 7 godina. 

 

Ja sam više na strani Corsaira jer ga ima na našem tržištu, međutim ukoliko je EVGA stvarno bolja da bi se isplatilo spreman sam je naručiti izvana. Što vi mislite?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 19:02 (Reedy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Patrick_cro

 

Gold verzija PRIME-a od 650 W se može naći za nekih 950-1000 kn u Njemačkoj tako da bi ona eventualno mogla biti prodavaniji model od TD, ali da u pravilu ne predstavljaju baš "best-buy" kupnju. 

 

Taj CM nije super napredna MIJ varijanta. Ona se može pronaći na newegg-u za najavljenih 1000$ i isporuka izgleda kreće od 07.03.

 

 

Reedy

 

Mislim da čak G3 i nije baš tiši od RMx. Teško je pronaći recenziju G3 650 W, ali ako se usporede RMx 850 W i G3 850 W, onda se može vidjeti kako je razlika u buci gotovo pa neprimjetna, tj. oni su dobili da je pri nižim opterećenjima G3 nešto tiši, ali moguće da im je okruženje bilo bučnije ili je u pitanju mjerno odstupanje jer se ventilatori nisu vrtili tako da buka nije dolazila od napajanja. Moguće da je RMx-ova elektronika nešto bučnija, ali nekako sumnjam u to. U svakom slučaju je G3 malo bolji, ali sumnjam da bi korisnik to ikako mogao osjetiti pa mi nekako RMx isto ispada kao bolji izbor jer kao što kažeš, moguće ga je uzeti kod nas.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na cmstore.eu je moguće nabaviti zvjerku CM MasterWatt Maker 1200 MIJ za 1000 € pa ako netko uzme neka javi dojmove. :)

 

 

MS je proširio Platinum Pro ponudu s polumodularnim Bronze modelima čije cijene se kreću od 450 kn za 500 W. S obzirom da obični Platinum Pro modeli imaju nepoznatu platformu s ne baš kvalitetnim kondenzatorima (ChengX), nekako sumnjam da su na ovoj seriji nešto posebno unaprijedili u kvaliteti.

 

MS Platinum Pro 500 (od 450 kn; 1 god. jamstva)

MS Platinum Pro 600 (od 491 kn; 1 god. jamstva)

MS Platinum Pro 700 (od 588 kn; 1 god. jamstva)

 

Ne vidim ih isplativima pored Hyper M modela, a tu je Corsair CX450M (od 447 kn; 5 god. jamstva) pa čak i Zalman GVM serija (od 481 kn; 3 god. jamstva) sa svim japanskim kondenzatorima.

 

 

!!

Također se pojavila Thermaltake Toughpower Grand RGB serija koja bi uz Corsair RMx seriju mogla postati best-buy ponuda.

 

TT Toughpower Grand RGB 650 (od 820 kn; 7 god. jamstva, 10 god. kod proizvođača(?))

TT Toughpower Grand RGB 750 (od 893 kn; 7 god. jamstva, -||-)

TT Toughpower Grand RGB 850 (od 1031 kn; 7 god. jamstva, -||-)

 

Recenzije: 

650 W - 1

750 W - 1, 2, 34

850 W - 1, 2, 34

 

RMx serija je malo bolja na testiranjima i onima kojima je ključna niska buka je RMx i dalje najbolji izbor u tom cjenovnom rangu. TT je dobar za sve ostale jer je jeftiniji od RMx-a, ima vrlo dobru regulaciju napona i ostale karakteristike, svi kablovi su flat, RGB značajka te je unutra kvalitetna Sirtec/High Power platforma sa svim japanskim kondenzatorima. Nedostatak platforme bi mogao biti taj što je kompaktna pa je zagrijavanje komponenti potencijalno veće, no tu je jamstvo.

 

EDIT: Dodane još dvije recenzije 850 W.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 11:25 (kiwi_91).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Došla recenzija CM MIJ modela:

 

JonnyGURU

 

C/P iz zaključka: "If you want the best performance and don't have money, get an AX1500i or T2 1600W. If, however, you want the best build quality possible and don't mind a slight performance hit, you're not doing better than this unit."

 

Savršen rad na PCB-u i kvaliteta korištenih komponenti stvarno opravdavaju nešto lošiji rezultat regulacije napona na 3,3 V. Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi napajanje prošlo na testiranju kod Tomshardware i Techpowerup gdje imaju nešto napredniju opremu za testiranje.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

Može mišljenje o ovom napajanju?

 

https://www.instar-informatika.hr/napajanje-seasonic-ss-620gb-620w/0150794/product/

 

Na konfiguraciju i5 4460 (uskoro novi cooler), gtx 960 (uskoro nova radeon 580 kada izađe), 8gb rama. Naime, imam oko 1000kn budzeta pa trazim neki best buy (ne mora biti baš 1000kn) ali mora bit Instar. 

 

Nisu  mi baš jasna modularna napajanja pa ih nisam ni gledao, koliko znam razlika je jedino u kablovima (ispravka dobrodošla). 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Još uvijek nemam potvrdu je li taj Seasonic nova verzija s 'flat' kablovima i modernijim izgledom kućišta, ali ako jest, onda je to solidno napajanje i bilo bi dobar izbor za tvoju konfiguraciju da je buđet ograničen. Ovako bih preporučio barem XFX TS Gold 550 (650 kn; 5 god. jamstva) ili FSP Hydro X 550 (655 kn; 5 god. jamstva). XFX bi trebao biti tiši do nekih 200 W, a iza toga je FSP u prednosti. E sad, uzmemo li u obzir da će RX580 trošiti približno jednako kao i RX480, više od kvalitetnih 550 W nije potrebno, ali kako je XFX TS Gold 650 nepunih 30 kn skuplji od 550 W, mislim da se isplati uzeti taj jači model ako se odlučiš na XFX. Ima nešto više kabela (+1 PCI-e (s 2 priključka) i +1 SATA (s 2 priključka)) koji bi mogli praviti gužvu u kućištu, ali ipak bi 650 W trebalo raditi tiše, a ima i primarni kondenzator većeg kapaciteta te na poleđini PCB-a ima dodatna 2 tranzistora više za 12V u odnosu na 550 W, što potencijalno znači bolju regulaciju i manje opterećenje na pojedine tranz.

Recenzije TS Gold 550: 1 / 2

Recenzije TS Gold 650: 1 / 2 / 3

Recenzije FSP Hydro X 550: 1 / 2 / 3

 

Ako imaš volju dati 850 kn za napajanje, onda bi moj prvi izbor bio potpuno modularni Thermaltake Grand RGB 650 W (850 kn; 7 god. jamstva / 10 god. kod proizvođača). Osim što je modularan, potencijalno je i tiši, ima RGB, dulje jamstvo i moderniju platformu s učinkovitošću koja je jedna od boljih u kategoriji gold napajanja (ista platforma je u Silverstone Platinum modelima).

2-3 posta prije imaš recenzije.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Još uvijek nemam potvrdu je li taj Seasonic nova verzija s 'flat' kablovima i modernijim izgledom kućišta, ali ako jest, onda je to solidno napajanje i bilo bi dobar izbor za tvoju konfiguraciju da je buđet ograničen. Ovako bih preporučio barem XFX TS Gold 550 (650 kn; 5 god. jamstva) ili FSP Hydro X 550 (655 kn; 5 god. jamstva). XFX bi trebao biti tiši do nekih 200 W, a iza toga je FSP u prednosti. E sad, uzmemo li u obzir da će RX580 trošiti približno jednako kao i RX480, više od kvalitetnih 550 W nije potrebno, ali kako je XFX TS Gold 650 nepunih 30 kn skuplji od 550 W, mislim da se isplati uzeti taj jači model ako se odlučiš na XFX. Ima nešto više kabela (+1 PCI-e (s 2 priključka) i +1 SATA (s 2 priključka)) koji bi mogli praviti gužvu u kućištu, ali ipak bi 650 W trebalo raditi tiše, a ima i primarni kondenzator većeg kapaciteta te na poleđini PCB-a ima dodatna 2 tranzistora više za 12V u odnosu na 550 W, što potencijalno znači bolju regulaciju i manje opterećenje na pojedine tranz.

Recenzije TS Gold 550: 1 / 2

Recenzije TS Gold 650: 1 / 2 / 3

Recenzije FSP Hydro X 550: 1 / 2 / 3

 

Ako imaš volju dati 850 kn za napajanje, onda bi moj prvi izbor bio potpuno modularni Thermaltake Grand RGB 650 W (850 kn; 7 god. jamstva / 10 god. kod proizvođača). Osim što je modularan, potencijalno je i tiši, ima RGB, dulje jamstvo i moderniju platformu s učinkovitošću koja je jedna od boljih u kategoriji gold napajanja (ista platforma je u Silverstone Platinum modelima).

2-3 posta prije imaš recenzije.

 

Puno hvala na opširnom i informativnom odgovoru! Odlično je što ovdje ima znalaca pa ne moram postati na reddit i probirati preporuke jer 99% stvari ne mogu naći kod nas po razumnoj cijeni. :D Mislim da ću uzeti Thermaltake! Neka traje, možda se uštedi za bolju grafičku pa će napajanje svakako dobro doći. :)

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
nhooydz kaže...

 

Puno hvala na opširnom i informativnom odgovoru! Odlično je što ovdje ima znalaca pa ne moram postati na reddit i probirati preporuke jer 99% stvari ne mogu naći kod nas po razumnoj cijeni. :D Mislim da ću uzeti Thermaltake! Neka traje, možda se uštedi za bolju grafičku pa će napajanje svakako dobro doći. :)

Plus što ćeš tamo dobiti preporuke samo skupih modela poznatih proizvođača tipa Corsaira, EVGA i slično, njima ti je ovaj srednji rang napajanja "crap" (koji se kod nas realno najviše kupuje) 

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Koliko sam upoznat to je za njihov standard dosta jeftino dok je kod nas drugacija prica. Iako kada vidim da gtx1080ti na computeruniverse kosta skoro kao normala 1080 kod nas padne mi mrak na oci.
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prijatelj ostao bez napajanja, potrebna preporuka napajanja za  sapphire r9 280x ( g4560, b250m-vdh...),
verzija grafičke ima 8+6pin
mislio sam mu preporučiti fsp hyper 500, koje ja imam u svom pc-u, ali pošto cijeli tjedan neću biti kod kompa pa ne mogu provjeriti dali imam to dodatno 6 pinsko napajanje na njemu, a ne sjećam se da sam ga vidio.
Ako nema, što je drugo dobro uzeti za neku pristojnu cijenu, ( cca 400-500 kuna koliko košta hyper).

When we're good they never remember, when we're bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa da si na bilo kojoj stranici pogledao vidio bi da ima 2x 6+2 pina za gpu 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vidim da je trenutno na akciji FSP Hyper 700 (od 441 kn; 5 god. jamstva) pa kako je skuplji nekih 40 kn od 500 W, osobno bih išao na taj jači model. Jača varijanta bi trebala ipak imati bolje/kvalitetnije komponente, a i R9-280X zna pri visokim opterećenjima i OC povući dosta struje (>250-300 W) pa nije na odmet imati 700 W. Isto tako bi varijanta od 700 W trebala biti prosječno i oko 2% učinkovitija od slabije varijante ako je suditi po ovim recenzijama (500 W / 700 W).

 

Alternativa su Seasonic S12II 520 (od 494 kn; 3 god. jamstva) i Raider S 550 (od 490 kn; 5 god. jamstva). Seasonic vidim kao najkvalitetniju soluciju, iako ima kraćih 3 god. jamstva.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

trebao bih napajanje dostatno za rad 3x RX 470 graf. kartice...

isključivo sa ovog linka, koje napajanje bi bilo "best buy"?!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Namjena, proc?

 

Ako je za Bitcoin, onda bi definitivno preporuka bila za XFX TS 650 Gold (od 650 kn; 5 god. jamstva), ali njega nema u Abrakadabri. U Abrakadabri je trenutno sve poprilično skupo i tamo bi bilo isplativo nešto uzeti samo uz eventualni rođendanski popust (ako ga bude tijekom tjedna) i ovih 10% s VISA-om. No, evo osobno ne bih išao na ništa manje od Corsair-a CX650M (728 kn; 1 god. jamstva(!) / 5 god. kod proizvođača(?)), a može proći i Zalman GVM 700 (685 kn; 3 god. jamstva), budući da ima japanske kondenzatore.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Namjena, proc?

 

Ako je za Bitcoin, onda bi definitivno preporuka bila za XFX TS 650 Gold (od 650 kn; 5 god. jamstva), ali njega nema u Abrakadabri. U Abrakadabri je trenutno sve poprilično skupo i tamo bi bilo isplativo nešto uzeti samo uz eventualni rođendanski popust (ako ga bude tijekom tjedna) i ovih 10% s VISA-om. No, evo osobno ne bih išao na ništa manje od Corsair-a CX650M (728 kn; 1 god. jamstva(!) / 5 god. kod proizvođača(?)), a može proći i Zalman GVM 700 (685 kn; 3 god. jamstva), budući da ima japanske kondenzatore.

 

yep, za rudarenje altcoina...

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Trenutno imam Seasonic 620 M2 iz 2012. godine, ali ću ga dati sa trenutnim kompom, pa ću uzeti novo.

Konfa će biti Ryzen 1700, GTX970, SSD, HDD i to je manje više to. Kasnije (za koju god) možda upgradeam grafu ili ubodem drugi proc. Koje napajanje uzeti? Fortron Hyper M 700Wizgleda povoljnno, kakvo je? Ili uzeti drugi seasonic 620? 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice