Smjer cpu ventilatora u kućištu

poruka: 4
|
čitano: 1.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
smjer cpu ventilatora u kućištu

pozdrav ekipa, otišli mi neki ventovi i sad stavljam nove, no baš se našao pred pitanjima kojima se prije nisam bavio. 

 

u prilogu možete vidjet sliku kako su mi sad ventovi postavljeni. dakle imam stražnji, za kojeg sam stavio da ispuhuje zrak van. 

gornji ako se ne varam isto ispuhuje zrak na van. prednji (nije na slici) uvlači na unutar zrak. i od napajanja isto ide na van. 

 

je li to okej set-up, ili bi nešto tu mijenjali? 

 

i sad dolazimo glavnom pitanju koje me muči - a to je kako točno okrenut cpu fan? i to u dva pogleda - prvo, je li okej da ostane

ovako kako je na slici, dakle na donjoj strani hladnjaka (ispod njega ide gpu). ili je veća sreća postavit ga s gornje strane hladnjaka,

gdje je zatim iznad gornji vent. 

 

i drugo vezano pitanje - koji smjer uopće stavit cpu ventilator da puše - da baca zrak PREMA cooleru? ili da otphuje zrak SUPROTNO

od smjera coolera?

ako išta pomaže, kućište je Themarltake Black v9. 

 

puno hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: smjer cpu ventilatora u kućištu

Ako su temperature u normalnim granicama, nediraj ništa više dobro je to.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju.. PSN: ROZNER_GT
13 godina
neaktivan
offline
Re: smjer cpu ventilatora u kućištu

a temp je okej za sad, no i dalje nisam baš na čistu je li bolja opcija okrenut smjer venta prema cpu ili od cpu-a. napravio sam detaljno istraživanje, i ima argumenata za obje strane. s tim da mi je nešto uvjerljivija bila da ga okrenem prema cpu, te je trenutno u toj fazi. ako netko ima što po tom pitanju nadodat, svakako. 

16 godina
neaktivan
offline
Smjer cpu ventilatora u kućištu

Da ovaj kuler nije cudno postavljen. Ventilator dize vruc zrak sa graficke kartice i puse ga u hladnjak.

Svi kuleri zadnjih godina koje sam montirao, uzimaju zrak s prednje strane kucista, i pusu ga nazad. Samo silverstone raven vuce hladan zrak odozdo, ali u ravenu je cijeli setup rotiran 90 stepeni.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice