Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.398.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

mislis 151€  http://prntscr.com/kmht3h

 

svakako super kuciste za vodena

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
izvone kaže...

sad sam vidio lian-li PC O11DW. Cini mi se sada kao prvi pick za 130eur na casekingu,ima sve sto trazim...

 Super kućište, nećeš fulati!

 

Inače, ako ti neko kućište nema vertikal GPU, imaš za kupiti adaptere (coolermaster i cablemods) ali nisu nešto jeftini.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Molim pomoć s odabirom kućišta s RGB-om do oko 800 kn.

Airflow nije toliko bitan, ali filteri za prašinu jesu jer mi je soba puna iste.

Idealno bi bilo 3 RGB ventilatora s prednje i jedan sa stražnje strane.

 

Opcije za sada:

FSP CMT520 (sve odlično osim što nema filter s prednje strane): http://www.fsplifestyle.com/en/product/CMT520.html

 

Evolve 5X (jako nepopularno kućište, ne znam ima li filtere i nema uključene ventilatore): https://m.alzashop.com/evolveo-ray-5x-d5323562.htm

 

Je li moguća ugradnja filtera naknadno? Pretpostavljam da bi bitno utjecalo na estetiku. Kod kupnje ventilatora, je li se kupuje i kontrolor za rgb ili?

 

Još jedno pitanje, zašto su neka kucista dostupna samo na našem tržištu? Primjer: https://www.pcshop.hr/ms-dark-shadow-gaming-kuciste/0151367/product/

Jesu li to kućista koja se na drugim tržištima prodaju pod drugim imenima? Mogu li se saznati imena tih marki? Bitno mi je jer ne zelim kupiti kućište bez ijednog reviewa, osim ako nije samo rebrandirano kućište (pa onda nađem review za originalno, 'strano' kuciste).

 

Može i EU dućan, vodeno hlađenje mi ne treba.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

mislis 151€  http://prntscr.com/kmht3h

 

svakako super kuciste za vodena

 zapravo 137,jer naručujem u njemačku,al nije ni bitno,ima u proshopu,i još nekim shopovima koji nude i manje dostave.

Jakovp kaže...
izvone kaže...

sad sam vidio lian-li PC O11DW. Cini mi se sada kao prvi pick za 130eur na casekingu,ima sve sto trazim...

 Super kućište, nećeš fulati!

 

Inače, ako ti neko kućište nema vertikal GPU, imaš za kupiti adaptere (coolermaster i cablemods) ali nisu nešto jeftini.

 Nije ni ovaj po defaultu na vertical,trebam kupit dodatak od 60eur,pa me kućište dođe 200eur skoro,mada,nema veze,jer kad uzmem trajat će dugo,zato mora imat sve moje specifikacije,a ja ću to i platiti. Jel ti njihovi bracketi pašu na skoro sva kućišta? Ne volim kućišta rezat,ne izgleda mi lijepo.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
izvone kaže...
roby27 kaže...

mislis 151€  http://prntscr.com/kmht3h

 

svakako super kuciste za vodena

 zapravo 137,jer naručujem u njemačku,al nije ni bitno,ima u proshopu,i još nekim shopovima koji nude i manje dostave.

Jakovp kaže...
izvone kaže...

sad sam vidio lian-li PC O11DW. Cini mi se sada kao prvi pick za 130eur na casekingu,ima sve sto trazim...

 Super kućište, nećeš fulati!

 

Inače, ako ti neko kućište nema vertikal GPU, imaš za kupiti adaptere (coolermaster i cablemods) ali nisu nešto jeftini.

 Nije ni ovaj po defaultu na vertical,trebam kupit dodatak od 60eur,pa me kućište dođe 200eur skoro,mada,nema veze,jer kad uzmem trajat će dugo,zato mora imat sve moje specifikacije,a ja ću to i platiti. Jel ti njihovi bracketi pašu na skoro sva kućišta? Ne volim kućišta rezat,ne izgleda mi lijepo.

 

Ovako ti je:

 

sa coolermaster moraš rezati na većini kućišta, osim na onima koja nemaju limove između pci utora. Taj lian li nema, dakle s njim ne moraš rezati

 

sa cablemods ne moraš rezati jer daju kabeliće koji vire van

 

Ili uzmeš original dodatak da.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Coolermaster masterbox lite 5 rgb

Coolermaster masterbox 5 pro rgb

 

To mi iz glave na pamet pada da dolazi uz rgb ventovr

 

Druga stvar koju ti moram reci je da nemoj mislit da ti nije bitan airflow. To mislis dok ti ne napravi airflow problem a onda popizdis jer si bacio 800kn na staklenik u kojem ti sve kuha. Gledaj ovako, lijep case za pristojnim airflowom do 400-500kn pa kupi rgb ventove sam. Ionako je većina ovih ventova rgb na tim kucistima s ruznim glowom tj imaju onaj dojam crte po metlicama kad se okreću. Meni su osobno puno ljepsi ventovi sa rgb ringom i overglowom na metlice kao primjer na prvoj slici

Imas na aliexpressu aigo rgb ventove, mislim da je oko 200kn paket od 5 komada sa rgb kontrolerom za njih a mozes ih kupovsti i pojedinacno. Naravno nisu kao corsair af120 rgb ili tt ring ali su dobri ventovi i kosta paket kao jedan corsair tako da se po meni isplati

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Postoji li išta bolje za ovu cijenu od ovog kučišta. Treba prijatelju za novi mini build? Jeftin mu je ionako pc pa ne želi više od 200-300 kuna potrošit, a ovo mi se čini najbolje, a čak i najjeftinije za njegove potrebe.

https://www.centro.hr/kuciste-thermaltake-versa-h17.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mambinjo kaže...

Postoji li išta bolje za ovu cijenu od ovog kučišta. Treba prijatelju za novi mini build? Jeftin mu je ionako pc pa ne želi više od 200-300 kuna potrošit, a ovo mi se čini najbolje, a čak i najjeftinije za njegove potrebe.

https://www.centro.hr/kuciste-thermaltake-versa-h17.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Postoji, versa h18, isti oblik u veličina samo prednja strana s otvorima za protok zraka a razlika u cijeni je par kuna

Ja sam pregledao sve ducane u rh i do 300kn je to najbolje kućište i planiram ga i sam uzeti kad sjedne lova 

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Za nešto malo skuplje od 300 kn ima finih kućišta od SilentiumPC-a. Bar se nadam da su fina, sutra ili u ponedjeljak ću znati kad mi dolazi.

 

Uzeo Regnum RG4T, tri ventilatora, tri filtera za prašinu, a još i kaljeno staklo, pa i izgleda fino. Nadam se i da je kvalitetno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 21:39 (Kirkpatrick).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Istina, ali njemu treba micro atx kućište a ovo je atx ako dobro vidim na slikama

Javi dojmove kad dobiješ kućište, na slikama mi fino izgleda

Edit: i gdje se može naći to kućište malo preko 300kn? Ja ga jedino u futuri nalazim po 430kn

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 14:09 (pacijent007).
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Budem! Memorija i procesor se čekaju od dobavljaća pa se moram strpiti malo. :)

 

Ja sam uzeo u Mikronisu po 359 kuna, ali ima u Centru za 329.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Sad si mi bacio bubu u uho, trazio sam pristupačno kućište s prozračnom prednjom stranicom i psu shroudom ali nisam nasao ništa osim verse h18 da mi se sviđa ali ta silentium kutija ako je 350kn je odlična stvar 

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

U zadnjih par mjeseci sam pregledao pregršt raznih recenzija kućišta, u potrazi sa nećim što bih volio. Srce je željelo neki fini fractal, ali glava nije dala jer sam ionako skupljao za neku *budžet* konfiguraciju, nije imalo smisla uzimati nešto preskupo u ovom trenutku. Lagano se vratim u budućnosti na nešto takvo. Pa sam tako i naišao i na ovo kućište. Od tih ne-preskupih, a na oko sasvim pristojnih kućišta, i Modecom Oberon je možda zanimljivo. 300/350 (s kaljenim staklom) kuna.

 

Samo nažalost, recenzije i jednog i drugog samo na poljskom jeziku našao, pa ne znam što vele o samoj kvaliteti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 17:47 (Kirkpatrick).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Taj oberon je isto kućište kao ms winston samo s kaljenim staklom umjesto pleksija i s drugom značkom. Winstona sam uzeo bratu za konfu za 220kn i za tu lovu je izvanredno, dobar airflow, solidna izrada, dosta prostora za radit u njemu. Sad ne znam jel ti kaljeno staklo vrijedi ekstra 100kn 

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz, neki savjet za dobro manje kućište, sada imam coolermaster 342 elite, ali volio bih imati neko sa prozorčićem da se vide malo osvijetljene komponente iznutra :)

 

Ne treba biti bogznašto, do 400kn bih volio proći da mi stane gtx 1060/rx serija i cooler tipa LC 120 

Thx!

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Možda gore spomenuti Thermaltake H18?

 

MS Cube se čini zanimljiv: 

 

A meni se iznimno dopada (bar izgledom) Coolermaster Q300L: 

 

Ali, mislim da sva tri zahtjevaju dodatne ventilatore.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 16:54 (Kirkpatrick).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ms cube mi djeluje ekstremno zatvoreno, za htpc ili surf konfu okej ali za ozbiljnije konfiguracije mi djeluje premalo zraka

Q300l se i meni sviđa jako ali ga nema kod nas nigdje 

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ima ga u Uziju, ali dosta skupo, 460 kuna. Ako nekog nije frka kupovati od Mađara, ima ga za 320 (!) kuna u iponu. Doduše, s dostavom nekih 370-380 bi bilo vjerojatno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hm, nabava nije pokazala bila, mora da su raskinuli suradnju 

Mislim da cu se ipak drzati tt h18 jer ima psu shroud sto mi je bitno, imam nemodularno napajanje sa ruznim kablovima al to cu sleevat glavne kablove ali mi i dalje ostaje za sakriti ovaj višak 

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ovo kučište od SilentiumPC-a koje kolega uzima za 350kn izgleda odlično za te novce, i ja bi ga uzeno ali mi je preveliko, ja bi nešto manje, Meshify C mi bilo idealno ali skuuupo brate. Makar ako nalete neke nenadane pare možda se počastim s njim, a do onda ima tko kakvu ideju, nešto slično Meshify?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Mozda focus g mini kao jeftinija alternativa iako ne izgleda tako premium kao meshify c ali je dobro kuciste

Također ovaj q300l je isto zanimljiv ako trebaš manje kućište pogledaj i corsair spec 04 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 19:15 (pacijent007).
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

MS cube se i meni čini prekul, a i gledao sam ovaj Thermaltake. Budem još razmislio, thx! 

 

EDIT UHHH ovaj coolermaster me privlači više od moje djevojke! Need it!

 

Naručio s iPon-a, nisam se suzdržao, prekrasno je!

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 20:13 (maks0806).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

možda ne bi bilo loše baciti oko na ovu trgovinu i njihovu ponudu kućišta - link

imaju i neka starija kućišta poput fractal define r4 ili arc serije po dosta dobrim cijenama

a što je najbolje - da se dodatno pregovarati o cijeni, meni je za fractal arc mini spustio cijenu s oko 700 na 500 kuna prije četiri godine 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ah pa to je nas donkihoty s foruma, tko zna dal nas jos uvijek čita :-)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

DonkeyHOT, je pravi ljubitelj ASrock kučišta!

 

offtopic: šteta što smo izgubili takvog stručnjaka za PC HW...

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
Ah pa to je nas donkihoty s foruma, tko zna dal nas jos uvijek čita :-)

 misliš na vlasnika trgovine?

nisam to znao, meni je taj shop preporučio jedan kolega s foruma baš kad sam tražio fractala i rekao da je trgovina kod njih u sisku i da se s vlasnikom može pregovarati o cijeni

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tako je!
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Moje novo kuciste za narednih 5 godina.

Bila je velika nedoumica, Raijintek PAEAN ili on...

 

Kralj svih kucista... 

Postavicu jos slika kada budem stavljao komponente...

 

Lian Li PC-O11 WXC...

Putovao je iz Casekinga.de do Madjarske, iz Madjarske za Novi Sad iz Novog Sada za Bgd.

Prvi i jedini u Srbiji.

Ne mozete da zamislite kakav je nemam aparat visoke rezolucije da vam pokazem sitne detalje...

Jednostavno cak i ovi CORSAIR sto se sada prave i to povrsina... ma nema govora... Bio je i u igri CORSAIR 570X.

Ali on je suvise slican mom 650D.

Trebalo mi je nesto novo, drugacije malo, ne ono klasicno kuciste, prekriveno ili otkriveno napajanje, itd.

 

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 19:48 (eVGA-011).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eVGA-011 kaže...

Moje novo kuciste za narednih 5 godina.

Bila je velika nedoumica, Raijintek PAEAN ili on...

 

Kralj svih kucista... 

Postavicu jos slika kada budem stavljao komponente...

 

Lian Li PC-O11 WXC...

Putovao je iz Casekinga.de do Madjarske, iz Madjarske za Novi Sad iz Novog Sada za Bgd.

Prvi i jedini u Srbiji.

Ne mozete da zamislite kakav je nemam aparat visoke rezolucije da vam pokazem sitne detalje...

Jednostavno cak i ovi CORSAIR sto se sada prave i to povrsina... ma nema govora... Bio je i u igri CORSAIR 570X.

Ali on je suvise slican mom 650D.

Trebalo mi je nesto novo, drugacije malo, ne ono klasicno kuciste, prekriveno ili otkriveno napajanje, itd.

 

 

 

 

 

Svaka čast na prinovi! No, ako smijem pitati kako to da si uzeo njega, a ne O11-Dynamic?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Lijepo je, više mi se dopada od Raijinteka, koji jest zanimljiv, pogotovo kod sastavljanja, ali na kraju i ne baš tako. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 21:00 (Kirkpatrick).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice