Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.108.919
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Linux - pitanja i odgovori

Može li mi netko reći koliki utjecaj na performanse ima Wine?

 

Želio bih napraviti CPU benchmark usporedbu Windows-a i Linuxa,no ne uspijevam naći benchmarke koji rade i na jednom i na drugom pa sam mislio odvriti benchmarke u Linuxu preko Wine-a.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ne znam koliki, ali ce definitivno imati, to je cijeli dodatni layer.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
 
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
1domagoj1 kaže...

Ne znam koliki, ali ce definitivno imati, to je cijeli dodatni layer.

 Ah,šteta.

 

jedini benchmark koji se vrti na svim os-evima je Geekbench,ali košta kao suho zlato. Ostaje mi jedino da ih zamolim za akademsku licencu.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
Pranja kaže...

Može li mi netko reći koliki utjecaj na performanse ima Wine?

 

Želio bih napraviti CPU benchmark usporedbu Windows-a i Linuxa,no ne uspijevam naći benchmarke koji rade i na jednom i na drugom pa sam mislio odvriti benchmarke u Linuxu preko Wine-a.

 -wine je nužno zlo kad ga trebaš. Rezultati bi bili beskorisni na štetu linuxa koji za to nebi bio 'krivac'.

-Smisao bencha? Igra i iskorištevanje hardwarea? Vidi postove by hrvooje i novi (dal SUSE-KDE ..?) i korisit igre koje rade pod linuxom npr Quake. Bench je sintetika dok je stvarna situacija da si zadovoljna radom ili nisi. Opet to nije toliko stvar lunuxa koliko kvalitete drivera (ATI-nVidia i support za linux) i hardwarea. Hardware je isti, Igra je ista, tad razliku pripišeš driveru ili OSu...

 

ako je samo CPU benchanje, tad možeš probno npr 7z-ipati neki file (mali fileovi, veliki, 100MB, 10GB, kompresija, 32-64..).. ali opet je utjecaj hardwarea presudan, kao i različiti FS koji tad dolazi do izražaja. Npr kopiranje pod win-linux ide podjednakim brzinama, ali se linux obično bolje nosi kad kopiraš ogromne količine, radi, radi.. i sve napravi, dok se pod onim drugim OSom (zapravo FSom) znaju dešavati i problemi recimo termalne kalibracije i štucanja u tim trenutcima. To je više razlika između NTFS i npr EXT3.

 

prolistaj teme, pa spoji u neki smisleni test, budi objektivan (ne hvali/kudi OS za ono što nije 100% do njega). Možda se otkrije nešto korisno, možda samo to da igrača ind. preferira directx, kao i kompletan support za linux hardwarea.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 11:32 (ihush).
12 godina
odjavljen
offline
Linux - pitanja i odgovori

Pišem završni rad na temu usporedbe CPU performansi u Win/Linux. Zbog toga mi trebaju benchevi.

 

Cilj je dokazati/opovrgnuti da postoje razlike kako ti operativni sustavi koriste CPU.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Pranja kaže...

Pišem završni rad na temu usporedbe CPU performansi u Win/Linux. Zbog toga mi trebaju benchevi.

 

Cilj je dokazati/opovrgnuti da postoje razlike kako ti operativni sustavi koriste CPU.

http://www.phoronix.com/scan.php?page=home

 

http://www.phoronix.com/scan.php?page=category&item=Processors

Ad astra peronospora
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 12:27 (Bypass).
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

ako netko pokuša instalirati mint 13 xfce na jako staro računalo i grafička instalacija mu se prekine u pola zbog nedostatka memorije, treba prije pokretanja instalacije deinstalirat paket ubiguity-slideshow-mint sa sudo apt-get remove ubiquity-slideshow-mint

 

poslije instalacije prođe.

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

mark shuttleworth, osnivač ubuntua miče zajednicu iz razvoja ubuntua 13.04. koliko vidim, nisu baš pozitivni komentari, barem na g+

 

http://techcrunch.com/2012/10/18/canonical-ceo-mark-shuttleworth-tires-of-critics-moves-key-ubuntu-developments-out-of-public-eye/

 

http://www.markshuttleworth.com/archives/1200

 

*e da i izašao je novi ubuntu 12.10. nekako iznenada. il ja nisam pratio il je lošija medijska pokrivenost nego ranijih godina.

 

http://refugeeks.com/RefuGeeks/2012/10/ubuntu-12-10-new-features/

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 8:29 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Micanje zajednice je uvod u prelazak u komercijalu. Bye, bye, Ubuntu.

 

Ne mora biti nužno loše. Bolji support, više propertary stvari unutra (codeci)... Linux na kojem sve radi out-of-the-box (možda čak i neki bolji WINE) uz visoku razinu sigurnosti i skoro potpuni izostanak virusa i malwarea.

 

Ovisno o marketingu i implementaciji raznih featurea, možda nađe publiku koja će ga kupiti.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Samo uvođenje onog šoping lensa i nebuloznih rezultata pretrage sa Amazona  u dashu je bio početak komercijalizacije Ubuntua...a i onaj komentar na Ubuntuovim oficijelnim stranicama vezanim za Windows 8 je jako nisko...pa nije da je i Unity savršen...sad počinju zatvarati sistem...polako postaju upravo ono zbog čega su nekad nastali, stisnuti ko šupak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
E ljudi pomoc, sad vec par dana koristim linux mint na starom laptopu i pre zadovoljan za ono sta mi treba. E al ja bi htjeo promjenit onu zelenu boju u neku drugu, znaci kad sam u web pregledniku kad nesto oznacava i to da nije zeleno vec recimo svjetlo plavo. Kuzite na sta mislim? Radi se o ovom novom mintu s graf. suceljem "cimet" pa moze rijesenje problemcica
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

inače tu je i novi od canonicala neovisni kubuntu 12.10 http://www.kubuntu.org/news/12.10-release sa lijepim novotarijama.

 

to je canonicalova distra i imaju pravo potpune kontrole, ali ta toliko puta viđena taktita "mi znamo što je najbolje za vas" toliko podsjeća na apple i ms ... partnerstvo s redhatom i integracija s openstackom, ubuntu se sve više pretvara u suse, a canonical u novell. na kraju će ga kupiti ili redhat ili ms.

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Sum_of_all_fears kaže...

Micanje zajednice je uvod u prelazak u komercijalu. Bye, bye, Ubuntu.

 

Ne mora biti nužno loše. Bolji support, više propertary stvari unutra (codeci)... Linux na kojem sve radi out-of-the-box (možda čak i neki bolji WINE) uz visoku razinu sigurnosti i skoro potpuni izostanak virusa i malwarea.

 

Ovisno o marketingu i implementaciji raznih featurea, možda nađe publiku koja će ga kupiti.

RofLwtf?

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zna netko kak se boja iz zelene mjenja u neku drugu
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
PC - stručnjak kaže...
Zna netko kak se boja iz zelene mjenja u neku drugu

Probaj se igrati sa CSS-om.

http://www.faqforge.com/linux/distributions/how-to-customize-basic-cinnamon-elements/

 

Nadi cinammon.css i deri.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
12 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

mali problem.

Kada minimiziram prozor ne pokazuje ga na traci kao obično, nego ga pokazuje tek kada stisnem alt i tab. kako da vratim da ga vidim na traci dolje.. nebitno toliko imam linux mint 9.. zna li tko...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mali ninja kaže...

mali problem.

Kada minimiziram prozor ne pokazuje ga na traci kao obično, nego ga pokazuje tek kada stisnem alt i tab. kako da vratim da ga vidim na traci dolje.. nebitno toliko imam linux mint 9.. zna li tko...

Daj screenshot, nisam najbolje skuzio.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
13 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

Neće biti na prodaju nego community neće biti uključen u razvoj i diskusiju o razvoju kao do sada, što je razočaravajuće.

 

Čini se da mu se malo ego napuhao u zadnje vrijeme. To može biti vrlo lako kažnjeno od strane zajednice.

Ad astra peronospora
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
Bypass kaže...

..

 

Čini se da mu se malo ego napuhao..

 -ja canonical oduvjek vidim kao nekog tko je planski gurao user-friendly distru, s nekim ciljem kad dođe do određenog postotka zastupljenosti (npr zaba koja je prije godinu naokon izdala kilavi support za linux, RH, Debian i ubuntu 10.4, to je dokaz da su uspjeli u tom dijelu, postati standard). Koji je plan nakon tog? Tko zna, možda novi RH, možda su u šumici. MS-B.Gates je na sličan način krenuo s DOSom, ima smisla jedino što su postotci i dalje jednoznamenkasti ili razlomci. tako da nebi reko ego, nego plan... (za što?)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
1domagoj1 kaže...
mali ninja kaže...

mali problem.

Kada minimiziram prozor ne pokazuje ga na traci kao obično, nego ga pokazuje tek kada stisnem alt i tab. kako da vratim da ga vidim na traci dolje.. nebitno toliko imam linux mint 9.. zna li tko...

Daj screenshot, nisam najbolje skuzio.

screenshot čega? nema nekog posebnog problema, samo želim da mi se prozori na traci dolje pokaže da su minimizirani.. a to ne mogu nikako napraviti..

12 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

evo slika zaslona... a dolje nema minimiziranih prozora...

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

Čini mi se da je font puno oštriji i bolji na ubuntu 12.10 sa gnome shellom nego je to bio na 12.04. U biti ne čini mi se nego jest puno ljepši.

Ad astra peronospora
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

 -ja canonical oduvjek vidim kao nekog tko je planski gurao user-friendly distru, s nekim ciljem kad dođe do određenog postotka zastupljenosti (npr zaba koja je prije godinu naokon izdala kilavi support za linux, RH, Debian i ubuntu 10.4, to je dokaz da su uspjeli u tom dijelu, postati standard). Koji je plan nakon tog? Tko zna, možda novi RH, možda su u šumici. MS-B.Gates je na sličan način krenuo s DOSom, ima smisla jedino što su postotci i dalje jednoznamenkasti ili razlomci. tako da nebi reko ego, nego plan... (za što?)

Pa planski je uvijek gurao user friendly distru, to nije tajna. Namjere sigurno nisu da će prodavati ili zatvarati distribuciju, nego će se vjerojatno distancirati od zajednice, koja je ruku na srce i prepuna trolova i ljudi kojima uvijek nešto ne odgovara pa cvile stalno po mailing listama. U jednu ruku ga shvaćam, ali u drugu možda bi bilo najbolje da daju pristup određenim ljudima iz zajednice koji su bili konstruktivni pa da rade zajedno.

 

Uostalom ubuntu uvijek izlazi na vrijeme, ne svađaju se oko imena (kao fedora) i sličnih gluposti. Koliko god ljudi ne vole Ubuntu, ipak je to najkompletnija distribucija i najviše user friendly.

 

Kad bolje razmislim i ja bi valjda to napravio kao i on. Ionako 99.999% usera ne sudjeluje u developmentu.

Ad astra peronospora
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

baš šteta što canonical i ubuntu nisu prigrlili KDE. to bi bila distra. koliko ga vole da čak nemaju ni ubuntone klijent za njega. kubuntu je odličan, a radi ga jedan čovjek. što bi tek bilo da ih radi 100.

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

imam ubuntu 12.10, grafičku radeon hd 7700m, problem se javlja s driverima za grafičku, kad instaliram bilo koji driver iz repozitorija (a da nije open source koji je ionako predinstaliran) unity tj. traka izbornika s lijeva nestane...tek odnedavno imam ubuntu i zanima me kako staviti druge drivere jer zujanje ventilatora je nepodnošljivo...hvala unaprijed na pomoći {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
josip1994 kaže...

imam ubuntu 12.10, grafičku radeon hd 7700m, problem se javlja s driverima za grafičku, kad instaliram bilo koji driver iz repozitorija (a da nije open source koji je ionako predinstaliran) unity tj. traka izbornika s lijeva nestane...tek odnedavno imam ubuntu i zanima me kako staviti druge drivere jer zujanje ventilatora je nepodnošljivo...hvala unaprijed na pomoći {#}

Meni je ovako uspjelo i radi bez problema.

1. izbriši drivere koje si već instalirao

2. otvori terminal (kratica je: ctrl+alt+t)

3.zalijepi ovo u terminal, inače u terminalu je kratica ctrl+shift+v
sudo apt-get install fglrx-updates fglrx-amdcccle-updates
upiši lozinku ako te zatraži, pa zalijepi ovo
sudo aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf
4.restartaj sistem
5. Jesu li u funkciji provjeravamo tako da utipkamo ove komande
fglrxinfodisplay: :0.0  screen: 0OpenGL vendor string: Advanced Micro Devices, Inc.OpenGL renderer string: AMD Radeon 6600M and 6700M SeriesOpenGL version string: 4.2.11627 Compatibility Profile Context 

 

lspci -nn | grep VGA00:02.0 VGA compatible controller [0300]: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller [8086:0116] (rev 09)01:00.0 VGA compatible controller [0300]: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Whistler [AMD Radeon HD 6600M Series] [1002:6741] 

 

cat /etc/lsb-releaseDISTRIB_ID=UbuntuDISTRIB_RELEASE=12.04DISTRIB_CODENAME=preciseDISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu 12.04 LTS" 

 

gt;echo $DESKTOP_SESSIONubuntu 

 

/usr/lib/nux/unity_support_test -pOpenGL vendor string:   ATI Technologies Inc.OpenGL renderer string: AMD Radeon 6600M and 6700M SeriesOpenGL version string:  4.2.11627 Compatibility Profile ContextNot software rendered:    yesNot blacklisted:          yesGLX fbconfig:             yesGLX texture from pixmap:  yesGL npot or rect textures: yesGL vertex program:        yesGL fragment program:      yesGL vertex buffer object:  yesGL framebuffer object:    yesGL version is 1.4+:       yesUnity 3D supported:       yes

Wake up, Neo. Let me show you how deep the rabitt hole goes.
13 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Jeli postoji način za instalirati unity 2d na ubuntu 12.10? unity 3d mi je spor.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Linux - pitanja i odgovori

Kolega mi ima jedan problem-ima dula boot Win 7 i Mint 13 te instaliran Burg loader. Njega sada zanima kako da promijeni defaultni os.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Pranja kaže...

Kolega mi ima jedan problem-ima dula boot Win 7 i Mint 13 te instaliran Burg loader. Njega sada zanima kako da promijeni defaultni os.

valjda grub?

nek ovdje pogleda

http://www.linuxquestions.org/questions/linux-software-2/changing-default-os-in-grub2-765011/

i

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1195275

http://www.debian.org/doc/manuals/debian-reference/index.en.html
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
g12356 kaže...

Jeli postoji način za instalirati unity 2d na ubuntu 12.10? unity 3d mi je spor.

nisam vidio da je netko to jos uspio. radije idi na KDE ili slično nesto.

http://www.debian.org/doc/manuals/debian-reference/index.en.html
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice