Nadogradnja radne memorije

poruka: 27
|
čitano: 17.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije
pitanje

    Imam problem sa manjkom radne memorije , treba mi 2GB radne mem. ali sada imam 1GB, memorija je DDR 400, kompjuter mi se ruši sam od sebe ili sporo radi , memorija je na 80% i teško se igrice pokreču. Inače imam VISTU a ona traži bar 2GB memorije za dobar rad. Na matičnoj postoje 2 utora za mem. ali je jedan neupotrebljiv .. ima li NEKO RIJEŠENJE...Mršti se

dd
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

Izvadi 1gb i kupi 2 keksa po 2 gb

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

Za početak ime matične ploče da vidimo koliko je maximalno GB moguće staviti... također preporuka je da nanovo instaliraš windowse zbog tih smetnja koje trenutno imaš jer se kompjuter ne ruši zbog malo rama...

krle kaže...

Izvadi 1gb i kupi 2 keksa po 2 gb

 To je nemoguće jer je rekao da mu je jedan utor neupotrebljiv... također sumnjam da može staviti 4 GB na matičnu sa DDR1
Kublach
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 15:19 (Kublach).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Nadogradnja radne memorije
doktor32 kaže...

    Imam problem sa manjkom radne memorije , treba mi 2GB radne mem. ali sada imam 1GB, memorija je DDR 400, kompjuter mi se ruši sam od sebe ili sporo radi , memorija je na 80% i teško se igrice pokreču. Inače imam VISTU a ona traži bar 2GB memorije za dobar rad. Na matičnoj postoje 2 utora za mem. ali je jedan neupotrebljiv .. ima li NEKO RIJEŠENJE...Mršti se

 
krle kaže...

Izvadi 1gb i kupi 2 keksa po 2 gb

 Jel uvidjas problem? :D
2GB bi ti trebalo bit sasvim dovoljno
edit: prestignut sam
Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 15:20 (Assassin).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja radne memorije
Kublach kaže...

Za početak ime matične ploče da vidimo koliko je maximalno GB moguće staviti... također preporuka je da nanovo instaliraš windowse zbog tih smetnja koje trenutno imaš jer se kompjuter ne ruši zbog malo rama...

 Slažem se. Na svojoj staroj sam imao 2 utora sa 1GB DDR 400MHz. Probaj očistiti komp jer je 80% zauzeća memorije od 1GB ipak previše
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Noli turbare circulos meos! And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

lol mislio sam da je neupotrebljiv jer je iskoristen Smijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nadogradnja radne memorije
Kublach kaže...

Za početak ime matične ploče da vidimo koliko je maximalno GB moguće staviti... također preporuka je da nanovo instaliraš windowse zbog tih smetnja koje trenutno imaš jer se kompjuter ne ruši zbog malo rama...

krle kaže...

Izvadi 1gb i kupi 2 keksa po 2 gb

 To je nemoguće jer je rekao da mu je jedan utor neupotrebljiv... također sumnjam da može staviti 4 GB na matičnu sa DDR1
 Imam neki feeleng da ima neku stariju plocu..isto kao ja.. i da nece moc stavit vise od 2 GB.. u tom slucaju bi ti preporucio instalaciju XP premda..nisam ja bas neki strucnjak pa bolje nek te ostali savjetuju..ne znam kolko Vista zahtjeva resursa za normalan rad a i ne znam sta radis na kompu..dal igras igre il ti je komp samo za surfanje...
btw ak budes morao uzimat DDR ..ja sam prosle god kupio 2 GB i doslo me oko 800 Kn ..za razliku od DDR2 gdje se 2 GB nade vec od 250 kn ;))

EDIT: sad vidim da ste i mene pretekli ;))
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 15:36 (B-52).
16 godina
offline
Nadogradnja radne memorije
prihvaćeno rješenje

Ne bi smeo da se ruši sistem kad nestane memorije, već da pukne proces koji ne može da alocira koliko mu treba. Takođe, to zauzeće je ogromno ako je toliko bez pokrenutih aplikacija. Mislim da bi pre svega trebalo da malo očistiš sistem, tj da poisključuješ ono što ti se uključuje sa kompom (obično može sve osim osim antivirusa i firewalla) i Sidebar ako ga koristiš, a mogao bi i da proveriš da nemaš kakav malware (virus, trojanac, štagod). To bi trebalo da ti u dobroj meri reši problem sa zauzećem memorije, a u slučaju da imaš kakav zloćudan software možda i sa stabilnošću.

 

Rešenje dva je da pokušaš da nađeš DDR modul od 2GB i da ga utakneš umesto ovog od 1. Samo, ponuda je prilično mršava, a i time lečiš simptom a ne uzrok problema (naravno da je 2GB bolje nego 1, ali nemaš tolike probleme zbog toga što trenutno imaš malo RAM-a).

 

Rešenje tri je ono univerzalno, reinstalacija OS-a, bilo Viste bilo povratak na XP. Posle samo pazi šta instaliraš na komp jer nema te količine memorije koju razne gluposti koje mole da ih instaliramo ne mogu da pojedu. U tom slučaju ćeš barem znati da, ukoliko problemi sa stabilnošću ne prestanu, definitivno treba da gledaš ka hardveru, pogotovo što ti je ploča već načeta. U vezi s tim, stare ploče znaju da zezaju oko memorije jer se kontakti zaprljaju ili blago oksidišu, baš mi je pre oko nedelju dana jedna prijateljica imala problem sa time, pa bi mogao da probaš da očistiš oba slota, možda te i to malo zeza i možda ni onaj drugi slot nije stvarno neupotrebljiv.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 18:09 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

Ovisi...neke starije ploče uopće ne podržavaju neke verzije DDR-a. Znam to iz osobnog iskustva. Možda bi bilo najpametnije reinstalirat windowse da se vidi što je sa tim rušenjem. A ako si u financijskoj mogućnosti preporučio bih ti i da si nabaviš novu matičnu, jer bi tako mogao ugraditi jeftiniji DDR2, neke stvari s nekompatibilnostima bi se vjerojatno riješile...

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja radne memorije

.. pošto je jedan slot neispravan, pitanje koliko se isplati kupovati mema, problemi mogu ostat isti.

Stavi XP, bez dodatnih troškova...

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja radne memorije
ihush kaže...

.. pošto je jedan slot neispravan, pitanje koliko se isplati kupovati mema, problemi mogu ostat isti.

Stavi XP, bez dodatnih troškova...

 potpis za riješenje bez troškova isavjet povratka na xp,i još bolji savjet,skupi malo novčića pa si kupi novu matičnu i neke dijelove,danas imas jako dobrih a opet cijenom vrlo prihvatljivih komponenti i za malo para mozes sloziti jako dobar komp ali to je opet rijesenje uz dodatne troskove
mb:ga-ma790x-ds4; cpu:amd athlon64x2 6000+; vga:nvidia gtx260; power:Chieftec power supply 650W,
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije
autorov komentar

  BOG GOSPODO...... HVALA VAM   SVIMA   na riješavanju mog problema , i vidim gdje mi je riješenje , izgleda da ču morati kupiti novu matičnu ploču (COMBO) koja ima AGP i PCx16 za graf.kartice i 2x DDR 400 mem, 2x DDR2 slota za memorije, i naravno da bude   CPU utor za socket 775, ono kombo je možda zbog kombinacija, našao sam neku za 500 kn, procesor što ga imam je Intel Core Duo i ide na Socket 775 , trebam znači tu matičnu i možda jeftiniju DDR2 radnu memoriju za nju... problem mi nastaje sada zbog VISTE jer tada gubim licencu za nju jer je OEM verzija ... mogu je instalirati ali tada nemam Update za nju jer če biti ilegalna.. ili da pređem na XP tada mi neče trebati NOVA matična ni više GB radnih za XP.  Netko je pitao za MP   ona je Gigabyte 8I865GME-775 s775, sa 2 utora za DDR 400,od kojih je jedan neupotrebljiv neka se žica savinila pa mi stalno pišti UPOZORENJE.. inače je proizvodnje od 2007 tako bar piše na njoj.

  Osmijeh

dd
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja radne memorije
prihvaćeno rješenje

Nemoj kombo ploču sa AGP i PCI-E. Koliko se sećam, na takvim pločama je obično AGP improvizovan preko obične PCI magistrale i, onda kad sve radi kako treba, em to guši karticu koja se stavi u njega, em joj iz nekog razloga skraćuje životni vek. Bolje uzmi neku sa integrisanom grafikom pa dodaj novu kad budeš mogao.

 

Zapravo, predlažem da uopšte ne bude kombo, jer bi ta DDR + DDR2 kombinacija najverovatnije bila na čipsetu 915 koji je prastar i ništa iole moderno kasnije ne bi mogao da dodaš na takvu ploču, a i po nepisanom pravilu su te ploče poprilično mušičave u radu sa jednim od ta dva tipa memorije, pa pošto je 2GB DDR2 ~15e, ne isplati ti se rizik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije
autorov komentar

Imaš pravo ako stavim DDR nemogu DDR2 memoriju a tako je isa grafikom ako je AGP nemože se istovremeno staviti i PCx16 a u BUG-u sam čitao da baš i nisu stabilne da imaju svojih mušica ..

dd
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja radne memorije

Imam 2X1 GB jedna mi je nepoznate marke pločica a druga je marke Buffalo kada bi sada kupio pločicu od 2 GB od Corsair ili neki drugi proizvođač je li bi radilo

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

pitanje da ne otvaram novu temu :

imam 1 gb rama (400mhz), malo zastarjeli..

ddr2 je, dali mogu sad kupiti jos 1 gb rama, isto ddr2 ali da bude jaci od 400 mhz, tj. brzi..

cuo sam negdje da bi bilo bolje da su iste brzine rami, ali nema vise za kupit od 400 mhz, pa neznam sta da radim..

 

moze malo vise informacija o tome, nuspojave itd :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
RE: Nadogradnja radne memorije
pavlek kaže...

pitanje da ne otvaram novu temu :

imam 1 gb rama (400mhz), malo zastarjeli..

ddr2 je, dali mogu sad kupiti jos 1 gb rama, isto ddr2 ali da bude jaci od 400 mhz, tj. brzi..

cuo sam negdje da bi bilo bolje da su iste brzine rami, ali nema vise za kupit od 400 mhz, pa neznam sta da radim..

 

moze malo vise informacija o tome, nuspojave itd :D

nema ddr2 rama-a od 400 MHz

ajd provjeri točno koji to ram imaš pa onda javi...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

cpu-z

 

na sdp :

slot 1 :

 

max bandwidth : PC2-6400 (400mhz)

to je to bitnije, ovo ostalo nea veze..

 

memory:

 

type : ddr2

nb frequency : 1722 mhz

dram frenquency: 430 mhz

fsb:dram - 1:2

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
RE: Nadogradnja radne memorije
pavlek kaže...
max bandwidth : PC2-6400 (400mhz)

to je to bitnije, ovo ostalo nea veze..

PC2-6400 = ddr2 800 MHz

kupi bilo koji takav i to je to :D

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

bok, ljudi!

ovak, prije svega želim reći da sam fakat pravi kompjuterski neznalica, pa budite blagi :P

imam u firmi računalo staro oko 5 godina i užasno je sporo. serviseri su mi rekli da je to zato što imam malu radnu memoriju koja je mislim oko 256 MB... mene zanima kako da to riješim, a da ne bude skupo, a bude kvalitetno... please, help! unaprijed hvala ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Nadogradnja radne memorije

za početak moraš utvrdit koju vrstu memorije imaš, a onda kupiš određenu količinu iste

pa ako imaš servisere, neka ti oni to riješe

pogotovo ako si kao što kažeš neznalica da ne zezneš nešto pa neće uopće radit

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

postovani prijatelji imam i ja slican problem ki bi da resim uz vasu pomoc ,radise o racunaru pentium 2 intelcelenor procesor 634mhz   128mb ram i 76477 oem 0059115 16153. hteobih da nadogradim memoriju .pame zanima kako sta odgovara

    unapred hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja radne memorije
pneco kaže...

.. racunaru pentium 2 intelcelenor procesor 634mhz   128mb ram..

- na toj generaciji je sigurno SDRAM. To je danas neisplativo kupovati jer je nekoliko puta skuplje od novog, uz problem da možda nebi prepoznao više od npr 256MB (to je podatak koji bi morao provjeriti konkretno za svoju matičnu ploču -MBO).

- Ovisi što bi želio s tim računalom, za XP je OK od 256MB (može i manje ali je bolje više). Ako je gore npr Win98 nema koristi nadograđivati. Za korištenje interneta je potreban noviji browser, antivirus i najnoviji SP sa zakrpama, realni minimum za današnje korištenje je 512MB, prosječno 1-2GB i više. Za staro računalo je to nemoguće, kad bi i bilo moguće bilo bi skuplje (sam SD-RAM) nego kupnja kompletnog novog računala.

 

btw. današnji mobiteli i sl. uređaji su jači i imaju više RAMa od tog računala, to je samo za usporedbu kako se to (pre)brzo mijenja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 19:13 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja radne memorije

instaliran je windovs xp stose tice interneta koristimga samo je dosta spor.zato sam hteo da nadogradim memoriju .a stose tice kupnja novog racunara toje tesko jer on kosta oko 300 400e a plate su oko 100 150e pa sam mislio da je lakse dati 20 30 e za nadogradnju .a stose tice polovnih mislim dasu to kao moj samo   sa nadogradnjom i traze 100 e

podatke racunara sam izvadio iznjega ,dali je to dvojka ja tacno neznam ako mi mozes bar sa savetima pomoci bio bih ti zahvalan.       hvala

15 godina
offline
Re: Nadogradnja radne memorije

- prije nadogradnje saznaj točan naziv ploče (pročitaj sve što piše, proizvođač i model) i vidi koliko ima mjesta za RAM (2-3-4?). Kad saznaš točan model, provjeri na www. prizvođača koliko RAMa (i koji tip, vjerojatno SDRAM) može ploča prepoznati. U trgovinama se može pronaći samo modul od 512MB koji većina starih ploča nebi mogla prepoznati. Ako kupuješ polovni svakako traži da ga prvo staviš u PC da vidiš jel radi, može biti nesipravan ali i samo to da ga ploča ne prepoznaje, možda pomogne novi BIOS ako postoji ali to sve ovisi o proizvođaču i točnom modelu. ... prije nego to saznaš nema koristi kupovati RAM.

 

- ako ploča ima npr. 3-utora za RAM i ako ti je jedan već popunjen sa 128MB vjerojatno bi se moglo dodati još dva takva modula (ukupno 384MB) to bi bilo dovoljno za XP, nadogradnju SP3, novi browser (ie8 ili FF..) i antivirus. Na to se još mora instalirati flash player i java jer je većina sadržaja na internetu ovisna o tim dodatcima (video i sl.). Svi ti programi moraju imati dovoljno RAMa, moraju biti novije verzije a one traže puno više RAMa nego što je to nekad bio standard (iz vremena starog računala). Sam browser minimalno treba 150MB pa naviše ovisno o stranici koji prikazuje...

 

btw. cijene su relativne, kod nas je najjeftinije novo računalo (samo PC bez periferije) manje od 200€, dok se polovan PC može kupiti za manje od 100€ i bio bi daleko jači nego ovaj koji imaš jer su takve razlike u generacijama računala. Svakako prije kupnje RAMa provjeri i te cijene, jer se može desiti da uzalud potrošiš novac na RAM.

- možda čak i kompletno polovno računalo možeš kupiti za isti novac pa iskomobinirati sa starim... primjer (izgubljen link na oglasniku) za 650kn=90€ to je prvi na listi koji sam pronašao, ima i jeftinijih, ne trebaš monitor i dodatke.. Takvo računalo je u svemu barem 2-4 puta jače nego tvoje. Može se dobiti i besplatno (jer ih se baca na smeće...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 22:53 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja radne memorije

Pozdrav,prošlo je 2 godine,2 mjeseca i 2 dana od kada sam složio konfiguraciju.

I s vremenom se je pokazalo da je sadašnja količina RAM-a oslabila.

Dakle radi se o Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600 CL9 240-Pin (KHX1600C9AD3K2/4G) u matičnoj ploči ASRock 970 Extreme3 R2.0,koja ima 4 RAM utora DDR3 (64 bit,240-pin module) , support DDR3 2100+(OC)/1866(OC)/1800(OC)/1600(OC)/1333/1066/800 non-ECC,un-buffered memory,max capacity:32GB.

Windows 7 Ultimate , 64-bit.

E,htjeo sam kupiti ovakve memorija kakve imam sada,ali naravno nema ih nigdje,i ond,mnogo pitanja,mnogo raznih odgovora,da li može biti problema ako novi keks ima 11CL,naravno da ima 1600,da li se može dogoditi problem kako sam čuo da to ne bi dobro funkcioniralo ili?

Ili da ovo prodam i uzmem dva nova keksa 2x4GB i to je to,ja mislim da ne treba ići na više od 8GB RAM-a.

Molim prijedloge,može i na PM.

0 Samo dodati još dva 2kom 2GB?
2 Prodati ove i kupiti 2kom 4GB?
AMD Phenom II X 4 965 BE 3.4Ghz , AS Rock 970 Extreme , 2 X 2 GB DDR 3 Kingstron Hyperx , VTX Radeon HD 4850 , Xilence 600 W , HDD WD 500 GB Blue
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 22:33 (19JOSIP84).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja radne memorije
19JOSIP84 kaže...

E,htjeo sam kupiti ovakve memorija kakve imam sada,ali naravno nema ih nigdje,i ond,mnogo pitanja,mnogo raznih odgovora,da li može biti problema ako novi keks ima 11CL,naravno da ima 1600,da li se može dogoditi problem kako sam čuo da to ne bi dobro funkcioniralo ili?

 Trebaš tražiti novi ram s istim latencijama i naponom kako bi izbjegao probleme.

Potraži po oglasnicima sigurno budeš nešto pronašao.

Što se tiće kapaciteta rama nikad dosta, tako po meni najisplativije ti je kupiti 2x4Gb nove i zadržati stare.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice