Hakiran Whatsapp

poruka: 79
|
čitano: 26.581
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Ja imam telemach broj, ali sam otisao u bonbon... primjetio sam da me u zadnjih mjesec dana netko dodaje u neke kripto grupe, samo da napomenem, nisam nikad nist takvog ni gledao ni googla-o, pogotovo ne prek mobitela. Prekjucer mi je dosla neka poruka od nepoznatog broja, naravno odmah sam to prijavio kao spam... ne znam jel mozda kak povezano, jeste li i vi mozda dobivali slicna sranja prije nego su vas haknuli...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp

Ne mora nitko znati tvoj broj, odokatvno biraju brojeve, znači 3859x xxx xxxx.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Conan_Zg kaže...

Pročitajući ovo, odmah sam postavio 2FA zaštitu.. Jbg, na greškama se uči..

 I ja. Jesi dobio ikakvu potvrdu na mail? Ja nisam...

 

5 mjeseci
neaktivan
offline
Hakiran Whatsapp

Možda je jedino rješenje promjenit broj? To je jedino što mi nudi telemach a iz whatsappa naravno generički odgovori, do njih doći je nemoguce. Samo me brine što ne mogu deaktivirat sad taj račun, izbrisat povijest razgovora, slike koje su tamo itd...nadam se da ga nitko neće koristit :) ekipa mi kaže da kad mi pošalju poruku da je samo jedna kvačica...

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Hakiran Whatsapp
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Hakom svojom pojavom odiše stavom screw you guys, ne moraju niš ni pitat ni reći.
Spor sa A1 rješavaju od 17.4 ove god, sad će lagano božić, a oni još ispituju stanje sa A1.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
geoxWg kaže...

Možda je jedino rješenje promjenit broj? To je jedino što mi nudi telemach a iz whatsappa naravno generički odgovori, do njih doći je nemoguce. Samo me brine što ne mogu deaktivirat sad taj račun, izbrisat povijest razgovora, slike koje su tamo itd...nadam se da ga nitko neće koristit :) ekipa mi kaže da kad mi pošalju poruku da je samo jedna kvačica...

Ne mogu oni doći do tvojih razgovora i medija. Backup whatsappa se radi na G disk ili icloud, na Androidu se moglo i lokalno u mapu (nezz dal to još ide). Kad se prijaviš s novim telefonom nemaš nikakve razgovore dok ne vratiš backup. Bar je tako prije bilo, nek me ispravi netko ako sam u krivu ili wapp uveo svoj cloud neki.

16 godina
online
Hakiran Whatsapp

Deaktivirao WA prije cca pol godine (dok je bio onaj leak). Budući sam na Telemachu, jel se trebam brinuti ako mi je WA deaktiviran baš?

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Ekipa, u Telemachu imate pretplatu ili bonove?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Osobno sam na bonove, koju razliku cini u cijeloj prici?
Gamers Don't Die, They Respawn.
16 godina
online
Hakiran Whatsapp

Ja sam na pretplati :/ Službenog očitovanja nema. Koji pon., prvo me na poslu razhebali, sad još ova briga...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Inače, mene su probali tak prije par tjedana, na A1 mreži.

Tak da nije samo telemach u pitanju.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Ja sam u dva navrata dobio dvije čudne poruke, jedna s +44 od nekog "Andelka from Croatia" koji mi nudi full-time/part-time posao koji zahtjeva sat vremena dnevno rada i može se zaradit 100-300€ dnevno. Jedini requirement je da moram imat +25 godina. 

 

Druga poruka mi je stigla na WhatsApp od nekog tam random broja +1 (812), ali ne sjećam se što je pisalo. Prijavio poruku kao spam i blokirao broj. Isto napravio i s prvom porukom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 18:46 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Marko :D kaže...

Ja sam u dva navrata dobio dvije čudne poruke, jedna s +44 od nekog "Andelka from Croatia" koji mi nudi full-time/part-time posao koji zahtjeva sat vremena dnevno rada i može se zaradit 100-300€ dnevno. Jedini requirement je da moram imat +25 godina. 

 

Druga poruka mi je stigla na WhatsApp od nekog tam random broja +1 (812), ali ne sjećam se što je pisalo. Prijavio poruku kao spam i blokirao broj. Isto napravio i s prvom porukom.

 I ja isto prije 2 tjedna. Blokiran broj momentalno

16 godina
online
Hakiran Whatsapp

Nije to-to; Telemach je navodno izgubio kontrolu nad SMS-ima/dijelom infrastrukture i aktivacija tebi, gdje bi moralo, ne dođe već bude pokupljeno od 3. strane. Ako se to ispostavi kao točno, fijasko.

A i inače, topla preporuka da ne koristite WA. Dok su oni baš imali leak brojeva, dnevno su mi počeli dolaziti pozivi od svud pa sam morao aktivirati onu opciju da bloka sve potencijalno neželjene brojeve. Sad imam Telegram s 2FA.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Tututuru kaže...
Marko :D kaže...

Ja sam u dva navrata dobio dvije čudne poruke, jedna s +44 od nekog "Andelka from Croatia" koji mi nudi full-time/part-time posao koji zahtjeva sat vremena dnevno rada i može se zaradit 100-300€ dnevno. Jedini requirement je da moram imat +25 godina. 

 

Druga poruka mi je stigla na WhatsApp od nekog tam random broja +1 (812), ali ne sjećam se što je pisalo. Prijavio poruku kao spam i blokirao broj. Isto napravio i s prvom porukom.

 I ja isto prije 2 tjedna. Blokiran broj momentalno

Ziher pa su ti rekli otkud su dobili tvoj broj. Ja bi poslao upit Moj Posao i poslao im taj screenshot. 😁

Lovac kaže...

Nije to-to; Telemach je navodno izgubio kontrolu nad SMS-ima/dijelom infrastrukture i aktivacija tebi, gdje bi moralo, ne dođe već bude pokupljeno od 3. strane. Ako se to ispostavi kao točno, fijasko.

A i inače, topla preporuka da ne koristite WA. Dok su oni baš imali leak brojeva, dnevno su mi počeli dolaziti pozivi od svud pa sam morao aktivirati onu opciju da bloka sve potencijalno neželjene brojeve. Sad imam Telegram s 2FA.

Mislim, 2FA bi svi trebali uključiti na važnim računima, to su ipak neke osnove. I nekako mislim da ovo nije ovo slučaj samo kod Telemacha.

16 godina
online
Hakiran Whatsapp

jasno za 2FA, no problem je puno veći, čak toliki da t-com ide žurno raditi da se isto ne desi i njima.
Ako su stvarno imali ovakav propust, odlazim odmah na roze pa makar plaćao za istu stvar 30% više

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Hakiran Whatsapp

Takva poruka je i na telemach stranici već neko vrijeme.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Lovac kaže...

jasno za 2FA, no problem je puno veći, čak toliki da t-com ide žurno raditi da se isto ne desi i njima.
Ako su stvarno imali ovakav propust, odlazim odmah na roze pa makar plaćao za istu stvar 30% više

Mislim da ti ovo nema veze s time već čista nadogradnja mreže, tako i Telemach šalje. Imaj na umu da ni HT nije imun na hakerske napade, imali su ih i oni. Imali su i one fantomske pozive sa stranih brojeva. 😁

Elles D. kaže...

Takva poruka je i na telemach stranici već neko vrijeme.

Tu poruku malo stave, pa malo maknu, pa je opet malo stave, pa malo maknu. 

15 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Mene brine što se nitko od telekoma ne oglašava o vektoru ili principu napada.

 

Radi li se samo o spoofanoj autorizaciji za Wapp ili spoofanom broju što je puno opasnije. Ili nešto između MITM napad.

 

Nisam dobio odgovr od Telemacha niti Wapp-a po ovome pitanju.

 

Vidim sad ankete gdje su poklikane i druge mreže. No na društvenim mrežama nalazim isključivo Telemach.

 

2FA neće sprejčiti da Vam netko privremeno preuzme app ili Vas odjavi. Ali će spriječiti da se koristi Vašim računaom i omogućiti će kada povučete račun natrag na Vaš uređaj da ga možete koristiti.

Moj PC  
11 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Marko :D kaže...

Ja sam u dva navrata dobio dvije čudne poruke, jedna s +44 od nekog "Andelka from Croatia" koji mi nudi full-time/part-time posao koji zahtjeva sat vremena dnevno rada i može se zaradit 100-300€ dnevno. Jedini requirement je da moram imat +25 godina. 

 

Druga poruka mi je stigla na WhatsApp od nekog tam random broja +1 (812), ali ne sjećam se što je pisalo. Prijavio poruku kao spam i blokirao broj. Isto napravio i s prvom porukom.

 Hehe, i kod mene takođe slična situacija: jednom sam na WApp dobio poruku isto sa britanskog broja, ali koliko pamtim budala me zamijenila sa nekim drugim likom (tvoj imenjak) i veli mi da li mogu se zaposliti kao turistički vodič Naravno, odmah sam podnio prijavu WAppu, nakon tog je uslijedio block i onda izbrisao chat i miran sam, jedino se bojim da mi ponovo ne piše sa našeg broja...

 

Inače, broj mi je A1 na bonove a mob je iPhone X (onaj "obični", nije XS ni XR) pa me zanima jel neko uspio uključit 2FA na iOS-u?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
plavi08 kaže...

Mene brine što se nitko od telekoma ne oglašava o vektoru ili principu napada.

 

Radi li se samo o spoofanoj autorizaciji za Wapp ili spoofanom broju što je puno opasnije. Ili nešto između MITM napad.

 

Nisam dobio odgovr od Telemacha niti Wapp-a po ovome pitanju.

 

Vidim sad ankete gdje su poklikane i druge mreže. No na društvenim mrežama nalazim isključivo Telemach.

 

2FA neće sprejčiti da Vam netko privremeno preuzme app ili Vas odjavi. Ali će spriječiti da se koristi Vašim računaom i omogućiti će kada povučete račun natrag na Vaš uređaj da ga možete koristiti.

Upravo to, pa i da kažu sjebali smo, krivi smo, u redu. Ali smatram da ova šutnja nije u redu. Mene ne bi čudilo da to ima neke veze s eSIM koji su uveli nedavno u ponudu. Index komentari govore da su Telemachu hakirani "autorizacijski serveri", ali to su samo Index komentari. Bit će zanimljivo čuti što će i ako će se uopće oglasiti oko ovog problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 22:13 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp

 -hakom..

plavi08 kaže...

Mene brine što se nitko od telekoma ne oglašava o vektoru ili principu napada.

..

 -mene brine hakom.. koji ne brine. (odbaci nadležnost mada postoji mogućnost da je to stvar operatera.. onak, 'nisam' kao da je u pitanju prdac.. odnosno na temelju kakvih info-istraživanja-činjenica oni to 'znaju' kao odgovor ako prvo ne istraže..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Hakiran Whatsapp

HAKOM je baš tragedija, očito štite Telemach, primjer, na jednom jako poznatom portalu bila anketa ako si imao problem s WA, na kojoj si mreži. Većina Telemach. I nakon toga magično bude članak samo "Da li ste danas imali probleme sa WA" i ponuđeno DA ili NE.
Telemach facebook isto generički izbjegava frustrirane ljude i samo c/p da se jave whatsappu :D A to što je zbog njihovog propusta to sve krenulo, nikom ništa.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Vavoom kaže...

Inače, broj mi je A1 na bonove a mob je iPhone X (onaj "obični", nije XS ni XR) pa me zanima jel neko uspio uključit 2FA na iOS-u?

 A1 pretplata, iOS 17.1 (Iphone 13 Pro Max) i uredno sam ukljucio 2FA za WhatsApp

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
14 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Lovac kaže...

Nije to-to; Telemach je navodno izgubio kontrolu nad SMS-ima/dijelom infrastrukture i aktivacija tebi, gdje bi moralo, ne dođe već bude pokupljeno od 3. strane. Ako se to ispostavi kao točno, fijasko.

A i inače, topla preporuka da ne koristite WA. Dok su oni baš imali leak brojeva, dnevno su mi počeli dolaziti pozivi od svud pa sam morao aktivirati onu opciju da bloka sve potencijalno neželjene brojeve. Sad imam Telegram s 2FA.

 Nije to tako lako preći kad je cijela obitelj uža i šira na WhatsAppu...

To ne znači ništa ako pređemo žena i ja, treba većina korisnika prijeći.

15 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Krenulo se već u kontrolu štete pa me stoga situacija još više brine. Koristeći google ne vidim da je problem puno rašireniji od HR.

 

Uglavnom nadam se da je samo Whatsapp.

 

Miču se ankete, ispravljaju obajve po društevim mrežama. 

Slika orginalne HAKOM objave.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Kod mene i zene sve uredo radi (oboje smo u T-comu, ona je na iOSu ja Androidu, oboje na zadnjoj verziji WA, iP14PM i Xi12T), aktivirali smo 2FA za svaki slucaj (pratim temu cijelo vrijeme).
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 8:43 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Ma mislim da je to sad gotovo, kaj su ušićarili, ušićarili su, jer ako i dalje bude provala u račun, onda su ili u WhatsAppu ili u operaterima žešći nesposobnjakovići.

Fakat mi je žao ljudi kojima se to dogodilo, izgubit podatke i poslovnu ili privatnu komunikaciju je  malo veća gnjavaža, a nekima možda i neugodno, ali očito su ovakve situacije neophodne da se privatnost i sigurnost na web-u uzme za ozbiljno i tu najmanje mislim na korisnike, više na ove megalomanske kompanije koje zgrću puste pare na našim digitalnim životima, a utroše ni 5% dobivenog da zaštite svoj kraj od curenja i krađe podataka.

 

edit: a i šutnja telemacha je njihova slika odnosa prema korisniku. samo sve pod tepih guraj. mislio sam da je a1 dno telekom kompanije dok nisam isprobao telemach, tj. tadašnji tele2.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 9:33 (Apachy).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Hakiran Whatsapp

danas mi bakutu zove ženska iz styrie, dakle večernji, njuškalo, 24sata i ostali... vidim baka radi grimase, ne kuži ništa i da meni mobitel

ja se javim, ženska počne mucati da zašto je baka meni dala telefon, jesam li punoljetan bla bla...

pitam je što hoće, predstavi se i kaže da je iz styrie i da oni znaju kako je na viru teško doći do novina (imamo najmanje tri kioska koji rade svaki dan) i da bi oni nama ponudili pretplatu...

pitam je otkud njoj uopće podaci poput broja telefona, da mi živimo na viru, ime moje bake, kad ženska se počne ispričavat, da ako ne trebamo pretplatu da će ona ubilježit da ne zovu više...

pitam je opet otkud joj naši osobni podaci, ženska nešto promuca i prekine

 

mater im jebem lopovsku, a bitno da pišu kako tamo neka utjerivačka firma plaća kazne za slična sranja

i onda se čudit što kojekakvi hakeri dođu do podataka, pa to se dila naveliko

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice