Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.855
|
čitano: 4.474.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...

u nedoumici sam izmedju ova 2 ekrana, sa jedne strane je manja velicina, rezolucija ali ima 144hz i 1ms odaziv i koliko sam ispratio pricu razlika izmedju 60hz i 144hz je ogromna.

sa druge strane je 4k monitor IPS. Stvarno me muci uzeti sada da li uzeti ekran vece rezolucije ili boljeg refresh rate-a? nisam competitive manijak za igre ali volim odigrati battlefield i cod online jednako kao sto volim i gotiviti sp i voziti simulacije voznje. Plz help ! 

 

144hz Asus 24"

LG 27" 4K

 

 

 Ovisi o tebi. Nemoj pitati druge.

Obično više ljudi odabere veću rezoluciju.

 

Stvarno bi morao negdje isprobati prije kupnje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mooze kaže...
Koji bi bio najbolji monitor koji bih mogao kupiti za oko 1500kn? Mogu ja dat 2000 al mi je malo previše.

Ako ne zelis vece od 24" nema smisla preplacivati

Klik

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 13:21 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cekpi7 kaže...

Monitor do kojih 1000kn, da je full hd i kojih 20-23in, 60hz, DVI-D ili HDMI, po mogućnosti links ili neki dućan u Varaždinu.

Klik

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sviđa mi se izgled, cijena - sve. Hvala c:

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ima kakve razlike da uzmem npr. ovaj? Koliko vidim po specifikacijama je skoro isti osim što je 21.5in.

 

https://www.links.hr/hr/monitor-21-5-led-acer-g227hqlabid-um-wg7ee-a06-fhd-ips-4ms-250cd-m2-100-000-000-1-d-sub-dvi-hdmi-zeroframe-crni-100300199 

Steam: Cekpi7 Origin: Cekpi7 Youtube: Cekpi7
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 19:37 (Cekpi7).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
sushii kaže...

u nedoumici sam izmedju ova 2 ekrana, sa jedne strane je manja velicina, rezolucija ali ima 144hz i 1ms odaziv i koliko sam ispratio pricu razlika izmedju 60hz i 144hz je ogromna.

sa druge strane je 4k monitor IPS. Stvarno me muci uzeti sada da li uzeti ekran vece rezolucije ili boljeg refresh rate-a? nisam competitive manijak za igre ali volim odigrati battlefield i cod online jednako kao sto volim i gotiviti sp i voziti simulacije voznje. Plz help ! 

 

144hz Asus 24"

LG 27" 4K

 

 

 Ovisi o tebi. Nemoj pitati druge.

Obično više ljudi odabere veću rezoluciju.

 

Stvarno bi morao negdje isprobati prije kupnje.

 

 

I sta da ja sada tebi kazem? pa da mogu isprobati vjv ne bih pitao ovdje za savjet. Volim kada ljudi predstavljaju nesto sto je (barem u nasoj zemlji i nasim shopovima) miljama daleko od realizacije tipa kod kupnje misa "prvo bi ga trebao isprobati i drzati u ruci" ?? sta mislis da je stvarno moguce usetati u links, nagu*iti tog jednog jadnog prodavaca koji se bori ugl sa jos 3-4 ljudi i uvijek je sam u smjeni na kasi da se sece uokolo samnom, otvara mi zapakirane proizvode dok se mozda ne odlucim za kupnju? ja ne znam kako je u zg ili vecim gradovima mozda gdje postoje ozbiljniji shoppovi sa izlozenim modelima za "probavanje" ali ja ovdje u puli to nisam vidio. niti 1 jedini monitor niti u jednom ducanu nisam vidio da je spojen i radi. tv-i jos-jos, ali monitori ne. misevi svi stoje zapakirani u original pakiranju i kutijama i sumnjam da ih je uopce moguce raspakiravati. 

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...

 

 

I sta da ja sada tebi kazem? pa da mogu isprobati vjv ne bih pitao ovdje za savjet. Volim kada ljudi predstavljaju nesto sto je (barem u nasoj zemlji i nasim shopovima) miljama daleko od realizacije tipa kod kupnje misa "prvo bi ga trebao isprobati i drzati u ruci" ?? sta mislis da je stvarno moguce usetati u links, nagu*iti tog jednog jadnog prodavaca koji se bori ugl sa jos 3-4 ljudi i uvijek je sam u smjeni na kasi da se sece uokolo samnom, otvara mi zapakirane proizvode dok se mozda ne odlucim za kupnju? ja ne znam kako je u zg ili vecim gradovima mozda gdje postoje ozbiljniji shoppovi sa izlozenim modelima za "probavanje" ali ja ovdje u puli to nisam vidio. niti 1 jedini monitor niti u jednom ducanu nisam vidio da je spojen i radi. tv-i jos-jos, ali monitori ne. misevi svi stoje zapakirani u original pakiranju i kutijama i sumnjam da ih je uopce moguce raspakiravati.

 Oprosti.

Kupi s većom frekvencijom jer je MENI prekrasno igrati igre koje izgledaju kao da klize.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 17:11 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

trazim nesto oko 1000 KN, IPS FHD LED, dvojba je izmedu navedena dva, ali ako ima nesto bolje, prihvacam preporuke.

 

DELL SE2416H

AOC i2480SX

0 DELL SE2416H
4 AOC i2480SX
Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupujem sestri monitor koji će se velikom većinom koristiti za multimediju, povremeno surfanje/rad i pokoju igru, mislio sam joj uzeti neki VA od 27'', ali naletio sam na ovo.

Pretpostavljam da za tu cijenu neću naći ništa bolje, pogotovo takvih dimenzija, jer svi 27'' su više manje po 1500+?

Samo ne znam kako je ovo jeftinije od 27'', da nema neka caka s tim modelima? Ili je to samo zato što je 28'' pa je to već malo nategnuto za 1080p?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo bi si jos jedan monitor.trenutno imam 144hz 27 incni 1440p benq.

uzeo bi si jos jedan kao drugi za citanje vijesti i pizdarija ali bi taj monitor bio 1080p 60hz.

zanima me bi li to funkcioniralo da svaki monitor pegla svoju rezoluciju na svojim hercima? i koliko bi mi recimo uzimalo na performansama ako bi na jednom bilo otvorena igra a na drugom firefox.

 

i moze li se recimo ovaj drugi spojit na grafu na ploči?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nemozes sibati u isto vrijeme dvije razlicite hercaže(na istom gpu), drugi monitor mozes spojiti na integriranu no morat ces se poigrati postavkama nekad zna biti gnjavaze s time.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 21:42 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Nemozes sibati u isto vrijeme dvije razlicite hercaže, drugi monitor mozes spojiti na integriranu no morat ces se poigrati postavkama nekad zna biti gnjavaze s time.lp

 kak ne moze, meni je na grafu spojen 144 hz i 60 hz i nema nikakvih problema...

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

https://edigital.hr/monitor/acer-kg271abmidpx-27-led-monitor-p524872 27" 144hz za 2000kn. ne razumijem se u ostale karakteristike pa me cisto zanima o kakvom je monitoru rijec? to je zapravo ono sto trazim citavo vrijeme 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...

I sta da ja sada tebi kazem? pa da mogu isprobati vjv ne bih pitao ovdje za savjet. Volim kada ljudi predstavljaju nesto sto je (barem u nasoj zemlji i nasim shopovima) miljama daleko od realizacije tipa kod kupnje misa "prvo bi ga trebao isprobati i drzati u ruci" ?? sta mislis da je stvarno moguce usetati u links, nagu*iti tog jednog jadnog prodavaca koji se bori ugl sa jos 3-4 ljudi i uvijek je sam u smjeni na kasi da se sece uokolo samnom, otvara mi zapakirane proizvode dok se mozda ne odlucim za kupnju? ja ne znam kako je u zg ili vecim gradovima mozda gdje postoje ozbiljniji shoppovi sa izlozenim modelima za "probavanje" ali ja ovdje u puli to nisam vidio. niti 1 jedini monitor niti u jednom ducanu nisam vidio da je spojen i radi. tv-i jos-jos, ali monitori ne. misevi svi stoje zapakirani u original pakiranju i kutijama i sumnjam da ih je uopce moguce raspakiravati. 

 

 

Kojeg god miša, tastaturu da sam pitao da isprobam u pulskom Linksu, dali su mi, bez obzira na otvorene/neotvorene kutije. Ali da, doci na red je prica za sebe.

 

sushii kaže...

https://edigital.hr/monitor/acer-kg271abmidpx-27-led-monitor-p524872 27" 144hz za 2000kn. ne razumijem se u ostale karakteristike pa me cisto zanima o kakvom je monitoru rijec? to je zapravo ono sto trazim citavo vrijeme 

 

27" i FullHD - Ja ne bih isao na ista vece od 24" kada je u pitanju 1080p.

TN matrica - Uzimam u obzir iskljucivo VA ili IPS. Nagledao se TNa u zivotu i dosta mi je.

 

Ako "to trazis" cijelo vrijeme, rekao bih da bi ti ustvari puno muzike za nista para, a to bas ne ide.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 17:01 (Jovanka).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

pa 2t kn nije bas nista para, uostalom, naglasio sam da slabo poznajem ostale specifikacije zato i visim sada tu na forumu i pokusavam si sklepati sto bolju pricu u okviru 2500kn koliko i mislim potrositi max na ekran. vidis, uopce nisam gledao tn ili ips ili VA panel. upravo sam malo procackao i mislim da to u mojem slucaju nije neki bad jer slabo koristim monitor za gledanje filmova posto imam tv za to. zelim neki monitor do 2500kn i da je 144hz jer imam sasvim solidnu konfu a 144hz je danas vec neki standard.  ja bolje od ovoga nisam uspio pronaci. ako imas neku bolju ideju slobodno tipkaj, nisam nervozan al bih volio naruciti ekran unutar nekoliko dana da se spremim za zimnicu ;)

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imaš za tu lovu 27" IPS 2K klik

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Imaš za tu lovu 27" IPS 2K klik

 naglasio sam da zelim 144hz vise puta. hvala

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam dns takodjer pitao za misljenje o ovom monitoru: (https://www.m-computers.hr/monitor-led-24-benq-zowie-xl2411-3d-144hz-1ms-vga-dvi-hdmi-full-hd/EUR42734/product/).

Isto trazim 144Hz, 24".

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...
ibme74 kaže...

Imaš za tu lovu 27" IPS 2K klik

 naglasio sam da zelim 144hz vise puta. hvala

Onda uzmi TN i zrtvuj kuteve gledanja i boje jer za te pare nemas nista drugo

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...

pa 2t kn nije bas nista para, uostalom, naglasio sam da slabo poznajem ostale specifikacije zato i visim sada tu na forumu i pokusavam si sklepati sto bolju pricu u okviru 2500kn koliko i mislim potrositi max na ekran. vidis, uopce nisam gledao tn ili ips ili VA panel. upravo sam malo procackao i mislim da to u mojem slucaju nije neki bad jer slabo koristim monitor za gledanje filmova posto imam tv za to. zelim neki monitor do 2500kn i da je 144hz jer imam sasvim solidnu konfu a 144hz je danas vec neki standard.  ja bolje od ovoga nisam uspio pronaci. ako imas neku bolju ideju slobodno tipkaj, nisam nervozan al bih volio naruciti ekran unutar nekoliko dana da se spremim za zimnicu ;)

 Nisam pratio tocno koju dijagonalu trazis ali izvolis

 

https://www.nabava.net/search.php?q=acer+xz271

 

https://www.acer.com/ac/en/GB/content/model/UM.HX1EE.019

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 19:24 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Jel svi ovi kaj traze 144hz monitor uopce shvacaju da ako nemaju min 140+fps-a da je to drek i da ce im taj monitor isto imati teski  screen tearing pogotovo kad fps padne ispod 100fps-a, meni osobno se od toga povraca tj nevidim koristi jer se indenticna stvar dogada i na 60hz monitorima. Da nebi mislili da govorim napamet ja sam to sve probao i testirao i stvarno nema smisla, indenticno kao da na 60hz nemate 60 fpsa. Eto cisto da nebi pogrijesili u odabiru jer ljudi svasta pisu da su vidjeli Isusa u razlici izmedu 60 i 75hz i takve budalastine no nekuze da je zapravo najbitniji fps na kojem se to vrti tj ono sto vrtite.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 22:12 (Stjepanj).
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Slažem se, samo bih nadodao da ako uzimate 144Hz monitor ako imate mogučnost probajte uzeti freesync ili gsync. Uzeo sam monitor prije grafe i tearing je bio baš žestok, sad kad se recimo na pubgu fps spusti na 70-80 ko da i nema tearinga, tako da preporučujem neki sync ukoliko idete na high refresh monitore

Engage...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Jel svi ovi kaj traze 144hz monitor uopce shvacaju da ako nemaju min 140+fps-a da je to drek i da ce im taj monitor isto imati teski  screen tearing pogotovo kad fps padne ispod 100fps-a, meni osobno se od toga povraca tj nevidim koristi jer se indenticna stvar dogada i na 60hz monitorima. Da nebi mislili da govorim napamet ja sam to sve probao i testirao i stvarno nema smisla, indenticno kao da na 60hz nemate 60 fpsa. Eto cisto da nebi pogrijesili u odabiru jer ljudi svasta pisu da su vidjeli Isusa u razlici izmedu 60 i 75hz i takve budalastine no nekuze da je zapravo najbitniji fps na kojem se to vrti tj ono sto vrtite.lp

 

Osobno imam Acera xz271 sa 144 hz. Testirao sam BF1 na ultra, high i medium postavkama, cisto da vidim padanje ispod 100 fps i nisam primjetio nikakav tearing. Kada je igra isla 70-80 framea, te kada je isla preko 100 fps-a. Igra je bila fluidna, bez trzanja, bez tearinga. Naravno moram napomenuti da je freesync bio ukljucen, te da vjerojatno zato nije bilo. Ili je bio toliko brz da ga oci nisu registrirale ili ga nije bilo, pa sad kako tko hoce. 
Moram napomentuti da je igra isla 70-80 konstantno u jednom testu, a u drugom se konstantno vrtila oko 100-110, sa sitnim padanjima do 95. Mozda bi tearinga bilo da je pad framea bio izrazeniji, recimo sa 120 na 70, ali taj scenarij nisam uspio istestirati. Medutim kada je igra isla na  70-80 nije bilo tearinga i bilo je ugodno fluidno. Zahvaljujuci i freesyncu. Budem probao i bez freesynca.
Ukoliko bas zelite 144hz, uzmite, cak i ako ne mozete iskoristiti 144hz, jer svakako igra izgleda fluidnije i na 100 naspram 60. Ali obavezno uzmite sa nekim syncom kako je Picard naveo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 2:49 (danny_2).
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

https://www.nabava.net/search.php?q=28MT47T

 

je li mozda netko ubo ovo da kaze kakav je?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=28MT47T

 

je li mozda netko ubo ovo da kaze kakav je?

 Daj nemoj me...kupi FHD monitor i smanji mu rezu već ak ti je problem to sve "trenutno" upogoniti 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...
Gorstak79 kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=28MT47T

 

je li mozda netko ubo ovo da kaze kakav je?

 Daj nemoj me...kupi FHD monitor i smanji mu rezu već ak ti je problem to sve "trenutno" upogoniti 

 reza nije bitna, makar je zgodno da je hd ready... guglao sam kontrast 3000:1 i gledao najvise incha za novce...takodjer je bilo bitno da nije vise od 5ms, radi igranja igara...to sto ima dvb tuner je plus, a i zvucnici su isto okej dodatak...

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 18:50 (Gorstak79).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

O.o

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 

Osobno imam Acera xz271 sa 144 hz. Testirao sam BF1 na ultra, high i medium postavkama, cisto da vidim padanje ispod 100 fps i nisam primjetio nikakav tearing. Kada je igra isla 70-80 framea, te kada je isla preko 100 fps-a. Igra je bila fluidna, bez trzanja, bez tearinga. Naravno moram napomenuti da je freesync bio ukljucen, te da vjerojatno zato nije bilo. Ili je bio toliko brz da ga oci nisu registrirale ili ga nije bilo, pa sad kako tko hoce. 
Moram napomentuti da je igra isla 70-80 konstantno u jednom testu, a u drugom se konstantno vrtila oko 100-110, sa sitnim padanjima do 95. Mozda bi tearinga bilo da je pad framea bio izrazeniji, recimo sa 120 na 70, ali taj scenarij nisam uspio istestirati. Medutim kada je igra isla na  70-80 nije bilo tearinga i bilo je ugodno fluidno. Zahvaljujuci i freesyncu. Budem probao i bez freesynca.
Ukoliko bas zelite 144hz, uzmite, cak i ako ne mozete iskoristiti 144hz, jer svakako igra izgleda fluidnije i na 100 naspram 60. Ali obavezno uzmite sa nekim syncom kako je Picard naveo.

 Ugasi freesync pa kad stignes onda javi rezultate.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice