Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.462.657
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 Ugasi freesync pa kad stignes onda javi rezultate.lp

 

Evo brzinski testirao i bez freesynca i mogu reci da sam iznenaden. Na 100 fps-a nisam primjetio nesto.
Na 65-75 fps-a nesto sitno je bilo, jedva primjetno, a onda sam ukljucio vsync i nestalo je i toga. E sad vjerujem
da bi tearing bio izrazeniji da frame varira u velikim dropovima tipa sa 90 na 60 i slicno, ali dok je isao 65-75 tearing
skoro neprimjetan. Evo koliko sam uspio brzinski testirat, kad budem imao vise vremena mogu video snimit pa postat.

U svakom slucaju kupovina 144hz monitora se isplati, jer ukoliko i ne moze sada tjerati 144hz, ne znaci da sutra nece nadogradit sistem 
te da ce moci. S druge strane barem bf 1 odlicno radi i na 80 fps-a, a uz freesync ili gysnc ne moraju brinuti za nista. Bez toga i vsync pomaze.

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Jednom mom frendu 60 vs 144hz na istom monitoru je bilo : ja tu nista ne kuzim, svakako da bi trebalo prije kupnje barem kod nekog frenda probati kao i 1440p pa onda odluciti, meni osobno 1440p@27"@60hz je savrsenstvo pogotovo na visokom fps-u a netreba bogovski hw.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Jednom mom frendu 60 vs 144hz na istom monitoru je bilo : ja tu nista ne kuzim, svakako da bi trebalo prije kupnje barem kod nekog frenda probati kao i 1440p pa onda odluciti, meni osobno 1440p@27"@60hz je savrsenstvo pogotovo na visokom fps-u a netreba bogovski hw.lp

 
I ja sam ocekivao dosta tearinga, ali jednostavno ga nije bilo, uostalom  tu je vsync, ako netko nema g ili freesync.
Za sada sam samo u BF1 testirao, ali kroz par dana budem i na drugima, te detaljnije, pa javim rezultate.
Slazem se da bi idealno bilo da svatko prvo proba osobno prije kupovine, ali to nije uvijek moguce.


Sto se tice dali 1080 144hz ili 1440 60hz, to je osobni odabir. Osobno sam zadovoljan svojim izborom fhd i 144hz.
A jednog dana bit ce uw 1440 sa 144hz. Do tad uzivam u ovome. 

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

krajnji izbor sam si sveo na ova 2 modela, sutra narucujem 1 od ta 2 kako god pa da napravim last check. cijena im je priblizno slicna, cak je 4k 300kn jeftinija od FHD. 

prvi je acerov 144hz 27" VA 1920x1080

drugi je Lg 27" 4k IPS 

 

mislim da su oba 2 monitora odlicna za cijenovnu kategoriju, pitanje je samo bolji refresh rate ili veca rezolucija ? 

5 Acer 144hz FHD
6 LG 4K 60hz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Aj napiši dojmove kad uzmeš jedan od ta dva.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...

drugi je Lg 27" 4k IPS  

Ne kupuješ valjda u EDu?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...

krajnji izbor sam si sveo na ova 2 modela, sutra narucujem 1 od ta 2 kako god pa da napravim last check. cijena im je priblizno slicna, cak je 4k 300kn jeftinija od FHD. 

prvi je acerov 144hz 27" VA 1920x1080

drugi je Lg 27" 4k IPS 

 

mislim da su oba 2 monitora odlicna za cijenovnu kategoriju, pitanje je samo bolji refresh rate ili veca rezolucija ? 

 

Ovo je odluka koju samo ti mozes donjeti. Mi mozemo nas glas i misljenje dati za 144hz ili za vecu rezoluciju, ali to ne znaci da 
ce tebi tako odgovarati. Isto tako IPS ili VA. Ovu odluku moras sam donjeti. 

Primjer ja sam sada na aceru koji si naveo, iduce godine mozda odem na neki uw 1440 reza i 100 ili 144hz.
Osobno 4k (pogotovo za 27 incne monitore) za sada zaobilazim u sirokom luku, s druge strane ima forumasa kojima je 4 k 60hz savrsenstvo itd.
I takoder za 4k ne bi gledao graficku ni jednu ispod gtx 1080. Eto, moje misljenje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
sushii kaže...

drugi je Lg 27" 4k IPS  

Ne kupuješ valjda u EDu?

 sto ne valja u EDu?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...

 sto ne valja u EDu?

http://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/extreme-digital-iskustva/180539.aspx?page=60

 

Pročitaj zadnju stranu, bit će ti dovoljno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
sushii kaže...

 sto ne valja u EDu?

http://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/extreme-digital-iskustva/180539.aspx?page=60

 

Pročitaj zadnju stranu, bit će ti dovoljno.

 opcenito kada narucujem nesto online gledam da ne uzimam stvari (tipa slusalice) koje se cesto kvare jer mi se neda natezati sa reklamacijom itd. ne kazem da se ne moze dogoditi ali mislim da su jako male sanse da ti monitor rikne. kod kupnje i dostave vidim da nitko nije imao neke posebne probleme tako da ...

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

znaci u toj temi su 99% samo problemi s doticnom trgovinom, i ti velis suprotno. Kao i sto si rekao da trazis iskljucivo 144hz monitor a s tim pc-em iz potpisa nemas ni za 60hz...nekuzim? valjda ti je jasno da za 4k igranje ti svake godine treba skoro 1000€ za gpu koji ce to donekle tjerati pristojnim framerateom?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo i mene sa dojmovima

Uzea sam BENQ GW2765HT i mogu reć da mi je skoro i malo velik,

na stari sam od kraja do kraja ekrana iša samo oćima a na ovom moram i glavu pomaknit, ali to je sve stvar navike.

Boje su odlične iz svih kutova, nisam naletija na mrtve piksele, nije ni da sam ih tražija.

U igrama nema nikakvih problema. Rezolucija je odlična, i mislim da sam na dugoročno pogodija sa monitorom.

Preporuke svima.   

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

znaci u toj temi su 99% samo problemi s doticnom trgovinom, i ti velis suprotno. Kao i sto si rekao da trazis iskljucivo 144hz monitor a s tim pc-em iz potpisa nemas ni za 60hz...nekuzim? valjda ti je jasno da za 4k igranje ti svake godine treba skoro 1000€ za gpu koji ce to donekle tjerati pristojnim framerateom?lp

 danas bas citav dan rolam po forumu, portalima, online shoppovima i mame mamine, vec me glava boli. mislim da pc nije bad koliko ti navodis, imam najnoviju gen. proca i5, ddr4 8gb i solidnu graficku koja se naravno uvijek moze upgradeati. slazem se sa tvojom pricom oko 4k i obzirom da se ne volim razbacivati komponentama niti sam neki gaming freak, izgleda da je bolje ostaviti 4k po strani jer zahtjeva dosta REDOVITOG ulaganja. ja sam vise tip koji jednom u par god. obnavlja pc. malo sam rolao i film o 2.5k ali su dosta skupi, ugl iznad 4t kn sa malo boljim refresh rateom a toliko nema sanse da dam za monitor. izgleda da cu se morati zadovoljiti pricom FHD 144hz IPS/VA ili jednostavno 2.5k VA/IPS @60hz. oboje su tu negdje u rangu oko 2.5kn. Oboje ce biti veliki upgrade napsram ove stare kante koju imam vec dobrih 10 god. ;) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 21:10 (sushii).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Grancigula kaže...

Evo i mene sa dojmovima

Uzea sam BENQ GW2765HT i mogu reć da mi je skoro i malo velik,

na stari sam od kraja do kraja ekrana iša samo oćima a na ovom moram i glavu pomaknit, ali to je sve stvar navike.

Boje su odlične iz svih kutova, nisam naletija na mrtve piksele, nije ni da sam ih tražija.

U igrama nema nikakvih problema. Rezolucija je odlična, i mislim da sam na dugoročno pogodija sa monitorom.

Preporuke svima.   

 

Kakav je backlight bleed?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...
Stjepanj kaže...

znaci u toj temi su 99% samo problemi s doticnom trgovinom, i ti velis suprotno. Kao i sto si rekao da trazis iskljucivo 144hz monitor a s tim pc-em iz potpisa nemas ni za 60hz...nekuzim? valjda ti je jasno da za 4k igranje ti svake godine treba skoro 1000€ za gpu koji ce to donekle tjerati pristojnim framerateom?lp

 danas bas citav dan rolam po forumu, portalima, online shoppovima i mame mamine, vec me glava boli. mislim da pc nije bad koliko ti navodis, imam najnoviju gen. proca i5, ddr4 8gb i solidnu graficku koja se naravno uvijek moze upgradeati. slazem se sa tvojom pricom oko 4k i obzirom da se ne volim razbacivati komponentama niti sam neki gaming freak, izgleda da je bolje ostaviti 4k po strani jer zahtjeva dosta REDOVITOG ulaganja. ja sam vise tip koji jednom u par god. obnavlja pc. malo sam rolao i film o 2.5k ali su dosta skupi, ugl iznad 4t kn sa malo boljim refresh rateom a toliko nema sanse da dam za monitor. izgleda da cu se morati zadovoljiti pricom FHD 144hz IPS/VA ili jednostavno 2.5k VA/IPS @60hz. oboje su tu negdje u rangu oko 2.5kn. Oboje ce biti veliki upgrade napsram ove stare kante koju imam vec dobrih 10 god. ;) 

Gdje ima "FHD 144hz IPS/VA ili jednostavno 2.5k VA/IPS @60hz. oboje su tu negdje u rangu oko 2.5kn" za te novce ?

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li netko AOC U2777PQC? Iskustva? Ili nesto drugo do 4tis 4k ips? Monitor ce sluziti za sve osim igranja :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozz ljudi. Zanima me isplati li se pricekati sa kupnjom monitora do crnog petka ?
Ima li kod nas neki "normalan" popust u to vrijeme ?
Lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ako kupujem preko alze, da li placam cijenu koja je tamo naznacena ili se na to kelje jos nekiu nameti prilikom ulaska u nasu nam drzavu?

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nema nameta osim postarine ako je do 300€

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...

Nema nameta osim postarine ako je do 300€

 ako je iz EU (a Alzashop je češka trgovina), ne bi trebalo biti nikakvih nameta, osim poštarine.

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ostaje njihov pdv ili stave nas?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
robee1 kaže...

Ostaje njihov pdv ili stave nas?

PDV placas u zemlji EU u kojoj kupujes. Nema dvostrukog oporezivanja.
Na alzi specificno pise cijena pa ispod kolika je cijena bez pdv-a.

Carinu i pdv placas jedino ako se roba salje iz zemlje koja nije u EU.

Isprike za offtopic.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
sushii kaže...
Stjepanj kaže...

znaci u toj temi su 99% samo problemi s doticnom trgovinom, i ti velis suprotno. Kao i sto si rekao da trazis iskljucivo 144hz monitor a s tim pc-em iz potpisa nemas ni za 60hz...nekuzim? valjda ti je jasno da za 4k igranje ti svake godine treba skoro 1000€ za gpu koji ce to donekle tjerati pristojnim framerateom?lp

 danas bas citav dan rolam po forumu, portalima, online shoppovima i mame mamine, vec me glava boli. mislim da pc nije bad koliko ti navodis, imam najnoviju gen. proca i5, ddr4 8gb i solidnu graficku koja se naravno uvijek moze upgradeati. slazem se sa tvojom pricom oko 4k i obzirom da se ne volim razbacivati komponentama niti sam neki gaming freak, izgleda da je bolje ostaviti 4k po strani jer zahtjeva dosta REDOVITOG ulaganja. ja sam vise tip koji jednom u par god. obnavlja pc. malo sam rolao i film o 2.5k ali su dosta skupi, ugl iznad 4t kn sa malo boljim refresh rateom a toliko nema sanse da dam za monitor. izgleda da cu se morati zadovoljiti pricom FHD 144hz IPS/VA ili jednostavno 2.5k VA/IPS @60hz. oboje su tu negdje u rangu oko 2.5kn. Oboje ce biti veliki upgrade napsram ove stare kante koju imam vec dobrih 10 god. ;) 

 uzmi si neki 27" fhd ips sa freesyncom i uzivaj

xfact
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
=xfact= kaže...
sushii kaže...
Stjepanj kaže...

znaci u toj temi su 99% samo problemi s doticnom trgovinom, i ti velis suprotno. Kao i sto si rekao da trazis iskljucivo 144hz monitor a s tim pc-em iz potpisa nemas ni za 60hz...nekuzim? valjda ti je jasno da za 4k igranje ti svake godine treba skoro 1000€ za gpu koji ce to donekle tjerati pristojnim framerateom?lp

 danas bas citav dan rolam po forumu, portalima, online shoppovima i mame mamine, vec me glava boli. mislim da pc nije bad koliko ti navodis, imam najnoviju gen. proca i5, ddr4 8gb i solidnu graficku koja se naravno uvijek moze upgradeati. slazem se sa tvojom pricom oko 4k i obzirom da se ne volim razbacivati komponentama niti sam neki gaming freak, izgleda da je bolje ostaviti 4k po strani jer zahtjeva dosta REDOVITOG ulaganja. ja sam vise tip koji jednom u par god. obnavlja pc. malo sam rolao i film o 2.5k ali su dosta skupi, ugl iznad 4t kn sa malo boljim refresh rateom a toliko nema sanse da dam za monitor. izgleda da cu se morati zadovoljiti pricom FHD 144hz IPS/VA ili jednostavno 2.5k VA/IPS @60hz. oboje su tu negdje u rangu oko 2.5kn. Oboje ce biti veliki upgrade napsram ove stare kante koju imam vec dobrih 10 god. ;) 

 uzmi si neki 27" fhd ips sa freesyncom i uzivaj

 

odlucio sam se nakraju za 27" 2.5K ips. ne igram toliko vise fps igre a posebno ne competitive tako da cu zrtvovati refresh rate za vecu rezoluciju. zagazio sam vec u 30-te god i sada je vise spika ono drustvo, volan, hladno pivo, project cars2/dirt4/f12017 :)

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 12:51 (fixxer_zg).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sinko pa nije ti ovo amerika👊😁lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...
roby27 kaže...

Nema nameta osim postarine ako je do 300€

 ako je iz EU (a Alzashop je češka trgovina), ne bi trebalo biti nikakvih nameta, osim poštarine.

 Ne kuzim zakaj me citiras kad sam to i ja napisao. Podrazumijeva se da je ceska trgovina. Jos treba napomenut da se nas pdv obracunava prilikom narudbe

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...
zzZZzz kaže...
roby27 kaže...

Nema nameta osim postarine ako je do 300€

 ako je iz EU (a Alzashop je češka trgovina), ne bi trebalo biti nikakvih nameta, osim poštarine.

 Ne kuzim zakaj me citiras kad sam to i ja napisao. Podrazumijeva se da je ceska trgovina. Jos treba napomenut da se nas pdv obracunava prilikom narudbe

 jer je iz tvog odgovora ispalo da se placa pdv i carina na narudzbe preko 300 eura..

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Citaj sto sam napisao da nema nameta osim postarine ako je do 300 eura. Preko toga je free shiping. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...

Citaj sto sam napisao da nema nameta osim postarine ako je do 300 eura. Preko toga je free shiping. 

 Moram priznati da nisam ranije cuo za alzashop ali citam iskustva i ljudi su mega zadovoljni. hebemu pa ovaj monitor je 1200kn jeftiniji nego kod nas. 2800kn je u linksu a ovdje 250USD x 6.4 = 1600kn. za to bi bez beda riskirao reklamacijske probleme itd itd. danas ga je ovaj momak iz linksa narucio za pulu ali lagano javljam da ga ostavi u zg sto se mene tice : ) ovo je stvarno bas huge razlika u cijeni.

 

EDIT: ma daj to uopce nije to, dobro ti je Stjepanj rekao, nije ovo Amerika. ti si gledao neku posebnu ponudu za am. trziste preko neke x stranice (newegg?). na alzashoppu je cijena 358€ sto kad zbrojis i oduzmes = 147kn manje nego u linksu. 

predobro je zvucalo da bi bilo istinito. ocito je netko na str. prije izbrisao svoj post na koji se odg. zapravo odnosio pa je nastala citava drama. ugl nema nista po promo cijeni :( cekamo u cet za pokupiti u linksu :(

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 18:28 (sushii).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice