Može li IPTV preko access pointa?

poruka: 6
|
čitano: 2.577
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Može li IPTV preko access pointa?

Bok, imam pitanje a pošto nisam najveći ekspert u tematici nadam se da nije pitanje glupo.

Ideja je da npr uzmemo neki 3u1 paket kod nekog operatera (za primjer uzmimo iskon) sa tel, net i iptv, trenutno je tel + net od ht-a.

Zbog rasporeda po kući router i tv su udaljeni dvije prostorije i zanima me da li mogu izbjeći provlačenje ethernet RJ45 kabela kroz sve prostorije od routera do STB-a koji bi trebao biti pored TV-a. Može li mi iptv ići tako da se access point bežično poveže sa routerom a ethernet kabelom spojim access point i STB? Ako može jel dovoljno samo jedan AP od strane STB-a ili trebam dva AP tako da drugi AP spajam žično u router i onda nekakav bridge mode između dva AP-a?

0 Može s jednim AP
0 Može s dva AP
1 Ne može nikako
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 15:12 (mijanB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Može li IPTV preko access pointa?
Sumnjam da će ti tako raditi, prvenstveno jer, koliko znam, IPTV je kod iskona napravljen da ide preko lan portova, a ako nekim slučajem i bude radilo, ne očekuj da ti rade wifi i IPTV zajedno. Bolje ti je uzeti homeplug uređaje za to. Jedan spojiš u lan port na ruteru i u struju blizu njega, a drugoga spojiš u struju kod STB-a i povežeš lan kabelom na STB.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Može li IPTV preko access pointa?
mijanB kaže...

Bok, imam pitanje a pošto nisam najveći ekspert u tematici nadam se da nije pitanje glupo.

Ideja je da npr uzmemo neki 3u1 paket kod nekog operatera (za primjer uzmimo iskon) sa tel, net i iptv, trenutno je tel + net od ht-a.

Zbog rasporeda po kući router i tv su udaljeni dvije prostorije i zanima me da li mogu izbjeći provlačenje ethernet RJ45 kabela kroz sve prostorije od routera do STB-a koji bi trebao biti pored TV-a. Može li mi iptv ići tako da se access point bežično poveže sa routerom a ethernet kabelom spojim access point i STB? Ako može jel dovoljno samo jedan AP od strane STB-a ili trebam dva AP tako da drugi AP spajam žično u router i onda nekakav bridge mode između dva AP-a?

Preko access pointa ti nece raditi, jedino da kupis Powerline adapter onda bi trebalo funkcionirati

 

tipa https://www.links.hr/hr/powerline-adapter-tp-link-av500-tl-pa4010pkit-mreza-putem-postojecih-elektricnih-instalacija-053515029

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 15:36 (tireN1337).
12 godina
offline
Može li IPTV preko access pointa?

Koliko je pouzdano riješenje putem strujne instalacije jer sam čuo svakakve priče da svako malo treba nešto podešavat, nekad radi dobro a nekad ne?

Znači ne bi funkcioniralo ni da imam dva AP-a: jedan AP ethernetom spojen u lan port na routeru i drugi AP ethernetom spojen na STB i rade bridge mode?

 

Hvala na odgovorima i pomoći :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Može li IPTV preko access pointa?

To s powerlineom nije neka sreća, nama je to radilo neko vrijeme dobro, pa onda bas i nije. Radilo bi pet, šest sati pa bi se zblesiralo i onda bi to trebalo ištekati pa resetirati. To ti ovisi dosta o instalacijama, kako se posreći nekome. Kod nas je udaljenost 25 metara ethernet kabela, ali preko žica može bit i 100 metara. Zato smo mi jednostavno za sve prevukli ethernet kablove i sve radi kao violina.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Može li IPTV preko access pointa?
mijanB kaže...

Koliko je pouzdano riješenje putem strujne instalacije jer sam čuo svakakve priče da svako malo treba nešto podešavat, nekad radi dobro a nekad ne?

Znači ne bi funkcioniralo ni da imam dva AP-a: jedan AP ethernetom spojen u lan port na routeru i drugi AP ethernetom spojen na STB i rade bridge mode?

 

Hvala na odgovorima i pomoći :)

Ja sam prijatelju podesio to s 3 treceg kata na prizemlje i dan danas nije imao problema,mislim na adaptere preko struje.Bitno je da su uticnice na istoj fazi i ne bi trebao imat problema.

Iptv ti nece raditi preko AP,vecinom podeseno bude da preko lana da rade jer npr. kod mene na ruteru imaju 4 uticnice od toga 2 su za iptv,a druge dvije su za internet.Mada jednom sam povezao pc na uticnicu od iptva-a isto ima interneta,ali 4 puta sporiji je bio.

Origin_Steam: hrka11
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice