Repeater/router/antena

poruka: 11
|
čitano: 4.527
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Repeater/router/antena

Treba mi što snažnija unutarnja stanica koju mogu spojiti na uobičajeni router-modem od ISP-a i koristiti ju kao wireless hotspot. U stanu imam sve nosive zidove i puno interferencije s drugim uređajima i treba mi nešto jako i kvalitetno. Poželjno da je cijena do 1000kn ako je moguće.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2009 10:20 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Repeater/router/antena

Cekaj, jesam li dobro shvatio. Ti zelis realizirati hotspot sa AP koji se nalazi unutar prostorije s nosivim zidovima ?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Repeater/router/antena

Ja želim da unutar stana imam signal kako treba i da mogu ostvarit barem 20mbps realne brzine prijenosa i da ne osjećam pauze i prekide zbog paket burstova i blokada koji se dešavaju zbog interferencije i slabašnog signala. Kaže meni moj stick da se spojio na 46... 36... mbps, ali zbog fluktuacija u signalu to je jezivo iskustvo. Treba mi snažniji i kvalitetniji wireless koji mogu hvatat s laptopima i usb antenicama.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2009 12:20 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
Repeater/router/antena

Mozda nesto ovako? Frend ga ima u kuci koja ima debele zidove kao da je bunker i nije se zalio na signal. Sluzi mu kao repeater (bar mislim) i ima gotovo pun signal u svakom kutku bilo u prizemlju bilo na istom (prvom) katu.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Repeater/router/antena

Mikrotik sa nekakvom jacom karticom i nekakvom jacom antenom?

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Repeater/router/antena
tnakir kaže...

Mikrotik sa nekakvom jacom karticom i nekakvom jacom antenom?

Detaljnije plx :)

 

Sad mi je palo na pamet... mogu li koristiti antenu na drugom routeru (ADSL+router) kao AP s boljim prijemom i onda kabelom na kabelski WiFi...?

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2009 14:17 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Repeater/router/antena
naxeem kaže...
tnakir kaže...

Mikrotik sa nekakvom jacom karticom i nekakvom jacom antenom?

Detaljnije plx :)

 

Sad mi je palo na pamet... mogu li koristiti antenu na drugom routeru (ADSL+router) kao AP s boljim prijemom i onda kabelom na kabelski WiFi...?

Mozes, tak slicno imam ja napravljeno. Kabelski WiFi ? Mislio si povezat kablom na neki WiFi uredjaj - ne ? Moja preporuka ti je Linksys wrt54gl, mislim da se nesto bolje ne moza pronaci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2009 14:24 (Batista).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Repeater/router/antena

Mislio sam ovaj Zyxel povezati na postojeći wifi kabelskog routera i onda se spojiti kabelom na Zyxela. Zyxel nema nešto jači signal, a nema ni ulaz za UTP WAN pa ga ne mogu ni bridgati na taj način. Nadao sam se da postoji firmware hackan da antenu koristi kao ulaz i pravi se bridge.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
14 godina
neaktivan
offline
Repeater/router/antena

Možda ovaj članak pomogne, ako imaš bežični telefon blizu routera probaj ga odmaknuti bar metar od njega jer kako oba rade na oko 2.4 Ghz zna dolaziti do interferencija(meni se događalo), sad ne znam ima li taj Zyxel odvojivu vanjsku antenicu možeš i nju probati zamiijeniti sa nekom jačom.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Repeater/router/antena

Uzeo DLINK antenu od 6dBi i signal je najmanje 100% jači. Sada je daleko izdržljivije. Hvala svima na savjetima. Sutra ću se poigrati starim Siemens routeorm.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2009 18:55 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Repeater/router/antena

Sorri... ovako... mozes stavit oba routera da rade u WDS modu... (Siemens sto posto podrzava, nisam siguran za ovog drugog). Na postojece routere mozes zakacit jace omni antene (6dB vs standardnih 2dB ti je 2.5x jaci signal). To je najjeftinije rijesenje koje mozes imati.

 

Najbolje je dakako mikrotik - RB411R (integrirana wifi antena), na nju nafrljis malo jacu omnicu. Nikakav DLink se ne moze mjeriti sa njim.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice