Najbolje placen posao u IT struci?

poruka: 21
|
čitano: 20.574
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Najbolje placen posao u IT struci?

Zna li tko kakvu statistiku ili sl.?:) Bas citam uvod Mreze "Od kliješta do kôda" pa mi doslo da pitam...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
dna kaže...

Zna li tko kakvu statistiku ili sl.?:) Bas citam uvod Mreze "Od kliješta do kôda" pa mi doslo da pitam...

 najbolje su plačeni unix/linux administratori.
C++ programer na unixu te java programeri!
16 godina
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
MarkoCro kaže...
dna kaže...

Zna li tko kakvu statistiku ili sl.?:) Bas citam uvod Mreze "Od kliješta do kôda" pa mi doslo da pitam...

 najbolje su plačeni unix/linux administratori.
C++ programer na unixu te java programeri!
 Ima i bitno bolje placenih poslova, u pravilu konzultantska mjesta.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
Old Iggy kaže...
MarkoCro kaže...
dna kaže...

Zna li tko kakvu statistiku ili sl.?:) Bas citam uvod Mreze "Od kliješta do kôda" pa mi doslo da pitam...

  najbolje su plačeni unix/linux administratori.
C++ programer na unixu te java programeri!
  Ima i bitno bolje placenih poslova, u pravilu konzultantska mjesta.
  Kad smo kod konzultanata,koliko ima jedan SAP konzultant? cca=?
 
16 godina
offline
Najbolje placen posao u IT struci?

Najbolje placeni posao u IT industriji -> ovdje


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
branimir kaže...

Najbolje placeni posao u IT industriji -> ovdje


 da, bio je nedavno intervju na par str. u Jutarnjem s njim....

bobo desmra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
branimir kaže...

Najbolje placeni posao u IT industriji -> ovdje


hahaha.. i odnda svizac zapakira čokoladu u omot.


ma najbolje plaćeno je mjesto koja zahtijeva znanja koja su rijetka a opet izuzetno tražena u firmi koju oblijećeš...

e sad  negdje je to c programer, negdje je to java, u web kompanijama je to flash action script....  ili asp..

ma sve to ovisi o poslodavcu i trenutnoj potražnji.

činjenica je samo da se kod nas al i u svijetu općenito jako malo zna informatika i svatko sa iole znanjima može se dosta dobro
prodati a profesionalni programeri... mogu doslovno birati poslove.

no naravno nemojmo sanjati zarade kao da si član nadzornog odbora.... to nikako.... tu treba sanjati cifre oko 7000-8000 i takvi
iznosi.... to je realno jer ipak programeri su potrošna roba.... nije toliko velik problem nešto izprogramirati.. najveći problem je
prodati taj program.. to je umijeće.. i bez tržišta nema ni plaće.

 

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2008 21:43 (hondo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?

Dobri programeri imaju plaće od 6-7 do 12-15 tisuća. Prijelaskom u projekt menadžment i arhitekturu ide se i do 20-25. Konzultanti su tu negdje od 10 do 20+.

 

Ne znam baš kako su potrošna roba kad je danas skoro nemoguće naći dobrog programera. Ja sam se potrudio nekoliko puta, ali dobiješ uglavnom priučene nesposobnjakoviće koji znaju samo ono što im piše u tutorialima online, a često ni to. Bilo kakva upotreba mozga je isključena, a o osnovnim znanjima da ne govorim. Danas svatko misli da može programirati.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2008 22:02 (naxeem).
16 godina
protjeran
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
dna kaže...
Old Iggy kaže...
MarkoCro kaže...
dna kaže...

Zna li tko kakvu statistiku ili sl.?:) Bas citam uvod Mreze "Od kliješta do kôda" pa mi doslo da pitam...

  najbolje su plačeni unix/linux administratori.
C++ programer na unixu te java programeri!
  Ima i bitno bolje placenih poslova, u pravilu konzultantska mjesta.
  Kad smo kod konzultanata,koliko ima jedan SAP konzultant? cca=?
 
@dna,
Ovisno o rank-u i specijalizaciji, SAP Administrator/Programer izmedu $100-200K godisnje. Ako si stvarno dobar, onda se radi o posebnim procjenama i ugovorima, u vecini slucajeva Head Hunter agencije kontroliraju taj visi dio drzista.
Sto se tice SAP Konzultanta, ovisi o projektu, reda velicine $120-250 po satu ili je vec odredeno ugovorom.
Ima tu puno varijabli, vecinom poslove dobivas kroz firme 3rd praty Service providers koje nerjetko imaju dugogodisnje ugovore i brinu se o odrzavanju vise systema. Iako inHouse programeri / Administratori nerjetko zaraduju boje istih u 3rd party firmama, vremenom gubis na flexibilnositi i znanju, jer si koncentriran na jedan system, a time i tvoja cijena na trzistu polako opada.

Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
Najbolje placen posao u IT struci?

Zašto su UNIX/linux administratori tako dobro placeni? Mislim zasto je unix poseban?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
Zoidberg kaže...

Zašto su UNIX/linux administratori tako dobro placeni? Mislim zasto je unix poseban?

 Nisu Posebni.
Vecinom se radi o velikim korporacijama i velikoj odgovornosti, pa tako i o velikim gubitcima i mogucim dobitima koje ove korporacije "vagaju" s odabirom strucnog tima ili osobe.
Zamisli da jedan BMW prestane s isporukom svojih vozila samo na jedan dan i da mora zaustaviti proizvodnju. Globe i steta nanesena time se racuna u milijunima.
Evo jedan Domaci primjer, gdje je doslo do pada sistema aerodromu Pleso. Cijeli vozni red je bio pobrckan, avioni i putnici su bili odgodeni za nekakvih 2 sata, steta se procjenivala na stotine tisuca dolara, a uzrok je bio banalan.
No, da neduzim, nije rijec o Unix-u ili Linux-u,  rijec je o najbolje placenim poslovima u IT struci, koji god to system bio.
Pa onda knjigu u ruke, i znanjem naprijed...

Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?

Administratori općenito (nebitno nix/win) plaćeni su najbolje i zato što najmanje rade. :) Veći dio vremena zapravo čekaš problem, a ako svoj posao radiš dobro, posla je sve manje. :)


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
protjeran
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
naxeem kaže...

Administratori općenito (nebitno nix/win) plaćeni su najbolje i zato što najmanje rade. :) Veći dio vremena zapravo čekaš problem, a ako svoj posao radiš dobro, posla je sve manje. :)


@naxeem,
 Slazem se, no dug je put do tog stanja ceskanja jaja,vecinom ne ovisi o tebi kao programeru / administratoru, vec o stanju kompanije, politici, uvjeravanju poslodavaca u nuzne investicije, budgetu, istrazivanju trzista, odposobljavanju tima na radno okruzenje, konstantnoj nadogradnji a i onaj najbitniji pravilnom koristenju. Eh da, a onda dobijes otkaz...kad bi oni znaju sto ja radim po cijele dane... he.. he visim po forumima,web-u itd.

Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
naxeem kaže...

Administratori općenito (nebitno nix/win) plaćeni su najbolje i zato što najmanje rade. :) Veći dio vremena zapravo čekaš problem, a ako svoj posao radiš dobro, posla je sve manje. :)


 Legenda kaze da su zidovski tehnicari placeni obrnuto proporcionalno poslu, sto manje rade veca placa. Osmijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?

Hehe Iggy, pa mogu ti reći da u tome ima istine, pogotovo u drugom dijelu rečenice. Naime, u IT-u je uglavnom i pravilo da što je više radno mjesto u hijerarhiji, manje se 'šljaka', a plaća raste.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
Zoidberg kaže...

Zašto su UNIX/linux administratori tako dobro placeni? Mislim zasto je unix poseban?

 
zamisli jednu firmu koja okreće stotine tisuća dolara dnevno!
samo zastoj od 2 dana nanosi tešku štetu firmi!
zato će rađe platiti admina i 6 ili 7 k eura (vani), ali da nadgleda i brine o sustavu da sustav 24 sata radi, čim manje posla za admina to bolje za šefa tj. admin je napravio sve da sustav nonstop radi!
da se dogodi da 2 dana sustav ne radi, ja mislim da bi admin ostao bez posla, bez otpremnine i još bi ga tužili!


16 godina
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
MarkoCro kaže...
Zoidberg kaže...

Zašto su UNIX/linux administratori tako dobro placeni? Mislim zasto je unix poseban?

 
zamisli jednu firmu koja okreće stotine tisuća dolara dnevno!
samo zastoj od 2 dana nanosi tešku štetu firmi!
zato će rađe platiti admina i 6 ili 7 k eura (vani), ali da nadgleda i brine o sustavu da sustav 24 sata radi, čim manje posla za admina to bolje za šefa tj. admin je napravio sve da sustav nonstop radi!
da se dogodi da 2 dana sustav ne radi, ja mislim da bi admin ostao bez posla, bez otpremnine i još bi ga tužili!


 Takve firme imaju sve duplirano, odluka o raspolozivosti (i investicijama u IT-u) ne ovisi o adminima, a oni ne dobijaju otkaz za to vec njihovi nadredjeni.
Druga stvar je ako admin nesto gadno zgrijesi (npr., backupi ne prolaze, a on to ne vidi), ali takve firme u pravilu imaju procedure provjere.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?

 

SAP konzultant u lijepoj našoj može dobiti 8 - 20 kkn, plus opcija auto.

 

Dosta velik raspon, puno ovisi o iskustvu na projektima, sposobnostima, umijeću komunikacije, pregovaranja itd.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
konzultant69 kaže...

 

SAP konzultant u lijepoj našoj može dobiti 8 - 20 kkn, plus opcija auto.

 

Dosta velik raspon, puno ovisi o iskustvu na projektima, sposobnostima, umijeću komunikacije, pregovaranja itd.

 

 
Ma šta je točno SAP konzultant? To treba neki certifikat dobit? Jel može neki link da ja vidim šta to otprilike predstavlja
16 godina
protjeran
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
Evo,
Kad proucis web site http://www.sap.com/croatia/index.epx onda se prijavi na tecajeve.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolje placen posao u IT struci?
bestia kaže...
Evo,
Kad proucis web site http://www.sap.com/croatia/index.epx onda se prijavi na tecajeve.
 Hvala.
Ma ja sam na faxu, al pitam tako, čisto jer me zanima.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice