Alcatel One Touch Idol-6030D

poruka: 124
|
čitano: 81.127
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D

Imam Idol 6030X (verzija sa jednom SIM).

 

1. Dakle baterija se normalno ne pregrijava :) riječ je o mobitelu jako tankog profila tj. velike gustoće pakiranja i ako prilikom punjenja u jako zagrijanoj prostoriji radiš neke zahtjevnije radnje (igraš igrice, surfaš, ...) dolazi do grijanja procesora-ostale elektronike i ugradjeni program te  preventivno upozori da se mob. pregrijava u cilju zaštite baterije (jer baterije najviše uništava povišena temp. kod punjenja).

Dakle ne pregrijava se baterija već CPU - unutrašnjost mobitela koja se prenosi na bat i preventivno upozorenje služi da ne dodje do degradacije u baterijama. Dakle kad dobiješ to upozorenja bat. još uvijek nije ugrožena :)

Tokom ovih mjesec i kusur ljetnog korištenja samo jednom sam na početku dobio to upozorenje prilikom punjenja po vrelom ljetnom danu (prvi dan, jer sam ga mrcvario i prilikom punjenja :)

Ako baterija ode u toku garantnog perioda, pokrivena ti je garancijom (dvije god.)

Ako ode van garancije, mjenjaš je u ovlaštenom servisu.

 

2.Moja verzija sa jednom SIM karticom ima Hrv izbornik.

 

3.Kod verzije sa jednom sim karticom, drugi utor služi za proširenje memorije (kako je kolega već prije napomenuo) i jednu memorijsku karticu microSD od 8GB sam dobio skupa uz mobitel. Te memorije su inače prilično jeftine.

15 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030X

Pohvala kolegi iznad za review...evo jucer ga uzeo za produzenje ugovora, mob je milina, brz, prekrasan ekran... vrlo zadovoljan... ukratko... svima koji zele rootati svoj idol 6030x, ovaj program upravo to radi: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276  

 

Istestiran na vlastitom idolu, rootan brzo i jednostavno... Pozdrav!

 

PS: neznam dal radi za verziju 6030D, ali svakako probajte!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 10:29 (kikolo rikolo).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030X

Idola je odlučila zadržati moja supruga koja je do sada mrzila velike "nit-tablet-nit-mobitel" uređaje. Nakon par dana korištenja, skoro sam i ja pao u napast prodati moju Xperiu T i uzeti si jednog Idola. Naime, ovaj mobitel je definitivni best buy i čist dokaz da su cijene mnogih proizvođača, a pritom mislim na "perjanice" Samsunga, Sonya i Applea ČISTI PRESER. 

Ok, skuplji modeli navedenih proizvođača jesu bolji aparati, ali ne baš toliko da bi koštali DUPLO više od recimo jednog izvrsnog Idola ULTRA (koji se od ovog Idola razlikuje po tome što ima bolji AMOLED ekran 4.7" i malo jači dual-procesor).

 

Palac gore za Alcatel, i nadam se da će što više ovakvih proizvoda konačno natjerati halave idiote na spuštanje svojih nenormalnih cijena. 

 

PS Ne znam je li kod nas došao Idol Ultra ali razlika u cijeni će biti neznatna (po najavama), svega 200kn...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 21:10 (Danyel).
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

hvala za odgovore :))
I jos nesto ako uzmem taj s jednom karticom... sto znaci taj root??

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D

Najvjerovatnije ništa sada u tvom slučaju (nije potcjenjivanje :)

Kao korisnik imaš korisničke ovlasti nad uredjajem i instaliranim programima.

Ako voliš prčkati po uredjaju i cijediti sve mogućnosti iz tog uredjaja i operativnog sistema, programa, tada ti trebaju administrativne ovlasti ili root ovlasti.

To je dobro za nekoga koji barem ima nekog pojma o tome što radi i prčka po uredjaju ali potencijalno i opasno da zezne nešto na uredjaju ili operativnom sistemu.

Pošto si postavila takvo pitanje, te ovlasti ti  sada  najvjerovatnije ne trebaju ...

 

ali ...

 

poslije ... (pošto si postavila takvo pitanje, znači - radoznala si :)) ... možda ti i zatrebaju root ovlasti :)

10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

hehe, ma ne trebaju mi nezz ja kakvi programi i te sve gluposti...
dovoljno da mogu na net, aplikacije za dopisivanje i to je zapravo to sto zelim od mobitela...a ovaj mi se svidja samo zbog velikog ekrana...a cijena mu je prihvatljiva, za razliku od ostalih s velikim ekranom... :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D

Apropo toga, ima u novom Bugu članak od Petrica, o cijenama mobitela u Kini i Hong Kongu... Smiješno je kako nas deru za obični komad plastike i malo silicija koji se štancaju na milijune u rupčagama (i pritom zlostavljaju i izrabljuju radnike).... I još se mi zadužujemo, potpisujemo višegodišnje skupe pretplate samo da bismo si nabavili takav jedan uređaj... Kojeg 90% ljudi prvenstveno koristi za komunikaciju - ono čemu jednako služe i obični "glupi" jeftini mobiteli... I koji će VEĆ za par mjeseci biti samo stara šklopocija koju je pregazilo vrijeme...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2013 2:16 (Danyel).
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

je li iko od vas imao problema sa slanjem SMS poruka ? Meni piše nemoguće slanje, a postavljena mreža, pozive uredno obavljam. :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Koju mi navigaciju preporucujete, da je free,koju cu koristiti offline kad sam u automobilu. Posebno mi trebaju mape HR i BH.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

dal zna netko kako maknut s glazbe sliku... dakle pise mi bluetooth i pjesma i slika koja  je poslana preko toga je tamo i ne mogu sliku maknut????

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
Ja imam problem sa slanjem i primanjem mms-a sa T-mobile mreze dok sa Vipa radi odlicno. Sms radi normalno na obje mreze, a isto tako i pozivi.
Pucaaaajjjj :)
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

mozeli se nekako preko racunala ponovno flashati softwer kao sto se recimo moze na samsungu ili sony preko seusa ili flashtoola

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

jel ima netko navigaciju za ovaj uređaj, meni ne radi ni copilot ni navigon... ako neka verzija radi da mi stavi link...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

E ljudi, pozdrav! Jedno pitanjce... jucer sam kupio Idol, verziju sa jednim SIMom i memorijskom karticom... i evo, zadovoljan sam osim sto ne znam sta je s jednom stvari: ekran i tipke nekad blinkaju... bez ikakvog razloga, sekunda i to je to, ugase se, ma ni sekunda... nekad samo ekran, nekad samo tipke, nekad sve zajedno... wifi iskljucen, prenos podataka putem mreze iskljucen pa mi fakat nije jasno... restartovao telefon opet isto... pa sta bi moglo biti ako netko zna... sumnjam da je ikakav problem, nema sta biti, telefon je nov... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
haris.b kaže...

E ljudi, pozdrav! Jedno pitanjce... jucer sam kupio Idol, verziju sa jednim SIMom i memorijskom karticom... i evo, zadovoljan sam osim sto ne znam sta je s jednom stvari: ekran i tipke nekad blinkaju... bez ikakvog razloga, sekunda i to je to, ugase se, ma ni sekunda... nekad samo ekran, nekad samo tipke, nekad sve zajedno... wifi iskljucen, prenos podataka putem mreze iskljucen pa mi fakat nije jasno... restartovao telefon opet isto... pa sta bi moglo biti ako netko zna... sumnjam da je ikakav problem, nema sta biti, telefon je nov... 

Ne znam, moja žena se ne žali na takve stvari (doduše ona ima verziju sa dva SIMa), a možda ti on tako jednostavno želi privuć pažnju? {#} (šala)

 

Ili se pak nešto odvija u pozadini, nešto što ne bi trebalo (oaim ako tvoj tako ne blinka zbog maila, poruke, neke obavijesti i sl.). Zato ja volim rootanje, ako nisi siguran - daj ga nekom da ti to odradi, i tada ćeš moći iskontolirati sve procese u pozadini, pa ih i obrisati. Bez roota to nećeš moći.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
11 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

moze pitanje, na gsm areni stoji da je brzina 3gea za alcatel 7.2 Mbps.

 

uzimam mobitel u tele 2, a u opcije mi ulazi mozda jos s3mini (koji ima 14 Mbps) ili mozda cak s2 plus (on pak ima 21 Mbps). 

po meni to bi mogao biti alcatelu jedini minus, sada ne znam koliko to utjece u stvarnosti za neko normalno surfanje..?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
lukica123 kaže...

moze pitanje, na gsm areni stoji da je brzina 3gea za alcatel 7.2 Mbps.

 

uzimam mobitel u tele 2, a u opcije mi ulazi mozda jos s3mini (koji ima 14 Mbps) ili mozda cak s2 plus (on pak ima 21 Mbps). 

po meni to bi mogao biti alcatelu jedini minus, sada ne znam koliko to utjece u stvarnosti za neko normalno surfanje..?

Nema velike razlike jedva primjetis

13 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Hej ljudi pozdrav,

Imam 6030D već 3 tjedna i super zadovoljan ali!

 

Prije 2 dana pojavi se OTA update firmwarea  4.1.1-01001, nakon kojega imam probelm:

Neće puniti bateriju! jedino kako ga mogu napuniti je da ga skroz ugasim (isključim quick boot).

 

Ima li neko sličan probelm? Koji je FW najnovijii preko kabela? tnx!

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
lukica123 kaže...

moze pitanje, na gsm areni stoji da je brzina 3gea za alcatel 7.2 Mbps.

 

uzimam mobitel u tele 2, a u opcije mi ulazi mozda jos s3mini (koji ima 14 Mbps) ili mozda cak s2 plus (on pak ima 21 Mbps). 

po meni to bi mogao biti alcatelu jedini minus, sada ne znam koliko to utjece u stvarnosti za neko normalno surfanje..?

 

Ljudi moji, niti jedan operater na našem području vam neće dat da surfate tolikim astronomskim brzinama (osim ako koristite LTE). Te specifikacije su teoretska najveća brzina H i H+ mreža koje uređaj podržava, a gdje bi dospjeli operateri da puste svakom 21Mbit? Ugodna brzina za surfanje je već 4-5Mbit. Na više od toga se neće ni primjetit razlika. Pa nećeš prek mobitela skidat neke bijesne stvari da ti treba to.

 

Mislim nemam ništa protiv toga da je brzina veća i da tehnologija ide naprijed, no gledati na razliku između 7.2Mbit, 14Mbit, 21Mbit kao minus pri kupnji uređaja je blago rečeno apsurdno i nema smisla. 7.2Mbit je čist ugodno i pristojno za sve {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2013 18:43 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D
Prodajem Alcatel Idol kupljen na produljenje ug na t mobileu....
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Kako aplikacije prebaciti na sd karticu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

jel ima kakav rom za ovaj mob?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
anonymous_Zg kaže...

jel ima kakav rom za ovaj mob?

 Probaj na XDA {#}

12 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
Alien 22 kaže...
anonymous_Zg kaže...

jel ima kakav rom za ovaj mob?

 Probaj na XDA {#}

gledo sam, nema nista -.-

11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
anonymous_Zg kaže...
Alien 22 kaže...
anonymous_Zg kaže...

jel ima kakav rom za ovaj mob?

 Probaj na XDA {#}

gledo sam, nema nista -.-

A i ako bude nece nešta bolje radit jer i sad sasvim izvrsno radi još pogotovo kad dođe 4.2 android

12 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
VILLA18900 kaže...
anonymous_Zg kaže...
Alien 22 kaže...
anonymous_Zg kaže...

jel ima kakav rom za ovaj mob?

 Probaj na XDA {#}

gledo sam, nema nista -.-

A i ako bude nece nešta bolje radit jer i sad sasvim izvrsno radi još pogotovo kad dođe 4.2 android

jel znas kad dolazi?
mislio sam ga rotat pa nez sad... 

11 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Rekli su pocetkom listopada,imam i ja rootan i jednostavno ga kasnije makneš

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
VILLA18900 kaže...

Rekli su pocetkom listopada,imam i ja rootan i jednostavno ga kasnije makneš

kaj si sve dobio rootom? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
anonymous_Zg kaže...
VILLA18900 kaže...

Rekli su pocetkom listopada,imam i ja rootan i jednostavno ga kasnije makneš

kaj si sve dobio rootom? 

dobio si mnogo toga sto nemožes bez roota npr. neke aplikacije koristit koje traže root dopuštenje i mnogo toga korisno, ja naprimjer rootanjem koristim aplikacije za hakiranje racuna i mnogo toga

11 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Evo možda planiram uzeti ovaj mobitel pa me zanima sljedeće : 

 

Ima li ovaj mobitel zaštekavanja kada je na njemu instaliran FB,FB mesenger,skype,opera,.... ?

Prestigio multipad 8 ultra duo
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice