Alcatel One Touch Idol-6030D

poruka: 124
|
čitano: 81.148
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Kupio jučer u tele2, 75 tarifa+50 kn urešaj mjesečno na 24 mjeeca. Tražio sam nekakav mid/low range po pristupačnoj mjesečnoj cijeni i 130 kn mjesečno za 4.7 inča ekran je odličan deal, svaka čast Tele2 na ovoj ponudi. Inače sam androidaš već par godina i power user sam, mislim da je Alcatel ovime nadmašio dobrano konkurenciju i ponudio mobitel po realnoj cijeni, svaka im čast. Ima par zamjerki naravno, što su i drugi napisali, ali ovo je definitivno best buy ako je netko na budžetu, od ekrana, softvera (ima i zgodnih modanih alcatelovih appova, a i ikone ove zaobljene jako lijepo izgledaju s obzirom na dizajn moba). Što se igara tiče, temple run 2 vrti, real racer traži malo memorije više, ali ništa što se ne da riješiti većim micro sd-om. Također, brzina Wi-fi spajanja i jačina signala je brutalna, doslovno klikni i wi-fi, otvori preglednik/fejs/play i kreni.

 

+1 od mene ako tražite 4.7 inčni, lijepo dizajniran mobitel.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Pomoc ljudi ne mogu zaspat kolko me muci to...

Imam mob vec 7 mjeseci i radio mi je savrseno sve do danas. Ono cudo s brzim naredbama mi treperi i sam se pomice dolje bez da diram mob...ii odjednom stisce sta ne zelim..npr kad sam na viberu spusti mi se taj skrol i ne mogu ga vratit gore iii valjda to moje stiskanje da ga pomaknem gore reagira i pocne zvat tu osobu...nezz sta je...nisam download-ala nista ni nemam na uredaju nista sto bi mu stetilo... bar tako antivirusni kaze....jedino ako mi touch nije riknuo...al tipkovnica i sve super radi... a sto vi kazete jel se kome to dogodilo vec iii zna li netko rjeseenje??

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Sestra ima alcatel ( neznam koji model ) ali ima identican problem ( nije android ) pa ako netko zna , factory reset ne pomaze , alcatel software update im je s*eban , mislim da ce garancija biti jedina opcija

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Sve vise mislim da ce i moj morat na servis... i da je touch riknuo...i pregrijava mi se jako... hjoj...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Ne mogu nikako da podesim glas na IGO navigaciji.

Sve drugo je ok ali bih voleo cuti i glasovna upozorenja.

Ima li iko slicnih iskustava vezano za ovaj model?

slobobaby
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
T!nA kaže...

Sve vise mislim da ce i moj morat na servis... i da je touch riknuo...i pregrijava mi se jako... hjoj...

Nije touch ako radi normalno na tipkovnici kad pišeš probaj restartirati apk

10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

nista ne pomaze...dns ide na servis... pocelo je i na tikovnici stekat...nemoguce je napisat slovo, a da se ono gore ne spusti...iii poludio je skroz...a grije i trosi bateriju ko lud bez da ga diram...dns od jutra 100 posto vec u 12 popodne na 30 posto pao...nesto se događa ii jedino rjesenje je servis... sad nezz jel cu moc dobit zamijenski u koristenje ili?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Pozdrav svima,zanima me kakav je GPS prijem kod moba,da li ste imali kakvih problema sa njime?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D

Radi sasvim solidno. Navigacija radi bez problema.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Kolika je cijena mob u eurima?

Muce
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Imam Idol 6030x. Zašto ne mogu sherati YouTube video na Facebook?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Stigao oficial custom rom 4.2.2

Za sada odličan 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
iwo60 kaže...

Imam Idol 6030x. Zašto ne mogu sherati YouTube video na Facebook?

Možeš samo ti se YouTube promijenio pa ne možeš naći tu opciju 

15 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Za sve kojima počne divljat touch (spuštanje task bara, pregrijavanje i divljanje tipkovnice) bez razmišljanja šaljite na servis. Moj je bio na servisu u MESC-u i evo što kaže serviser:

 

"Navedeni kvar uocen. Zamjenjen prozor zaslona i naljepnica. Prema uputama proizvodaca napravljena zamjena softwarea. Testiranje uredaja sa servisnom SIM karticom. Uredaj radi ispravno i sukladno tehnickim karakteristikama."

 

Topla preporuka da to divljanje snimite drugim mobitelom i snimite video na CD pa im uz telefon pošaljete. Isto tako inzistirajte kod predaje telefona da se evidentira točno stanje u kojem se telefon šalje (bez vidljivih oštećenja, ako ih nema).

 

Jer se servis radi u MESC-u, a mislim da o njima ne treba puno govorit, ima puno tema o njihovim brljotinama.

 

Rezervni telefon mi je WP8, neka Lumia 520... Nakon 6 minuta korištenja došlo mi je da ga tresnem od zid. Užas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
VILLA18900 kaže...

Stigao oficial custom rom 4.2.2

Za sada odličan 

mogao bi i podijeliti, gdje što i kako

15 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Sestri sam kupio Alcatel One Touch 6034R i ima Android 4.2. pa me zanima kako se mogu dodati na ovo mjesto još neke skračenice?

 

http://prntscr.com/41m19y

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Imam priliku dosta jeftino dobiti ovaj mob,kupljen je u T-mobajlu,pa me zanima da li bi se stavljanjem novog roma otključao mob i maknuo sve one t-mob ikonice i programi koji dolaze sa njime?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
Otključao se ne bi al gluposti bis maknuo.
9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Ljudi ima neko možda pokvareni (napukao ekran) 6030D da prodaje ili daje {#}

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Ljudi ako ima neko Alcatel One Touch Idol-6030D ili 6030X da je pokvaren (napukao ekran i tako) i da ga prodaje ili daje {#} treba mi zbog dijele gdje je microfon

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Evo da se i ja prikljucim u ovu temu ...

Inace bio sam zaljubljenik u symbian uredjaje i N95 bio mi je najdrazi telefon (jos danasnji pametni telefoni koji su noviji na trzistu nemaju takvu sliku kakvu je on imao u "ono" vrijeme). Izlaskom iPhone-a dvice bio sam relativno zadovoljan, pa sam presao na 3G i nekako sam bio li-la hocu li uzeti 3gs ili u kojem cu pogledu nastaviti... Produzio sam ugovor sa t-scumom za maxtv i za produljenje sam dobio htc explorer (mislim da se tako zove) i dao sam mu sansu ... Nakon 3 dana bilo je jasno da iPhone ide na bubanj i da je to MP3 player sa mogucnoscu telefoniranja (sorry ako se neko nadje uvredjen ali ja ga tako jos i dan danas gledam). Naravno explorer je pobudio zelju za vecim screenom (obzirom da sam vecinu vremena na telefonu) pa sam se odlucio za S1 (kad je vec S3 bio u najavama) i na njemu sam se zadrzao jedno izvjesno vrijeme da bi igrom slucaja u ruke dobio Prestigia PAPDUO4550 ili tako nesto ... baterija i sam rad me ocarao ali veliki nedostatak bila je kamera pa sam se odlucio za dalje i u izbor je opet ulazio samo phone sa vecim displayem i tu se slucajno za nekih 600 kn nasao One Touch 6030X sa garancijom od jos godinu dana. Obzirom da sam znao da je telefon bio dobro ocuvan od zenske ruke odlucio sam ga uzeti i nisam pozalio.

Za tu lovu moram priznati da telefon radi izuzetno dobro za moje potrebe a kamera za slikanje po vani je odlicna (minus bi mu bio slikanje u zatvorenim prostorima pod umjetnim svjetlom). Obzirom da vodim par blogova preko wordpres sucelja slikanje i pisanje u hodu mi olaksava ovaj telefon sto se recimo nije moglo na Prestigiu (los odaziv kod pisanja vecih tekstova namucio bi me i totalno iscrpio a slikanje nije ni 50% onoga sto Alcatel nudi)  ili S1 (precesto zastajkivanje ili pucanje u radu i rusanje aplikacija za obradu slike ili samog wordpresa u kojem nije radila aplikacija wordpresa kod svakog drugog updatea).

Jednostavno ovaj telefon me odusevio. Radim na takvom mjestu gdje signal varira od niti jedne crtice pa ponekad do dvije crtice, mail provjerava svakih 15 min i cesto piknem 24 sata ili upalim facebook i telefon izdrzi od jutarnjih 5 sati kad idem raditi pa do spavanja oko 23 sata. Napominjem samo da u to ne ulaze niti jedna igrica jer ih ne igram. "U hodu" (vlaku, na poslu za gablec, na kavici) redovito ga vadim iz djepa i uredno koristim.

Kao sto sam rekao kamera je po meni odlicna za vanjske slike uz normalno osvjetljenje tj dnevno svijetlo i to mi je cisto dovoljno jer neko gore rece ako se zelis profesionalno bavit slikama pikni si fotic od 5 hiljki pa si miran a ne telefon.

Iz zafrkancije sam isao jedan dan  ugasiti data promet i koristiti ga samo uz prisustvo wifija i zadovoljan sam rezultatom. Istina to je bila subota i nedjelja kod kuce i vecinom sam bio na kompu uz tek poneko hvatanje telefona u ruke ali telefon je izdrzao puna 2 dana sto me osobno iznenadilo i odusevilo ...

 

Suma sumarum

Za jedan low budget mobitel Alcatel je napravio izvrsnu al-pari inacicu pametnog telefona i dosta poznatijim proizvodacima i mene je odusevio ...

http://saniell.geek.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Poz !!! Imam Alcatel One Touch Idol 6030 

 

Problem je ovakav !

 

Odjednom mi se pojavilo ovo sa slike , znaci nisam moga nikako uci u mobitel nista , napravio sam HARD RESET i vise mobitel ne pali , a kada ga stavim da se puni svijetli plavo .

mobitel se ne moze upaliti  !!! 

dali zna netko sto treba napraviti ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D
Izvinjavam se na glupom pitanju.. Mozda ste vec pisali o tome ali ako moze neko da mi odgovori moze li se alcatel OT idol 6030x prikopcati na tv?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Ja imam D verziju i zadnjih nekoliko dana imam problema sa toolbarom koji se povlaci iz vrha toucha! Trzajno se izvuce centimetar i odmah vrati nazad, a nekad se i spusti do kraja! Sto me uzasno zivcira! I temperatura mobase dize do 42 stupnja sto mislim da i nije bas normalno! Savjeti? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D

Verovatno si vec resio problem ali moj idol je bio zakljucan na vip mrezu ali sam ga ubacivanjem drugog(ne svakog) roma otkljucao...

9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Nadam se da mi mozete pomoci,uzeo sam si alcatel one touch idol i prezadovoljan sam sa njim,ali  kada ga hocu punit mora biti ugasen da bi se napunio jeli to neka greska ili?

HVALA UNAPRIJED

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Dobila sam acatel one touch idol 6030. Ali cim upalim wifi telefon se sam gasi i pali. Zna li neko do cega je to?. Unapred hvala....

jolka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
d2s kaže...

Dobila sam acatel one touch idol 6030. Ali cim upalim wifi telefon se sam gasi i pali. Zna li neko do cega je to?. Unapred hvala....

 Probaj tvornički resetirati mobitel, ako ne ide onda je neispravan.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
mihaelvrb kaže...

Nadam se da mi mozete pomoci,uzeo sam si alcatel one touch idol i prezadovoljan sam sa njim,ali  kada ga hocu punit mora biti ugasen da bi se napunio jeli to neka greska ili?

HVALA UNAPRIJED

 Nije greška mobitela ... najvjerovatnije.

Ako imaš uključeno više opcija koje su veći potrošač (ekran, gps, bluetoth, WiFi/hotspot, nešto aktivno u pozadini) tada jako malo energije iz adaptera-punjača završi u bateriji. Barem je tako kod mene.

Nisu ni svi izvori USB-5V jednako snažni i velika je razlika u brzini punjenja ovisno o izvoru.

9 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030x

sad će godina dana kako ga imam, mislim na ovaj model moba, 

zadovoljan sam, ali vidim da se i drugi žale na pregrijavanje CPU-a.

Pretpostavljam da to nije ništa strašno, no , meni se nekada grije i kod razgovora, tako da osjetim vrućinu na uhu.

Ali to nije sve...

Dali netko zna koliko je garancija na bateriju, s obzirom da je integrirana, 

koliko dugo može držat, jer meni se dešava da ode i za 8 sati, ali istina da ga forsam, ali ne igram igrice

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice