Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.451.016
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mi8 i Gcam toliko dobro rade da imam osjećaj kao da koristim Pixel.

Sada imam Mi9 i Gcam ima dosta bugova.

Srecom fotkanje radi bez greske na sve tri kamere, ali ulazenje u postavke cesto ugasi aplikaciju...na Mi8 sve savršeno radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 13:44 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Mi8 i Gcam toliko dobro rade da imam osjećaj kao da koristim Pixel.

Sada imam Mi9 i Gcam ima dosta bugova.

Srecom fotkanje radi bez greske na sve tri kamere, ali ulazenje u postavke cesto ugasi aplikaciju...na Mi8 sve savršeno radi.

 Koji mob koristis trenutno za fotkanje? Jos imas P30P?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Mi8 i Gcam toliko dobro rade da imam osjećaj kao da koristim Pixel.

Sada imam Mi9 i Gcam ima dosta bugova.

Srecom fotkanje radi bez greske na sve tri kamere, ali ulazenje u postavke cesto ugasi aplikaciju...na Mi8 sve savršeno radi.

 Koji mob koristis trenutno za fotkanje? Jos imas P30P?

 On mi9 ja mi8 :)

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Mi8 i Gcam toliko dobro rade da imam osjećaj kao da koristim Pixel.

Sada imam Mi9 i Gcam ima dosta bugova.

Srecom fotkanje radi bez greske na sve tri kamere, ali ulazenje u postavke cesto ugasi aplikaciju...na Mi8 sve savršeno radi.

 Koji mob koristis trenutno za fotkanje? Jos imas P30P?

 

P30 PRO sam imao par mjeseci i mob je vrhunski, pogotovo kamera...Mi9 je podjednako dobar...najveca je razlika sto Huawei ima vece uvećanje, a Mi9 snima ipak malo bolji video...nesto je bolje stabiliziran...ono sto me najviše odusevilo je da ultrawide na Mi9 ima AF (kao i P30 PRO) dok recimo Note 10+ nema.

Sa Gcam je Mi9 isto vrhunski po noci i to sa sve tri kamere.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 16:30 (ocean77).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Cek, pa Mi9 nema OIS? Kaj nije to ipak znacajniji nedostatak, pogotovo za low light fotke?

Aj, bar ima podrsku za Gcam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Cek, pa Mi9 nema OIS? Kaj nije to ipak znacajniji nedostatak, pogotovo za low light fotke?

Aj, bar ima podrsku za Gcam.

 

 

Nema OIS, ali ima EIS koji napravi da 4K video u 30 fps izgleda kao na skupom gimbalu...isto tako i na ultrawide kameri.

Za fotke nisam primjetio da je nedostatak OIS neki hendikep jer low light fotke izgledaju vrhunski...probat cu danas staviti neke fotke na Flickr.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 17:24 (ocean77).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jel sam ja nekaj propustio ili? Nisam bas nasao neke recenzije koje hvale kameru a da je flagsip kvalitete, osim naravno, stavljanja gcama gore, onda se prica znacajno mjenja na bolje.

 

Zanima me, dinamicki raspon, dal je prisutan oversharpening, jel fotke znaju bit pod/pre eksponirane, kak je rjesen noise reduction itd.

Video isto, jel se moze nosit s npr. samsungom s9/10 i kakav je zvuk u videu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 18:32 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Cek, pa Mi9 nema OIS? Kaj nije to ipak znacajniji nedostatak, pogotovo za low light fotke?

Aj, bar ima podrsku za Gcam.

 

 

https://flic.kr/s/aHsmGwL77Q

 

Evo pa sam procjeni, neke fotke su 0.3 sec iz ruke.

Jedna je u punoj rezoluciji od 48 MP (gradski bus), dvije sa vlakom su nocne sa sirokokutnom kamerom, a jedna sa standardnom.

Ta sirokokutna me poprilicno iznenadila, nista nije losija od one na P30 PRO, a nocni rezultati s njom su cak i bolji ako se koristi Gcam.

 

Video cu naknadno staviti...iznenadjujuce je dobro stabiliziran.

 

Meni bi taj mob mozda prosao "ispod radara" da mi kolega Batman nije skrenuo paznju na njega...ja sam ga mozda nepravedno diskvalificirao iz izbora kada sam vidio bateriju od samo 3300 Mah, a tu sam zapravo ostao najvise iznenadjen...taj mob ima najcudniji SOT od svih mobitela koje sam ikada isprobao...3300 mah, a bez restrikcija dobivam 5-6 sati SOT...za nevjerovat.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pogledam dok dojdem doma za komp. Ma samo me zanima dal moze zamjenit kameru na U11, ne prelazi mi se bas s konja na magarca:D

Ak pricamo samo o kamerama, video na U11 u nocnim uvjetima nije nesto, al zvuk je odlican.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislio sam snimiti neki video i staviti, ali vidim da je kolega Batman vec odradio to isto...evo njegov video:

 

 

Pogledaj u 4K...ovako dobro nije stabiliziran ni Note 9 koji je inace odlican mob za video.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Huawei P30, camera, more, downloads...

Kako ovdje dodati nešto drugo osim već skinutih Stickersa i Documents?

Isto tako pod AR lens, kako dodati još dodataka, kao što ih ima npr. P30 lite?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://flic.kr/s/aHsmGwL77Q

 

Evo pa sam procjeni, neke fotke su 0.3 sec iz ruke.

Jedna je u punoj rezoluciji od 48 MP (gradski bus), dvije sa vlakom su nocne sa sirokokutnom kamerom, a jedna sa standardnom.

Ta sirokokutna me poprilicno iznenadila, nista nije losija od one na P30 PRO, a nocni rezultati s njom su cak i bolji ako se koristi Gcam.

 

Video cu naknadno staviti...iznenadjujuce je dobro stabiliziran.

 

Meni bi taj mob mozda prosao "ispod radara" da mi kolega Batman nije skrenuo paznju na njega...ja sam ga mozda nepravedno diskvalificirao iz izbora kada sam vidio bateriju od samo 3300 Mah, a tu sam zapravo ostao najvise iznenadjen...taj mob ima najcudniji SOT od svih mobitela koje sam ikada isprobao...3300 mah, a bez restrikcija dobivam 5-6 sati SOT...za nevjerovat.

 Baš pogledal fotke, čak nisu nit loše, to je gcam gore?

A kaj da tek ima OIS, bile bi još bolje, spašava ga donekle veliki senzor, kolko su veliki pixeli, 0.8 ili?

Jel šaomi uopće nadograđuje kameru u smislu poboljšanja tj kvaliteti fotke? Kolko čitam stalon neki updatei dolaze, valda peglaju i softver za kameru.

 

Si likvidirao P30P, baš me zanima usporedba sa Mi9

 

EDIT: Mi8 vs Mi9 fotić?

Ipak Mi9 ima veći senzor, noviji je senzor, Mi8 ak se ne varam ima senzor identičan onom u Pixelima 2.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 23:25 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ako ja dobijem ostru fotku sa 0.3 sec shutter speed onda me nije nesto briga za OIS...pogledaj i ostale, sve su sa malim brzinama zatvaraca.

Da, senzor je veci nego u Note 10+, ali i nesto manji nego u P30 PRO.
Ima jedino vecu rezoluciju od oba pa samim tim i nesto manje pojedinacne piksele.
Ako ostavim tehnikalije po strani rezultati su odlicni...kada kazem odlicni mislim na to da je kamera dobra po danu, po noci i da snima dobar video koji je na Mi9 zbilja dobar kako sa ultra wide tako i sa normalnom...usporedba sa P30 PRO...kao sto sam rekao... Huawei ukupno bolji kao fotic, Mi9 ukupno bolji za video...i naravno tko zeli vece uvecanje 5x onda opet Huawei.
Najveći problem za Huawei je taj sto nema toliko bolju kameru da bi opravdao toliko vecu cijenu u ovom momentu...Mi9 na njuskalu cca 2600 Kn novi, P30 PRO cca 4400 Kn.

Mi8 je apsolutni best buy ako se uzima na njuskalu jer su mu cijene kao neki bazni Redmi.
Ima odlicnu kameru, Gcam koji radi savršeno s njim i opcenito je kao cjelina odlican mob.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 8:52 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Dali je Mi8 bestbuy za cijenu u trgovini tj. 2.300 kn ? 

 

Kamera i baterija su prioriteti. 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mene trenutno bocka da uzmem Redmi Note 8 Pro da isprobam taj 64mp senzor u full manual mode po noći.

Jedino što me odbija je taj nesretni mediatek soc.

 

Vrag mi ne da mira, a znam da će i za koji mjesec MIX 4 sa 108mp senzorom.

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

ma da, jako su usrali sa mediatekom.. mislim da bi svi bili sretniji da je isti soc u oba moba (sd 665) nego ovako.. 

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pozdrav ljudi. Imam Huawei P30 i sve je radilo super. No javio mi se problem pri slikanju po noci. Ugl kada slikam po noci, kamera mi uhvati maglicu od blica u lijevom i desnom kutu. Ugl, skinuo sam onu zastitnu foliju sa kamere i mozda sam tu pogriješio. Ali ocistio sam sa krpicom kameru i pregledao je i nema nikakvih ostecenja. Dali ste se susreli sa ovime? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 8:10 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi. Imam Huawei P30 i sve je radilo super. No javio mi se problem pri slikanju po noci. Ugl kada slikam po noci, kamera mi uhvati maglicu od blica u lijevom i desnom kutu. Ugl, skinuo sam onu zastitnu foliju sa kamere i mozda sam tu pogriješio. Ali ocistio sam sa krpicom kameru i pregledao je i nema nikakvih ostecenja. Dali ste se susreli sa ovime? 

 Kolega, imas P30, kakvo pobogu slikanje sa blicom 

 

Bolje i ljepse fotke ces imat bez blica, sa normalnim ili night modom

 

osim ako ne radis portrete u mraku

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni se to dešavalo na Nokia 1020 kad bi slikao sa maskicom silikonskom.Kad je skinem sve 5.Vjerovatno bljesak od maske.
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi. Imam Huawei P30 i sve je radilo super. No javio mi se problem pri slikanju po noci. Ugl kada slikam po noci, kamera mi uhvati maglicu od blica u lijevom i desnom kutu. Ugl, skinuo sam onu zastitnu foliju sa kamere i mozda sam tu pogriješio. Ali ocistio sam sa krpicom kameru i pregledao je i nema nikakvih ostecenja. Dali ste se susreli sa ovime? 

zastitne folije s kamere i ostalog skidas uvijek, to ne služi da stoji tamo za zaštitu prilikom korištenja, i kroz takve stvari su slike uvijek losije.

 

a ako ti se vidi blic na slici onda imas masku na mobu koja je blizu blica i radi odbijanje svjetla, ili ti je prst bio blizu blica pa se to isto dogodi 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi. Imam Huawei P30 i sve je radilo super. No javio mi se problem pri slikanju po noci. Ugl kada slikam po noci, kamera mi uhvati maglicu od blica u lijevom i desnom kutu. Ugl, skinuo sam onu zastitnu foliju sa kamere i mozda sam tu pogriješio. Ali ocistio sam sa krpicom kameru i pregledao je i nema nikakvih ostecenja. Dali ste se susreli sa ovime? 

 Ovo može bit odsjaj od maskice mobitela, skini je pa probaj, mada na p30 koristit blic je bespotrebno. 

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Gledam malo mi8 i pronašao sam da se ne može sakriti notch od EMUI 10. Da li je još uvijek tako? Ako jeste to je dosta veliki problem za one koji ne vole vidjeti notch.
Btw, imam ponudu za novi na 2300 kn. Čini mi se dobra cijena
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 11:33 (CroDexter).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...
Gledam malo mi8 i pronašao sam da se ne može sakriti notch od EMUI 10. Da li je još uvijek tako? Ako jeste to je dosta veliki problem za one koji ne vole vidjeti notch.
Btw, imam ponudu za novi na 2300 kn. Čini mi se dobra cijena

 Mislis miui? :) Vidi screenshot. Vrijedi te novce.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Joj da MIUI. Super. Hvala. Valjda su vratili. To je stock opcija? Nikakav dodatak? Nisam vidio recentnu temu za mi8.
AOD notifikacije ima? Ima li notifikacije u status baru?
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 11:51 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...
Joj da MIUI. Super. Hvala. Valjda su vratili. To je stock opcija? Nikakav dodatak? Nisam vidio recentnu temu za mi8.
AOD notifikacije ima? Ima li notifikacije u status baru?

Naravno, stock. Ima aod nitifikacije i notifikacije u status baru (ovo zadnje nezz jel eu ekskluziva ili ima i global)

4 godine
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Što je trenutno najisplativije s pogleda kamere:

 

Note 7 - 1400 kn

Poco F1 - 1900 kn

Mi 9T - 2300 kn

Mi 8 - 2400 kn

 

Evenutualno se još negdje uspije naći P20 (osobno ga imam zai zadovoljan sam) 2000 kn, ali zbog mogućih problema s Trumpom, nisam siguran bi li osobi preporučio Huawei...

 

Naravno na Xiaomi bi išao gcam.

 

Možda nešto drugo?

 

Što je veća prednost, OIS ili veći senzor?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

bump, što bi bilo najbolje od navedenog?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mi8 a i odlican je F1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice