"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.750.307
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
MrSneakyGuyGaming kaže...

Mpie MP707. Ima dosta reviewa na youtube. Pogledaj malo. Meni se cini super.

Dobro si se zaheba... Taj mob. ima samo 512mb rama, dealextreme zna varati što se tiče specifikacija. Evo ti ponuda sa malo provjerenijih shopova, geekbuying, tinydeal.

Ima ljudi koji su pitali jesu li specifikacije istinite, odgovorili su da da. Imas ispod mobitela na dx-u.

BF3: MicroGuyCRO
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

s koje je stranice najbolje naruciti, znam da upadam kao padobranac, prelistao sam vec previse stranica, koja je najpouzdanija trenutno? ako neka od stranica ima u europi skladiste, placa li se PDV onda? i ako mi carine dodajem +25% na cijenu?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bing01 kaže...

amoi a520w ili coolpad f1? ili...? za oko 800 trebam plus pdv.

Coolpad

BF3: MicroGuyCRO
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
definho kaže...

s koje je stranice najbolje naruciti, znam da upadam kao padobranac, prelistao sam vec previse stranica, koja je najpouzdanija trenutno? ako neka od stranica ima u europi skladiste, placa li se PDV onda? i ako mi carine dodajem +25% na cijenu?

Ako naručujes iz kine onda imas poznate stranice kao 

 

bangood, geekbuying, padawill, to2c, minideal, 1949deal ukratko naveo sam ti najpozantije stranice napamet. Ti pogledaj dali imaju taj mob koji tražis tj usporeduj cijene i pogodnosti koje nude. 

 

Ja bi ti preporučičo da naručujes preko stranice koja koristi singapursku poštu jer ce najbrže stiči, neznam koje sve koriste to mislim ono čuo sam da koriste geekbuying i to2c. I da, mob moze biti nesto skupli valjda zato jer se singapurska pošta dodatno naplačuje. 

Izbjegavaj obične pošte i kao svedsku postu tj nemoj ako ti ne smeta cekanje preko mjesec dana ili čak ako se rastegne na 2 mjeseca.

 

Sto se tiće europskog skladista tj narudzba iz europe, e cijena zna biti puno veča nego kada se naručuje direktno iz kine, ajmo reicmo 300 ili 400kuna više (govorim otprilike)  i u to je i uračunan pdv, no znaj da je Hrvatska u eu pa pdv plačas onoj zemlji di kupujes proizvod. Ako kupujes izvana znači da dolazi bez pdv-a i ako otvore tvoj paket na carini a veča je sansa da hočeju onda ce ti na to nabiti cijenu. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 19:23 (Markić7).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

planiram preko ove stranice naruciti ovaj mobitel - EFOX Shop - THL T6S

koliko vidim to je njemacka stranica, dakle dolazi sve iz Njemačke, je li netko imao iskustva sa njihovim shopom i jel provjerena?

 

EDIT: je li 

MTK6582 zahvacen istim GPS bugom kao i ostali MTK modeli?
Respect the Raise...!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 19:46 (definho).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
definho kaže...

s koje je stranice najbolje naruciti, znam da upadam kao padobranac, prelistao sam vec previse stranica, koja je najpouzdanija trenutno? ako neka od stranica ima u europi skladiste, placa li se PDV onda? i ako mi carine dodajem +25% na cijenu?

ja san narucija sa tiny deal,jos mi nije dosa mob na carini je,ali dobra stvar je sta imaju skladiste u nizozemskoj tako da neplacas carinu ni pdv

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

evo platio f1 coolpad. 159,99$.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bing01 kaže...

evo platio f1 coolpad. 159,99$.

Nisi pogrijesio. Ima na tone dobrih reviewa.

BF3: MicroGuyCRO
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MrSneakyGuyGaming kaže...
bing01 kaže...

evo platio f1 coolpad. 159,99$.

Nisi pogrijesio. Ima na tone dobrih reviewa.

Za tu cijenu nikako bolji telefon nece naci.

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

gdje?

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
definho kaže...

planiram preko ove stranice naruciti ovaj mobitel - EFOX Shop - THL T6S

koliko vidim to je njemacka stranica, dakle dolazi sve iz Njemačke, je li netko imao iskustva sa njihovim shopom i jel provjerena?

 

EDIT: je li 

MTK6582 zahvacen istim GPS bugom kao i ostali MTK modeli?

Već dulje vrijeme pratim kineze, i da puno toga sam pratio u vezi tih bugova sa gpsom. 

 

Taj procesor koji si naveo čuo sam da su s njime vec popravili taj gps problem. Inače negdje kažu da su na kinezima lošije antene da znaju i zbog toga biti problematični gps. No gle nemoj meni vjerovati tako na riječ. Radje se uvjeri kroz recenzije i dojmove korisnika za svakog kineza zasebno. Bio je jedan zopo kod mob.hr na testu, onaj za 600kn zaboravio sam puno ime, kod njih gps nije radio, a ima taj procesor.

Ja sam htio kvalitetniji mob  tj da mu gps radi odlicno pa  je to jedan od razloga zasto sam se odlučio na Asusa zenfonea. 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
NoNameBoy kaže...

gdje?

 

minideal

 

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A što je ono sa Asus Zenphone problem da neke aplikacije ne želi pokrenuti, kao zbog Intel procesora...jel to točno, vidio sam na nekim videima i čitao...?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Meps kaže...

A što je ono sa Asus Zenphone problem da neke aplikacije ne želi pokrenuti, kao zbog Intel procesora...jel to točno, vidio sam na nekim videima i čitao...?

Osobe koje su ga dobile prije, su rekle da te aplikacije ne rade ni na Nexusu koji ima snapdragona pa nije problem u X86 procesoru. E sada, ako si vidio to na videu, reci koje su to pa da oni provjere ili budem ja isprobao tj navodno mi sutra dolazi Zenfone 5 :D 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moze li mi neko pomoci:

Kupio sam preko http://www.to2c.com/ Zenfone 5 ali kada sam kliknuo na place order iskocilo mi je crvenim "Unable to place order" medjutim sa kartice mi je skinulo novac, i na mail sam dobio potvrdu od paypala da su novci skinuti, da li je to normalno jer vidim da im i stranica nije nesto pretjerano uredna i azurna?

Hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
cola777 kaže...
Markić7 kaže...


 

dok za 1350kn (toliko sam ja platio svojeg ) mozes naručiti Asus zenfone 5 


 

 

ti već iskačeš iz paštete sa tim svojim asusom

http://www.gizchina.com/2014/09/01/asus-zenfone-5-review/

Ja bih potpuno zaboravio na njega!

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BugFanNo1 kaže...

Moze li mi neko pomoci:

Kupio sam preko http://www.to2c.com/ Zenfone 5 ali kada sam kliknuo na place order iskocilo mi je crvenim "Unable to place order" medjutim sa kartice mi je skinulo novac, i na mail sam dobio potvrdu od paypala da su novci skinuti, da li je to normalno jer vidim da im i stranica nije nesto pretjerano uredna i azurna?

Hvala!

Zasto si uopce isao kupovati preko to2c kada imas mobicity. {#}

BF3: MicroGuyCRO
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo ljudi stigao mi je tracking number sa dealextreme. Jel normalno da mi neradi js uvijek?

BF3: MicroGuyCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MrSneakyGuyGaming kaže...

Evo ljudi stigao mi je tracking number sa dealextreme. Jel normalno da mi neradi js uvijek?

ovisi kada si ga naručio, mnogima odma ne radi, ali tek za 4-5 dana ga pošta počinje koristiti . Pa ako si ga tek naručio onda pricekaj jos par dana. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BugFanNo1 kaže...

Moze li mi neko pomoci:

Kupio sam preko http://www.to2c.com/ Zenfone 5 ali kada sam kliknuo na place order iskocilo mi je crvenim "Unable to place order" medjutim sa kartice mi je skinulo novac, i na mail sam dobio potvrdu od paypala da su novci skinuti, da li je to normalno jer vidim da im i stranica nije nesto pretjerano uredna i azurna?

Hvala!

prvo se ulogiraj sa svojim acc na to2c i pogledaj povijest kupovine, tj tamo bi trebalo pisati da je naručen. Ako ništa ne piše, e onda bi se trebao požaliti trgovcu odma. Ako ti se ne javi, odma se žali kod paypala da nesto ne stima s njihovom stranicom tj da nisi dobio njihovu potvrdu od kupovini. 

 

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Može neko profesionalnije mišljenje o ovom : http://www.focalprice.com/MK0234W/iNew_V8_207_Free_Rotation_Camera_5.5_Capacitive_IPS_HD_Touch_Screen_1280x720.html?Currency=EUR

 

htjela sam samsung galaxy s4 al kad vidim šta mogu dobit za upola manju cijenu onda mi se nekako ne daje novac za s4, ovaj mi se baš baš sviđa.. pa ako neko može nešto napisati valja li ili ne , ne razumijem se toliko. Hvala vam!

 

p.s. sad cu da citam temu od pocetka :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

zasto na mobicity-u ne prikazuje VAT kada se stavi Hrvatska, to znaci da ce ipak nabiti carinu prilikom uvoza u Hrvatsku s obzirom da nije placena UK-u?

Respect the Raise...!
 
0 8 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 15:40 (Markić7).
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
PeTaR_HR kaže...

ja san narucija sa tiny deal,jos mi nije dosa mob na carini je,ali dobra stvar je sta imaju skladiste u nizozemskoj tako da neplacas carinu ni pdv

Carinu ne placas jer ne postoji za mobitele... mozda je to vec netko spomenuo negdje?

 

Sto se tice tiny deal, odakle ti da salju iz Nizozemske, nisam to nasao nigdje... u svakom slucaju, ako ti je na carini, platit ces pdv ako ti prekontroliraju posiljku. Posiljke iz EU ne dolaze na carinu nego direktno u postanski promet (osim u specificnim slucajevima).

Milanche78 kaže...

"A 720p display! on a phone featured in a review in late 2014!" OMG! Toliko o reviewu.. :)

 

 

@definho da, sve ce ti nabit, i carinu i vat i pdv i porez na one koji ne znaju citati. Radije pripazi drugi put kako narucujes :P

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 14:32 (mcf).
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Markić7 kaže...
BugFanNo1 kaže...

Moze li mi neko pomoci:

Kupio sam preko http://www.to2c.com/ Zenfone 5 ali kada sam kliknuo na place order iskocilo mi je crvenim "Unable to place order" medjutim sa kartice mi je skinulo novac, i na mail sam dobio potvrdu od paypala da su novci skinuti, da li je to normalno jer vidim da im i stranica nije nesto pretjerano uredna i azurna?

Hvala!

prvo se ulogiraj sa svojim acc na to2c i pogledaj povijest kupovine, tj tamo bi trebalo pisati da je naručen. Ako ništa ne piše, e onda bi se trebao požaliti trgovcu odma. Ako ti se ne javi, odma se žali kod paypala da nesto ne stima s njihovom stranicom tj da nisi dobio njihovu potvrdu od kupovini. 

 

hvala na pomoci, kontaktirao ih, rekli da rade na nesto na site-u te da im mailom dostavim sve podatke (adresu...) i da ce poslati kroz 2 dana

Pa eto ako neko bude kupovao ovdje i bude imao slicnih problema da zna o cemu se radi

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Markić7 kaže...
definho kaže...

zasto na mobicity-u ne prikazuje VAT kada se stavi Hrvatska, to znaci da ce ipak nabiti carinu prilikom uvoza u Hrvatsku s obzirom da nije placena UK-u?

treba dvaput Hrvatsku odabrati, 

Kad odaberes Hrvatsku, onda kliknes checkout nesto pa opet treba odabrati i vidjet ces da ce se iznos smanjiti i k tome tamo di je vaucher upises jos kod za besplatnu poštarinu. 

 

 

mislim da nisi dobro pročitao šta je definho napisao.

@definho - već je puno puta pisano, VAT/PDV nije isto što i carina, a carine na uvoz mobitela nema! uostalom, kupnja u EU nije uvoz (u carinskom smislu riječi).

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim za pomoc, radi se o meanit promise mg921 mobitelu koji se prodaje pod "hrvatski" ali je ocito kopija nekog kineza.

Za njega nije moguce naci na netu bilo kakav upgrade ili firmware ili da o njemu bar negdje raspravljaju.

Ako netko nesto zna (osim upucivanja na stranicu Intelkoma) neka napise. Hvala

battlelog pukycro
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 16:19 (pukycro).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tražim neki mob koji bi uzeo za brata, rješio se iphona 4. Iz kine direktno ne bi više naručivao, mobicity isto otpada tako da gledam samo hrvatske shopove jer mi je dosta hitno a i treba mi garancija. Zasad sam našao zopo zp780 za 1000 kn i to mi se čini kao najbolji izbor tu kod nas, barem po specifikacijama moba. Jel ima što bolje za te novce (eventualno 1200 kn max) ili da uzmem taj zopo? I ako neko ima taj mob, može neki dojmovi? Koliki je SOT? Jel vrijedi šta taj kitkat? Čitao sam recenzije na mob.hr i još par stranih portala ali to tak..  tražim nekog ko ga koristi malo duže.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 17:11 (sakho).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

znam, upadao sam kao padobranac, ali stvarno mi je bila velika hica, hvala svima jos jednom, uzeo sam THL T6S sa TinyDeal-a uz Swiss post, valjda ce tako jos brze stici, a mozda i izbjegnem carinu nekako na srecu...

Respect the Raise...!
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kao vlasnik zopa 780 rekao bih ti da ga zaobides. Nema gorilla glass, baterija slabo drzi, puni se oko 3:30h bez ibzira koji je punjac, zamjenski dijelovi za taj mob su skupi
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice