"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.748.020
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mbaksa kaže...
Motorino kaže...
Samo sta kod overseasa ne smijes paket otvarati pred postarom vec ga moras primiti...ako u paketu nije ono sta si trazio, vracas ga.

Moraš ti prvo primiti i paket od Hrvatske Pošte - znači, moraš prvo platiti pa tek onda imaš pravo otvarati pred poštarom. Samo što ti je tu poštar svjedok.

 

Koliko vidim, ništa ti ne brani da ti paket otvoriš i pred Overseasovim službenikom, samo što se valjda od njega ne očekuje da bude svjedok, te kod Overseasa imaš rok od dva dana za reklamaciju.

 I koliko ta usluga poskupljuje poštarinu i ima li tko iskustva s time?

Ali čini mi se da te to samo štiti da ti umjesto mobitela na pošalje ciglu, ali ako ti je netko poslao neispravan mobitel, neće valjda poštar utvrđivati je li mobitel ispravan ili nije?

16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
sosta kaže...
I koliko ta usluga poskupljuje poštarinu i ima li tko iskustva s time?

Ali čini mi se da te to samo štiti da ti umjesto mobitela na pošalje ciglu, ali ako ti je netko poslao neispravan mobitel, neće valjda poštar utvrđivati je li mobitel ispravan ili nije?

Ti ćeš poštaru reći da to nije to što si naručio, vratiti mobitel u paket i zatražiti reklamaciju. Dodatni trošak za slanje pošiljke uz otkupninu mislim da je 6-7 kuna. Uglavnom:

Za sve informacije o uslugama Hrvatske pošte korisnici mogu nazvati Sektor za korisnike Hrvatske pošte na telefonski broj: 072 303 304 ili se pisano obratiti na adresu: info@posta.hr.

 

Ili možda bolje da onda tražiš dostavu Overseasom jer tamo imaš rok od dva dana za reklamaciju.

 

 

(ne radim ni za HP ni za Overseas tako da ti ne mogu dati detaljne informacije o njihovim uslugama)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 14:54 (mbaksa).
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ako ti nije brzina dostave bitna,
http://m.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3G-3GB-32GB-Smartphone---Black-377527.html i ukucaš kupon KIMOVIL za dodatnih 5%, ispadne te s pdveom oko 203usd
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Edit. Krivo sam vidio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 17:22 (Ivan_cno).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Napisao si na susjednom topicu da taj one plus je za americko trziste. U tom slucaju treba provjerit da li taj model podrzava frekvencijske spektre hrvatskih operatera.
Mozda da, mozda ne. U svakom slucaju treba provjeriti. Tu je cesto razlog zasto mobitel kupljeni u americi kod nas idu ispod svake cijene.
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ovako,imam MeanIt onaj običan telefon samo za pozive i sms.Puko je ekran i postao je neupotrebljiv. Može li se nekako prebacit svi kontakti sa tog mobitela na sim karticu pomoću PC-a ili nekako drukčije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

nakon nokie 535 odlučila sam se za Bluboo Maya koji mi je bio odličan omjer kvalitete i cjene. Nažalost na njemu mi je nakon pada otišao ekran :( 

Sad biram novi mobitel pa vas molim ako imate kakve prijedloge sa sličnim ili jačim mobitelima u tom cjenovnom rangu. :) 

Bitna mi je kamera i naravno da je dobra baterija.

Hvala vam :) 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mbaksa kaže...
sosta kaže...
I koliko ta usluga poskupljuje poštarinu i ima li tko iskustva s time?

Ali čini mi se da te to samo štiti da ti umjesto mobitela na pošalje ciglu, ali ako ti je netko poslao neispravan mobitel, neće valjda poštar utvrđivati je li mobitel ispravan ili nije?

Ti ćeš poštaru reći da to nije to što si naručio, vratiti mobitel u paket i zatražiti reklamaciju. Dodatni trošak za slanje pošiljke uz otkupninu mislim da je 6-7 kuna. Uglavnom:

Za sve informacije o uslugama Hrvatske pošte korisnici mogu nazvati Sektor za korisnike Hrvatske pošte na telefonski broj: 072 303 304 ili se pisano obratiti na adresu: info@posta.hr.

 

Ili možda bolje da onda tražiš dostavu Overseasom jer tamo imaš rok od dva dana za reklamaciju.

 

 

(ne radim ni za HP ni za Overseas tako da ti ne mogu dati detaljne informacije o njihovim uslugama)

 

 Ma samo sam se nadovezao na tvoj post kad si već spomenuo te usluge, overseas se čini bolje zbog te reklamacije, a bilo bi dobro čuti ako je tko koristio to.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima li netko Leeco Cool 1 i Leeco Le Pro 3?Kako je raditi na EUI i kaj sa kineskim bloatwareom?

Vidim da ih ima na grossoshopu po dobroj cijeni...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam zasto mi je post obrisan. Ako je zato jer sam naveo da izmedu ostalog nesto i prodajem onda se moglo samo to obrisat.

Imam ja Le 2 koji radi na romu koji dobijes kad u grossu kupis i nema kineskih gluparija. Meni je EUI dosta dobar, zahtjeva na pocetku malo vremena dok se priviknes, ali je ok. Slican je MIUI-u ako si ga ikad koristio.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imam Umi emax mob i vrijeme je za promjenu baterije.
Ako je netko kupovao bateriju za taj mob i ista se pokazala ok molim link u pm.
Tnx
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa imam pitanje. Dakle mobitel koji je kupljen na Honorbuy-u sa EU skladišta je morao na servis u Kinu. Dakle nije plaćen PDV na njega. Sada mi se javljaju da je mobitel popravljen i traže me da uplatim 20 dolara kako bi izbjegao plaćanje carine/PDV-a. Ima li tko iskustva i je li ovo uopće potrebno?

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim pomoc. Narucen mobitel sa geekbuyinga , odabrao sam dhl jer ajde pise 3-6 radnih dana. I vidim da me unaprijed traze podatke za ocarinjenje. Posiljka je jos u hongkongu. Pitanje, moram li ja njima dati podatke ili ce oni predati carini koja ce me traziti na kucnu adresu dokumentom podatke o vrijednosti paketa. 

 

Samo da se nadovezem da kad sam sa giztopa narucivao isto je pisalo dhl prijevoznik, medutim paket je zavrsio u hp na carini i dalje sam ja rijesavao sa carinom podatke.

 

Molim savjet jer koliko vidim po iskustvima dhl si uzima za pravo vise od 100injak kn spediterskih troskova. Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan_cno kaže...

 

Molim savjet jer koliko vidim po iskustvima dhl si uzima za pravo vise od 100injak kn spediterskih troskova. Hvala!

 DHL Express cjenik imaš ovdje, ukoliko oni rade carinjenje.

http://www.dhl.hr/hr/express/pomoc_pri_carinjenju/carinske_usluge.html

 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znam za cjenik. I vec sam procitao sve sa njihove stranice. Nego me zanima obvezuju li me oni da moram dostaviti podatke. Ili mogu pustiti da posiljka zavrsi na carini pa da sam rjesavam to. Bez posredstva dhl-a.

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@unique83

Ne znam jel potrebno, ali rekao bih da si dobro prošao :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@unique83 A ne bi trebao nista platiti jer je mob pod garancijom i ne bi smio snositi nikakve troškove dok je pod garancijom.a i mob si kupio u eu tako da ti ne bi trebao imati nikakve veze sa kinom. Ali plati ti njima tih 20$. Ako im ne platiš vjerojatno će poslati mob iz kine tebi doma i naša carina će ga ocariniti. A ako platis onda će vjerojatno poslati prvo u Italiju pa onda tebi. Po tome ispada da oni na mob koje imaju u eu skladištu uopće nisu platili pdv ili nešto muljaju. A ako su platili onda jednostavno od tebe samo žele uzeti pare. Iskreno ja od Honorbuy - a ne bi nikada ništa kupio zbog tih stvari. Jer nisi prvi kome su tražili novce. Probaj se obratiti ljudima na mob.hr možda nešto uspiju srediti . nađi njihove recenzije mobitela kojima je sponzor Honorbuy i u komentare ima napiši da te traže pare. Jer ovi iz Honorbuy - a čitaju komentare...
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M3d0 kaže...
@unique83 A ne bi trebao nista platiti jer je mob pod garancijom i ne bi smio snositi nikakve troškove dok je pod garancijom.

 Nije mi baš jasno kako to misliš, troškove slanja na servis snosi kupac. Jedino što nije trebao pristati da ga šalje u Kinu, ako ga je kupio s EU skladišta.

A ako se već šalje u Kinu, onda po PS-u ide privremeni izvoz, kako kasnije ne ni ponovno plaćao davanja prilikom uvoza.

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Popravak u zakonskom roku ne smije stvoriti dodatne troškove potrošaču. Obveza je trgovca da o svom trošku prenese proizvod do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljeni odnosno zamijenjeni proizvod vratiti potrošaču.
16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M3d0 kaže...
Popravak u zakonskom roku ne smije stvoriti dodatne troškove potrošaču. Obveza je trgovca da o svom trošku prenese proizvod do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljeni odnosno zamijenjeni proizvod vratiti potrošaču.

Duhovito. Da kolega tuži trgovca iz Hong Konga europskom sudu za ljudska prava ili kome?

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M3d0 kaže...
Popravak u zakonskom roku ne smije stvoriti dodatne troškove potrošaču. Obveza je trgovca da o svom trošku prenese proizvod do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljeni odnosno zamijenjeni proizvod vratiti potrošaču.

 A kak da dopremi proizvod do trgovca, trebao je odšetati do Honorbuya i tamo im ostaviti mobitel?

Lako tako ako si kupio proizvod u loklanom dućanu, pa im ga doneseš na popravak, pa ga oni šalju dalje na servis.

Zbog toga kažem da ga nije trebao slati u Kinu, već u EU otkuda ga je i kupio.

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
sosta kaže...
M3d0 kaže...
Popravak u zakonskom roku ne smije stvoriti dodatne troškove potrošaču. Obveza je trgovca da o svom trošku prenese proizvod do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljeni odnosno zamijenjeni proizvod vratiti potrošaču.

 A kak da dopremi proizvod do trgovca, trebao je odšetati do Honorbuya i tamo im ostaviti mobitel?

Lako tako ako si kupio proizvod u loklanom dućanu, pa im ga doneseš na popravak, pa ga oni šalju dalje na servis.

Zbog toga kažem da ga nije trebao slati u Kinu, već u EU otkuda ga je i kupio.

 Ja sam ga i poslao u EU, točnije u Sloveniju. Oni su ga slali u Kinu na popravak.

Bit će!
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako je tako, onda ne vidim zašto bi ti snosio troškove ponovnog uvoza, neka to riješe oni, zbog toga si i kupio mobitel iz EU skladišta.

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
gledajte to ovako, telefon je u Sloveniji i treba doci u HR, tko placa dostavu nego kupac?
svugdje je tako, na bilo kojem webshopu.. neki naplacuju manje neki vise, 20$ je jos okey cijena, recimo Grosso to naplacuje 50€.. slanje u Italiju (ako je potrebno i u Kinu) i nazad..
uspjeli smo se dogovorit da ljudi salju u Italiju o svom trosku vec par puta ali se slanje nazad placa.. ako mi nadete webshop koji to ne naplacuje ja cu dozivotno tamo kupovat.. :D
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Di je sad bill jobs kojem je honorbuy bil bolji od topone, hktr, goldwaya, grossoshopa i ostalih? Sad kad neko mora platit isto kaj se moralo u grossoshopu(i po tom je naravno pljuval na sve strane), sad se zavuko nazad u svoju rupu i nece ga se cut dok se ne prestane govorit o tom kak i honorbuy trazi pare...

Sasha, samo donekle si u pravu... Ak je placen mobitel posteno, i placena 40$ postarina il kolko vec je na honorbuy, di je logika da pri servisu ces morat opet platit?
Ko da u futuri kupis komp, platis postarinu i sve, vratis ga jer nes ne radi i onda ti oni posalju mail da moras platit 150kn dostavu ili ce ti ga iz servisa poslat, tko zna kad... Jedino je ovdje jos to da ide iz kine ak ne doplati i vjerojatno ce morat platit pdv...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

To je tak na svakom shopu onda ali prednost kod honorbuy-a je sto mob stvarno i dode u roku par dana a na ostalim shopovima se ceka po 2 tjedna, radije bih platio 100 kn vise i imao mobitel u roku 2-3 dana nego 15-18...zadnji sam mob uzeo sa grossoshopa i cekao 18 dana, radi ustede od 120 kn..nikad vise necu takvu glupost napravit

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
blackeagle29 kaže...
Di je sad bill jobs kojem je honorbuy bil bolji od topone, hktr, goldwaya, grossoshopa i ostalih? Sad kad neko mora platit isto kaj se moralo u grossoshopu(i po tom je naravno pljuval na sve strane), sad se zavuko nazad u svoju rupu i nece ga se cut dok se ne prestane govorit o tom kak i honorbuy trazi pare...

Sasha, samo donekle si u pravu... Ak je placen mobitel posteno, i placena 40$ postarina il kolko vec je na honorbuy, di je logika da pri servisu ces morat opet platit?
Ko da u futuri kupis komp, platis postarinu i sve, vratis ga jer nes ne radi i onda ti oni posalju mail da moras platit 150kn dostavu ili ce ti ga iz servisa poslat, tko zna kad... Jedino je ovdje jos to da ide iz kine ak ne doplati i vjerojatno ce morat platit pdv...

 Sasha je napisao kak to funcionira, kod manje-više svih.

To kaj to po vama nije logički si objesite mačku o rep.

Imate dvije mogućnosti. Ili ćete i dalje kod njih kupovati (i birati one koji trenutno nude bolje uvjete) ili nećete uopće.

Rizik je, naravno, što se ti uvjeti stalno mijenjaju, pa nikad ne znate kad ćete popušit PDV.

Ali to je tak i uzalud se tu pjenite i prosipate žuć.

dak
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam slao mob trgovini top one u kinu na popravak. I naravno u posti sam platio slanje paketa ali sam od top one tražio povrat novca i ponudili su mi povrat ili popust na drugu kupovinu. Frend je slao oneplus 3 na popravak i nije platio ništa. Dhl je dosao kod njega doma po mob. U hr sam slao na servis mob i nikada nisam ništa platio. Pošaljem u njihovom trošku i uvijek su primili paket. To što radi honorbuy i neke ostale trgovine je čista pljačka. Platis 34$ dostave s eu skladišta sa bi izbjegao carinu i onda te još trazi 20$ kad šalje mob s popravka da bi opet izbjegao carinu.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A nije bilo razgovora o tome da postoji neki dokument koji se ispuni prije slanja mobitela van HR?

I onda se prilikom ponovnog uvoza on proslijedi Carini i ne računa se ponovo PDV?

Naravno, ako se prima normalnom poštom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Eto, iz prve ruke ste iznad dobili kak su topone i oneplus funkcionirali, bez ikakvog ponovnog placanja postarine... Ak vec moras platit 20$ za slanje nazad, za manje popravke(ko npr microusb port i takve stvari) jeftinije i brze ispadne odnest u lokalni servis...

Da cyber, ide tak, ali honorbuy salje prvo tax free i u tom je caka...
A normalnom postom i ak prvi put platis postarinu, prolazi drugi put bez carine ak im posaljes ssove prepiski za popravak i dokaz da si slal mob u kinu, iako se inace trebala neka izvoznica i spediter il kaj vec
 
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice