"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.743.981
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ehh, možda sam i neiskusan kod prekomorske trgovine no kod kupovine Xiaomi Redmi 4X sa 

AliExpressa nije mi ponudio DHL shipment, samo standard Aliexpress (ili ja nisam znao promjenit ??)

I sad moram čekat 2-3 tjedna na mob a moguće da i kod dolaska budem dobio poziv na carinjenje

pa dok se to obavi proći će ohoho .... pripazite malo budući kupci na ovakve sitnice ako vam je hitno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
srcipesak kaže...
njofra13 kaže...

Vraćam mob u kinu pa me zanima preko koga je najeftinije poslati paket - pošta ili neka druga opcija ...

 Mislim da je i dalje posta. Nemoj zaboraviti rijesiti papire za izvoz (da ne platis duplu carinu) ako ide na servis.

 A gdje se rješavaju papiri za izvoz i koja je procedura?

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Thorien Kell kaže...

Ehh, možda sam i neiskusan kod prekomorske trgovine no kod kupovine Xiaomi Redmi 4X sa 

AliExpressa nije mi ponudio DHL shipment, samo standard Aliexpress (ili ja nisam znao promjenit ??)

I sad moram čekat 2-3 tjedna na mob a moguće da i kod dolaska budem dobio poziv na carinjenje

pa dok se to obavi proći će ohoho .... pripazite malo budući kupci na ovakve sitnice ako vam je hitno. 

 To ti zavisi o selleru, kod Goldway-a imaš za odabrati DHL shipping.

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 10:45 (TexW).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako ima DHL shipping, ne znaci da necete platiti carinu, moguce je da cete platiti poprilican iznos dodatnih troskova uz PDV jer DHL naplacuje zastupanje u carinjenju.

 

Ova shema sto ima goldway nema carine ni ikakvih dodatnih troskova posto se to obavi u UK i onda salje vama, ali s drugim sellerima oprez da ne bude neocekivanih troskova. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jeli Xiaomi Mi 5/S dobio nadogradnju na Nougat, i moze li se ocekivat android O ili ce se morati stavljat neki custom Rom?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa, mala pomoć

da li je dobra kupnja Xiaomi Redmi 4X 3/32GB za 1330kn sa jamstvom 12 mjeseci.

Džedaj
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Apsolutno
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
marsovac kaže...

Pozdrav ekipa, mala pomoć

da li je dobra kupnja Xiaomi Redmi 4X 3/32GB za 1330kn sa jamstvom 12 mjeseci.

 Nisam baš siguran da je to "ONO". Reko sam već na Goldwayu dođe 1000,00 kn ,ključ u ruke. 

15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mobitel kupujem u BiH, tu ima jamstvo i servis i to mi odgovara. 

U ponudi ima HTC Desire 630 po istoj cijeni i J5 2016 koji je malo povoljniji.

 

Telefon uzimam za suprugu, imala je Lumiu 640 koja je odlično služila dok nije završila u vodi :(
Bila je pravo dobra kamera i općenito služila je dobro, sad baš ne znam što da uzmem :S

Džedaj
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Za koliko vremenski su vam shippali mobitel sa Aliexpress Goldwaya nakon placanja ? Drugi dan i jos ne salju,a na lageru im je narucen uredaj 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne brini, za par dana ga šipaju i za 9 do 10 dana je kod tebe.

10 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
doky01akablava kaže...

Za koliko vremenski su vam shippali mobitel sa Aliexpress Goldwaya nakon placanja ? Drugi dan i jos ne salju,a na lageru im je narucen uredaj 

 Neka guzva je il whatnot. Drugi dan mi stavio kao shipped, dobio UK tracking, ali tek tri dana kasnije dobio HK tracking. Pisalo je da ce od srpnja ubrzati na 5-8 dana kak je bilo prije :) Trenutno je ocito 9-12 *radnih* dana. Rekord mi bio naručeno nedelja dostavljeno u petak što se tiče DHL Express-a. 

 

PS: Dan dva tri im treba da posalju jer otvaraju telefone, flashaju i pregledavaju jel sve ok...

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 9:56 (srcipesak).
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A ste napisali onaj kod s telekineze? U svakom slucaju se javite ilionu da ih malo ubrza 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
blackeagle29 kaže...

A ste napisali onaj kod s telekineze? U svakom slucaju se javite ilionu da ih malo ubrza 

 Ak je onaj EU support, jesam. Nemas tu kaj ubrzat. Ocito su svi navalili + imaju akcije, ja ubro na 20% popusta :P

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Super,sad jos nesto,uredaj sam platio preko PBZ Visa kartice 1013 kn,na aliexpressu provedeno placanje,2 dana kasnije gledam mpbz odjednom 1040 kn,koja je to fora sa tim naknadnim dodavanjem 25 kn majku im ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
doky01akablava kaže...

Super,sad jos nesto,uredaj sam platio preko PBZ Visa kartice 1013 kn,na aliexpressu provedeno placanje,2 dana kasnije gledam mpbz odjednom 1040 kn,koja je to fora sa tim naknadnim dodavanjem 25 kn majku im ?

 Otkud ti 1013kn? To sam izračuno? Brijem da te banka odrala. Ako je kunska visa onda ide kn -> eur -> usd jer sve konverzije osim eur idu kroz eur! Odnosno, vrh retardacije, cak i da placas u devizama, usd recimo, banka ti opet to proda u eur pa kupi ponovno :D Jer mora ici kroz eur :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 13:24 (srcipesak).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
srcipesak kaže...
doky01akablava kaže...

Super,sad jos nesto,uredaj sam platio preko PBZ Visa kartice 1013 kn,na aliexpressu provedeno placanje,2 dana kasnije gledam mpbz odjednom 1040 kn,koja je to fora sa tim naknadnim dodavanjem 25 kn majku im ?

 Otkud ti 1013kn? To sam izračuno? Brijem da te banka odrala. Ako je kunska visa onda ide kn -> eur -> usd jer sve konverzije osim eur idu kroz eur! Odnosno, vrh retardacije, cak i da placas u devizama, usd recimo, banka ti opet to proda u eur pa kupi ponovno :D Jer mora ici kroz eur :D

 Evo ne znam kako da ti objasnim,platio sam normalno preko kartice kako kod Aliexpressa jer nemaju PayPal opciju,naplata uredno provedena skinuto mi 1013 kn,dva dana kasnije gleadam nedostaje mi 30 kn kad ono sa 1013 na 1043 kn :O

7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moze goldway ubrzat, napisal je ilion da narudzbe preko njega imaju prioritet i da cesto odmah drugi dan budu poslane, ak ne da mu se javi pa ih pozuri, a poruku goldwayu se ne isplati slati jer imaju milijun poruka i vjerojatno ih niko ne cita

 

Pbz prvo napravi rezervaciju pa tek nakon par dana skine, sad zas je veca cijena, jel veci tecaj il kaj, nezz

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Koji mobitel uzeti
LeEco Le Pro 3 Elite
Xiaomi mi 5 prime.
I koji ima bolju kameru.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Koji mobitel uzeti
LeEco Le Pro 3 Elite
Xiaomi mi 5 prime.
I koji ima bolju kameru.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ajmo ovako

 

Ako netko od vas ima, i prodaje mobitel, nek mi se javi u inbox s ponudom

 

do 1100 kn, mora biti jako ocuvan,

 

Specifikacije , minimum 5,2 ekran, 5,5 optimalno, ali moze i do 6" :D 

 

Mora imati dobar cpu, barem 3gb rama, 4 bi bilo optimalno

 

solidna baterija, brzo punjenje itd.. 

 

ugl sve sto danasnji mobovi imaju

 

ponude u inbox

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dali netko ima iskustva sa kupovinom preko tomtop-a...
Zanima me dali kad platis expedited shipping opciju 14$ zaobilazi carinu ? Neznam zasto vecina mobitela iz njemačkog skladista pise cant send to croatia
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://loginshop.olx.ba

 

Ukoliko još nisi našao servis za Xiaomi... Nedavno sam uputio rođaka da popravi svoj Xiaomi Redmi Note 3.... 

Servis se nalazi u Visokom u BiH

 

7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Upravo sam naručio mobitel sa tomtop shopa. Budući da nisam mogao naručiti iz Njemačke za Hrvatsku, naručio sam iz Kine s besplatnom dostavom. Zanima me što je sad sljedeće, znam da carine nema. Ako se ne varam trebao bih platiti samo PDV na cijenu mobitela što mi odgovara, ali kome i kako se to plaća? Ima li netko iskustva?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
petrobus kaže...

https://loginshop.olx.ba

 

Ukoliko još nisi našao servis za Xiaomi... Nedavno sam uputio rođaka da popravi svoj Xiaomi Redmi Note 3.... 

Servis se nalazi u Visokom u BiH

 

 Hvala, ali našao sam i u HR, samo je prevelika cijena, 1000 kuna popravak, a za te novce mogu uzet jos noviji mobitel

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mislim da ces platiti i carinu,mene zanima ova njihova opcija expedited shipping dali se s njom zaobilazi carina i davanja kao preko DHL..ja ih pitao neznaju ni oni objasnit..bas javi kako si prosao
7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma ne, ja sam siguran da nema carine, već kad dođe mobitel u Hrvatsku onda mi pošta dostavi pismo neko u kojem me pozivaju da platim PDV 25% na cijenu paketa. Sumnjam da bi se izbjeglo plaćanje PDV-a da sam izabrao tu dostavu koja se plaća, to valjda ima veze samo sa brzinom dostave, jer kako god okreneš mobitel dolazi iz Kine...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Planiramn zamijeniti stari htc one x sa novijim kinezom. Xiaomi mi5 mi se cini kao najbolja opcija.
Procitao sam tu u temi da ga je najbolje nabaviti sa goldway . Ako sam dobro skuzio trebao bi kostati sve ukupno oko 1600, 1700kn (ispravite me ako sam u krivu). Pa mi nije jasno zasto na njuskalu modeli sa duplo manje memorije koristeni pola godine i bez hr garancije kostaju najmanje 100, 200 kn vise...
Dali sam odabrao sve kako treba dolje na slici?

 

EDIT: citam na telekineza forumu da za svaki slucaj treba ostaviti kod u poruci prodavacu http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?t=1360

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 17:36 (Icefox).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Arstegall kaže...

Ma ne, ja sam siguran da nema carine, već kad dođe mobitel u Hrvatsku onda mi pošta dostavi pismo neko u kojem me pozivaju da platim PDV 25% na cijenu paketa. Sumnjam da bi se izbjeglo plaćanje PDV-a da sam izabrao tu dostavu koja se plaća, to valjda ima veze samo sa brzinom dostave, jer kako god okreneš mobitel dolazi iz Kine...

 Tako je, u vezi placanja pdva. Kad sam ja narucivao pakete vrijednosti iznad 22 eura, posalju ti to pismo da im dostavis racun. To pismo ce ti naplatiti nekih 12kn. Na to ti dodaju jos 50/60 kn taj njihov carinski postupak i naravno uracunaju jos PDV.

 

A to si mogao izbjeci da si narucivao od Goldway-a sa opcijom DHL shippinga, kako ljudi sugeriraju ovdje.

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, imam vec Redmi 3 dosta dugo i sluzim se s njim onakvim kakvim sam ga dobio.

Sto trebam napraviti da bi updejtao miui? i koja je najbolja verzija nakon ove moje?

Jel mogu samo ovako http://en.miui.com/a-232.html ? Ako da, koji instalirati? Author: MIUI Official TeamVersion: V8.5.1.0.LAIMIED (MIUI8) Size: 1013M ili Author: MIUI Official TeamVersion: 7.6.7 (MIUI8) Size: 1.5G ?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 11:07 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice