Nepoznati Facebook i Instagram računi na telefonu

poruka: 7
|
čitano: 3.114
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nepoznati Facebook i Instagram računi na telefonu

Pozdrav

imam jedno pitanje koje će možda zvučati malo čudno, ali s obzirom da nikad nisam čuo tako nešto, nedam se da će mi netko moći pomoći.
Radi se o mobilnom uređaju prijateljice, Huawei P40 Lite. 
Dugo vremena koristi aplikacije Facebook (i Messenger) i Instagram na mobitelu i bila je automatski prijavljena u oba računa.
No, jučer kad je otvorila Facebook u aplikaciji nije bio prijavljen njen račun već drugi njoj nepoznat! Također pod njenim imenom, kreiran 2015. godine. Ista je stvar bila i s Instagramom - bio je prijavljen nepoznati račun, očito povezan s ovim na Facebooku.
Kako je ovo moguće? Jel moguće da je netko na daljinu "upao" u njem mobitel i kako?
Ona se sam nije odjavljivala iz računa koji koristi godinama niti je radila ikakve promjene u samim aplikacijama, a nitko nije imao pristup mobitelu u međuvremenu.
Doslovno je preko noći skužila da je njen račun odlogiran i ulogiran je taj nepoznati.
S obzirom da je u međuvremeu mijenjala broj mobitela i da nema više pristup email adresi koja je bila povezana s Facebook računom (znam, sama je kriva što nije ažurirala podatke), sam ne može niti pristupiti svom Facebook računu i ponovno se ulogirati.
Svaka pomoć (savjet) je dobrodošla).
Hvala.

Kupujem/mijenjam/prodajem košarkaške dresove!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 1:22 (bjede).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nepoznati Facebook i Instagram računi na telef
Najjednostavnija objašnjenja su obično ona koja trebaš prvo provjeriti. U ovom slučaju bi to bilo ono da ti "prijateljica" ima 2 računa - prvi za koji ti znaš i drugi koji koristi za neke druge "prijatelje", a s kojeg se zaboravila odlogirati na vrijeme.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati Facebook i Instagram računi na telef

Možda nisi razumio. Prvo nije prijateljica pod navodnicima. A drugo, nisam ja "kopao" po njenom mobu, nego me ona pitala znam li o čemu se radi nakon što je pokrenula FB aplikaciju i skužila da odjednom nije više ulogirana sa svojim računom. Nije ništa vezano za mene, čisto tehničko pitanje.
Jel mi možeš laički objasniti kako je moguće da se netko izlogira na njezinom mobitelu i ulogira u drugi račun ako mu nitko nije imao pristup osim nje? Može li se to izvesti na daljinu?
Ili se možda netko na drugom uređaju logirao u njen račun, pa je na mobitelu automatski izlogirana i ulogirana u taj drugi račun (koji je očito nekad korišten na tom uređaju).

Kupujem/mijenjam/prodajem košarkaške dresove!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 10:47 (bjede).
9 godina
offline
Re: Nepoznati Facebook i Instagram računi na telef

Sve je to moguće, ali prvo neka ona bude sigurna da to nisu neki stari računi koje je ona sama napravila ili netko tko je imao pristup mobitelu (dijete npr.). Čini mi se da je 2015 napravila taj fejsbuk s e-mailom i onda sad drugi s brojem moba.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati Facebook i Instagram računi na telef

Taj "nepoznati" račun je definitivno tad odavno napravio netko od njezinih. Vjerojatno je nakratko korišten i podaci su ostali.
Mene sad jedino zanima kako je došlo do toga da se aplikacija odjednom izlogirala iz računa koji je bio povezan godinama i ulogirala u taj stari?
Račun koji koristi sad također nije novijeg datuma, napravljen je isto godinama ranije. Kao što sam rekao, s obzirom da je povezan s brojem moba i emailom koji se više ne koriste, a da se ne može sjetiti lozinke, sad se ne može ponovno logirati u račun.  To je zapravo najveći problem.

Kupujem/mijenjam/prodajem košarkaške dresove!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 11:14 (bjede).
9 godina
offline
Re: Nepoznati Facebook i Instagram računi na telef

A moguće da je nešto prčkala pa se odlogirala ili facebook periodično pita da se ponovno prijaviš. Ako nema email niti broj onda ne znam jel se uopće može vratit. Možda preko supporta uz prilog nekih ident. isprave

 

https://www.facebook.com/help/132243923516844/?helpref=uf_share

https://www.facebook.com/help/231208473756221/?helpref=uf_share

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 11:29 (Lil Dice).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati Facebook i Instagram računi na telef

Tako sam joj i ja rekao. Jedino eventualno support.
Hvala.

Kupujem/mijenjam/prodajem košarkaške dresove!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice