Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.020
|
čitano: 10.945.930
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa, koji bi mobitel bio best buy do cca 1200 kn? Frend je kum na krizmi, pa trazi nesto do tog iznosa za klinca. 

 

Bitno mu je da se moze kupiti u HR, tnx

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trazim neki polovni mob da zamjenim trenutni S Duos 2. Cijena bi bila cca 100€. Prednost dajem Samsung uređajima ali nisu iskljucene druge marke.

Uz S7 koji imam kao glavni mob, ovaj S Duos 2 mi je postao jadan i za drugog mobitela. Na prvu se dvoumim između Galaxya Alpha, S3 Neo i S4...

Najbitnije mi je da mi baterija traje i da radi fluidno. 

Promjenio sam stotine mobitela ali cisto da cujem misljenja foruma. Zahvaljujem

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 11:24 (MatijaZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Za 100 ojra Galaxy Alpha? Gdje to ima?

What do you desire? LM
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lucifer.ie kaže...

Za 100 ojra Galaxy Alpha? Gdje to ima?

 Ma ima ih i za manje...nije trazeni model...mislim da cu uzeti Alphu bas zato sto za nikakvu cijenu nudi vise od drugih...mozda je baterija malo slabija od S4 ali je kvalitetniji.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MatijaZG kaže...
lucifer.ie kaže...

Za 100 ojra Galaxy Alpha? Gdje to ima?

 Ma ima ih i za manje...nije trazeni model...mislim da cu uzeti Alphu bas zato sto za nikakvu cijenu nudi vise od drugih...mozda je baterija malo slabija od S4 ali je kvalitetniji.

 Znam da je držao cijenu i to debelo preko 1000kn. S4 je ljepši uređaj.

What do you desire? LM
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Razmisljao sam o kupovini Xiaomi Max pa me zanima vase misljenje o njemu.
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Znam da je držao cijenu i to debelo preko 1000kn. S4 je ljepši uređaj.

 Kupio zlatnu Alphu za 400kn sa losom baterijom ali sa kutijom i svom opremom, garancija do 10og mj i svega par crtica na okviru. Uzeo sam novu originalnu bateriju za 150kn. S Duos 2 prodao za 300kn. Sve u svemu ja zadovoljan. Komacno imam posteni drugi mobitel.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@Big_wolf

Imam Max- već par mjeseci.
Preheben uređaj, možda najbolji mob ikad i to pazi 2/16 varijanta.
Zašto je odličan ? Proc, bat, ekran, ma sve 5, miui eu dev. zadnji najbolje radi.
Probao sve custoom romove. Kupuj i sretno.
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
cassiopea kaže...
djigibao kaže...
cassiopea kaže...

Pozdrav svima,

 

dvoumim odnosno troumim se između ova tri smartphona: HUAWEI P10 LITE, ASUS ZENFONE 3 ZE520KL i za 1000kn jeftiniji ACER LIQUID Z6 PLUS.

 

Bitni su mi RAM-i, ROM-i, baterija, fotografije tako-tako. Ali i kvaliteta sveukupno. Želim da mi mobitel što dulje radi kako treba. Ima li netko iskustva s navedenim mobitelima? Svaki savjet je dobrodošao, hvala.

 

https://neutrinomobile.hr/huawei-p10-lite-lte-dual-black.html

 

https://neutrinomobile.hr/asus-zenfone-3-ze520kl-4-64gb-black-dual-lte.html

 

https://neutrinomobile.hr/acer-liquid-z6-plus-lte-dual-gray.html

 

P10 Lite imas i za jeftinije (2150kn):

https://www.nabava.net/mobiteli__100/huawei-mobitel-p10-lite-52-android__41019831

 Hvala djigibao. Acer sam izbacio, još između ova dva... bacam se na čitanje recenzija po netu.

 ako nije kasno, savjet, ASUS ni slucajno, puno bas problematicnih kvarova, imao, uvjerio se,,pozzz

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav kolege, znam da sam čitao već više puta ovdje o problemima s servisom i dobivanjem novog uređaja. Znam da ima među Vama onih koji se kuže i mogu prozvati na određene zakone - e takve i tražim!


Evo poruke od kolege:
Pozdrav
Imam problem s mobitelom marke Sony E5, kupljen u Vip centru. Naime, uređaj je kupljen 30.7. prošle godine i već je tri puta bio na servisu zbog istog razloga. A taj je da mi se spaja na internet iako su mobilni podatci isključeni i tako mi uzima novac ili megabajte, u slučaju da imam uključenu određenu opciju. Mijenjani su matična ploča i softver.
Zanima me da li mogu tražiti novi uređaj ili povrat novaca? Pošto više ne želim da se isti popravlja, jer se očito niti ne može.
Zahvaljujem

Mogu nadodat da su prema njemu drski i bezobrazni, mobitel je više na servisu nego kod njega +nikada nije dobio zamjenski...
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav svima,

trebam malu pomoć oko odabira dobrog mobitela za ženu. Kako je naučena na phablet od Samsunga kojem je baterija trajala po 3-5 dana (lagano korištenje internet, muzika i razgovori) moram pronaći dostojnu zamjenu.

7" ne dolazi u obzir opet, treba nešto manje, modernije tehnologije, po meni bar 3gb rama, quad ili octa core, ok kamera da može fotku opaliti ali i dobar ekran da je vidljiv i pod jakom svijetlošću (čitaj vani dok je sunčano). Doabar zvučnik slušalice za razgovor obavezno.

Izbor bi pao na Lenovo P2
https://www.instar-informatika.hr/mobitel-lenovo-p2-55-super-amoled-1080-x-1920-px-octa-core-20-ghz-4-gb-ram-32-gb-memorija-4glte-microsd-dual-sim-android-60-graphite-gray-best-buy/42448/product/

Zanima me ima li netko iskustva s tim mobitelom. Na GSM Arena je hvaljen i nema problema. Jedino nisam vidio kakav je ekran tj. je li dosta vidljiv za sunčanog vremena. Baterija od 5000 mAh bi trebala biti dosta.

Postoje li kakve druge opcije kod konkurencije za 200kn +/-?

Gorilla glass must have ;)

SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala gogo :)
Odlucio sam uzet s 4 gb i 128 gb memorije jer je sad dobra akcija
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo da i ja pitam jedno "novo" pitanje koje jos nitko nije pitao;)

Trazim android za cca 1500kn. Rekao bih da je 3GB/32GB nekakav optimum. Vjerojatno ce bit gaminga, a lijepa slika nikad nije na odmet...

Vidim da se dosta predlaze redmi note 4... i lijepo to izgleda...

E sad, gledam na njuskalu da bi se za te novce mozda mogao naci i samsung s6, A5, lg g4 ili nesto 3

Cak i Samsung s5 bi mozda dosao u obzir naravno za manje novaca...

 

Gledam da S6 bi mogao imat slabu bateriju, lg da im krepavaju ploce...

 

Pucajte s prijedlozima...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 22:55 (mrki98).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Za Redmi ti ne znam reci nista...

Imao sam S6 Edge + prije godinu dana. Dan danas odlican mob i baterija je sasvim solidno trajala. Kao S7ici koju trenutno imam (5.5 h sot).

Prije S6 sam imao G4. Bio je u servisu radi maticne i radi burn in efekta, dakle 2 puta. Baterija losija (3.5 h sot).

A5 sam imao prvi i 2017. Za prvi se sjecam da je opcenito dobro radio. 2017 mod je odlican mobitel sa losom kamerom. Kad ima osvjetljenja fotke ispadnu dobro. Cim bude mracnije, gore slika od mob prvog androida, Galaxy Fit.

Ja bih se protegnuo do 2000kn i nabavio Huawei P9. Curi sam ga nabavio prije pola godine, i uređaj je odlican. Vec bih dao svoj S7 za P10, ali doma imam apsolutno sve od samsunga, pa ostajem na S7 dok ne rijese S8ici pocetne probleme.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

trebao bih neki mobitel oko 3000-3200 kuna? Bitno mi je da ima dobar procesor i da radi bez štekanja.. Ako je moguće izbjegavao bih LG jer sam se razočarao, a niti Samsung ne kotira visoko na listi.
Gledao sam za ovaj Huawei P9, pa me zanima kakav je on? I naravno neke druge preporuke - jel se može u ijednom dućanu u Hrvatskoj kupiti oneplus? Vidio sam da je vip dodao u ponudu Oneplus pa gledam mozda su konacno dosli i u ducane, al nisam bas uspio pronaci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

one plus sa sluzbene stranice definitivno, dode ti za cca tjedan dana na adresu, imaš ga u tomatu, ali je cijena 4999kn :rofl:

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 13:11 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim preporuku za jedan od ova tri mobitela

 

 

9 MOTOROLA Moto Z Play
5 HUAWEI P10 Lite
1 Smartphone LENOVO P2
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nezz gdje da stavim ali treba mi hitno ako može pomoc

Trebam pomoc hitno

 

Dakle odlucia restaritat mobitel. 

I moram upisat pin i izbaci mi da je kriv iako nije bio. 

Falijem to i dodem do puka. Hvala bogu nasao sam ga.. 

Upisem puk i trazi me novi pin. Napisem ga, opet potvrdim i izbaci mi da sam ness krivo napravio i da ako falijem jos par puta puk bit ce mi sim zakljucan. Sta se desava

S6 edge, s tim da sam prije koji tjedan minja sim kartici na nano mozda su ovi nešto  sjebali?

 

 

 

 

Edit: rjeseno. Problem je bio u tome sta sam mjenja u nano sim kartici. Novi puk je bio stavljen, i hvala nocnoj smjeni službi za korisnike 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 22:30 (Nikola_Cro).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, 

U dilemi sam. Uzimam novi uredaj, a nikako da se odlucim.

Kako to obicno biva, krenuo sam gledati prvo jeftinije uredaje pa zavrsio na ovim danas najjacim i najskupljim. 

Znam da je galaxy s8 trenutno najbolji, ali stavit cu na glasanje cijene pa vas molim da uzmete i njih u obzir jer nisam siguran da se za s8 isplati dati 1000kn vise nego za p10.

To su cijene kojima trenutno raspolazem, ako imate jeftinije cijene javite..

 

Kod mi6 me malo muci losija kamera i nesto losija baterija (navodno).

S obzirom na losa iskustva vrlo mi je bitna pouzdana i po mogucnosti efikasna podrska sto se tice servisa, garancije i slicno. Koliko sam cuo oneplus je tu jako dobar.

1 Samsung galaxy S8 (4500kn)
1 Huawei p10 (3500kn)
8 Oneplus 3T (3300kn)
2 Xiaomi mi6 (cca 3300kn)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DzigiBau kaže...

Pozdrav, 

U dilemi sam. Uzimam novi uredaj, a nikako da se odlucim.

Kako to obicno biva, krenuo sam gledati prvo jeftinije uredaje pa zavrsio na ovim danas najjacim i najskupljim. 

Znam da je galaxy s8 trenutno najbolji, ali stavit cu na glasanje cijene pa vas molim da uzmete i njih u obzir jer nisam siguran da se za s8 isplati dati 1000kn vise nego za p10.

To su cijene kojima trenutno raspolazem, ako imate jeftinije cijene javite..

 

Kod mi6 me malo muci losija kamera i nesto losija baterija (navodno).

S obzirom na losa iskustva vrlo mi je bitna pouzdana i po mogucnosti efikasna podrska sto se tice servisa, garancije i slicno. Koliko sam cuo oneplus je tu jako dobar.

 

 

Bio bih jako zahvalan ako bi netko izdvojio nekoliko minuta i objasnio zasto oneplus 3t naspram ostalih

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Zato jer je brutalno brz. Doslovce nema nikavog štekanja jer koristi gotovo stock Android bez ikakvog bloatwarea. Imaš mnogo usporednih testova na Youtubeu gdje se možeš uvjeriti u to.
Ima korisnika koji su slali natrag i tjedan dana trebalo je od popravka do vraćanja uređaja. Puno bolje i brže nego kod naših servisera
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OnePlus je brz. Točno. Ali nije bez mana. Ekran, kvaliteta zvučnika, vibracije, touch lag... Sve su to stvari koje su morale biti ipak bolje. Meni su smetale. Možda bi bilo dobro malo se strpiti i pričekati peticu.
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
op3t je najbrži android sigurno.nema problema s touchom,nikakvih vibracija i ostalih gluposti.nije bez mana,ali su te mane beznačajne...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima li razlike između kamere Xiaomi Redmi Note 4X i Huawei P9 lite? Zanima me samo netko tko zna tocno iz iskustva kakve su kamere, pogotovo u low lightu?
I jos pitanje kakvo je osvjetljenje zaslona RN 4X na suncu (otprilike na razani kojeg poznatijeg moba?)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima!

 

Da opišem situaciju:

 

supruga i ja imali smo pretplatu kod T-com-a. Ona -  Najbolja pričam, ja - Najbolja surfam. Ugovor je istekao prošli mjesec.

Sada bismo trebali produljiti ugovore a istovremeno su istekli ugovori i za Maxtv, Maxadsl i fixni telefon.

 

U razgovoru sa službom za korisnike ponuđeno nam je produljenje svih ugovora, uz poklon koji bi bio  dječji sat Myki s GPS-om ili 500kn poklon bon kod Santa Domenice ili WiFi extender. Od ponuđenog zanimljiv nam je samo sat (i to ne baš previše jer kad smo klinca pitali rekao je da on to ni u ludilu neće nositi, ali ako neće milom...)

 

Uglavnom 2x najbolja tarifa, MaxTV, MaxADSL, fiksni telefon i Samsung Galaxy A5 na 24 mjeseca izašlo bi po njihovoj računici oko 670kn mjesečno. A uvijek na kraju bude više nego što su rekli.

 

Zanima me što mislite o toj ponudi. Meni zvuči nekako loše te mislim kako bi više dobio da produžavam sve ugovore pojedinačno nego ovako u paketu.

 

Drugo što me zanima je koji bi mobitel iz njihove ponude vi odabrali. Iako nisam nikada bio ljubitelj Samsunga u Tcentru od izloženih A5 2017 mi se najviše svidio. Uvijek sam nosao flagship uređaje ali nekako mi to nije više napeto jer niti igram igrice niti koristim nekakve zahtijevne aplikacije a Galaxy A5 2017 ima bolju autonomiju od S8 a to mi je važnije nego sve ostale specifikacije. Kod S8 jedina specifikacija koja me privlači je dosta bolja kamera no ne toliko da bi dao duplo novca a izgledom mi se baš i ne sviđa.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Slabo ti nude za ostanak s obzirom koliko im mjesečno plaćaš.
Probaj po drugim operaterima vidjeti što bi ti dali za prijelaz na sve ovo. I daj kontru Tsmradu da drugi daju bolje. Nek se zamisle koliko bi izgubili. Za korisnika kao ti bi se trebali potući.
Kaj se tiče A5, fini mobitel. U mnogim stvarima sličan jačem S7
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
op3t je najbrži android sigurno.nema problema s touchom,nikakvih vibracija i ostalih gluposti.nije bez mana,ali su te mane beznačajne...

 Jedan od razloga zašto sam i uzeo 3T su bili komentari poput tvog. Previše pozitivnih komentara na raznim forumima... Treba čitati 'između redova'. Tu i tamo se javi netko poput mene i onda ga ponosni vlasnici ubiju u pojam. :) 

 

Meni apsolutno nije bila beznačajna mana kad otvorim gmail i kad svaki put primjetim koliko je crvena boja zasićena. Ok, može se staviti na sRGB i onda postane isprana. Znači, imaš izbor isprane boje ili ultra zasićene boje. Ništa između. Recimo, samo to je bio deal breaker za mene. Za kameru sam znao da će biti nešto lošija nego na G4 koji sam prethodno imao i to je ok. S tim sam mogao živjeti. Ne znam da li su popravili touch lag, ali bez obzira što je telefon ultra brz u većini slučajeva, probaj otvoriti stock galeriju i zumirati sliku brzom pinch out gestom? Iritirajuće, zar ne? Na to sam mislio kad sam rekao touch lag. Uglavnom, da ne duljim previše... Mobitel je brz, OS je odličan, baterija je odlična, a da li je zaokružen uređaj? Nije. Moj dojam je kao da su štedjeli na nekim stvarima kako bi utrpali trenutno najbrži procesor u tom trenutku, najbržu memoriju, kako bi zadržali donekle nisku cijenu. Iako ni cijena više nije tolika prednost u ovom trenutku. Za manje novaca sam recimo uzeo potpuno novi S7 edge (oglasnik naravno), koji isto nije bez mana. ;) 

 

OnePlus se trudi. Nije baš toliko loš brand. Mislim da slušaju što ljudi žele i da će se dosta stvari ispraviti na petici. Uskoro ćemo vidjeti.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozdrav ekipa, trebam savjet pri kupnji:

tražim mobitel do max 800 kn, može biti rabljen, po mogućnosti da ima robustan zaslon (ne veći od 5 inča), najmanje 2 GB rama i dobar procesor za smooth rad.

našao sam na ebay.de HTC ONE M8 za cirka 100€ ali nezz koliko je to isplativo. neki preporučuju galaxy s4 ili galaxy alpha, na netu se da naci i huawei ascend p7 za tipa 700-tinjak kuna.

nisam jos probao gearbest, vidio sam da se u neturinu (dućan) kod nas mogu kupiti Oukiteli sa 2GB rama za 750 kn. jesu li ti knezi isplativi uz garanciju od 24 mjeseca (osim Huaweija i Xiaomija)?

nekako sam skeptičan, imao sam loše iskustvo s doogeejem.

 

dakle, trebam mob da je pouzdane marke, ne mora biti najnoviji (može biti star i 3 godine), glavno da je robustan, da je smooth i da podržava tipa android 5.0 ili 6.0

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Pogledaj na Anandtech recenziji gdje kažu da je ekran od 3T jedan od najpreciznijih. A sam si možeš složiti, imaš onaj slider. Stvarno ne znam što možeš više željeti od zaslona. "Problem" sa touch lagom su riješili sa zadnjim updateom. Kažem pod navodnicima jer da nisam naletio na članke vezane uz to, ne bi uopće znao o tome jer nisam primjetio.
Možda najveći minus trenutnoj kupovini 3T je što je nasljednik pred vratima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
franjoslav kaže...

pozdrav ekipa, trebam savjet pri kupnji:

tražim mobitel do max 800 kn, može biti rabljen, po mogućnosti da ima robustan zaslon (ne veći od 5 inča), najmanje 2 GB rama i dobar procesor za smooth rad.

našao sam na ebay.de HTC ONE M8 za cirka 100€ ali nezz koliko je to isplativo. neki preporučuju galaxy s4 ili galaxy alpha, na netu se da naci i huawei ascend p7 za tipa 700-tinjak kuna.

nisam jos probao gearbest, vidio sam da se u neturinu (dućan) kod nas mogu kupiti Oukiteli sa 2GB rama za 750 kn. jesu li ti knezi isplativi uz garanciju od 24 mjeseca (osim Huaweija i Xiaomija)?

nekako sam skeptičan, imao sam loše iskustvo s doogeejem.

 

dakle, trebam mob da je pouzdane marke, ne mora biti najnoviji (može biti star i 3 godine), glavno da je robustan, da je smooth i da podržava tipa android 5.0 ili 6.0

 Ima na simpa zmajski tjedan, XPeria E5 za 748kn. Nije 2GB ram, nego 1.5GB, ali je nov uređaj i garancija je pouzdana.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice