Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.936.778
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gamer12 kaže...

Dva tjedna star S23 ultra i 104% zdravlje baterije...

E sad se i ja pitam jel to dobro pokazuje ili ne.

 napuhala ti se baterija i sad ima malo veći kapacitet, hoće to kod samsunga. 

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pero Dinamit kaže...
Zasto ne? Dupli backup.
Tko tebi garantira da netko nece hakirati gugl i sve obrisati. Ili recimo gugl slucajno obrise slike, nije da se nedavno nesto takvo slucajno nije dogodilo (iako su uspjeli vratiti stvari, ali opet).

ovisi kako koristiš. ja npr. imam google photos, onedrive, dropbox i box, ali sve free, pa je u konačnici to malo prostora. cloudovi mi služe kao instant backup i čuvaju samo najnovije fotke/videe, poneki dijeljeni album i dokumente koje želim imati dostupne na više uređaja. ostalo prebacujem na diskove preko usb kabela, a eksterni disk mogu spojiti direktno na mobitel, pa ne trebam ni komp.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

S druge strane ja živim život bez fotki i videa. Na mobitelu niti ne gledam kvalitetu fotografija. Bitne su mi specifikacije baterije, dobre količine radne memorije i umjerena visina uređaja.  Tko će tisuće videa i fotki gledati za 5 ili 10 godina, nitko. Ali opet ima i luđaka koji plate koncert ili sportski događaj pa onda provedu svaku sekundu snimajući kao da su novinari. Živi se danas, a prošlost nije bitna.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 21:49 (Korny1603987).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@millennial
A opet... dupli backup.

Ako cemo u krajnost, netko ti ukrade mob, promijeni gugl šifru i možeš se slikati. Dođe ti na isto.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala na odg.. Posto bi ju htio iznenaditi za bozic serija 13 otpada,a iovako joj svake 2-3g ubodem mb pa mi ni ne treba nesto trajnije. Micro sd ni ne treba,otisak i sad ima s strane, 9ka je teza nekih 30ak grama, Samsung u moju kucu nece. A ove gluposti o ajfonu ne znam ko je uopce i zasto izvuko . ugl hvala na misljenjima
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@R3nchi pogledajte i Honor modele, vrh su što se tiče kvalitete izrade a pro modeli imaju imaju kameru pri vrhu, a ima i lista za selfie kamere pa probiraj https://www.dxomark.com/smartphones/#sort-camera
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Huawei ima akciju zamjene baterije bez troškova slanja i dostave D2D....

https://consumer.huawei.com/hr/support/battery-service/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Galaxy a54 ili xiaomi 13t... Šta je bolje uzet..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Xiaomi 13T...
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Nokia X30 5G Smartphone, 6GB RAM, 128GB ROM

Jel' ovo vrijedi novo 250 € ? Ima li nesto bolje u tom cjenovnom razredu ? Hvala.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ima više nego jedan mob bolji za te pare ili za malo više . Prolistaj malo temu, više ih se spominjalo unatrag par stranica. Svi su manje više bolji.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
 A ove gluposti o ajfonu ne znam ko je uopce i zasto izvuko . ugl hvala na misljenjima

 Bitno je da ti se pokuša pomoći, a onda ti lupiš da su to gluposti. Ima pravo jedan moj poznanik. Taj u milisekundi zašuti kada ga se pita nešto ovog tipa ili bilo što u vezi informatike. A to mu je posao. Ima čovjek pravo.

 

 

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

S druge strane ja živim život bez fotki i videa. Na mobitelu niti ne gledam kvalitetu fotografija. Bitne su mi specifikacije baterije, dobre količine radne memorije i umjerena visina uređaja.  Tko će tisuće videa i fotki gledati za 5 ili 10 godina, nitko. Ali opet ima i luđaka koji plate koncert ili sportski događaj pa onda provedu svaku sekundu snimajući kao da su novinari. Živi se danas, a prošlost nije bitna.

 Ja sam na google photos prebacio sve sto mi je bitno od 2004 godine i jos sam na 11gb.... A tu su uracunati i mailovi.....A imam 1TB one drive.....

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Galaxy a54 ili xiaomi 13t... Šta je bolje uzet..

 13T je dvije klase bolji uređaj, tako da A54 s njim ne može u istu rečenicu

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@zelenapsprika
sta ti buncas covjece?
R33mba#2892
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@sage pročitaj long-term recenziju A54 na GSMAreni pa vidi možeš li živjeti s takvim performansama.

One UI ima nekih dobrih caka. Ali evo me cca tjedan dana na 13T i mob je vrlo dobar. U svakodnevnom radu gotovo po svemu bolji od A52s kojeg sam njime zamijenio. Jedino što na 13T ne radi upravljanje gestama na 3rd party launcherima (RIP Nova) i što je MIUI takav kakav je. Možda Hyper OS poboljša stvari.
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Treba vidit i dugotocne recenzije za taj 13t, kako će se ponašati. Ma da osim 13t i a54, mislim da je od oba bolji izbor oneplus nord 3 za taj buđet oc cca 400-500e
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Može biti. 13T je prevagnuo zbog nešto malo niže cijene i dulje softverske podrške.
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
@zelenapsprika
sta ti buncas covjece?

 Zašto ja trošim vrijeme da takve likove... Kupi ženi pošteni mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2023 13:46 (zelenapaprika).
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koji mob uzeti ocu do 200 eura- ajmo reci , najbitnije trajanje baterije i da je ekran do 6.5 cca? Hvala
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Možda Motorolu G54 Power Edition da pogledaš. Taman je oko 200 eura. Dosta dobra baterija.

Jedino nisam siguran da je 6.5 inča, moguće da je 6.7

9 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Apachy kaže...
Treba vidit i dugotocne recenzije za taj 13t, kako će se ponašati. Ma da osim 13t i a54, mislim da je od oba bolji izbor oneplus nord 3 za taj buđet oc cca 400-500e

 Po čemu je nord bolji od 13T? Ono najbitnije, kamere, su daleko lošije na nordu. Ostalo je tu negdje, 13T bolji display, nord nešto bolji SoC.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A gle, tvoje mišlenje. Soc nije tek malo bolji, što je posebno važno za dugoročnu kupovinu, energetska efikasnost neusporediva, počevši od soc-a, pa do softa (miui - ne treba niš više spominjat). Ekran bolji - po čemu? Nadam se da ne gledaš vršnu svjetlinu koja je masni marketinški trik. Op i oxygenos čak i sa narušenom reputacijom (zajeb sa oxygenos 11) je svemirski brod za miui.
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Je li xiaomi note 12 pro za 230 eura najbolje sta se moze kupiti za te novce?

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da.

9 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Apachy kaže...
A gle, tvoje mišlenje. Soc nije tek malo bolji, što je posebno važno za dugoročnu kupovinu, energetska efikasnost neusporediva, počevši od soc-a, pa do softa (miui - ne treba niš više spominjat). Ekran bolji - po čemu? Nadam se da ne gledaš vršnu svjetlinu koja je masni marketinški trik. Op i oxygenos čak i sa narušenom reputacijom (zajeb sa oxygenos 11) je svemirski brod za miui.

 ekran je bolji, jednostavno je u pitanju kvalitetniji display koji ima širu pokrivenost bojama, frekvenciju osvježavanja, flickering itd.

 

MIUI je meni izvrstan, tako da je to stvar ukusa. OP je u silaznoj putanji, a Xiaomi u uzlaznoj.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kao što rekoh, pušiš marketinške budalaštine poput 68 milijardi boja. Jbt daj se informiraj ako ceć ljudima preporučaš mobitele. 144v120hz? Prednost koja to nije, već cuclanje baterije bez ikakve potrebe, a i na mobu ta frekvencija nije po defaultu uključena.
9 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Apachy kaže...
Kao što rekoh, pušiš marketinške budalaštine poput 68 milijardi boja. Jbt daj se informiraj ako ceć ljudima preporučaš mobitele. 144v120hz? Prednost koja to nije, već cuclanje baterije bez ikakve potrebe, a i na mobu ta frekvencija nije po defaultu uključena.

13T ima Dolby Vision cert, a za njega je bolji 12bitni display od 10bitnog, koliko god ti to smatrao marketingom. Nekad je i 25 bio vrh, pa 30, pa 60... i uvijek je bilo onih koji su govorili da je sve preko 30 nepotrebno jer ljudsko oko to ne registrira... pa eto nas danas i na preko 160. uz to veći RR = manji lag što je gejmerima jako drago. može to biti minimalno u ovoj situaciji, ali je tu i postoji.

 

više bita = gradienti bez vidljivih prijelaza, korisno za HDR10+ i Dolby Vision.

 

i da se vraitmo na početak, da 13T ima bolji display. Hoće li svatko od toga imati koristi, neće, ali netko i hoće.

 

moja preporuka je 13T, ne znači da je Nord 3 loš, ali da osobno biram za sebe uzeo bi Xiaomija.

 

Edit: i stručnjaci smatraju da je 13T nešto bolji, valjda i oni gutaju marketinške fore umjesto da pitaju apachya za mišljenje. 

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_13t-review-2623.php

https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_3-review-2584.php

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 2:00 (millennial).
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...
Apachy kaže...
Kao što rekoh, pušiš marketinške budalaštine poput 68 milijardi boja. Jbt daj se informiraj ako ceć ljudima preporučaš mobitele. 144v120hz? Prednost koja to nije, već cuclanje baterije bez ikakve potrebe, a i na mobu ta frekvencija nije po defaultu uključena.

13T ima Dolby Vision cert, a za njega je bolji 12bitni display od 10bitnog, koliko god ti to smatrao marketingom. Nekad je i 25 bio vrh, pa 30, pa 60... i uvijek je bilo onih koji su govorili da je sve preko 30 nepotrebno jer ljudsko oko to ne registrira... pa eto nas danas i na preko 160. uz to veći RR = manji lag što je gejmerima jako drago. može to biti minimalno u ovoj situaciji, ali je tu i postoji.

 

više bita = gradienti bez vidljivih prijelaza, korisno za HDR10+ i Dolby Vision.

 

i da se vraitmo na početak, da 13T ima bolji display. Hoće li svatko od toga imati koristi, neće, ali netko i hoće.

 

moja preporuka je 13T, ne znači da je Nord 3 loš, ali da osobno biram za sebe uzeo bi Xiaomija.

 

Edit: i stručnjaci smatraju da je 13T nešto bolji, valjda i oni gutaju marketinške fore umjesto da pitaju apachya za mišljenje. 

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_13t-review-2623.php

https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_3-review-2584.php

 Kakva korist od DV sertifikata na mobitelu? gradienti bez vidljivih prijelaza za razliku od kojeg to mobitela na kojem vidis prelaze? Marketinski BS koji su pokupili od applea a u praksi nema teoretske sanse da ikad vidis razliku.....

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pa naravno da nema koristi ama baš nikakve. marketing radi svoje, a 68 milijardi boja u hdr 10  144 hz zvuči primamljivije od oled 120hz. 

prosječni đuro i katica koji daju prosječnih 400e za mobitel će od hdr 10 profitirati kada točno? najobičniji marketing, a sranje je kad ekipa koja najsjedne na ta sranja tu "preporuča" mobitele jer su jutuberi rekli tako (koji aposlutno nisu sponzorirani, nikako).

 

za tu cijenu mislim da je je apsolutno isto koji se mobitel uzima od nabrojanih, razlike se svode na oxygen vs miui vs oneui, a to su samo osobne preference korisnika, idealno bi bilo poslat kupca u neki telekom centar i da ih isproba makar na brzinu da vidi koji mu bolje leži.

ali ne - ekran ima certifikat kojeg ne koristi 99% aplikacija na storeu, a i ovi koji koriste (netflix npr.) je toliko komično implementiran da ga je jednostavno bolje ugasit i postavit SD mod za streaming. 

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice